Zaloguj się aby komentować

Istria to popularny kierunek wakacyjny. Przyciągają tu nadmorskie miasteczka jak Vrsar czy Rovinj. Są luksusowe kurorty jak Opatija i antyczne zabytki w Puli. W głębi półwyspu górują romantyczne miejscowości jak Groznjan czy, najmniejsze na świecie, Hum. Lazurową wodę znajdziesz na...
Zaloguj się aby komentować
Siemano! Potrzebuje porady allinklusiwowych świrów! Pewnie w społeczności #hejto znajdzie sie kilka osób obeznanych w temacie. Szukam jakiejś fajnej miejscówki na wypad w połowie maja. Z wymagań to ciepła i w miarę przejrzysta woda w morzu, hotel, który ma na stanie jakies zjeżdżalnie żeby pięciolatek mógł sie wyszaleć no i sensowna do zwiedzania okolica
polecam Albanie, miejscowosc Ksamil, w maju idealne warunki, ciepla woda, malo turystow, a miejscowa rewelacja, przed pandemia za tydzien ze sniadaniem dla 2 osob placilem 1050zl od osoby, lot z Katowic na Korfu (800 zl wakacje 50euro rejs w obie strony kutrem) miejscowi zyja z turystow, traktuja Cie jak Rokefelera, Polacy sa najbardziej liczna grupa turysyow, dlatego w czesci restauracji kelnerzy mowia po polsku
Zaloguj się aby komentować
#lato #urlop #wakacje #pracbaza #pogoda
Nareszcie mogę poczuć na własnej skórze podzwrotnikowy klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Była pora sucha, teraz pora deszczowa, jej mać...
@Legitymacja-Szkolna
>W polsce lato to 23-25 stopni i ciągłe mrzawki po których wychodzi słońce i wieczorami ulewne burze.
I dziwią się że tyle depresji w kraju xD
23-25 to chłodno jak wiatr zawieje, każdy akwen wodny niemalże zimny, a mrzawki tylko wszystko moczą i między którymi najczęściej nie wychodzi słońce tylko niebo ma kolor papieru do dupy xD
Tymczasem takie Bałkany, wybrzeże - 30-33*C za dnia, ciepły wiaterek. Jak za gorąco to cyk do krystalicznie przejrzystej wody, w której się nie marznie, jak nie "do" wody, to "na" wodę, bierzesz skuter/motorówkę, lecisz 80kph i nie zamarzasz.
Wieczorem schodzi do 25-27*C, to do knajpki na żarcie tańsze jak w kraju xD
Na koniec kelner przynosi po kielonku, po którym wsiadasz do auta bo jest do 0.5 dopuszczalne.
Jak przychodzi burza, to owszem napiera piorunami, ale przez 15 minut, potem chmury idą dalej albo się rozwiewają i wychodzi słońce, a nie polski papier toaletowy na niebo.
Zaloguj się aby komentować
Kiedy dziecko śpi, budzą się demony.
#urlop

Zaloguj się aby komentować
Nigdy wiecej nie pojadę na urlop, do typowo turystycznej miejscowości. #wakacje #urlop #podroze
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #urlop
Zaloguj się aby komentować
Wakacyjny #PROTIP
A na dwutygodniowy wyjazd zabierasz TYLKO 3 pary majtek!
Już wyjaśniam,
Majtki mają aż 5 stron!
przód
tył
tutaj następuje ważne działanie -- Przekładka/wywrócenie
wewnętrzny przód
wewnętrzny tył
i kluczowy moment, strona 5
dzięki temu protipowi oszczędzasz dużo miejsca w walizce i załatwiasz spokój na całe 14dni urlopu.
#wakacje #urlop #porady #oswiadczenie #pytaniaiodpowiedzi #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
I to jest lato! Jak sobie pomyślę że jutro mam wrócić do 15C to aż mi się co robi... Ale na szczęście kolejny urlop już niedługo.
#polska #lato #las #wies #urlop


