Szybka wymiana reflektorów. Kolejne regeneracje "szkieł" były dobre na krótką metę. Pół godzinki i zrobione.
#majsterkowanie #diy



Zaloguj się aby komentować
"On behalf of the entire team at Cloudflare, I would like to apologize for the pain we caused the Internet today." Awww 🥹🥹
https://blog.cloudflare.com/18-november-2025-outage/
#cloudflare #internet #serwer
Zaloguj się aby komentować
Przedstawiam wam moją nową (używaną) gruntową pompę ciepła (to już trzecia moja gruntowa pompa ciepła - Wolf, Solis, Nateo). Jest najsłabsza z całej trójki. Wolf miał 10kW, Solis 20kW a ta ma tylko 7kW mocy grzewczej. #stepujacybudowlaniec
https://youtu.be/CUJ12_vW44o
Zaloguj się aby komentować
#play #wtf Doładowałem wczoraj konto z telefonu żeby przedłużyć pakiet promcyjny 4800gb czyli 200+400gb miesięcznie. Luz, 200 wskoczyło ale 400 nie. Myślę, poczekam. I tak minęło pół dnia i lipa. Wchodzę do apki a tam po promocyjnym pakiecie ani śladu, że w ogóle jest włączony, był i się zbył. Szukam, patrzę - jest opcja włączenia 7200gb czyli 200+600gb. Klikam, wklepuję kod z smsa i d⁎⁎a, komunikat o braku możliwości na tym numerze. To samo podczas drugiej próby. To samo z opcją 5400gb. Stwierdziłem, że później zadzwonię na infolinię itd. Przychodzą 3 smsy z play. Patrzę w apkę i wtf? Liczę na glitche xd.

Zaloguj się aby komentować
3 tygodnie temu była u mnie ekipa do pompy ciepła. Pompa była uszkodzona i chłopaki ją naprawili wymieniając wymiennik płytowy dolnego źródła oraz naprawiając pękniętą miedzianą rurkę wysokiego ciśnienia. Pompa pochodziła prawie 3 tygodnie (bez jednego dnia) i wysiadła (sprężarka tym razem - prawdopodobnie dostała wilgoci albo po prostu była już taka stara i zajechana). Stara pompa ciepła wysiadła w poniedziałek rano a wieczorem miałem już nową (w sumie to 15 minut po północy). Wczoraj w dzień z moim pomocnikiem ją przetransportowaliśmy do garażu a wieczorem podpiąłem do niej rury górnego i dolnego źródła. Dzisiaj podpiąłem elektrykę i pompa działa od godziny 11:55 to tego momentu. https://youtu.be/ZbeXeOrgWi8 #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Core dump
Dzisiaj pod tym określeniem rozumiemy zrzut pamięci i rejestrów procesu który się wykrzaczył. Szczególnie w systemach unixopodobnych. Tylko skąd się to wzięło?
A wzięło się to z technologii pierwszych pamięci operacyjnych - magnetycznych pamięci rdzeniowych (magnetic core). Sam pomysł był genialny, a w zasadzie genialnie prosty. Pamięć tworzyła prostokątna siatka z przewodów. W węzłach tej siatki umieszczono ferrytowe obręcze. Dodatkowy jeden wspólny przewód przewleczony był przez wszystkie rdzenie.
Rdzeń był tak dobrany, żeby określony prąd wywoływał nasycenie rdzenia, ale połowa wartości tego prądu nie powodowała jego przemagnesowania. I tak podanie połowy prądu na jeden przewód pionowy i jeden przewód poziomy umożliwiał przemagnesowanie tylko pojedynczego rdzenia. I tak prąd w jednym kierunku oznacza logiczne 1 a w przeciwnym - logiczne 0.
Odczyt polega na próbie zapisania logicznego 0. Jeśli w rdzeniu zapisana była logiczna 1 to na tym wspólnym drucie wyindukuje się napięcie. W przeciwnym wypadku można założyć że było tam zapisane 0. Ponieważ odczyt jest destrukcyjny, jedynkę trzeba zapisać ponownie.
#oesowo #linux #systemyoperacyjne


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #elektryka #druk3d
Elo
W końcu dokończyłem jeden z pobocznych projektów, taki na lekkie odmóżdżenie.
Silnik V2, w wersji elektrycznej.
Rozrzadz zrobiony na 4 krańcówkach i krzywce, którą drukowałem 3x, raz była za duża a drugi raz za mały kąt działania.
Tłoki też były drukowane wielokrotnie, a to średnica nie taka, a to długość inna.
Może dołożę jeszcze 4 krańcówki żeby obie cewki robiły jako push-pull, bo teraz tylko odpychają magnes.
Zaloguj się aby komentować

Dziś (18 listopada) doszło do globalnej awarii sieci Cloudflare. Amerykańskie przedsiębiorstwo zajmuje się usługami dostarczania treści (CDN), serwerów nazw (DNS), serwera czasu (NTP), ochroną przed atakami i zarządzaniem certyfikatami SSL/TLS. Z jego usług korzysta nawet 20% stron w internecie....
#europalety to Męskie LEGO.
Wszystko w porządku, mam miausystenta.
#diy #chlopakizdzialeczek #stepujacyopornik #oporniknadzialce



Zaloguj się aby komentować

Social media zalewa fala postów twierdzących, że Samsung instaluje na telefonach Galaxy (serie A i M) „nieusuwalne izraelskie oprogramowanie szpiegujące”. W centrum burzy znalazła się aplikacja AppCloud, narzędzie znane od lat, stworzone jako platforma marketingowa mająca promować inne aplikacje....
Przebiłem się! Sąsiad jak zwykle mi d⁎⁎ę uratował. Nie dość że ta koronka którą widać na zdjęciu jest od niego, to jeszcze pożyczył krótszego sds-a bo mój był za długi żeby go podłączyć wewnątrz otworu.
#budownictwo #budujzhejto #niepoprawnebudowle


