Wykreśliłem w czasie najdroższego burgera z McDonald's oraz najtańszego MacBook. Ta analiza przewiduje, że najdroższy burger będzie droższy niż najtańszy laptop już w 2081 roku.
#apple #wykresy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dorobiłem detale do materiału przez plugin Uberpaint, ale to domyślnie robi vertex paint i za c⁎⁎ja nie da się tego dobrze zbejkować, tylko bake diffuse'a działa dobrze #grafika3d #gamedev #blender #tworczoscwlasna




Zaloguj się aby komentować
Dziś mało spektakularnie, ale i tak mnie cieszy
Customowe haczyki na małe obrazki.
#druk3d #drukowanie3d




Zaloguj się aby komentować
Hejka, ktoś poleci tynkarza w Stalowej Woli?
#stalowawola #podkarpackie #budowadomu
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
"#ai zabierze wam wszystkim pracę" na jednym obrazku.
Zadanie niezbyt skomplikowane (choć dość nietypowe, fakt), po zapytaniu o konkrety zamiast ogólników efekt pic rel. Wywala się również na nowych chatach xD


Zaloguj się aby komentować
Moja recenzja OpenClaw https://openclaw.ai/
Co to jest? Do czego służy?
Tak w skrócie to nie służy do niczego i do wszystkiego jednocześnie xDDD
To jest wrapper który oddaje kontrolę nad maszyną na której to uruchomiłeś w ręce LLMa (możesz sobie wybrać prawie dowolnego).
To jest jednocześnie bardzo głupi i bardzo dobry pomysł, już spieszę wyjaśnić.
Powiedzmy, że chcesz coś uruchomić na komputerze, ale nie działa. Dla przykładu: pobrałeś sobie kod z githuba i sypie błędami.
Możemy zadanie wykonania tego kodu powierzyć naszemu pomocnikowi, jemu też się nie włączy ale zdiagnozuje dlaczego i albo doinstaluje np brakujące zależności albo naprawi kod, żeby się włączył.
Z zalet, to też możliwość delegowania zadań np przez praktycznie dowolny komunikator, którego używasz. Możesz do niego napisać na whatsappie na przykład, aby np zrobił Ci prasówkę z wydarzeń na bliskim wschodzie, albo sprawdził o której jest pociąg do Zawiecia.
Twój personalny asystent jeżeli będzie potrzebował to stworzy sobie pomocnika który bedzie wykonywał długie zadanie w tle a w tym czasie możesz zlecić mu kolejne.
Z wad: kosztuje - dużo - pieniędzy
Spala tokeny w zastraszającym tempie. Jak używasz drogich modeli typu: claude 4.6 to trzeba być milionerem.
Niektóre zadania wykonuje.... No po swojemu powiedzmy. Ja swojemu dałem dla przykładu zadanie wykonać jakieś akcje na csv który ma 20+k wierszy. Zadanie wykonał poprawnie, nawet napisał sobie skrypt żeby optymalniej parsować każdą linię. Wykonał poprawną pracę... i nie zapisał wyniku xDDD
No ale za drugim razem i 10usd później już mu wszyszło tak jak miało wyjść.
Następna wada: można używać modeli na swoim komputerze ale muszą to być duże modele. W sensie, 2,4,15 miliardów parametrów są zdecydowanie za małe i muszą mieć GIGANTYCZNY kontekst a więc musisz de fakto posiadać superkomputer z nasa albo będziesz obserwował jak farba schnie w zwolnionym tempie. 100tokenów/s działa super żwawo.
Czy polecam?
Jak masz coś do automatyzacji, np obsługa ticketów, maili, robienie prasówek, przyda Ci się coś w stylu: rzucę mu wiadomość głosową na whatsapie żeby znalazł mi X i za kilka minut dostajesz b.ładne wyniki np na maila to jest jak najbardziej dla Ciebie.
Jako demonstrator technologii, gdzie opisujesz co chcesz a maszyna to po prostu robi (ale najczęściej za pierwszym razem jej nie wyjdzie xD) to jest 10/10
Ale jak wspominam, to jest raczej demonstrator, kosztuje w c⁎⁎j ale jako tako działa. Na pewno będą osoby które skorzystają i będą zadowolone.
#automatyzacja #openclaw


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dobra, penis na urodziny kumpla wydrukowany i sklejony. Co wydrukować narodowcowi-geodecie-przedsiębiorcy?
@100mph - wydrukuj mu jakiś plakat jego prawicowego idola podpicowanego przez EjAj tak by wyglądał jak Magic Mike.
A jak myślisz jednak o druku 3D to tylko głowę takiego naro-ciacha z szeroko otwartmi ustami (ale nie za szeroko bo wiadomo, że kolega ma małego) - bo inaczej pójdzie z torbami ze względu na koszty materiałów.
Zaloguj się aby komentować
A tu legitymacja "pracownika" banku ING, używana przez oszustów tak samo jak w schemacie kradzieży "na pracownika banku" o której ostrzegaliśmy niedawno w naszej apce CyberAlerty...
Zródło: FB/Niebiezpiecznik #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #ing

