#czolgi #historia #suseuspamuje
Rok 1945.
Porzucone PzKpfw. IV, zdjęcie opisane jako Lubin.

#czolgi #historia #suseuspamuje
Rok 1945.
Porzucone PzKpfw. IV, zdjęcie opisane jako Lubin.

Zaloguj się aby komentować
Linus i Linus, niedługo bedzie jakis collab na youtubie LinusTechTips
#technologia #linustorvalds #linustechtips

Zaloguj się aby komentować
W ostatnim zestawieniu różnych, ciekawych linków od @Unknow był taki artykuł o "gównowaceniu" internetu, portali czy nawet hardware.
I powiem wam - mam świadomość, że to postępuje i w końcu to j⁎⁎⁎ie, ale przeraziła mnie skala tego zjawiska na "X".
Mam tam konto, ale używam go w sumie do logowania się na jakieś strony, jak nie chcę podawać żadnego e-maila (konto na X mam na jakiś mail z onetu, którego też nie używam :).
I wszedłem na tenże X. Ponieważ mam tylko parę osób w obserwowanych, zostałem powitany tym, co jest trendy(?) - zakładka "Dla Ciebie". I był to nieskończony ciąg tzw. "AI slopu". Krótkie (bo modle nie pozwala na więcej :)) filmy. Głównie z małymi dziećmi, zwierzątkami, albo zwierzątkami i małymi dziećmi. Do tego jakieś filmy z dużymi zwierzętami, które robią dziwne rzeczy - ratują te małe dzieci, albo bawią się z nimi.
I te filmy faktycznie na pierwszy i drugi rzut oka wyglądają jak autentyczne. Trzeba dobrze wiedzieć czego szukać, żeby się zorientować, że to wszystko jest fałszywe. A komentarze pod takimi filmami potwierdzają, że ludzie nie odróżniają takich filmów od nagrań prawdziwych. To samo zaobserwowałem na FB.
Przewijałem tak z 5 minut - nic poza tym gównem tam nie było. Nic - zero jakiegokolwiek wpisu, który mógłby być choć minimalnie powiązany z tym, co obserwuję. Cokolwiek poza tym AI gównem. Najmniejszy wpis o technologii, bo to mam głównie w obserwowanych. Nic. Zero. A ponoć jest to zakładka "Dla Ciebie". No chyba, że zaliczają AI slop jako newsy technologiczne.
"Niech giną" jak mówi poeta.
Jak to będzie dalej się tak staczało, to wrócimy do etapu grup dyskusyjnych albo forów, gdzie każdy użytkownik i każdy wpis będzie najpierw sprawdzany i moderowany, zanim ujrzy światło dzienne. Takie fora "tylko dla ludzi".
#technologia #ai #internet #sztucznainteligencja #komputery
Zaloguj się aby komentować
Pozbyłem się parę dni temu szalunków, ale niestety jest jedna wtopa - rura łącząca oba otwory się przesunęla i do połowy zalała betonem. Walczę, żeby to udrożnić. Na szczęście nie jest zalana po samą górę, więc może się uda ogarnąć. Póki co podlewam beton, a jutro sąsiad ma mi pożyczyć krótszego SDS, bo mój jest 2cm za długii nie da się podłączyć otwornicy
Z plusów, to znów mogę parkować w ciepełku
#budownictwo #budujzhejto tag #niepoprawnebudowle pasuje jak nigdy

