#motocykle
Jak nazywają się te oponki, co wpisać, takie które mają twardszą mieszankę na grzbiecie opony a lepiej klejącą się w stronę rantów?

#motocykle
Jak nazywają się te oponki, co wpisać, takie które mają twardszą mieszankę na grzbiecie opony a lepiej klejącą się w stronę rantów?

Zaloguj się aby komentować
Skuter poszedł w świat, to chętnie się opinią z jazdy podzielę.
Honda ADV350, model stosunkowo nowy bo dopiero trzeci sezon na rynku. Reklamowany jako SUV, tak też się sprawdza - świetny na asfalcie, da się zjechać na gorszą drogę czy szuter, ale nic poza tym. Przede wszystkim małe kółka skuterowe robią swoje. No i przekładnia CVT - jedyne co można robić to odkręcać manetkę, i liczyć że ewentualny system kontroli trakcji coś pomoże.
Prowadzi się świetnie, pewnie to zasługa nisko umieszczonego środka ciężkości i szerokiej kierownicy (a miałem wcześniej Hondy NTV i CB500x).
Ogromny! schowek pod siedzeniem. Spokojnie można się na weekendowy wypad spakować (jeśli bez pasażerki
Spalanie w okolicach 3.5l, na autostradzie przy 120km/h 4l.
Traktowałbym go bardziej jako nakeda niż typowy skuter - bo dość mocno wieje, szyba to tak naprawdę taki wysoki deflektor, żeby w kask nie tłukło. Owiewki nie chronią przed wiatrem, deszczem pewnie też acz nie sprawdziłem.
No i w mieście kierownica przechodzi często ponad lusterkami, siedzi się wysoko więc widoczność też na plus
Jakby nie fakt że nie można wyprostować nóg, jest się generalnie skazanym na pozycję "krzesełkową" to nie musiałbym go zmieniać.
#motocykle

https://www.youtube.com/watch?v=VhXBUztjrF4 o fajny bajer te sprzęgło. lecę do salonu
Zaloguj się aby komentować
Motor. Jeleń.
#motoryzacja #motocykle #podroze #ostrzezenie #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy są tutaj posiadacze motocykli Benelli, przede wszystkim TRK 702? Jako że ceny używanych motocykli ostatnio mijają stratosferę i lecą w kosmos, zacząłem się ostatnio interesować nowmi chińczykami z trochę lepszą renomą. Ktoś poleca? Ktoś odradza? Ktoś ma znajomego, który jeździ?
Materiały sponsorowane oczywiście chwalą, ale jestem ciekaw opinii użytkowników.
#motocykle #benelli
@NaCoToKomu
Miałem ten sam dylemat co ty: używka czy nowy za normalne pieniądze.
Wziąłem Benelli (właściwie to wzięliśmy, bo trzy osoby ode mnie z pracy go kupiły :) )
Daje na szybkości plusy i minusy po 2k km, wersja bez X czyli koła 2x17 cali
Plusy :
- nowy, wiesz że nigdy nie leżał, nie jest spawany/klejony/malowany/kręcony
- gwarancja (jeszcze nie korzystałem)
- wygodna pozycja. Mam 175 cm i leży idealnie, jak masz mniej to będziesz stał na palcach, jak masz więcej to będziesz miał bardziej zgięte kolana podczas jazdy. Jeden z kolegów jest wyższy (koło 180 cm), wyjął gumy z podnóżków i mówi że jest oki.
-całe oświetlenie led. Miałem wcześniej kilka motocykli na klasycznych żarówkach i to jest przepaść. Serio.
- lekkość prowadzenia. Motocykl waży ponad 200kg, ale jest tak wyważony że chętnie kładzie się w zakręty i łatwo nim zmienić kierunek. Podczas jazdy wydaje się dużo lżejszy. Można spokojnie jechać 2-3km /h na pół sprzęgle i spokojnie sobie balansować.
- idealnie się czuje przy prędkościach autostradowych, można lecieć to 140km/h przez cały czas i nie męczy się.
- o dziwo dobra jakość materiałów, idealne spasowanie, ładne spawy. Miałem okazję porównać to z honda cb500x i serio benelli wypada tu lepiej. Widać że na cb honda trochę oszczędziła.
Minusy :
- niedokładny wskaźnik poziomu paliwa, potrafi z pół baku nagle pokazać rezerwę. Po aktualizacji softu jest lepiej, ale nie idealnie. Nie ufam mu tylko patrzę na przebieg :)
-seryjna szyba to porażka. Od razi trzeba kupować wyższą lub dokładać deflektor. To jest na tyle słabe że sam dealer przy sprzedaży od razu oferuje wymianę xD
-delikatne szarpanie. Myślałem że to może kwestia dotarcia, ale nie. Moto lekko poszsrpuje przy danych obrotach (tak do 4.5-5k). Na grupie benelli jest dojściu, który oddał motocykl do moto tune żeby mu zwiększyli moc i moment (poszło 7koni i 7 niutów) i się okazało, że oryginalna mapa jest tak chujowo napisana że będzie lekko szarpać.
Zrobili mu update i podobno motocykl chodzi ideolo.
- niektórzy narzekają na kanapę, wg mnie jest Oki takie 7/10 gdzie porównując transalp 600v ma u mnie 9/10 a honda hornet 600 s 5/10
Jakby co to pisz :)

