18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
67 + 1 = 68
Tytuł: Vampire Crawlers
Developer: poncle
Wydawca: poncle
Rok wydania: 2026
Gatunek: Roguelike, VS-like, Dungeon Crawler
Użyta platforma: PC
Czas do ukończenia: ukończona 26h, platyna
Ocena: 9/10
Co tu dużo mówić, poncle znowu to zrobił. Formuła Vampire Survivors przeniesiona do karcianki i dungeon crawlera. Masa frajdy, epilepsji i syndromu jeszcze jednej walki. Topka w swoim gatunku, aż chciało się platynować. Większość osiągnięć zdobywa się w toku gry i tylko jedno musiałem dofarmić.
#gamesmeter #gry


Zaloguj się aby komentować

DARMOWA GRA NA EPIC - PROMOCJA WAŻNA DO: 3 maja 2026
W sam raz by pograć w majowy weekend
#gry #darmowegry #epicgames #harrypotter #pcmasterrace
EMPTY_PARAGRAPHDziedzictwo Hogwartu za darmo do 3 maja w sklepie Epic Games najlepsze okazje i promocje tylko w HotShops.pl
Graliście kiedyś w Wampira?
#ciekawostki #vampire #VtM #rpg #gry #gryrpg #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Udało mi się przebrnąć przez całą weryfikację podatkową, milion razy potwierdzić, że nie jestem obywatelem US, wysłać wszystkie dokumenty, zapłacić daninę 360zł, uzupełnić pierdyliard miniaturek we wszystkich możliwych wariantach i wielkościach i w końcu ostatecznie postawić stronę mojej gierki na Steam! Zwlekałem z tym za długo, ale jest, można whislistować do czego zachęcam gorąco! (podobno budowanie whishlist jest ważne) ( ͠° ͟ʖ ͡°)
https://store.steampowered.com/app/4665130/About_Thieves/
#crpg #dungeoncrawler #aboutthieves #indiegamedev
Zaloguj się aby komentować
Chciałbyś.
30.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
39 letters in 7 words
Zaloguj się aby komentować
Jak ja.
30.04.2026 –
52 litery w 9 słowach
Zaloguj się aby komentować
67 + 1 = 68
Tytuł: Grand Theft Auto IV: Lost and Damned
Developer: Rockstar North
Wydawca: Rockstar Games
Rok wydania: 2009
Gatunek: Akcja, Przygodowa
Użyta platforma: PC
Czas do ukończenia: 14h 09m (100%)
Ocena: 7/10
W tym roku pisałem już o swoich doświadczeniach z GTA 4, ale to nie był mój ostatni kontakt z tą częścią gry - zostały mi 2 dodatki i dziś, w 18 urodziny 4 części, skończyłem pierwszy z nich.
Lost and Damned opowiada nam historie Johna Klebitza, viceprezydenta motorowego klubu Lostów, który musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, kiedy główny prezydent wychodzi z więzienia i przejmuje ponownie stery prowadząc gang ku destrukcji. Fabuła jest bardzo fajna (aczkolwiek liczyłem na jeden plot twist pod koniec) i to ona jest największą wartością tego rozszerzenia. Nie tylko poznajemy zupełnie nowy wycinek historii z Liberty City, ale też widzimy jak przecinają się ścieżki Johna z Niko i niektóre misje poznajemy "z innej strony". Jako, że sama historia zajmuje jakieś ~6h to naprawdę polecam ją poznać.
No ale skoro historia jest dobra, to czemu ocena tylko 7? Bo stwierdziłem, że mimo iż nie potrzebuje tego do żadnego achievmentu to przejdę grę na 100%, które przewidzieli twórcy, co dodało około 8h ekstra rozgrywki, które najlepiej by podsumował Zbychu Stonoga - nie warto było k⁎⁎wa.
Dodatek wprowadza nie tylko nowy wątek fabularny, ale też nowe aktywności i rozrywki i mam wrażenie, że te zostały wciśnięte na siłę. Zacznijmy od pierdółek - jako nowe formy spędzania wolnego czasu z braćmi z gangu dostaliśmy cybergaja, siłowanie na rękę czy też popularna u dzieci do lat 5 gra w karty, czyli "wyższa niższa". No i z tego wszystkie tylko karty działają dobrze... Jeżeli chodzi o siłowanie na rękę, to robiąc to zgodnie z podpowiedziami od twórców można się nabawić zakwasów machając myszką. Można też posłuchać ziomka w redita i dodać do tego klawiature i wygrywamy w 2". Brakuje wyważenia. Ale większym problemem jest cybergaj, gdzie przeciwnicy się klinują i gliczują. Autentycznie czekałem 5' aż przeciwnik wyswobodzi się, bo się zaklinował próbując wyprowadzić krążek ze swojego rogu. Dramat.
Aczkolwiek większym dramatem są wprowadzone tutaj wojny gangów. Żeby zrobić grę na 100% musimy zrobić ich 25 i może są lepsze niż te z San Andreas, ale nadal są wyjątkowo głupie. Musimy gdzieś pojechać z naszym gangiem i postrzelać do innych gangów. Nudzi się przy 3 takiej "zabawie" i widać, że było wprowadzone bez pomysłu, bo mamy tak naprawdę 3 wersje tylko - wysadzenie auta, wystrzelanie jadących przeciwników albo wystrzelanie stojących przeciwników. Robimy to ze wsparciem naszych gangusów, ale ja mam wrażenie, że jedyne co oni robili to tylko ginęli.
Żeby nie było tak gorzko to dodam, że fajnie rozwinięto formułę wyścigów - trasy są ciekawsze, wykorzystują to, że ścigają się motory, więc mają wąskie gardła, a dodatkowo przeciwników można zrzucać przy pomocy kija baseballowego. Podobały mi się też misje zlecane nam przez telefon przez pewnego polityka - było ich tylko 5, ale były różnorodne.
Na koniec jeszcze jednak jedna łyżka dziegciu - stan techniczy. Otóż gra mi się kilka razy scrashowała, co można by jeszcze probować jakoś wytłumaczyć, ale tego, że wczytywał mi się stan postaci SPRZED zapisu (nie leczyło mnie podczas snu, musiałem pójść spać jeszcze raz) był już bardzo dziwny.
Ogólnie to podobało mi się i powoli zacznę Balladę o Geju Tonym, ale jak ją skończę to nie zamierzam już nigdy wracać do 4 odsłony GTA, mimo iż na pewno chętnie sobie kiedyś uruchomie starsze wersje, czyli Vice City i San Andreas.
#bezkulturnik #gry #gta #grandtheftauto
Wpis wygenerowany za pomocą https://gamesmeter.bieda.it/


