Wigilia się zbliża więc pewnie część z was czeka na paczkę z #aliexpress , #amazon czy inny #banggood więc PRZESTROGA
Ja też czekam. I dlatego właśnie ostatnio hula na emailach i smsach przekręt na opłatę celną.
Ktoś ewidentnie dorwał sie do jakiejś kradzionej bazy danych i wysyła spam licząc że część z was sie nabierze.
DO mnie napisał numer + 33789634398
Twoja paczka DE4923254Z oczekuje na instrukcje. trackshipping-info.com
oraz dostałem meila od:
News PB ** [email protected] **
o treści:
Szanowny Kliencie,
Chcielibyśmy poinformować Cię o końcowej notatce dotyczącej Twojej przesyłki DHL.
Niestety, dostawa Twojej paczki nie mogła zostać zrealizowana, ponieważ cło w wysokości 4,31 PLN nie zostało uiszczone.
Numer zamówienia: N° 3103108072
Całkowita kwota: 4,31 PLN ( 1 € )
Dostawa jest obecnie zaplanowana między 18.12.2023 a 19.12.2023.
• Kliknij tutaj, aby potwierdzić wysyłkę.
Dziękuję za twoje zaufanie.
Pamiętajcie że ostrożny w nic nie klika i nie wchodzi na jakieś dziwne strony tylko sprawdza je najpierw u wujka.
https://www.nieznanynumer.pl/numer/33789634398
https://www.nieznany-numer.pl/Numer/33789634398
#scam #oszukujo #zakupyzchin #dhl #bezpieczenstwo
#niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona

Zaloguj się aby komentować
Ruski agent członkiem Sejmowej Komisji Obrony z dostępem do informacji niejawnych? Dlaczego nie, tylko przy rządach PiS takie cuda są możliwe. ¯\_(ツ)_/¬
Podsłuchiwali Pegasusem, gdzie od początku było wiadome, że wszystkie informacje idą prosto do Mosadu.
Kraj za rządów PiS nazwać, że jest z gówna i patyków, to jak obrazić gówno i patyki. ¯\_(ツ)_/¯
#bekazpisu #bekazkonfederacji #jebacpis #bezpieczenstwo #jebacpis #sluzbyspecjalne #afera
#polityka

Zaloguj się aby komentować
oho, słychać wrzaski polskiego barbarzyńskiego bydła, że człowiek świadomy zagrożeń dla bezpieczeństwa w miejscu pracy użył sprzętu gaśniczego do wyeliminowania źródła otwartego ognia. wcale mnie to nie dziwi, przeciętny polak uważa, że bezpieczeństwo pożarowe to taka zabawa i zawracanie głowy. pewnie zaraz usłyszę teksty, że „to tylko świeczki”. no tak, przecież na chłopski rozum świeczka to żadne zagrożenie XD tymczasem pożary wywołane przez świeczki to absolutna codzienność: https://bullerwell.co.uk/candle-fires-how-bad-are-they/ .
w chlewie obsranym gównem naruszanie norm pożarowych nie zwraca niczyjej uwagi, ale spróbujcie sobie, polaczki, pojechać do poważnego państwa, gdzie mieszkają cywilizowani ludzie: do Niemiec, Holandii, UK, USA, i zapalić dla zabawy lub dekoracji duży, wysoki świecznik w miejscu pracy (i to jeszcze prawdopodobnie na ścieżce ewakuacyjnej!) – od razu byłaby interwencja oficerów BHP, bardzo nieprzyjemna pogadanka i nagana lub, w przypadku widocznego dalszego lekceważącego stosunku, wyrzucenie z pracy. a w polsce? w polsce śmiechy.
a tu nie trzeba skomplikowanych scenariuszy wymyślać, że „co jakby tu pańska matka szła przez ulicę” – to sejm, wiele osób tam chodzi, śpieszy się, co jakby ktoś niósł dużo papierów, potrącił ten świecznik, wywrócił się razem z nim, a papiery by się zapaliły? już mamy oparzenia czy rany gotowe, np. spalone włosy na głowie. I kto by za to ponosił odpowiedzialność? no jak zwykle nikt, bo polski motłoch nie rozumie pojęcia odpowiedzialności.
