Ciekawe jak wyglądała wizyta u lekarza medycyny pracy
#Polska #praca
Ciekawe jak wyglądała wizyta u lekarza medycyny pracy
#Polska #praca
Zaloguj się aby komentować

Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie poprosił Ministerstwo Cyfryzacji o wyjaśnienia ws. obowiązku korzystania przez część pracowników z prywatnych kont, np. w Profilu Zaufanym, czy w mObywatelu do obsługiwania e-Doręczeń. To już czwarte pismo w tej sprawie wysłane przez RPO do resortu. Jak wynika...
Zastanawiam się ostatnio nad tym, żeby pojeździć sobie na #uber bo lubię jeździć i mógłbym sobie tak o dorobić po godzinach. Mam normalnie #praca na pełen etat.
Czy ktoś tak robił? Ile trzeba się najeździć, żeby mieć takie 2,5k w miesiącu na rękę? Załóżmy, że mam do dyspozycji nową CH-Rke (własną).
Duże są koszty wejścia, ubezpieczenia auta jako taxi, eksploatacji, itd?
#pracbaza #taxi

Zaloguj się aby komentować
Urlop na "siła wyższa".
Dla mnie nowość, więc się podzielę.
Dla osób na UOP.
Urlop na siłę wyższą to dwa dodatkowe ekstra dni, które nie wliczają się w pulę urlopu wypoczynkowego. Do daje łącznie 28 dni urlopu.
Obecnie w puli standardowych 26 dni urlopu wypoczynkowego, cztery z nich można wziąć w trybie "na żądanie".
Urlop na siłę wyższą to zupełnie inna pula.
Urlop na siłę wyższą jest płatny 50%.
Pracodawca nie może odmówić urlopu na siłę wyższą (urlopu wypoczynkowy oraz wypoczynkowego w trybie na żądanie odmówić może).
źródło w pierwszym komentarzu.
ps. Urlopu w tym trybie nie można sobie wziąć od tak z czapki, jedynie na niespodziewane zdarzenia losowe, np. wichura uszkodziła dach, spadł meteoryt na podwórko, katastrofalne warunki pogodowe (gołoledź), mróz -35*C itp.
Nie można go wziąć aby pójść na umówioną wizytę do lekarza czy do urzędu.
#prawo #prawopracy #praca #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Klasyka januszexów.
Kto da więcej?
Potrzebuję rękawic. Kup sobie!
"Po pracy" kolejka 5 osób do chwalebnego, każdy czeka na 10 minutową spowiedź.
Minimalna i koperta.
Ale jak to nie zrobiliście? Trzeba było zostać po godzinach!
Nie potrafisz? W domu się naucz, nie będę Cię uczył wszystkiego!
Szeregowy Andrzej, weź nowego, pokaż mu jak się pracuje.
Dlaczego to nie jest zrobione! Robiliśmy, ale dzień później wysłano nas w inne miejsce, a później nikt nie zlecił tam wrócić.
Tylko u lekarza nie mów że to się stało w pracy.
A toaleta? Tam w biurowcu obok skorzystacie.
A jedzenie? W biurowcu obok jest stołówka.
#pracbaza #praca #januszex
@Marchew Cieszę się, że w Januszexie pracowałem bardzo krótko bo tam była taka tradycja, że gdy ktokolwiek zrobił coś źle to zbierało się wszystkich i mówiło dopiero przed wszystkimi pracownikami, a przyznanie się do błędu czy przeprosiny były jedynie w cztery oczy. Zupełnie odwrotny styl zarządzania do wszelkich dobrych wzorców jakie znam.
Zaloguj się aby komentować
znacie powiedzenie "co masz zrobić jutro zrób dziś"? otóż wczoraj zrobiłem sobie tak intensywny dzień w #pracbaza, że dzisiaj w sumie równie dobrze mogłoby mnie nie być, gdyby nie to, że mam 2 spotkania xD
Polecam ten styl życia i wracam do planowania urlopu
#praca
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hej, potrzebuję pomocy. Powiedzcie mi proszę jak wygląda wasze skupienie w pracy/nad pracą? Mam z tym ostatnio problem i ogarnia mnie coraz większa z tego powodu frustracja. Nie mówię tutaj o robieniu wszystkiego dookoła i przeglądaniu facebooka, tylko są takie dni kiedy czuję się totalnie głupi. Coś co powinienem robić w 3h robię 3 dni albo zrobię coś w przypływie energii a potem nie potrafię tego powtórzyć albo zajmuje mi to kilka razy dłużej. Na ten moment ciężko jest mi znaleźć jakiś wzorzec w tym wszystkim, dlaczego jednego dnia jest dobrze a drugiego gorzej. Wiem, że nie da się non stop być na obrotach ale mam wrażenie, że już to za długo to u mnie trwa i że 70% czasu u mnie to siedzenie bezsensu z ciężką głowa...