Zaloguj się aby komentować
Jacyś chętni na zostanie driadą? Leśne Panie nie obrażą się, jeśli pożyczysz od nich kostki.
-> https://rgfk.pl/kostki-rpg-woda-brokilonu-zestaw-10-jadeitowych-kosci-k24-k30/1849.html
#gry #dnd #wiedźmin #witcher #kości #rpg #gryrpg #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Coś mi świtało ale nie pamietalem dokładnie.
29.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
36 letters in 7 words
Zaloguj się aby komentować
Słowo o dwóch znaczeniach
29.04.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
25 liter w 3 słowach
Zaloguj się aby komentować
XCOM - UFO DEFENCE
boska gra, do tej pory mam w głowie ten soundtrack.
https://youtu.be/h58NzkGFgxk
#pcmasterrace #retrogaming #xcom #xcom2

Polecam OpenXcom Extended (OXCE) [ogłoszony ostatnio oficjalnym https://openxcom.org/2026/01/whats-the-deal-with-openxcom-extended/ ], a szczególnie jego fork z Brutal AI: https://mod.io/g/openxcom/m/brutal-ai#description (tutaj bezpośredni link do tego forka na GitHub: https://github.com/Xilmi/OpenXcom/releases ) oraz następujące mody (każdy osobno bo są niekompatybilne ze sobą, ale powinny w grze w menadżerze mieć osobne wpisy w liście rozwijalnej/dropdown):
https://mod.io/g/openxcom/m/the-x-com-files#description (IMHO najlepszy i najbardziej rozbudowany mod do OpenXcom gdzie startujemy 2 lata przed inwazją z X-Com: Enemy Unknown/UFO Defence),
https://mod.io/g/openxcom/m/reavers-harmony-megamod#description (dość spoko, ciekawy i nie za trudny mod na bazie X-Com: Enemy Unknown/UFO Defence),
https://mod.io/g/openxcom/m/hardmode-expansion#description (mniej rozbudowany Harmony mod, ale też jest całkiem spoko)
https://mod.io/g/openxcom/m/the-world-of-terrifying-silence#description (bardzo spoko mod na bazie X-Com: Terror from the Deep)
https://mod.io/g/openxcom/m/40k#description + https://mod.io/g/openxcom/m/rosigma#description (Warhammer 40k w OpenXcom :D)
https://mod.io/g/openxcom/m/unexcom#description (OpenXcom w "realiach" zimnej wojny :P)
https://www.moddb.com/mods/x-piratez (ostrzegam bo jest #nsfw, według community, drugi najlepszy mod do OpenXcom, linkuję do ModDB bo forum OpenXcom aktualnie leży a wersja z mod.io jest strasznie stara, tutaj w razie czego, oficjalny link do forum z najnowszą wersją: https://openxcom.org/forum/index.php?board=18.0 )
Zaloguj się aby komentować
Zuchwali piraci!
Napadli moje statki, wystrzelali załogę, ukradli papiery wartościowe, poznali moje szlaki morskie.
Niech będą przeklęci! Zrujnują mnie.
Muszę puścić za nimi całą flotę, całą marynarkę, nie daruję im tego.
https://rgfk.pl/kostki-rpg-skarb-na-dnie-zestaw-7-metalowych-kosci/47833.html
#kości #kostki #zestawkości #skarbnadnie #rpg #rgfk #d20 #d12 #planszówki #fantastyka