i jeszcze parę prostych pytań: czy została wykonana ocena ryzyka dla postawienia świecznika w tamtym miejscu? czy ktokolwiek pomyślał o potencjalnych konsekwencjach, przewidując jakieś zabezpieczenia? znając polskie środowisko pracownicze oczywiście nie, zatem mieliśmy do czynienia z ewidentnym zagrożeniem pożarowym wymagającym natychmiastowej interwencji. ale dalej: czy świeczki miały odpowiednie i ważne atesty bezpieczeństwa? czy byłą zapewniona odpowiednia wentylacja? czy nie było w nich potencjalnie groźnych dla zdrowia substancji? zresztą, o to nawet nie trzeba pytać, każdy kto ma choć odrobinę wiadomości z chemii wie, że podczas spalania parafiny, która składa się z ciężkich węglowodorów (cięższych niż paliwo do silnika diesla!), w typowej dla świeczek niskiej temperaturze, wytwarzają się rakotwórcze substancje, które każdy dookoła musiałby wdychać.
Dlatego posłowi Braunowi należą się najwyższe pochwały, że wzniósł się ponad tłum biernych i obojętnych, niedouczonych ludzi i zareagował, widząc to rażące naruszenie zasad BHP. wykazał się zimną krwią i przytomnością umysłu. być może uratował w ten sposób zdrowie lub nawet życie wielu osób.
#bhp #polityka #sejm #pozar #bezpieczenstwo
pewnie zaraz usłyszę teksty, że „to tylko świeczki”. no tak, przecież na chłopski rozum świeczka to żadne zagrożenie XD tymczasem pożary wywołane przez świeczki to absolutna codzienność: https://bullerwell.co.uk/candle-fires-how-bad-are-they/
Mam nadzieję że bohatersko będziesz jeździł teraz z gaśnicą po Polskich kościołach i cmentarzach, i walczył z zagrożeniem w postaci świec i zniczy
Zaloguj się aby komentować

Rządy różnych państw mogą szpiegować użytkowników za pomocą powiadomień push wysyłanych na ich sprzęty. Taką praktykę potwierdzają Google i Apple.
Agencje rządowe szpiegują użytkowników za pomocą powiadomień push wysyłanych przez aplikacje? Tak twierdzi senator z amerykańskiego stanu Oregon. Ron...

W swojej pracy praktycznie codziennie spotykam się z JSON Web Tokenami. Mimo że używam ich tak często, to jak dotąd nie miałem okazji usystematyzować i poszerzyć mojej wiedzy o nich. W najnowszym artykule nadrobiłem ten błąd i przygotowałem mega pigułę wiedzy o JWT. W artykule dowiesz się o...

Przestępcy informują, że wykradli z Alabu aż 246 GB danych. Ale paczki z wszystkimi danymi jeszcze nie opublikowali. Umieścili za to link do próbki wykradzionych danych. Ta waży 3,5 GB i pobrało ją już 100 osób.
#bezpieczenstwo #internet #niebezpiecznik #zdrowie #cyberbezpieczenstwo #fail

W niemal połowie skontrolowanych przez NIK szpitali nadzór nad postępowaniem z zakaźnymi odpadami medycznymi był nieprawidłowy. Nie wskazano osoby lub komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za nadzór nad postępowaniem z odpadami, w tym wytworzonymi w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Zdarzały...
https://youtu.be/43dY-E8udTo?si=QUmBh7KmXMHiex6K
Ćwiczenie obronne „POWIAT 2023”, organizowane przez powiat pruszkowski.
