#ai
najnowsza reklama Coli, nie daję cenzury bo tam cukier puder jest
#ai
najnowsza reklama Coli, nie daję cenzury bo tam cukier puder jest
Zaloguj się aby komentować

Jest lżejszy, tańszy i bezpieczniejszy – nowatorski system szalunkowy do wykonywania stropów żelbetowych w budynkach wielopiętrowych to dzieło naukowców z Politechniki Białostockiej. Wynalazek przetestowano już na placu budowy. Nad rozwiązaniem pracowali konstruktorzy z Katedry Konstrukcji...
Firefox is getting ready to make YouTube fast again. You can try it now.
...
So, what to do in brief
gfx.webrender.layer-compositor - set it to true,
media.wmf.zero -copy-nv12-textures-force-enabled - set it to true,
media.av1.enabled - set to false (optional).https://www.reddit.com/r/firefox/comments/1p58qre/firefox_is_getting_ready_to_make_youtube_fast/
Nie wiem czy to nie placebo.
#firefox #youtube
Zaloguj się aby komentować
W ogóle justjoin.it chwilę po tym jak apple zrobiło glass design, wypuścił nową wersje strony która w sumie trochę w tym kierunku idzie, zrobili to szybko więc pewnie grzebali to wcześniej.
I tak szczerze to brzydko wygląda, to ich szkło nawet nie próbuje być szkłem, wcześniejsza strona była bardziej elegancka, a ten efekt u nich szkła nie robi wrażenia łał, jaki efekt tylko łał jaka ch⁎⁎⁎wa próba bycia jak apple. I nawet nie chodzi o brak tego szkła apple, bo je będzie ciężko podrobić na stronie, ale ta ich próba jest zakodowana słabo i były lepsze przykłady już tydzień po.
Jeszcze większość ich przycisków jest na tle z jednym kolorem i nawet efektu rozmycia nie widać. dx
Śmierdzi to tym, że robili redesign, a pan prezes zobaczył pod koniec prezentacje apple i powiedział żeby dodali będzie na czasie. xD
https://justjoin.it/job-offers/all-locations
#webdesign #justjoinit


Zaloguj się aby komentować
Siemanko. Czy ktos moze uzywa czegos takiego? Zastanawiam sie na d milolajkowym prezentem dla siebie
#it #nas #nfs
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje rady kogoś od #siecikomputerowe
Mam #internet z #tmobile z routerem ZTE MF258
Do niego potrzebuje podłączyć kolejny sprzęt po kablu który da mi kolejną sieć WiFi oraz umożliwi podłączenie kolejnego, najlepiej takiego samego sprzętu również po kablu żeby stworzyć kolejną sieć Wi-Fi, z możliwością podłączenia czegoś po skrętce.
Nawet rysunek poglądowy zrobiłem.
Co byście polecili żeby było dobre, łatwe w konfiguracji i nie kosztowało milionów monet?
Aaa, i dobrze by było gdyby miał odpinane antenki.