Zaloguj się aby komentować
Przyznaję się. Jestem nekrofilem.
Bardzo lubię uprawiać gejming z grami retro. Szczególnie z jedną.
Lubie do tego stopnia że stworzyłem scenariusz do gry z 1991 roku na podstawie gry z 2000 roku.
Także jeśli ktoś chciałby odkopać żywego trupa to zapraszam na forum Cywilizacji 1 po scenariusz Shogun: Total war
https://forums.civfanatics.com/threads/shogun-total-war-scenario-japanese-map-sengoku-period.703141/
Jest też tam scenariusz Gry o Tron czy gry Talislanta a wkrótce pojawi się też scenariusz The Elder Scrolls i Władcy Pierścieni.
Także jeśli chcielibyście połechtać waszą nostalgię z czasów Amigowych to zapraszam do giercowania w CIV1 na windows.
#gry #cywilizacja #totalwar #japonia #oswiadczenie #chwalesie #retrogaming #staregry #gimbynieznajo #grajzhejto #grystrategiczne

Najstarsza część Civ w jaką jestem w stanie grać to 3, dalej to już zbyt archaiczne dla mnie. A pierwszą w jaką zagrałem w ogóle to była Civ 4 ale nie wspominam jej jakoś super xd. Najwięcej godzin spędziłem nad 6 i 5. A 7 wygląda trochę jak żart i na ten moment nie zamierzam dawać im moich pieniędzy póki jej nie naprawią.
@Catharsis Widzisz.. Ja mam oryginalna 4 w pudełku. Rozpakowana ale jeszcze ani razu w nią nie zagrałem
Za bardzo lubię grafikę 1, w którą grałem jeszcze na Amidze. W zasadzie wtedy najwięcej w nią grałem.
Civ1 to pewnie jedna z 3 gier nad którymi spędziłem najwięcej czasu (nie licząc gier przeglądarkowych).
Zaloguj się aby komentować
Może zmylić.
28.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
22 letters in 3 words
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkSNz4COy0iblRnL2gTLhVmcuAjL24iMuQTMugTMx0Sej5WZk5WZ0hSI
28.04.2026 – #diffle #diffleen
21 letters in 2 words 🟢 10 🟡 2 ⚪ 9 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkSNz0iblRnL4kTLw92YuAjL54iMuATMugTMx0Sej5WZk5WZ0hSI
Zaloguj się aby komentować
Łatwe to to nie jest chyba że ktos jest z branży.
28.04.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
37 liter w 6 słowach
@Kronos 28.04.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl
19 liter w 2 słowach
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=hkCNtcWYk5yNy0ya1VmLw4CNuEjL0EjL4ETMtAXe09mcldWYkhSI
Zaloguj się aby komentować
#stalker2 najnowsza aktualizacja to porażka.
z płynnej gry 60fps w 4K na detalach wysokich/średnich potrafi się zrobić pokaz slajdów albo totalna zawiecha.
Zaloguj się aby komentować
Panie Macieju, co mówią karty? Karty mówią, że je kupisz.
-> https://rgfk.pl/dungeons-amp-dragons-rpg-ravenloft-horrors-within-tarokka-deck/64388.html
#gry #dnd #dungeonsanddragons #karty #rpg #gryrpg #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować