Pocisk i łuska, prawdopodobnie od T-34, wmurowane w ścianę kościoła w Sukowie, świętokrzyskie.
#historia #iiwojnaswiatowa #polska #urlop #czolgi



Pocisk i łuska, prawdopodobnie od T-34, wmurowane w ścianę kościoła w Sukowie, świętokrzyskie.
#historia #iiwojnaswiatowa #polska #urlop #czolgi



Zaloguj się aby komentować
Kolejny kawałek złomu odsłonił bardzo ładne bicia producenckie z 1945 roku oraz legalizacyjne z 1947 i 1950. Na ostatnim zdjęciu z pomocnikiem.
#historia #kolekcje #lubiezbierac #urlop #hobby




Zaloguj się aby komentować
Pociski wmurowane nad furtką w sanktuarium w Piotrkowicach, świętokrzyskie.
#polska #historia #iiwojnaswiatowa #zwiedzanie #urlop


Zaloguj się aby komentować
Krzyż przydrożny w miejscowości Lisów, świętokrzyskie, wykonany z lufy T-34 i pocisków.
#polska #historia #iiwojnaswiatowa #urlop #czolgi


Heh, pamiętam jak kiedyś jakiś dziadek zrobił krzyż armat od niemieckich czołgów chyba od pzkpfw lV.
@niebylem @pol-scot może was zaciekawi:
https://pismofolkowe.pl/artykul/kapliczki-wiejskie-opowiesc-o-cystersach-i-o-slasku-4594
Ewa Kubica - Eska o Śląsku w Klubie Ronina (12.11.2014)
Zaloguj się aby komentować
Stara waga szalkowa wyciągnięta z piwnicy. Po oczyszczeniu ukazały się ładne bicia producenta i punce legalizacyjne z lat trzydziestych.
#starocie #kolekcje #historia #urlop



Zaloguj się aby komentować
Ta sama miejscowość, Łabędziów, krzyż przydrożny wykonany z lufy armaty przeciwpancernej Pak 40.
#polska #historia #iiwojnaswiatowa #urlop


Zaloguj się aby komentować
Przydrożny krzyż w miejscowości Łabędziów, świętokrzyskie. Podstawa krzyża wykonana została z koła napędowego czołgu Pantera. Niedaleko tego miejsca wydobyto Panterę, która przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych.
#czolgi #polska #urlop #iiwojnaswiatowa


jest cały szlak kapliczek wykonanych z części czołgów - szlak pancerny. Przejechałem dopiero w zeszłym roku, a to pod moim nosem
Zaloguj się aby komentować
Prawie lato...
#polska #lato #urlop #pokazpsa

Zaloguj się aby komentować
Tak Polacy korzystają z L4. Ranking najciekawszych nadużyć
Średnio, co trzecie zwolnienie lekarskie pobierane w Polsce wykorzystywane jest w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.
Salon masażu
Z danych przeanalizowanych przez autorów rankingu wynika, że częstym powodem naruszeń jest pobieranie L4, aby dorobić sobie do pensji.
Poprzez jedną z popularnych aplikacji mobilnych umożliwiających wyszukiwanie usług, kontrolerzy zamówili zabieg masażu twarzy, szyi oraz dekoltu, którego koszt wynosił 50 zł, a czas trwania 30 minut. Wizyta została potwierdzona przez salon masażu w wiadomości SMS. Przedstawiciel pracodawcy stawił się pod wskazanym adresem, gdzie mieścił się ów gabinet. Wewnątrz pomieszczenia znajdowało się łóżko do masażu, sprzęt do liftingu ciała, półka ze środkami kosmetycznymi oraz wszystkie przybory niezbędne do wykonania zabiegu. Przebywająca w tym samym czasie na „L4” u innego pracodawcy właścicielka gabinetu poprosiła kontrolera o przygotowanie się do masażu, a ten położył się następnie na wskazanym łóżku. Przed rozpoczęciem zabiegu kontroler zapytał kobietę, czy to ona jest właścicielką tego gabinetu, na co uzyskał twierdzącą odpowiedź. Pracownica przebywająca oficjalnie na zwolnieniu chorobowym stwierdziła dodatkowo, iż nie może narzekać, ponieważ każdego dnia przyjmuje kilka osób.
Trener juniorów
W jednym z miast w województwie dolnośląskim mieści się centrum kultury wraz z boiskiem typu Orlik. Na jego murawie zastano pracownika przebywającego na L4 ubranego w sportowe dresy, z gwizdkiem zawieszonym na szyi, przebywającego z grupą młodzieży, z którą prowadził trening piłki nożnej. Trener wydawał podopiecznym precyzyjne polecenia oraz wskazówki dotyczące gry. Uznano, że zwolnienie lekarskie wykorzystywane jest niezgodnie z jego przeznaczaniem, co stanowi podstawę do odmowy wypłaty wynagrodzenia za okres nieobecności w pracy.
Traktorem po polu
Jeden z "chorych" pracowników zastany został na prowadzeniu ciągnika. W momencie kontroli doszło do naruszenia postanowień zwolnienia lekarskiego. Kontroler zapytał domowniczkę o obecność w domu współmałżonka. Kobieta zaprowadziła kontrolera na tył posesji, a ich oczom ukazał się mężczyzna wysiadający z traktora. Oznajmił, że podłącza maszynę, miał założone buty robocze i przybrudzone spodnie. Protokół podpisał własnoręcznie bez zbędnych tłumaczeń, przyznał się. Co ciekawe, ZUS w Szczecinie najwyraźniej nie dostrzegł nic niestosownego w wykonywaniu tego typu zajęcia w trakcie zwolnienia lekarskiego, ponieważ osobie używającej ciągnika nakazał zasiłek wypłacić.
Majorka na L4 od psychiatry
Wielokrotnie zdarza się, że zwolnienie lekarskie traktowane jest jak dodatkowy urlop. Lekarz wystawia L4 z jakiegoś powodu, a pracownik zamiast leczyć się przebywa na wakacjach. Jeden z pracowników przebywających na zwolnieniu chorobowym od lekarza psychiatry, dwie nieobecności z rzędu podczas kontroli uzasadnił koniecznością stosowania się do zaleceń lekarskich w postaci spacerów. Miesiąc później ten sam pracownik złożył wniosek do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych o refundację wczasów na Majorce, z których korzystał właśnie w okresie, gdy przeprowadzone były wspomniane kontrole.
Zdradzeni przez social media i współlokatorów
Bardzo często osoby przebywające na fikcyjnym zwolnieniu lekarskim pogrążają się same, chwaląc się urlopem w mediach społecznościowych. W sezonie letnim, portale społecznościowe zapełnione są zdjęciami z piaszczystej plaży albo górskich szczytów. Niezbyt rozsądne, ale wciąż popularne są takie publikacje ze strony osób, które przebywają na L4. Zdjęcia trafiają najpierw na Facebooka, a następnie, bardzo często do pracodawców. Nieraz lawirujących pracowników zdradzają (świadomie lub nie) inni domownicy i bliskie im osoby. Podczas kontroli w ubiegłym roku mąż jednej z pań przebywających na L4 oświadczył kontrolerowi, iż małżonka udała się za granice w celu poszukiwania nowej pracy.
#polska #ciekawostki #urlop #oszustwo