Zaloguj się aby komentować
Ten tego... Inazuma GW250, nic szczególnego, ale jako, że to mój pierwszy moto na prawko (i raczej na długo) szukam/planuję:
szukam kompletu sensownych, budżetowych crashpadów
planuję wymienić ciężarki kierownicy pod kolor: jasny błękit lub coś dla kontrastu (rzułtź?)
planuję dać mu paski na felgi (jasny błękit lub wspomniana rzułtź)
szukam taniego wydechu przelotowego (jakaś replika z ali), byle nie był to klasyczny carbonowy, oklepany Akrap (mam w motorowerze 50/72ccm)
szukam owiewki "na przód", bo jazda bez niej przy większej prędkości to jednak dyskomfort
Coś polecacie?
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
pyk 809 km.
Miała być zwykła trasa Wisła - Słowacja - Wielka Fatra i powrót przez Wadowice.
Przejechałem Turčianske Teplice by lecieć dalej ale droga w lewo zamknęła - jakieś roboty. To pojechałem w prawo w ciemno po drodze w tym samym kierunku spotkałem skuter na Warszawskich tablicach.
Machniecie ręką i jade dalej. Za chwile zjeżdżam na CPN by ustawić nawigacje na kremówki.
Na stacji pojawił się też ten skuter
gdzie jedziesz?
On
I na tym jako tako skończyła się rozmowa. Poszedł do sklepu a ja odpalam mapy by ustawić Wadowice - patrzę a wyświetla mi się na mapach Budapeszt. trochę się zdziwiłem - z ciekawości wbiłem ten adres wyszło 150 km - całkiem blisko(ale zapomniałem że trzeba jeszcze doliczyć drogę powrotną xD ).
No to gadam - dobra jade prowadź.
I tak przypadkowo pojawiłem się w Budapeszcie.
Chciałem zobaczyć ten Népstadion na którym w 1986 odbył się koncert Queen.
Wszystko fajnie ale na miejscu okazało się że nic już nie pozostało po tym obiekcie - powstał nowy.
A miałem taka nadzieje że wejdę tam i przeniosę się do tamtych czasów w wyobraźni. Trochę szkoda
Samo miasto robie niesamowite wrażenie ale czasu na zwiedzanie brak. Korki masakryczne
ponad 14h w siodle
no i nie wyrobiłem się z kremówkami
#motocykle
#wycieczka