Trening „POWIAT 2023” zakładał stworzenie, a następnie koordynowanie różnorodnych sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. W tegorocznej edycji takie epizody odbyły się na terenie Pruszkowa, Nadarzyna oraz Brwinowa. Celem ćwiczenia było sprawdzenie poziomu przygotowania służb, inspekcji i straży oraz gmin powiatu do realizacji zadań obronnych.
Źródło: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-pruszkowski/cwiczenie-obronne-powiat-2023
#wot #wojsko #wojna #bezpieczenstwo #terroryzm
Jeszcze jedno nagranie z YT, pochodzące raczej od przypadkowego przechodnia https://www.youtube.com/watch?v=zbqH27OrxvM
@Belzebub Brali ludzi z różnych stowarzyszeń, klubów, kółek strzeleckich itp. z własną bronią, omawiane były plany, zasady, wydawany sprzęt... spore przedsięwzięcie, ale i tak nie obyło się bez jakichś — szczęśliwie raczej śmiesznych — wpadek. Stosowane były drony, termo i noktowizja i parę jeszcze ciekawych urządzań. Zgadzam się, co jakiś czas powinni trenować, nawet bez wykorzystania pirotechniki, by jednak nie uciążać cyklicznie ludziom i zwierzętom życia, a z wykorzystaniem np. Laser tag, czy czegoś w tym stylu. Tak czy siak, jest to warte przećwiczenia i mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski i pozwoli to zwiększyć skuteczność obrony, poziom bezpieczeństwa i komunikacji. Fajna sprawa też dla przypadkowych widzów (choć ogłaszane to było wcześniej) to pewnie część o tym zapomniała i poczuła się nieco zakłopotana, gdy nagle zza winkla wybiegła hałastra, rzucając granatami dymnymi
Brałem udział w czymś podobnym w Siedlcach
Może kiedyś i mi się poszczęści
@Ciuplowski cholera zły link wcześniej wrzuciłem.
https://youtu.be/BUamiFz0Dbc?feature=shared
Tam byłem.
Ogólnie warto jednak by raz na jakiś czas te huki i strzały się pojawiały w przestrzeni publicznej. Nie po to, żeby komuś uprzykrzyć życie. Po to, żeby niektórych ludzi skłonić do myślenia, że różnie może być i trzeba wiedzieć co robić w razie W
Zaloguj się aby komentować

Odkąd pojawiła się sztuczna inteligencja powstało sporo usług, jednak mają one dwa oblicza: pozytywne i bardzo negatywne. To drugie sprawnie wykorzystują cyberprzestępcy
#technologia #bezpieczenstwo #ai
O kurła, czyli jednak ten śmieszny lekarz robiący nam "kurs pierwszej pomocy" na kursie na prawko miał rację xD
Siedział rozwalony na fotelu i opowiadał m.in.: "Jak już macie mieć poważny wypadek, to najlepiej na Śląsku - mają szpitale wielospecjalistyczne budowane pod wypadki górnicze, z lądowiskami dla helikopterów + urazówka w Piekarach i oparzeniówka w Siemianowicach. No i czasu dojazdu do szpitala jest niski, bo tereny mocno zurbanizowane."
Żałuję, że tego nie nagrywałem.
[Mazowieckie ma większe staty niż Ukraina - 93,4]
#bezpieczenstwo #polskiedrogi #samochody

@DiscoKhan Bo do Warszawy zjeżdża beton "jeżdżę szybko ale bezpiecznie" z okolicznych pipidów i psuje statystki.
Zresztą Śląsk pod względem zdrowia przoduje w Polsce dzięki górnictwu i jak masz dobrą miejscówe to w 25KM łapiesz się na kilkadziesiąt szpitali. Na śląsku od zawsze była karta chipowa nfz a jak raz próbowałem pójść do lekarza w Wejherowie to patrzyli na tą kartę jakbym ją dał jakiemuś kazachowi pasącemu owce. Przyjęli mnie bez rejestracji, nie potrafili tego przeskoczyć bo oni praktykowali jakieś książeczki i czeki zdrowia z pieczątkami. Parodia
Zaloguj się aby komentować
#bezpieczenstwo #bhp #wypadki
Filmiki BHP na podstawie faktycznych wydarzeń.
