Zdjęcie w tle
Mefiaczek

Mefiaczek

Zawodowiec
  • 18wpisy
  • 79komentarzy
  • 2obserwujących

Cześć, ktoś się orientuje w sprawach renowacji mebli, farbach?

 

Szukam bezpiecznej farby w spray'u ostatecznie w puszcze do odnowienia łóżeczka dla córki która za niedługo przyjdzie na świat. Kupiłem farbę ze śnieżki akrylową bezpieczną do malowania zabawek dziecięcych itp i nałożyłem pędzlem.

 

Efekt jest tragiczny, chociaż to delikatna nazwa, próbowałem zwyczajnie malować rozciągając i inne metody, ale krycie jest tragiczne i nierówe, oczywiście wszystko wyczyszczone papierem sciernym ręcznie(zmatowione) i odtłuszczone.

 

Robota miała być prosta, łóżeczko po synu zmatowic i pomalować by odświeżyć wygląd, zmieniając kolor na biały.

 

Może ktoś doradzić bezpieczną farbę w sprayu? znalazłem póki co coś takiego https://www.castorama.pl/r-ol-spr-do-mebli-an-white-400ml-id-1104637.html i nie wiem czy jest bezpieczna dla dzieci, a nie podają informacji. Ewentualnie gdyby mógł ktoś coś polecić w kolorze białym.

 

Z góry dzięki za pomoc.

#meble #renowacja #farba #farby #lakiernictwo

Mefiaczek

@moderacja_sie_nie_myje ale tu nie chodzi o oszczędność. Po za tym nowe też jest czymś malowane.

0
johnyB

@Mefiaczek moim zdaniem to malowanie łóżeczka jest zbędne, wręcz niepotrzebne. jak już twoja księżniczka zacznie stawać na nogi i przyjdzie okres ząbkowania to zaczniesz się zastanawiać czy zjedzona farba nie zaszkodzi.

1
emdet

@Mefiaczek ja u siebie co prawda renowację robiłem gruntowną i zdzieralem wszystko do surowego drewna, ale wciąż malowanie było ciężkie i finalnie chyba 3 albo i 4 warstwy poszły. Śnieżka supermal. Wówczas niczego w sprayu z atestami dla dzieci nie znalazłem.
No ale generalnie się nie przejmuj że nie jest idealnie, z czasem przestaje być widać

1

Zaloguj się aby komentować

Witam, jest ktoś obeznany w temacie frezarek cnc? Zależy mi nie owijając w bawełnę na zakupie frezarki cnc o powierzchni minimum 1000x1500mm do pracy z drewnem w małym budżecie, jest coś takiego do kupienia z racji pracy w miekkim materiale? Z góry dziękuje za podpowiedzi. #cnc #frezarki #frezarka #rzezba #majsterkowanie

Mefiaczek

Powiedzmy 5k pln? Chodzi głównie o rzeźbienie we frontach mebli na początek.

0
Pimenista2

@Mefiaczek myślę że musisz 30k szykować jak chcesz coś normalnie pofrezować we frontach:
https://www.cormak.pl/pl/frezarki-cnc-do-drewna/1236-frezarka-cnc-cormak-c6090.html

 

Przy czym jest to oczywiście chińczyk jak w 99% innych firm - kimla jedynie zdaje się rzeczywiście produkuje fajne maszyny ale też kosztują dużo dużo więcej.
Cormak ma hujowy serwis, a z tym szkoleniem to napisali na wyrost. U nich to wygląda tak że zostawiają maszynę, podłączają do gniazdka, działa? działa, do widzenia xD

 

Więc poszukałbym czegoś u chinoli czy dałoby rade sprowadzić i jeśli tak to za ile w sumie plus ogarnąć sobie kogoś prywatnie do pomocy w "ogarnięciu i przeszkoleniu" za hajs xd.

1
Mefiaczek

@Pimenista2 Dzięki za garść informacji.

1

Zaloguj się aby komentować

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu więc ten wydał się najbliższy. Szukam porady, a najlepiej polecenia zakupu jakiegoś sprzętu do wypalania/ grawerowania. Fajnie by było jakby dało radę przepalić jakąć cienką blachę 1 do 2mm, chyba, że to już generuje znacznie większe koszta. Na początek chciałbym nauczyć się pracy z taką wypalarką laserową w miarę domowych potrzeb/ pomysłów, a mam zero doświadczenia z laserem, za to ponad roczne przy pracy z wypalarka cnc plazmową stigal. Z góry dzięki za porady zakupu jakiegoś sprzętu. #cnc #laser #wypalanie #grawerowanie #samorozwoj

Zaloguj się aby komentować

https://joemonster.org/filmy/122031/Jak_w_kulturalny_sposob_zaorac_ministra_Czarnka

 

"Po tym, jak wyszła na jaw afera „willa plus” i okazało się, że minister edukacji i nauki z publicznych pieniędzy rozdawał w ministerialnych dotacjach grube miliony swoim kolesiom i organizacjom powiązanym z partią władzy, nawet takim, które były założone dopiero na kilka dni przez złożeniem wniosku o dotacje, Przemysław Czarnek desperacko próbuje odwrócić od siebie uwagę i wskazuje na politycznych przeciwników, którzy rzekomo mieli dopuścić się większych nieprawidłowości w przydzielaniu dotacji. Jednym z nich według Czarnka miał być Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy odpowiedział na to w spokojny i kulturalny sposób, przedstawiając, jakie to „bandy” otrzymały samorządowe dotacje w stolicy."