Zaloguj się aby komentować
Zloty penis na postumencie. Mozn nim obracac. Zostalo tabliczke gratulujaca zlotego czlonka wydrukowac. #druk3d

Zaloguj się aby komentować

Indonezja dołącza do państw, które zdecydowały się na bardziej restrykcyjne podejście do korzystania z mediów społecznościowych przez najmłodszych użytkowników. Ministra komunikacji i cyfryzacji tego kraju, Meutya Hafid, ogłosiła, że od 28 marca zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie...
2-3 lata temu zacząłem modelować postać robota do gry, którą chcę zrobić, ale odłożyłem ten projekt do szuflady, teraz do niego pomału wracam (utworzyłem na razie projekt unreala i stworzyłem mappingi inputów). Oryginalny model był mocno high poly, więc trzeba było zrobic retopo, ale, że jestem leniwy to szukałem długo najlepszego sposobu, żeby zrobić to automatycznie. Stanęło na tym, że użyłem modyfikatora decimate w trybie unsubdivide i dostałem nawet niezłą topologię prostokątów, pomijając parę miejsc z nieco gęstszymi trójkątami ale c⁎⁎j, zostaw tak. Zrobiłem UV unwrap i zbejkowałem tekstury z proceduralnych materiałów i normal mapę z detali wersji high poly. Tak to wygląda teraz #grafika3d #blender #gamedev #tworczoscwlasna


Zaloguj się aby komentować
Z jednej strony sukces, z drugiej porażka.
Przymierzyłem wydrukowane koło foniczne, wymaga minimalnej poprawki w rozstawie otworów śrub mocujących. Tak 0,5 mm na każdej śrubie.
Mocowanie czujnika wykonane jako podróba oryginalnego pasuje niemal idealnie. Trzeba tylko odsunąć czujnik o jakieś 0,5 mm i dodać otwór gwintowany (lub zwykły) pod śrubę.
Wkładając koło pasowe uszkodziłem jednak chłodnicę i musiałem ją wytargać żeby poszła do zalutowania
Przymierzałem też mocowania czujnika przepustnicy. Jest fajnie z jednym (trzeba w jednym miejscu odsunąć), drugi do poprawek.
#macmajster #prestizowygruz2 #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Nie spodziewajcie się że dziwne pomysły kiedyś mi się skończą.
Oto kolejny przykład że nie.
Dorwałem trafo 400V/850V, podłączyłem je tak że daje ok 1300V, wystarczająco żeby robić duuuuże łuki elektryczne, w kolorze turkusu.
Zrobię drabinę Jackoba, taką z 1m wysokości, tylko dobre izolatory potrzebne, sam się łuku nie zapali, więc będzie potrzebna pomoc z ogniem.
https://youtube.com/v/6xs_A5c229A
#elektryka #diy #galeriapozytywniezakreconych
Oby z drabiną nie skończyło się jak u ElectroBooma. Gdyby nie kiepskie kabelki, które się odpięły w porę, to byłaby śmierć.
https://www.youtube.com/watch?v=_g1z47U_kZQ
https://streamable.com/314mh9 tu mialem 1500vdc ok 12a na stringu
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
#ogrodnictwo #las #drzewa
W końcu, nareszcie.
Oto jest, ten około 20 letni dąb u mnie na podwórku.
Pomysł na przesadzenia tego konkretnego #drzewa urodził się ok 2,5 roku temu.
Trzy miesiące temu, w grudniu razem z @Zielonywewszystkim poczyniliśmy prace przygotowawcze. Zamówiłem dźwig 40t, ciężarówkę do przewozu, a jak dziwg przyjechał to właściciel działki przez którą miał jechać powiedział że nie pozwoli wjechać bo mu beton popęka (który i tak jest popękany).
No nic to, parę stów poszło na to by dźwig przyjechał i pojechał.
Okryłem bryłę korzeniową grubą warstwą słomy, ale o tym już pisałem.
A potem przyszły mrozy i śnieg, więc nic się nie dało zrobić.
Aż do teraz, mrozy puściły, śnieg stopniał więc trzeba na szybko go przewieźć. 12t ładowarka CATa nie dała wczoraj rady, więc ściągnęliśmy cięższy sprzęt, 20t koparkę.
I ta już dała radę, część przewiozła, część przeciągnęła na drewnianych saniach, i potem wsadziła go do doła.
Teraz tylko zrobić opryski przygotowane przez Zielonego, ułożyć rury drenacyjne, i zasypać rodzimym gruntem który ma zaraz przywieźć mi znajomy.
Czy to był najdziwniejszy projekt w naszym portfolio? NIE! Były dziwniejsze, i będą!




Zaloguj się aby komentować