Zaloguj się aby komentować
Jak przygotowujecie telefon dla starszej osoby z rodziny jak Was o to poprosi?
Do mnie regularnie wpada prośba o ogarnięcie nowego telefonu z androidem i zawsze staram się wykonać przy tym kilka czynności ale mam wrażenie że to jednak jest za mało w realiach tak wyglądającego internatu.
Ostatnio chciałem pokazać jak otworzyć fakturę elektroniczną która przychodzi na gmaila i okazało się że aplikacja nigdy nie była otwierana - trzeba było pierwszy raz otworzyć aplikację, potwierdzić ze ma być powiązana z danym kontem Google i dopiero wtedy maile zaczęły spływać. Niby trywialna sprawa, jak ktoś standardowo korzysta z gmaila to nawet nie zarejestruje tej czynności ale uznałem że dodam ten element do checklisty rzeczy do wykonania.
No ale email to jedno a załącznik w pdf - drugie. Którą aplikację do otwarcia pdfów wybrać? Z proponowanych już zainstalowanych jedna nie otwiera pdf, druga wymaga masy uprawnień… Naturalnie przychodzi instalacja Adobe Readera no ale czy to na pewno najlepsza aplikacja? Co któreś otwarcie wita nas piękny ekran namawiający do zalogowania się, ocenienia aplikacji, przejścia na płatny plan. Do tego milion widocznych opcji z czego 3/4 dostępna tylko w płatnych wersjach.
Chyba jednak nie jest to idealna aplikacja dla osoby które chce po prostu raz na miesiąc otworzyć jedną czy dwie efaktury. Znalazłem program "MuPDF viewer" i na ten moment wygląda na coś czego szukam i chyba w każdym telefonie będę instalował, ale może ktoś poleci coś lepszego.
Generalnie w większości trafiają do mnie Samsungi i wtedy zwykle kopiuję zawartość starego telefonu przez SmartSwitch. Przed tym jednak zawsze aktualizuję system do najwyższej wersji. Później leci aktualizacja aplikacji ze Sklepu Play i Galaxy Store, na konto Samsunga loguję się kontem Google danej osoby.
Później usuwam / wyłączam wszystkie zbędne programy. Włączam zawsze ochronę przed spamem dla połączeń.
Muszę dodać jeszcze blokowanie treści premium u operatora - » Nie daj się naciągaczom – zablokuj usługi Premium SMS. Radzimy jak to zrobić -- Niebezpiecznik.pl --
No i zastanawiam się czy dodawać prywatny DNS jako NextDNS - https://my.nextdns.io/
Macie jakieś porady w tym temacie?
#it #android #telefony
Do pdf mj pdf. (A'propos tego rachunku)
Przegladarka chrome.
DNS prywatny -adguard wpisany z palca.
Launcher stockowy, jaki by nie był.
Ograniczenia pracy w tle i wyłączony dostęp do sieci oraz aktualizacje dla aplikacji systemowych w tańszych telefonach gdzie mają przywilej resetować uprawnienia do wyświetlania głupot.
Zbiorcze i systemowe również. Także przez opcje programisty.
VLC do obsługi zdalnej.
Wlaczone TARE w opcjach programisty.
Włączone automatyczne ponowne uruchamianie raz w tygodniu.
Wyłączony ram+ z pamięci mmc.
Zakotwiona w autostarcie aplikacja tekefon.
Zawsze używaj danych komórkowych -opcje programisty.
Wyłączone i pozbawione dostępu do sieci aplikacje z rodziny meta w tym ich appmanager - zamiast FB -FB Lite z uprawnieniami do wszystkich url.
Tyle mi przychodzi do głowy.
Spróbowałbym i spróbuję jeszcze jeśli B. pozwoli - zaprosić emeryckie konto do grupy rodzinnej Google jako dziecko 16+ żeby ograniczyć możliwość pobrania syfu z playstore.
Póki co u jednej osoby ustawiłem dns na NextDns i nie narzeka, zastanawiam się czy by w standardzie tego nie robić u pozostałych osób z rodziny.
No i mam dylemat z aplikacją do sms - samsung zaczął ustawiać Googlową aplikację jako domyślną. Nie wiem w sumie która jest lepsza, która lepiej zidentyfikuje spam/oszustwo.
Zaloguj się aby komentować
W końcu na stronie PGE pokazały się dane za poprzedni miesiąc odnośnie zużycia energii elektrycznej. Wrzucam więc zaktualizowane wykresy dla produkcji/zużycia oraz dane zbilansowane:
#stepujacybudowlaniec
P.S. w związku z awarią pompy ciepła w październiku grzałem głównie bezpośrednio prądem i widać to na wykresie (dużo większe zużycie energii elektrycznej niż w poprzednich latach za ten sam okres). Mimo wszystko nie miałem w ogóle ciepłej wody użytkowej - CWU - (grzałem na indukcji wodę na kąpiel) ale w domu było w miarę ciepło (choć brak ciepłej podłogi dokuczał szczególnie dlatego, że mam goły beton na podłodze więc ciągnie w stópki a ja lubię chodzić na bosaka).
P.S.2 LEGENDA DO WYKRESÓW:
1. Zużycie energii VS produkcja od początku dostępnych danych (każdy słupek to jeden miesiąc)
2. Bilans produkcja - zużycie energii od początku dostępnych danych (każdy słupek to jeden miesiąc)
3. Zużycie energii VS produkcja godzinowo za październik 2025 (każdy słupek to jedna godzina)



