Dobra leszcze, ostatnia szansa na kod do sweet.tv , pakiet L ważny 3 miesiące.
Zostały 2 kody - ważne do końca miesiąca.
Warunki: znajoma mordka+komentarz "@heheszki, zawsze Cię lubiłem, daj mie ten kod"
#rozdajo #iptv

Dobra leszcze, ostatnia szansa na kod do sweet.tv , pakiet L ważny 3 miesiące.
Zostały 2 kody - ważne do końca miesiąca.
Warunki: znajoma mordka+komentarz "@heheszki, zawsze Cię lubiłem, daj mie ten kod"
#rozdajo #iptv

Zaloguj się aby komentować
Segmentation Fault
Zaadresowanie zerowego bloku pamięci albo próba czytania z przypadkowego adresu pamięci kończy się w systemach Unixowych (najczęściej) zdawkowym komunikatem "Segmentation fault (core dumped)" i nagłym końcem działania procesu. Sama nazwa wyjątku - Segmentation fault - albo Segmentation violation - jest trochę tajemniczą. Linux wypisze nam komunikat "Segmentation fault" ale mnemonik sygnału Unixowego który stoi za tym wyjątkiem to SIGSEGV, gdzie V wskazuje na "violation". Skąd to się w ogóle wzięło? Windowsy definiują analogiczny wyjątek jako po prostu "Access violation" - elegancko.
Zaczęło się od komputera GE 645 od General Electric, jeszcze w 1965r. Dla niego powstał też system operacyjny Multics. Do projektu GE 635 dorzucono mechanizm segmentacji pamięci, czyli wczesną formę pamięci wirtualnej. Każdemu procesowi można było przydzielić jednorodny wycinek pamięci, którą tenże proces widział tak, jakby zaczynała się od adresu 0. W założeniu jeden proces nie mógł nagrzebać w pamięci innemu. Potem inżynierowie w DEC podchwycili to rozwiązanie dla komputera PDP-11/45 . Dla niego też powstał Unix w wersji 4, całkowicie pisany w języku C. Tenże PDP (1972) miał już układ zarządzania pamięcią (KT-11C) opartą o segmenty. Więcej - segmenty mogły być rozmaitego rodzaju - np segment kodu, segment tylko do odczytu. Na liście sygnałów Unixa wersji 4 pojawił się sygnał SIGSEGV jako właśnie wyjątek spowodowany na przykład zapisem do segmentu w trybie tylko do odczytu. Intel wprowadził segmentację zdaje się w latach '80 w 80286, gdy upowszechniał się już model pamięci stronicowanej. Ale zanim Intel zawiązał rynkowy kartel z Microsoftem zdawał się być mocno zacofany jeśli chodzi o rozwój architektury komputerowej. No i ten segmentation fault wlecze się za nami od wczesnych lat '70 we wszystkich unixopodobnych systemach operacyjnych. #systemyoperacyjne #linux #oesowo

Zaloguj się aby komentować

Niebezpiecznie jest rozwijać nowe technologie w Polsce – stwierdziła w wywiadzie dla Kanału Zero polska wynalazczyni ogniw perowskitowych Saule Olga Malinkiewicz. Trwa spór między nią a spółką Columbus Energy, która rozwijała tę technologię w celu jej komercjalizacji. #technologia
Kek
#googleai #gemini #ai #sztucznainteligencja

Zaloguj się aby komentować
Pierwszy zbudowany w Świdniku śmigłowiec aw149
To nie są proste rzeczy xD
#smiglowce #swidnik #pzl #samolotyboners


Zaloguj się aby komentować
@Szuuz_Ekleer podsunąłeś mi niechcący świetny pomysł na przetłoczenia w blasze po puszkach
Dzięki Mister
#upcycling #diy


Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie rurę z wczoraj? To ona teraz - czujesz się staro?
#stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Choinka #upcycling ver. 2.0
W roli głównej używane łóżko IKEA Kritter
#majsterkowanie #stolarstwo #diy


Zaloguj się aby komentować
Z fajnych ficzurów to ładowanie bezprzewodowe super, od miesiąca nie "ładowałem" telefonu, po prostu mam ładowarkę bezprzewodową na biurku i przy łóżku i stabilne 85%. Tak mi się zdarzało zapomnieć podpiąć, a tu jest fajnie.
USB-C używam, bo słuchawki na kablu.
#technologia #smartfony

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #elektryka #elektronika
Kupiłem zasilacz serwerowy #dell
Dolutowałem mu dwa kabelki, i zrobiłem z niego prostownik rozruchowy. 220A prądu to jest konkretny strzał dla rozrusznika.
Żeby sprawdzić czy da tyle prądu potrzebny jest rezystor o bardzo małej rezystancji 55mΩ i mocy ok 3kW. A najlepiej sprawdza się w tym rezystor wodny. Trochę chloru wygeneruje ale jest prosty w wykonaniu.
Zaloguj się aby komentować
Rura do oceny #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #majsterkowanie #diy #ogrzewanie
Zaraz będzie ciepło!!!