Zaloguj się aby komentować
W końcu!!!
#waznesprawy #pieniadze #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować

W dzisiejszej publikacji skupimy się na wyjaśnieniu kwestii odpowiedzialności spółdzielni mieszkaniowej za bezpieczeństwo użytkowanego budynku na podstawie ciekawego wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 8 maja 2014 r. sygn. akt: I ACa 34/14. Problem ten polegał na odpowiedzialności...
Przecież nie podacie loginu i hasła do banku na stronie www.wni3254tg4.xyz , prawda? Tak?
Przecież zawsze patrzysz w linki przed kliknięciem, tak?
Przestępcy mają naprawdę coraz to lepsze pomysły, tutaj kilka sztuczek które mnie zaskoczyły, warto się zapoznać.
Dałbyś się nabrać? - Kacper Szurek
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #phishing #bezpieczenstwo #internet
Zaloguj się aby komentować
Od jakiegoś czasu częściej jeżdżę na trasie Wrocław-Opole.
Nie daleko bo to tylko 100 km ale zgodnie z moim charakterem jeżdżę sobie spokojnie bez żadnego pośpiechu, dzięki temu mogę lepiej zorientować się w tym co dzieje się z przodu i z tyłu.
Jazda ok 130 km/h na tempomacie, jak wyprzedzam ciężarówki i widzę nadjeżdżający pojazd z tyłu to standardowo lekko na hamulec by tempomat odpuścić (lub pauza na kierownicy), w tym samym momencie włączam kierunek by dać znać temu z tyłu, żeby spokojnie utrzymywał swoją prędkość bo będę się chował na prawy pas niech sobie spokojnie wyprzedzi i teraz moje obserwacje:
- dużo płynniejszy ruch
- mniej sytuacji stresowych że ktoś jedzie na zderzaku czy musi hamować
- mam wrażenie że samochody nie kumulują się tak momentami, że wlecze się sznur na lewym pasie
Już któryś raz zauważyłem też, że ktoś jedzie za mną w bezpiecznej odległosci i robi dokładnie to co ja czyli jak jedziemy prawym i lewy pusty to zmieniam pas po chwili gość za mną też i jak trafiamy, że akurat jest dłuższy sznur ciężarówek to gdy ja chowam się między jednymi to on też lub odwrotnie, on zjeżdża pierwszy pierw sygnalizując kierunkiem, ja też już szukam sobie miejsca, gość za nami praktycznie bez hamowania płynnie przelatuje lewym, a my wracamy sobie na lewy i kontynuujemy jazdę.
Mnie to kosztuje chwilowe zwolnienie do 100-110 a ktoś spokojnie sobie leci.
Dziś przez ok 70% trasy jechał za mną gość suvem Kia Sportage, tak mi się fajnie jechało takim systemem, że jak zjeżdżałem już to zapuściłem na chwilę awaryjne na co odmrugał mi 2 razy długimi i zjechałem w stronę Wrocławia, a on pojechał dalej.
Szacunek dla ludzi, co cenią sobie bezpieczną i płynną jazdę, fajnie że można też na drodze współpracować, a nie tylko gnać bezmyślnie do przodu.
#motoryzacja #samochody #bezpieczenstwo
@Odwrocuawiacz od dawna dokładnie stosuje to samo :) spokojniejsze trasy, jej zmęczenia bo równe i spokojne tempo. Ogólnie mocno poprawia się kultura na naszej drodze ale mimo wszystko ZAWSZE znajdą się frustraci co wjadą na zderzak bo tracą właśnie 3 sekundy życia bo ktoś nie jedzie 150 wzwyż.
Niemniej trochę wody jeszcze upłynie… szczególnie słabo nadal wypadamy na tle kultury jazdy z taką Australią czy USA.
@randomowyrandom lol co?