Zaloguj się aby komentować
Gdzie jedziecie na majówkę?
#wakacje #urlop #majowka #podroze #wycieczki

Zaloguj się aby komentować
Najdłuższa droga na świecie, którą można przejść prowadzi z Kapsztadu (RPA) do Magadanu (Rosja). Nie potrzeba samolotów ani łodzi, są mosty.
To 22 387 kilometrów (13911 mil) i podróż zajmuje 4492 godziny. To byłoby 187 dni chodzenia bez przerwy, czyli 561 dni spaceru 8 godzin dziennie. Po trasie przechodzisz przez 17 krajów, sześć stref czasowych i wszystkie pory roku.
Więcej szczegółów/zdjęć: http://bit.ly/3MK6Vwt
#ciekawowstki #sztafeta #urlop #wakacje #podroze

Zaloguj się aby komentować
Kolejka linowa nad Soliną jest już gotowa. Widziałem nawet jak jeździła "na pusto". Może jak ktoś będzie w sezonie to wrzuci zdjęcia kolejki do kolejki xD
#bieszczady #kolejka #gownowpis #urlop




Zaloguj się aby komentować
Ruiny kościoła sw Michała pochodzące prawdopodobnie z XVIw. Brakujący szczyt, zburzony przez Niemców podczas drugiej wojny światowej, był swego czasu widoczny z zamku w Chęcinach.
#zwiedzanie #ruiny #urlop #polska #podroze




Zaloguj się aby komentować
Klasztor Pallotynów, kiedyś bernardynów, na wzgórzu Karczówka w Kielcach i jeden z zakonników.
#zwiedzanie #historia #urlop #pokazkota



Zaloguj się aby komentować
Oczy Ziemi - rezerwat skalny w Górach Świętokrzyskich, nazwa pochodzi od kształtu formacji skalnych.
#zwiedzanie #urlop #polska #podroze



Zaloguj się aby komentować
Jaskinia Ponurego w górach świętokrzyskich nieopodal Michniowa, ukrywali się w niej powstańcy styczniowi i partyzanci że zgrupowania Ponurego.
#historia #zwiedzanie #polska #urlop


Zaloguj się aby komentować
#emigracja #wakacje #urlop #chorwacja #pytaniedoeksperta
Na jakiej stronie najbezpieczniej szukać ofert na noclegi w Chorwacji? Chodzi o wyjazd na kilka dni na wakacje, wysoki standard i nie jakieś Airbnb.
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
jest tu jakiś ekspert pracujący w biurze podróży i doradzi coś odnośnie #wakacje #urlop ?
@Suodka_Monia również polecam
@milew urlop zaplanowany, potrzebuję tylko nieco informacji
@Sberatel tak wiem, zjeździłem trochę Europy samodzielnie bez biura. Teraz mam 10cio miesięcznego Malucha i trochę ryzykownie jechać na własną rękę. Jak będzie trochę starszy to płacenie prowizji do biur jest zbędne.
Zaloguj się aby komentować
Dla chętnych polecam zaplanować urlopy zawczasu:
Majówka: 3 dni urlopu - 9 dni wolnego
Boże Narodzenie: 3 dni urlopu - 10 dni wolnego
#praca #urlop

Zaloguj się aby komentować
Jeśli wracasz po urlopie do roboty i nie bardzo kontaktujesz po co tu w ogóle przyszedłeś, to znaczy, że urlop był udany
#urlop #praca #pracbaza
Zaloguj się aby komentować