Zaloguj się aby komentować
Moje drogie ludzia z internetow!
Mam pytanie do ekspertów w temacie kąkuterków. Chcę kupić laptopa gejmingowego ale nie znam się za bardzo na tych kartach, procesorach (do gier zawsze wolałem konsole). Co byście mi polecili żeby gierki takie jak RDR2, cp77, kcd2 i Heroes 3 hulały bez wstydu? Jaki laptop jest best value for cebulions?
Budżet 7k +/-
#gaming #laptopy #komputery

@Chunx pierwsza rzecz, to na starcie nie szukaj niczego z typowo średniej marketowej półki, nieważne jak mają dobajerowane parametry podzespołów. Sam się sparzyłem na tym parę lat temu kupując gamingowego Asusa FX z Gtx1060 za 5,5k - po półtora roku zaczeły się wyłamywać żebra od spodu i przy wiatrakach, a zawiasy zaczęły chodzić z oporem (a sam należę do osób delikatnie obchodzących się ze sprzętem). Teraz popylam na własnoręcznie skręconym blaszaku z mini ITX w środku (jeśli kiedyś trafi się delegacja na miesiąc lub więcej to bezproblemowo zapakuję go do średniej wielkości walizki z małym monitorem i z resztą akcesoriów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie im laptop ma masywniejszą i bardziej toporną obudowę, tym lepiej.
Zaloguj się aby komentować

Od 10 października 2025 r. w całej Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/900 z dnia 13 marca 2024 r. w sprawie przejrzystości i targetowania reklamy politycznej. To odpowiedź UE na lata kampanii, w których obywatele – zwłaszcza w Internecie –...
16 generacja CPU intela.
To jedynie "refresh" generacji 15.
Chociaż pierwsze testy pokażą czy może coś pod spodem poprawili.
Gen 16 - “Arrow Lake Refresh" (poprzednik gen 15 - Arrow Lake)
Nowe modele z kopiskiem "Plus"
Core Ultra 290K Plus
Core Ultra 270K Plus
Core Ultra 250K Plus
Zaskoczeniem jest brak nowej podstawki (° ͜ʖ °)
Co prawda jedynie "przeciek" jednak najprawdopodobniej za dużo się nie zmieni.
#komputery #intel #procesory #cpu #pcmasterrace


@pokeminatour To zależy.
12, 13, 14 gen to intel 7. O ile przy 12 gen było to super, przy 13 ok. To gen 14 technologicznie już odstawała, a tak naprawdę 14 gen to refresh genercji 13. Te generacje to fajne konstrukcje, chociaż strasznie moco żerne i gorące.
gen 15 arrow lake to już TSMC N3B.
Ciekawie się pokazuje gęstość upakowania tranzystorów:
intel 7 ~89 MTr/mm² - 12, 13 i 14 gen,
TSMC N3B ~190 MTr/mm² - intel 15 gen i chyba 16 gen również,
TSMC N4X ~180 MTr/mm² - ryzeny 9000
Intel 18A ~238 MTr/mm² - intel 17 gen Nova Lake gdzieś w 2027 roku,
Zaloguj się aby komentować
borze szumiący. myślałby to, że za taką cenę obiektywu, to płyn do czyszczenia dostaniesz gratis #tv #kamery
Zaloguj się aby komentować
Najlepsi strzelcy wyborowi WOT wyłonieni!
W minionym tygodniu Centrum Szkolenia WOT zorganizowało zawody użyteczno-bojowe, w których rywalizowali najlepsi strzelcy wyborowi z całego kraju.
Trzydniowe zmagania sprawdziły ich precyzję, taktykę oraz współpracę w wymagających warunkach.
Podium zawodów prezentuje się następująco:
1 Podlaska Brygada OT – mistrzowie tegorocznej edycji
10 Świętokrzyska Brygada OT
11 Małopolska Brygada OT
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników za wysoki poziom umiejętności i sportową rywalizację!
https://x.com/terytorialsi/status/1990460422479102068
#wot #wojskopolskie #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
Dziewczyna: Potrzebuje podstawki pod kwiatka, bo cieknie z niego po bokach Ja: Mogę wyrukować Dziewczyna: Ok
Po kilkunastu wersjach, pytań o wygląd oraz sprawdzania funkcjonalności, jest gotowe.
Jeśli ktoś z was chce sobie druknąć, to w bio mam link do tego, ale podrzucam dla tych co nie lubią klikać.
https://www.printables.com/model/1483990-flower-pot-for-small-plants
Model jak zawsze jest darmowy, ale jest opcja „open priced na cults3d.com (link jest w modelu).
————————————————— #beastland <————— tag do blokowania lub obserwowania
#drukowanie3d #druk3d #kwiaty #ogrodek #modelowanie3d #drukismajpaszyn




Zaloguj się aby komentować
Deindustrializacja USA odbija się im czkawką.
#statki #marynarkawojenna #przemyslstoczniowy #stocznia #chiny #usa #morze #marynarka #koreapoludniowa #ciezkiprzemysl

Zaloguj się aby komentować
Szybka naprawa ciężarówki którą córa tak walnęła o podłogę że aż płytka PCBA się połamała. Przy okazji okazało się że kabel antenowy wyrwał punkt lutowniczy. Ostatnie zdjęcie to poprzednia przeróbka + tuning: ogniwo li-ion zamiast 4 sztuk AA, wbudowana ładowarka USB C i przetwornica step-up. Trochę podniosłem V-Max zabaweczki xD
#elektronika #majsterkowanie #diy




Zaloguj się aby komentować