Na całej trasie 100 km takich manewrów jest z 5-8.
Czyli załóżmy nawet 20 razy na 100 km że zwalniam ze 130 na 100 i potem znów 130 to jesteś mi w stanie wyliczyć ile zmarnowałem pieniędzy? Bo pewnie jest to policzalne i w skali jakby ktoś jeździł 20 dni w miesiącu to wyjdzie pewnie z 20-30 zł przy aucie palącym 7l na 100km.
Dużo więcej traci ten co jedzie 150 km/h i więcej, zyskując marginalny czas lub nawet jak ostatnio docieramy o tym samym czasie.
Na zjeździe Brzezimierz w stronę Wrocka śmignął mi gość e-klasą, zapamiętałem go bo miał charakterystyczny spojler na tylnej klapie, ja jechałem swoim tempem i we Wrocławiu na Karkonoskiej nie tylko go dogoniłem ale i wyprzedziłem prawym pasem, bo tam prawy idzie szybciej niż lewy przy wzmożonym ruchu
Podczas wyprzedzania jak jest mało miejsca to wyprzedzam do momentu albo większej luki albo do momentu zakończenia manewru, natomiast często większa luka się trafia i wystarczy pauza tempomatu i zjazd na prawy odpowiednio wcześniej informując kierunkiem by ten z tyłu już się napędzał i w ciągu kilku sekund odpuszczam pauzę i wracam na lewy wyprzedzać dalej, da się to zrobić sprawnie, a koszt nawet jak jest to jakieś grosze.
Zaloguj się aby komentować
Ten sam newsletter, ale za każdym razem inny :-)
Cześć!
Czy u Ciebie również ktoś regularnie, co kilka dni odkurza trawnik z liści? Nie wiem czemu, ale u mnie tak robią i naprawdę wolałbym, aby dywan z liści pozostał na dłużej. Taki jesienny dywan pozwala mi poczuć tę porę roku, a bez niego mam wrażenie, że lato w chwilę zamienia się w zimę
Przygotowałem dla Ciebie dziś kilka streszczeń, inspiracji, wskazówek i narzędzi, które (mam nadzieję) poprawią Ci dzień i dadzą Ci nowe możliwości. Tym samym życzę przyjemnego czytania!
Minęło kilka lat, a artykuł nadal na czasie. Co więcej, przestępczość ukraińskich gangów w Polsce od tamtego czasu przybrała na sile. Czy ktoś, to kontroluje? Czy polskie służby zdają sobie sprawę z zagrożenia?
#wiadomoscipolska #bezpieczenstwo #ukraina #ukrainskamafia

Zaloguj się aby komentować
Zbliża się zima. To wideo, może uratować Ci życie, gdy zarwie się pod tobą lód.
#zima #zagrożenie #bezpieczenstwo #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Korzystasz z plików .env w projektach Node.js? Istnieją co najmniej dwa powody, dla których nie warto tego robić!
Pierwszym problemem z plikiem .env jest to... że jest plikiem. Pliki .env często zawierają wrażliwe wartości np. hasła czy sekrety. Istnieje kilka sposobów na omyłkowe upublicznienie tego pliku, takie jak dołączenie go do obrazu dockerowego czy przypadkowy commit do repozytorium. Ponadto, osoba uprawniona do odczytu pliku ma dostęp do wszystkich zmiennych w nim zawartych!
Drugim problemem z plikami .env jest... wbudowane wsparcie dla nich od Node.js 20.6.0. Dotychczas, jednym ze sposobów na pracę z plikami .env była paczka dotenv. Mimo dodania wsparcia w Node prawdopodobnie w wielu projektach ta paczka pozostanie... a jest to błąd! Dalsze wsparcie dla tej paczki, w kontekście ostatnich zmian w Node.js mija się z celem, przez co szansa na naprawianie błędów (w tym błędów bezpieczeństwa) maleje.