sen - przerywany, młody nas budzi w nocy <- inni też nie śpią a potrafią i muszą pracować, parę razy po nieprzespanej nocy nawet dobrze mi się pracowało
ruch - słabo, może tu jest clue?
wyniki - podstawowe w normie
ciśnienie - wzorowe
kawa - jedna, dwie dziennie
pokój - wietrzę, uważam na to żeby nie było zaduchu
jedzenie - bez fastfood, gotujemy sami
Mieliście tak? Co wam pomogło ruszyć, co było game changerem i pozwoliło odetkać umysł?
#zdrowie #pytanie #praca
@Hasti mi na takie problemy pomogła diagnoza ADHD i medikinet xD
A z "edukacyjnych " rzeczy, to trzeba zadbać o odpowiednią ilość ruchu. I sen, ale wiadomo jak to z małymi bombelkami jest w tym temacie. Zaplanuj sobie chociaż trochę ruchu i ćwiczeń w ciągu dnia, cokolwiek byle się pogimnastykować fizycznie a nie mentalnie.
Większa ilość białka w diecie rzekomo też pomaga, przynajmniej przy adhd.
A i wszyscy producenci kreatyny piszą, że pomaga na koncentrację i skupienie :v badań byś musiał już sam poszukać
Wydaje mi się że jesteś po prostu zmęczony. Chyba że tak miałeś zawsze. Ale cóż, okres masz ciężki i nie zapowiada się prędko, żeby była poprawa, więc od siebie polecam pomodoro - stosowałem to kiedy miałem wielkie problemy ze skupieniem się. Ustawiasz minutnik np. na 25 minut i przez ten czas pracujesz, choćby skały srały, siedzisz i robisz robotę. Po tym uruchamiasz minutnik na 5 minut i robisz co chcesz (nie pracujesz), ale gdy zadzwoni, kolejna sesja 25 minut. 25 minut to nie jest dużo, co? Dasz chyba radę przez tyle się skupić. Mi to pomogło
Zaloguj się aby komentować
Naczelna Izba Lekarska wywalczyła, że zabiegi kosmetyczne pokroju powiększania ust czy mezoterapii będą mogli wykonywać wyłącznie lekarze i lekarze dentyści.
Czemu? Jeśli chodzi o dobro klienta to mogą to przecież robić pielęgniarki. Jeśli chodzi o wykształcenie medyczne to i weterynarze by mogli.
Idźmy dalej tą drogą - tatuaże i przebijanie uszu powinni robić wyłącznie lekarze lub lekarze dentyści. Wymianę klocków hamulcowych wyłącznie magistrzy inżynierzy mechaniki samochodowej, wymianę kontaktu lub żarówki tylko mgrinz elektrycy, produkcję kosmetyków, środków czyszczących, przetwórstwo plastików - wyłącznie mgrinz technologii chemicznej lub procesowej, remont łazienki tylko mgrinz budownictwa.
Macie jakieś pomysły od siebie? Chętnie poczytam.
#prawo #praca #zdrowie #lekarze

@maximilianan
Czemu? Jeśli chodzi o dobro klienta to mogą to przecież robić pielęgniarki.
To byl jeden z głównym argumentow w kampanii w mediach w uk robionej przez kliniki mający zniechęcić ludzi do wycieczek do Turcji na przeszczep włosów i eydawania na miejscu 2 razy wiecej hajsu. "Tylko lekarz moze robic przeszczep, technik nie ma odpowiedniej wiedzy. W turcji technicy przeszczepiaja wlosy! Nie ryzykuj". Nie dodawali oczywiscie, ze jedyne co robia technicy to wyciagaja cebulki wlosow I wkladaja je spowrotem w naciecia. To ktore cebulki wyciagnac I w jakie miejsca je umiescic jak I same nacięcia jest juz robione przez lekarza. Plus wydaje mi sie, ze twki technik co dzien w dzien napiernicza tego typu zabiegi ma wieksze doświadczenie niz lekarz, który tobi to w uk, podejrzewam ze rzadziej niz w turcji
Zaloguj się aby komentować
Dostałem wyliczenie ile będę dostawał siana za bezrobocie w Niemczech i mogę to porównać z ofertą, którą dostałem na Senior Experta w Polsce.