Zaloguj się aby komentować

#android #technologia #telefony Nareszcie! Potrzebowałem nowego telefonu już po premierze poprzedniego OnePlus 13, ale jakoś się zagapiłem. 13 była dobra, ale wygląda na to, że 15 to koks. W sumie podoba mi się iPhone, ale podejście do klienta "masz lubić co my lubimy" nie bardzo mi...
Zaloguj się aby komentować
Buhahaha taki c⁎⁎j.
Już wiem skąd ten wysyp spamu i lagowanie apek po tym gdy, gdy jak ostatni kretyn, zaktualizowałem wszystko co mam na #telefon hurtem.
Apki typu Simple Gallery przejęły inne firmy.
No ale po co mamy U-Droid.
Przy okazji wszystkie aplikacje własne Androida, co już jest starą, świecką tradycją, dostały nowe, oczywiście gorsze, interfejsy.
Kurde, mam ciągle w szufladzie swojego pierwszego smartfona. Gniazdo ładowania jest w nim zwalone, więc ciężko go uruchomić, ale jego interfejs, ikonki, i usability to było miodzio.
#android #aplikacje #technologia #ui


Zaloguj się aby komentować
Przechodzę z wiekowego już SSD na SATA który ma prędkości do 500MB/s - będzie szybko
#komputery

Zaloguj się aby komentować
Przegląd wybranych oszustw internetowych - PAŹDZIERNIK 2025
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Frezarka działa, można toczyć blat stolika;)
#diy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Friendship ended with #debian.
Now #linuxmint is my best friend.
#oswiadczenie #linux

U mnie debian miał chyba najbardziej pod górkę jeśli chodzi o działanie OOB. Musiałem dograć kilka sterowników, gdzie reszta dystrybucji nie miała takich problemów, ALE… jak już wszystko odpaliłem, to był najstabilniejszym linuxem z jakiego korzystałem.
Z linuxem panowie, ja z d⁎⁎ą - każdy ma swoją ulubioną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Chcieliście kiedyś skorzystać z dofinansowań, ale nie wiedzieliście od czego zacząć?
Będzie z nami Edyta Musielak - specjalistka z ponad 15-letnim doświadczeniem w tym temacie, Country Manager w ABGi Poland.
Do zarejestrowanych osób wyślemy też nagranie: https://events.teams.microsoft.com/event/491ac74a-ea78-4998-951e-a8448e29f05b@8dd08955-18a8-4cd7-8017-5f997f4d47af
#inzynieria #technologia #cad #solidworks #praca #przemysl

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Aplikacja Huawei do obsługi smart zegarka Huawei poprosiła mnie dziś o nowe zgody co do przetwarzania danych przez firmy trzecie #huawei #smartwatche #technologia #chiny

Takie praktyki powinny być zakazane na terenie UE. Czlowiek kupuje hardware, w momencie zakupu obowiązują konkretne warunki, na które sie godzisz lub nie. Mija rok, dwa lub pięć i nagle aktualizacja warunków wymagająca założenia konta, sprzedaży danych osobistych, przesłania kopii dowodu osobistego i wprowadzajaca prawo pierwszej nocy. Akceptujesz albo urządzenie przestaje działać.
Mnie taka akcja najbardziej wku..la z okularami VR ktore jak kupilem to wymagały tylko podania email i elo, a z czasem wymusili stworzenie i podlaczenie konta FB plus cała inwigilacja z tym związana.
Zaloguj się aby komentować
Zgadnijcie co zamawiam.
(Rozbawił mnie nick)
#diy #allegro #stolarstwo #ciesielstwo


@Opornik ooo znam firmę, polecam od nich takie za⁎⁎⁎⁎ste haki
Zaloguj się aby komentować