#programowanie #javascript #nodejs #bezpieczenstwo #cybersecurity #cybersecurity #itsecurity
Sprawdź linki, by dowiedzieć się więcej:
- https://dev.to/gregorygaines/stop-using-env-files-now-kp0
@elszczepano Czy ja dobrze zrozumiałem że jednym z argumentów przeciwko plikom dotenv jest ich natywne wsparcie przez nodejs? Świat JSa nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać xD
Inne ekosystemy: Hej nasz framework dodał coś, do czego wcześniej używaliśmy zewnętrznej biblioteki, więc możemy z niej bezpiecznie zrezygnować.
JS: Hej nasz framework dodał coś, do czego wcześniej używaliśmy zewnętrznej biblioteki, WIĘC MUSIMY NATYCHMIAST CAŁE TO ROZWIĄZANIE WYWALIĆ Z PROJEKTU I WSADZIĆ COŚ NOWEGO I MODNEGO, NAJLEPIEJ POWSTAŁEGO W ZESZŁYM TYGODNIU
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast co do pierwszego argumentu to też średnio się zgadzam :v nie dość że zazwyczaj konfig tam jest związany mocno z lokalnym środowiskiem (no, może ewentualnie jakieś api keye do stagingu sie pojawią), to jeszcze przecież nikt tego ręcznie nie "odznacza" ani z commita ani z dockera tylko zajmują się tym odpowiednie configi których wystarczy nie ruszać. Ktoś chyba celowo by musiał regułę z gitignore wywalić?
I to nie tak że się całkiem z tezą nie zgadzam, ot podnoszę dialog xD
@Barcol jak myslisz, goscie od node.js nie ogarniaja czy moze jakis randomowy ziomek co prowadzi bloga jest w bledzie? Gosc prowadzi bloga i promuje sie tutaj. I niby spoko, ale jak sam pisze kodowanie profesjonalne zaczal w polowie 2018. Ja nie mialbym tyle odwagi zeby po tak krotkim czasie kreowac sie na eksperta.
.env jest spoko, to jest standard w js, koncepcja jest zrozumiala dla kazdego. Wystarczy tego nie wkomitowac na git'a i jest ok.
@666 Pięknie przedstawione pytanie: 3 tysiącę technicznych kontrybutorów, czy jeden random. Tylko że na community nodejs nie składa się jeden sam autor bloga, tylko rzesza ludzi o wiele większa niż gromada jego twórców, i w której to grupie ogrom jest osób, które jak sam zauważyłeś, są pewnie w błędzie. A to właśnie oni ustalają trend, jako grupa. Oni podejmują wybory, które w perspektywie czasu doprowadzają do upadku lub rozrostu danych rozwiązań. Humorystyczna wstawka jaką umieściłem z capslockiem ma za zadanie podkreślić, że akurat w świecie JSa (pewnie przez jego popularność) takie dziwne uciekanie od przestarzałych (czyli starszych niż rok) rozwiązań, na rzecz tych z zeszłęgo tygodnia/miesiąca, jest standardem. IMO doskonale oddaje to satyryczny artykuł (prehistoryczny, ma 7 lat i dwa tygodnie) dostępny tutaj: https://hackernoon.com/how-it-feels-to-learn-javascript-in-2016-d3a717dd577f
Żeby nie było że gadam bzdury bez poparcia: Jest taki nowy framework JSowy o nazwie Bun. W zasadzie to runtime, menadżer paczek, i wiele innych w jednym. Bun w pierwszej stabilnej wersji ma dopiero miesiąc. Już od paru osób słyszałem, że koniecznie muszą przepisać na niego swój projekt xD A dodatkowo już zdążył trafić np. do Railsów w wersji 7.1 XD
Co do konkluzji to sam używam chętnie dotenva i nie mam zamiaru go porzucać, natomiast nie mogę odmówić autorowi posta, że faktycznie dobrze jest go nie commitować xD A niewspierane paczki z lukami bezpieczeństwa - porzucać.
Zaloguj się aby komentować