 

#trzaskowski #czarnek #po #pis #codziennyczarnek #polityka #heheszki #willaplus

bojowonastawionaowca

@wewerwe-sdfsdfsdf we wpisach jest limit 5 tagów, powyżej tego, nawet jeśli tag zostanie wpisany, to tego tagu nie będzie. Nie pytaj skąd taki limit :x

1
Mefiaczek

@bojowonastawionaowca Faktycznie, "polityka" na 6 miejscu.

1
Ziutson

@PanGargamel prawie 3 miliardy na media publiczne (a w tym momencie praca w domu publicznym jest bardziej wartościowa i społecznie akceptowalna niż w tych mediach).

 

A, no i 70 milionów na wybory kopertowe które się nigdy nie odbyły.
Setki milionów na respiratory szumowskiego bez papierów.

 

I mnogo by wymieniać.

1

Zaloguj się aby komentować

Bolesław: Przy obwodnicy pojawiło się duże zapadlisko.

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-02-15/boleslaw-przy-obwodnicy-pojawilo-sie-duze-zapadlisko/

 

Ziemia zapadła się kilkanaście metrów od nowo wybudowanej obwodnicy Bolesławia w powiecie olkuskim w Małopolsce. Jak informuje wójt gminy Krzysztof Dudziński, dziura ma ok. ośmiu metrów średnicy i jest głęboka na pięć metrów.

 

W związku z wykryciem zapadliska, urząd gminy poinformował, że obwodnica Bolesławia została czasowo wyłączona z ruchu. Krzysztof Dudziński zlecił przeprowadzenie specjalistycznych badań. Jeśli pogoda będzie sprzyjać ZGH "Bolesław" wykona je w środę.

 

Zapadlisko w Bolesławiu, jak te w Trzebini

Gmina Olkusz ostrzegała kilka dni temu o możliwości pojawienia się zapadlisk, podobnych do tych w Trzebini. Okolice Olkusza i gmina Bolesław to tereny, na których działała kopalnia rud cynkowo-ołowiowych "Olkusz Pomorzany". Wydobycie zakończyło się w 2020 roku.

 

W 2023 roku w Trzebini ziemia zapadła się już kilka razy. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na początku lutego. Zapadlisko pojawiło się przy ulicy Grunwaldzkiej na terenie boiska UKS Górnik Siersza, około 200 metrów od zabudowań.

 

#boleslaw #olkusz #trzebinia #malopolska #kopalnie #zgh #zapaliska

63afe650-7512-4e2c-bd6c-6d772086c4a2
Mefiaczek

@PanGargamel Robi się głośno, bo 3 metry od nowej drogi zapadlisko i ze 100m od najbliższego domu, a to ile ich powstało po zamknięciu kopalni w 2020 na terenach leśnych w miare blisko i dalej od domów było dość cicho. Inne ujęcie na zdjęciu.

027da81f-f165-467c-868e-261ef0ca5b0b
0

Zaloguj się aby komentować

Jestem wierzący(i nie obchodzi mnie kto ma jakie podejście w tej kwestii) ale jakiekolwiek wpierdzielanie sie kleru do polityki i namawianie do popierania i chwalenia partii X mnie odpycha mocno. Szkoda tylko księży którzy naprawdę z powołania robią to co powinni, a przez cwaniaków i biznesmenów w sutannach są opluwani jako grupa (tak są tacy i znam takiego, żyje skromnie w pokoiku z mikro łazienką i poświęca sie innym prowadząc AA itp. pieniędzy za pomoc nie idzie mu wcisnąć).

 

https://joemonster.org/filmy/121536/Rozdzial_Kosciola_od_panstwa_w_polskim_wydaniu

#bekazpisu #pis #kler #kosciol

JesteDiplodokie

@Sylvath polski kościół wymaga inkwizycji. I to nie wierni mają być sądzeni.

2
Mefiaczek

@JesteDiplodokie Polskokatoliccy księża są spoko, znam takiego ma żonę i dwoje dzieci. Równy gość i udziela się społecznie.( nie mylić z kościołem rzymskokatolickim).

2
JesteDiplodokie

@Mefiaczek nie interesują mnie ludzie którzy w xxi wieku modlą się o deszcz xd

3

Zaloguj się aby komentować