10600 zł netto za 80 godzin miesięcznie (muszę "pracować" aktywnie szukając pracy przez średnio 4 godziny dziennie xd) vs 10550 zł netto za 168 godzin miesięcznie.
Ale na szczęście lekarze w Polsce zarabiają więcej niż lekarze w Niemczech.
#praca #gospodarka
Zaloguj się aby komentować
Ej ziomki, serio pytam – dlaczego Wersow, Andziaks, Friz, Blowek i cała ta reszta zarabia po 50–200k miesięcznie za pierdolenie do kamery, granie w gry i robienie dram, a ja jako sysadmin haruję 8–12h dziennie, żeby serwery nie padły, szpitale miały internet i banki działały?
Jak internet w Polsce padnie na 2–3 tygodnie (wojna, blackout, cokolwiek), to oni wszyscy z dnia na dzień zostają bez grosza i głodują. A ja? Będę dalej pracował – w ograniczonym zakresie, ale jednak. Bo moja robota to prawdziwa wartość dla proletariatu, a nie sprzedaż parasocialnej przyjaźni debilom.
Propozycja radykalna, ale sprawiedliwa: Każdy streamer/influencer z dochodem powyżej np. 15k netto/mc musi odpracować 3 dni w tygodniu w low-wage job. Kasjer w Biedrze, sprzątaczka w biurze, magazynier na nockach, ochroniarz w Lidlu – cokolwiek. Po tych 3 dniach może wracać do swojego contentu, streamów, donejtów itd.
Dlaczego?
niech poczują, co to znaczy prawdziwa robota za najniższą stawkę godzinową
niech zobaczą, jak wygląda życie zwykłego człowieka, którego oni obrażają tekstami „idź do pracy leniu”
część kasy z ich podatków i tak idzie na ZUS-y i emerytury, więc niech dorzucą realną pracę fizyczną
Ktoś powie „to niewolnictwo” – spoko, to niech płacą 50–70% podatku od dochodów z platform cyfrowych i niech te pieniądze idą na podwyżki dla kasjerek, sprzątaczek i magazynierów. Albo blackout na pół roku i zobaczymy, kto padnie pierwszy.
Co myślicie? Wrzucacie mnie do piachu czy macie podobnie?
#influencerzy #streamerzy #lenistwo #praca #proletariat #hejt #Wersow #Andziaks #Friz
@Ziomek1998 odpowiadam: bo banda dzieciaków ze spranymi łbami to gówno ogląda myśląc, że "to jest trend" i musi to oglądać. A jak sobie obejrzysz te ich "produkcje" i inne skojarzone kanały jak w przypadku frizowych ekip w liczbie chujwieilu, to zaczynasz kwestionować życie, niekoniecznie swoje, bo oglądanie takiego syfu to oznaka niezłego niedojebania, ale wciskanie komuś, że jak będzie to nagrywał, to to tego sprawi, że będzie jakąś wielką gwiazdą to już w ogóle ostre narkotyki...
Zaloguj się aby komentować
Szukam programu do faktur.
Co jest obecnie (przed KSeF):
Wklepywanie faktur kosztowych ręcznie / wychodzące nie wiem, kwot mi nie pokazują
Tagowanie faktur oraz sortowanie ich po tagach (np. po numerze umowy/nazwie inwestycji),
Oznaczanie rodzaju i terminu płatności,
Co ma być?
Wystawianie faktur,
Faktury IN i OUT będą zintegrowane z KSeF,
Tagowanie i płatności jak wyżej.
Soft self hosting czy chmura? Obojętnie.
Tanio i ma działać.
Żadnych kombajnów ERP.
Z czym mieliście styczność?
#ksef #podatki #pracbaza #praca #ksiegowosc #faktura
@Marchew fakturowania ma możliwość wskazania płatności na fakturze a później jakiegoś oznaczania statusu płatnosci że zapłacono, nie wiem dokładnie jak to działa bo z fakturowni głównie pobieram faktury klientów, ale costam jest. Ma też funkcję kategorii po której można później filtrować faktury - od biedy użyć tego jako tag, nie wiem tylko czy jest jakiś limit tych kategorii.
Zaloguj się aby komentować
KSeF w moim miejscu pracy:
#ksef #podatki #pracbaza #praca #ksiegowosc #faktura
Zaloguj się aby komentować

Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało zawody, które będą szczególnie poszukiwane. Celem prognozy jest wskazanie, w jakim kierunku powinna się rozwijać oferta szkolnictwa zależnie od potrzeb krajowego i wojewódzkiego rynku pracy. Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazał 34 zawody, którym...