Zaloguj się aby komentować
Pewnie kojarzycie powiedzenie:
Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i tych, którzy dopiero zaczną je robić.
Tak więc chciałbym się pochwalić, że zacząłem.
Postawiłem serwer NAS na który automatycznie robią się codzienne kopie z PCtów i w czasie rzeczywistym zdjęć z telefonów, dodatkowo raz w tygodniu NAS kopiuje je na inny dysk w z wersjonowaniem + manualnie kopia na dysk zewnętrzny nie połączony na stałe z komputerem ani siecią.
Póki wszystko nie spłonie, I'm safe (choć chmurę zewnętrzną typu GD pewnie zaraz też w to włączę, bo mając już NAS to super proste do skonfigurowania i nie wymaga odpalania kompa).
Całość wyszła trochę ponad 6k przy łącznej pojemności 16TB (ale sam NAS Qnapa to 2200) - koszt wzrósł o ok. 2000zł przez zastosowanie 2xHDD i 2xSSD zamiast 1x16TB HDD (nie mam serwerowni tylko urządzenie stoi w salonie więc zależało mi na ciszy zamiast terkotania HDD, więc one odpalają się tylko raz na tydzień a tak to jest cisza).
Nie liczę wymiany routera na taki z portami 2.5G, dzięki któremu mam lokalnie po kablu bardzo wysokie transfery.
Dodatkowo na NASie uruchomiłem jellyfin i mogę mieć prywatnego netflixa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znacznie wygodniejsze niż odpalanie na telewizorze rzeczy z pendriva.
Polecam, backupujcie się.
#komputery #backup

@emdet na blackfriday można dorwać w miarę przystępnej cenie serwery dedykowane storage na drugim końcu świata: https://eco.ovhcloud.com/pl/?range=kimsufi co prawda to nie cena jak w cloud, ale ty tymi danymi zarządzasz a nie jakiś pajeet. Największym problemem może być, że mogą się przypadkiem spalić.
Zaloguj się aby komentować
#lotnictwo #awiacja #samoloty #ciekawostki &nagranie
Zaloguj się aby komentować
Projekt do oceny. Zegarek na esp32. Tak wiem przerost formy nad treścią, ale mogę szpanować przed kolegami taki to ja (specjalnie z małej litery) mam zegarek. Mogłem lepiej wykorzystać to esp32.
#elektronika #heheszki #hejtoobrazapapieza

powiedz chociaż, że tam jest esp32 i arduino i obsługa wyświetlacza jest na arduino, głównym prockiem jest arduino, a esp32 ma ten soft do gadania z nim po komendach AT. no i w ten sposób bierzesz pogodę i wyświetlasz przez arduino xd
tylko nie wiem skąd papaja wziąć, chyba się nie zmieści w arduino
z drugiej strony pewnie można te obrazki na bieżąco pobierać z sieci i wyświetlać pojedynczo, jak segmentowy LED XD
@ZohanTSW czyste esp32 z amoledem:
https://www.waveshare.com/wiki/ESP32-S3-Touch-AMOLED-2.06
tu jest akurat esphome wgrany
Zaloguj się aby komentować
Zna się tu ktoś na słupach? Do czego służy ten lewy? Jest trochę wyższy od latarni. To płaskie to panel solarny. Na szczycie jest mała skrzynka która również ma solary po bokach. Więcej nie widać.
#slupy

Zaloguj się aby komentować
#wojna #drony #kapitanbomba #technologia #wojsko
Jeb z lasera w drona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajna technologia ale kilka wad też jest. Pierwsza to konieczność zapewnienia dużej energii. Można co prawda ciągnąć ze sobą generator ale bardzo zmniejsza to mobilność.
Druga wada to mały zasięg, szczególnie przy złych warunkach pogodowych które rozpraszają wiązkę.
Więc rozwiązanie raczej do punktowej obrony statycznych celów.
Zaloguj się aby komentować
#homeassistant Chciałbym zainstalować node-red w home assistant, ale mam home assistant na dockerze i nie ma sklepu tam tylko hacs. Zainstaluje node-red na dockerze i potem jakoś to połączy razem? #raspberrypi
@piotrek-piotrek2555 powinieneś móc połączyć się z konsola w dokerze i zainstalować "ręcznie" z tego poziomu wszystko co chcesz.
Tu jakiś tutorial znalazłem
https://www.thesmarthomebook.com/2021/04/14/basics-connecting-home-assistant-to-node-red/
https://www.perplexity.ai/search/chcialbym-zainstalowac-node-re-UPZ9MQtTSLi9YGkMKntoJw#0
Jeśli nie wiesz jak to zrobić to najlepiej zapytać jakiegoś au jak perplexity czy chatgpt. Wtedy możesz wklejać swoje konfiguracje itp i przeprowadzi Cię krok po kroku
Zaloguj się aby komentować
mkdocs czy docmost. Potrzebuję systemu komentarzy w tych apkach. Coś jak memos, ale bardziej rozbudowane. Zagnieźdzanie komentarzy nie musi być, wiki.js - no fajne ale szukam alternatyw. Deepseek poleca #docmost lub triullium
#selfhosted #linux
Może https://obsidian.md/ ?
EDIT: W sumie to po przemyśleniu nie wiem czy to będzie fitować do twoich wymagań ale nie będę usuwać koma xd.
Zaloguj się aby komentować
#ai
najnowsza reklama Coli, nie daję cenzury bo tam cukier puder jest
Zaloguj się aby komentować