Zaloguj się aby komentować
Jako iż black week trwa to jest to dobry okres żeby kupić VPSa (no i w cyber monday też się opłaca) - można dorwać serwer o dobrych parametrach w niskiej cenie.. Tak w ogóle to nie wiem czy wiecie ale od niedawna #ovh ma super ofertę #vps 4vCores / 8GB / 75GB SSD za 20zl brutto 🤯
Poza tym warto regulanie zaglądać na - lowendbox.com - lowendtalk.com
#serwer #promocje #blackfriday #lowendbox #lowendtalk
Zaloguj się aby komentować
Hej, czy jak sie podłączy taki odtwarzacz plyt cd/dvd do android car to bedzie normalnie odczytywał płyty muzyczne??
Moim myśleniem tak, no bo android jest na linuxie a tam takie rzeczy działają przeważnie plug n play ale wolę sie upewnić))
#carandroid #caraudio #android #samochody
Zaloguj się aby komentować
Meta w formie, 3,5 mld zestawów: numer telefonu, nazwa, zdjęcie profilowe za free dla każdego.
Wiedzieli od 2017 roku i nic nie zrobili (° ͜ʖ °)
Odkryli to austriaccy naukowcy, którym udało się uzyskać numery telefonów wszystkich 3,5 miliarda użytkowników WhatsApp. W przypadku około 57% z tych 3,5 miliarda użytkowników naukowcy uzyskali również dostęp do ich zdjęć profilowych, a w przypadku kolejnych 29% – do treści ich profili.
Jeśli zastanawiasz się, jakiej magicznej sztuczki hakerskiej musieli użyć, to odpowiedź brzmi: żadnej. W zasadzie po prostu próbowali dodać miliardy numerów – tak samo, jak zrobiłbyś to ty. Dodajesz numer, a WhatsApp informuje cię, czy osoba korzystająca z tego numeru ma konto, i pokazuje jej zdjęcie profilowe oraz treść konta.
Właśnie to zrobili naukowcy, tyle że na ogromną skalę, korzystając z WhatsApp Web, interfejsu przeglądarkowego tej usługi. Na początku tego roku byli w stanie sprawdzić około 100 milionów numerów telefonów na godzinę, ponieważ pomimo tego, że firma Meta, właściciel WhatsApp, została ostrzeżona o tym problemie w 2017 roku przez innego badacza, nie podjęła żadnych działań w tej sprawie.
Na szczęście austriaccy naukowcy poinformowali firmę o tym problemie w kwietniu, a do października firma wdrożyła ograniczenia szybkości, aby zapobiec tak masowemu wykrywaniu kontaktów. Oczywiście nie było to wdrażane przez wiele, wiele lat, podczas których każdy rodzaj nieuczciwego podmiotu mógł wykorzystać ten system.
Ze swojej strony Meta podkreśliła, że wszystkie te dane są „podstawowymi informacjami dostępnymi publicznie” i że zdjęcia profilowe i teksty nie były ujawniane użytkownikom, którzy zdecydowali się je ustawić jako prywatne. Firma zapewnia również wszystkich, że „nie znalazła żadnych dowodów na to, że złośliwi aktorzy nadużywali tego wektora” i „żadne dane niepubliczne nie były dostępne dla badaczy”.
Źródło:
https://www.gsmarena.com/whatsapp_easily_exposed_35_billion_peoples_phone_numbers-news-70350.php
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity
Najgorzej że wyciekły numery PIN do kart sim! Tutaj lista:
https://pastebin.com/raw/ajDKBXuA
Sprawdź swój - jeżeli znajduje się na liście koniecznie go zmień!
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Poznajmy artystę Cieślę Kazimierza Talent i wiedza od pokoleń Górali Kto tak umie budować na wieki
#drewno #rzemioslo #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Mam Xboxa Series X, poradzicie mi proszę jakiś serwis, gdzie będę mieć dostępna telewizję. Normalnie, miesięcznie opłacaną, bez reklamowych dodatków instalowana z aplication atorea Microsoftu. Może akurat ktoś z was tak ma i używa i sobie chwali.
#xbox #tv #boomer
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Ostatnio w moich kręgach jest gorący temat mocy biernej oraz zniekształceń prądu i napięcia.
Moc bierna występowała zawsze, tyle że kiedyś problemem była moc bierna indukcyjna, którą kompensowało się baterią kondensatorów.
A aktualnie moc bierna pojemnościowa jest również sporym problemem. A do jej kompensacji używa się baterii dławików, lub jeśli ktoś chce na szybko i tanio we własnym zakresie to wystarczy włączyć nieobciążony silnik. Robiłem testy, i silnik 3kW jest wstanie pobrać 7kVAr mocy biernej.
Ale są też urządzenia które potrafią kompensować obie moce, jest to albo kombinacja dławików i kondensatorów lub opcja półprzewodnikowa czyli statyczny generator mocy biernej w skrócie SVG.
Działanie takiego urządzenia jest proste. Jest to blok IGBT oraz kondensator, IGBT jest sterowane w odpowiedni sposób żeby wygenerować takie przepływy prądu, które po z sumowaniu z prądem odbiornika powinny dać przebieg sinusoidalny w miarę zgrany czasowo z przebiegiem napięcia.
A dzięki temu że mamy bardzo dynamiczne sterowanie, częstotliwośc kluczowania tranzystorów idzie w kHz to możemy również kompensować zniekształcenia harmoniczne. Niektóre kompensatory nawet do 13 i 15, słabsze do 9.
A skąd harmoniczne? Z odbiorników nieliniowych. Każdy zasilacz impulsowy, w piekarniku, ładowarce, komputerze, laptopie, lampie LED w jakiś sposób odkształca przebieg prądu od sinusoidy.
No to zdjęcie przykładowe:
Wykres prądu dwóch lamp LED 9W, nieznanej firmy.
Tragedia, szpilki prądu które odkształcają przebieg napięcia i generują mnóstwo zakłóceń.
Ale identyczny przebieg ma lampa LED 15W Philipsa, świetlówka 120cm. A np sporo lamp zostało przerobionych u mnie w szkole z konwencjonalnych świetlówek na LED. Mocy niewiele mniej, światła trochę więcej i mnóstwo mocy biernej i THD, bo mocy biernej taka ledowa świetlówka oddaje 7VAr mocy biernej i ma 89% THDI.
A w związku z tym również w szkole prowadzimy teraz rejestrację parametrów sieci, żeby przeanalizować dane i dobrać kompensator.
I mam takie jedno zdjęcie z wykresu napięcia i prądu. Prąd to bardziej trójkąt niż sinus.
A wiedząc że świetlówki z Philipsa nie są rarytasem sprawdziłem jaki przebieg ma prąd w lampach które kupiłem do garażu.
I wyszło mi takie coś:
https://youtube.com/v/tAjN11Ff16I
Nie jest to piękny sinus, ale i niebo lepszy niż to co na zdjęciu. A i lampa jest zarąbista bo ma 180lm/W, dwie lampy i mam widno w garażu, a będzie ich 5.