Piątek, na godzinę przed końcem pracy, dostaję zadanie na 3h.
Wykonałem.
Muszę popracować nad asertywnością ¯\_(ツ)_/¯
#pracbaza #praca #januszex
Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak profesjonalna rozmowa kwalifikacyjna na seniora do dużego korpo.
Rekruter nie wysłał linka do rozmowy w mailu z zaproszeniem, miał się skontaktować do 1-2 dni przed rozmową, co również nie nastąpiło. Z pół godziny przed rozmową zapytałem co jest, link dostałem dopiero 5 minut po rozpoczęciu, zapewne dopiero wtedy ogarnęli.
Po small talku pierwsze zadanie, C++... Ja zszokowany, bo nigdy nie twierdziłem, że umiem C++ na jakimkolwiek poziomie. Gdy rektuter ma w wymaganiach cokolwiek, czego nie umiem, to mówię z góry.
Umiem dobrze C, więc mimo wszystko 3 banalne zadanka zrobione w czasie, choć z kilkoma spowolnieniami i na styk. Przeprowadzający rozmowę próbując podpowiedzieć co chwilę wytrącał mnie z rytmu, chociaż i tak byłem wystarczająco sfrustrowany dotychczasowymi. wydarzeniami.
Kilka godzin później mail, że mi dziękują i nie będzie współpracy. Spojrzałem jeszcze w CV, czy to nie ja nakłamałem. Z C++ były tam tylko 2 miesiące pracy po stażu, no ekspert.
Ktoś jeszcze spotkał się z takimi kwiatkami na rozmowach w IT? #rozmowakwalifikacyjna #praca #it
Zaloguj się aby komentować
Szukam wpisu, chyba był na hejto, z opowieścią, że ktoś zatrudniał człowieka na umowę zlecenie a sąd mu zmienił stosunek pracy za te lata na UOP i teraz musi wyrównać ZUS i inne koszty. Liczył to chyba na około 50 kafli.
Przeszukałem #uop #pip i #praca i nie znalazłem. Był chyba w przeciągu ostatniego tygodnia a pod wpisem oczywiście się zleciały hejterki pisząc typowo "i bardzo k⁎⁎wa dobrze" czyli dojechać gościa, zniszczyć mu życie.
Prośba o link, nie mogę znaleźć a wydaje mi się że kilku tutejszych bohaterów zareagowało z typowym dla siebie jadem więc powinniście pamiętać
Zaloguj się aby komentować

Liczba bezrobotnych w województwie lubelskim wzrosła w ciągu roku o około 10 procent. Na koniec 2025 roku w rejestrach urzędów pracy było 61,4 tys. osób, czyli o 5,6 tys. więcej niż rok wcześniej. To stawia region w niechlubnej czołówce kraju. #pracbaza #lubelskie #gospodarka #praca
Po dzisiejszej burzy mózgów ze swoim alter ego i intensywnym przeglądaniu ofert pracy doszedłem do wniosku że po skończeniu studiów zapisuję się na prawo jazdy kategorii C. Oto opcje które mam na stole:
1. Zrobienie magisterki z FiRu ale nie mogę znaleźć pracy biurowej mimo że kończę już 3 rok więc wątpliwe że znajdę ją później
2. Wegatacja od kołchozu do kołchozu za minimalną, to szczególnie w połączeniu z pkt 1.
3. Zapisanie się do policji
4. Zrobienie C i znalezienie pracy a potem odłożonie większej gotówki i zrobienie E plus wyjazd za granicę.
Niestety mieszkając w powiatowej dziurze zbyt wielu więcej opcji nie ma, a wysyłając CV do wojewódzkiego i tak nie spotykam się z odzewem bo nie mam doświadczenia ehhhh
#przegryw #studia #praca #bekaztransa #zycietruckera
Bez sensu robić mgr jak po licencjacie nie ma się pracy w zawodzie lub wokoł jego.
Od policji lepiej wojsko - praca w policji siada na psyche, a w wojsku możliwe że prawo jazdy C miałbyś w pakiecie. Nie wiem jak to w wojsku jest, chyba jak masz jakąś specjalizacje typu kierowca mechanik to nie koniecznie biegasz po lesie
Zaloguj się aby komentować
No i słusznie. Chciało się być cwanym to się ma. Chytry dwa razy traci
#praca #zabka

Zaloguj się aby komentować