Zaloguj się aby komentować
Zimne Piwo i Joint na Urlopie – Temat Całkiem Aktualny
Mamy dla Was dzisiaj dość stary artykuł ale cały czas na czasie, zwłaszcza podczas wakacji.
Mówimy tutaj o mieszaniu marihuany z alkoholem, kto tego nie robił. W artykule opisujemy to również jako zagrożenie.......https://blog.thc-thc.com/zimne-piwo-drink-i-joint-urlop/
urlop #wakacje #piwo #alkohol #marihuana #thc
Po bardzo udanym dniu za 3h nastąpi jego kulminacja - lecę do Polski na tygodniowy urlop. Jutro zapowiada się gorzej bo będę musiał spędzić 5h w pociągu ale w domu pierogi już się gotują:)
#emigracja #polska #urlop #podroze
Zaloguj się aby komentować
Zawsze jeździłem na wakacje we wrześniu. Splot różnych wydarzeń sprawił, że wyjechałem wczoraj. Kierunek Chorwacja.
Najdłuższa zaplanowana trasa w życiu. 14 godzin, 1450 km. Oj jak bardzo nie wiedziałem co mnie czeka.
1. Wypadek w Austrii, dosłownie 5 minut przede mną. Na szczęście nie straciłem dużo czasu.
2. Słoweńcy z czteropasmowej drogi od granicy z Austrią aż za Maribor, zrobili 2 pasy. Korek 20 km. Na szczęście udało się ominąć i zamiast 2 godzin, dodało tylko do trasy godzinę.
3. Korki do bramek w Chorwacji, kolejne 40 minut. Pomijam fakt, że za 500km jazdy po ich autostradach zapłaciłem 200 zł. A to u nas jest drogo...
4. Pierwsze oberwanie chmury w Chorwacji i wypadek. No niestety, jak widzisz chmury, ograniczenie do 100 na godzinę, to nie zapierdalasz 160 lub więcej. A jak widzisz taki wypadek, jest zamieszanie I JUŻ SIĘ ZATRZYMAŁY 4 AUTA, to nie robisz zamieszania tylko jedziesz dalej. A jak już chcesz być dobrym Samarytaninem, to zatrzymaj się ZA wypadkiem, a nie przed zwiększając niepotrzebnie zator.
5. Po wjeździe na półwysep Peljasac kolejne oberwanie chmury i jazda 20 km/h. Pierwszy raz w życiu się bałem, że silnik mi zaciągnie wodę i będzie p⁎⁎da.
6. Ale udało się pokonać 1450 km. Tylko zajęło to 4.5 godziny więcej niż się spodziewałem.
Za to dzisiaj obudziłem się z takim widokiem. Było warto
PS.
Austriacy (szczególnie przy Wiedniu) nie potrafią jeździć autostradami. Pomijam łamanie ograniczeń prędkości, ale te zjeby nie potrafią korzystać z lusterek i widziałem 4 potencjalne wypadki, bo ktoś komuś zajechał drogę.
A poza tym, to w Chorwacji gdzie wprowadzili euro, paliwo jest po 6 zł. Przy autostradzie. J⁎⁎⁎ny PIS.
#podroze #chorwacja #urlop #wakacje

Zaloguj się aby komentować
Bardzo polecam zamiast nad morze, mazurskie jeziora. Ceny zayebiste i przystępne. Kiedyś chyba naweto tym piosenka była, życie zatoczyło kolejny krąg.
#urlop #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Jak zwykle, umyjesz samochód to zaraz spadnie deszcz, jak zaplanujesz urlop załamanie pogody gwarantowane. Tak czy inaczej bedzie super
#urlop #pogoda #gory #zakopane


Zaloguj się aby komentować
Znajduję sposoby na brak zajęcia
#natura #swiat #zachodslonca #urlop

Zaloguj się aby komentować
Elementy rzędów końskich i zbroi husarskich. Nad gablotą kopia husarska i nie jest to kopia. Muzeum w tarnowskim ratuszu.
#historia #polska #urlop #zwiedzanie #muzeum

Zaloguj się aby komentować
Pocisk i łuska, prawdopodobnie od T-34, wmurowane w ścianę kościoła w Sukowie, świętokrzyskie.
#historia #iiwojnaswiatowa #polska #urlop #czolgi



Zaloguj się aby komentować