@myoniwy ja finalnie do swojego warsztatu skleciłem lampy jak na zdjęciu.
Każdy panel to 8x BXEB-L0560Z-35E2000-C-B3 od bridgeluxa. Mam takich 6.
To na zasilaczach MW HLG-185H-42, też 6 sztuk.
Efekt dwóch takich paneli na zdjęciu (warsztat około 70m2). Może dołożę jeszcze po jednym na stronę i chyba dwa będą wolne


Zaloguj się aby komentować
Napełniłem dzisiaj kokosy świeżym ziarnem i zalałem smalcem. Wkręty są po.to by masa nie wypadła z kokosa jak to miało miejsce w przypadku oryginalnej wersji ze sklepu.
#diy #ptaki



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Jak nie miałem dostępu do drukarki 3D to myślałem że mi to jest niepotrzebne, zbędna zabawka.
A teraz jak mam coś zrobić, to pierwsza myśl:
A może wydrukować to?
Nie wszystko jest sens drukować, ale zdarzają się grupoty. Jak np to.
https://youtube.com/v/DBWm3NCsJuI
Mechanizm bistabilny
#druk3d
Większość robię w #tinkercad ale zaczynam ogarniać też #freecad
Zaloguj się aby komentować
Był ktoś z was kiedyś na liście BIGOTów?
https://en.wikipedia.org/wiki/BIGOT_list
#ciekawostki #bekazbigotow #bigot #heheszki #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #tajneslozby

Zaloguj się aby komentować
Różowa dzisiaj zaszalała: dostawa kanapy i krzeseł do poczekalni w centrum edukacyjnym. Trochę kręcenia śrubek. Patrz @cebulaZrosolu do czego doprowadziłeś - robię przymiarki do lampy
#macmajster #diy



Zaloguj się aby komentować