@SuperSzturmowiec źle skręciłem i zamiast do Wadowic pojechałem do Budapesztu.
Dobrze się zaczęło. Jak to się może skończyć? Wiesz, daleko na Chorwację nie masz
Jakiś czas temu też miałem przejechać się w koło komina, a trafiłem do Szczytna. No, ale twoje zerwanie z łańcucha, to jest dopiero coś.
Zazdroszczę.
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #opona #opony
Maszyna znów w grze 🥳
Ponad tydzień zajęła mi wymiana tylnej opony ale jest, świeżutka Heidenau K60 Scout DOT 1124. Dla testów zrobiłem ponad 100km i wstępnie jest git. Nawet znalazłem troszeczkę piaseczki i w sumie nie zauważyłem różnicy między K60 Scout a Motoz GPS.
Korzystając z okazji zaprezentuje gadżet który używam, elektroniczny klucz dynamometryczny pod brandem Honitona (wielu ludzi ich chwali i ja również). Jego zasada działania jest bardzo prosta, pokazuje moment z jakim dokręcamy śrubę i piszczy gdy przekroczymy zadaną wartość. Zalety względem takiego tradycyjnego klucza dynamomentrycznego to niewielki rozmiar, duży zakres pracy oraz (w teorii) brak konieczności okresowej kalibracji gdyż zamiast sprężyny mamy tensometry
Przy okazji widziałem jak na Wisłostradzie na wysokości Łomianek paliło się auto. Oczywiście nie zabrakło gapiów korkujacych drogę 😑
Co do wcześniejszej oponki Motoz Tractionator GPS;
Uważam jest jest to całkiem dobra opona do robienia tras, prędkości rzędu 170km/h nie robią wrażenia. Czy to ulewa, czy silne wiatry boczne lub jedno i drugie. We wszystkich wariantach testowałem Motoza i bez zastrzeżeń. Po za asfaltem również jest git. W piachu miałem dużo uciechy a z błotem radziła sobie jak każda inna opona która miałem, z wyjątkiem Karoo 4 (niestety bieżnik znikną mi za szybko). I pewnie znów bym założył motoza ale chciałem przetestować oponę o podobnym bieżniku oraz... z motozem miałem strasznego pecha. Wcześniej na Pirelli STR i Karoo 4 nie miałem żadnych większych przygód (łącznie przełamane 20tys km). A na Motozie już w pierwszym tygodniu po założeniu strzeliła mi dętka podczas tripa. Duży fart że brak powietrza dał znać na zakorkowanej drodze i przy niskiej prędkości dzięki czemu mogłem ratować maszynę przed gleba (a byłem z dziewczyną i pełnym bagażem). A Chwilę wcześniej lataliśmy po szybkich winklach 😰. Pozniej miałem szlif na oleju na radzie. Innym razem wkręt w oponie i wyjazd odwołany przez brak sprzętu i zbyt późną porę by do kogoś podskoczyć. No i ostatnia moja przygoda która tu opisywałem.
I na koniec, jakby ktoś chciał kupić sentymentalny złom z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego to jest zdjęcie z nr sprzedającego.





Mimo tygodnia i tak szacun...kiedyś na odludziu straciłem dętkę w komarze (wada fabryczna przy wentylu) - zdjęcie gumy z felgi i założenie z powrotem z użyciem łyżek okupiłem kilkoma godzinami intensywego potu aka "spociłem się jak d⁎⁎⁎ka w kościele"...a ile kurew poszło to głową mała. U Ciebie inny kaliber wymiany.

@szczekoscisk jak to dobrze że ponoć jest komplet akcesoryjnych kół pod bezdętki
Zaloguj się aby komentować
Pijak skasował kilka motocykli i uciekał.
Dla niecierpliwych akcja od 10:35
#motocykle #motoryzacja #alkoholizm #ciekawostki #cotusieodpierdala
@Klamra pijaczyna powinien iść siedzieć. Makabra, że mając 3 promile, ktoś wsiada za kółko. Przecież on był nieprzytomny. Ostatnio sprawdzałem się z ciekawości, bo czułem się pijany, to pokazało 1,3.
Inna sprawa, że jeśli policja ma całe nagranie, to i motórzysty wyłapią mandaciki za przegazówki czy popisy na tylnym kole.
Edit. No i złożone lusterka, a jak odblurowany licznik to też za prędkość.
Zaloguj się aby komentować
w sumie miał chyba szansę w porę zobaczyć szybko nadjeżdżającego rowerzystę
#motocykle #rower
Zaloguj się aby komentować
Szybka relacja z dzisiejszego motourbexu. I jednocześnie tradycyjna reklama artykułu z okazałej, opuszczonej miejscówki.
Główną atrakcją miał być opuszczony pałac, ale po zajechaniu na miejsce, okazało się, że jest pozamykany, chroniony, obczujkowany itd. Po drodze miałem zaznaczony "NOO" czyli Niezidentyfikowany Obiekt Opuszczony, który okazał się starym młynem. Prawie na 100% był to spory młyn, bo dostrzegłem resztki instalacji koła wodnego.
Żeby zaspokoić ciekawość @Abcdef90 i @NiebieskiSzpadelNihilizmu to oprócz puszek, zbitych butelek i gówien (choć w sumie na gówno nie trafiłem), była dziwna hm... "instalacja"? W każdym razie, albo to był jakiś chory performance, albo bezdom wietrzył pościel i dywan. Wracając do reklamy. Dopiero w drodze powrotnej, trafiłem przypadkowo na piękną bazę PKSu, wobec tego zapraszam do lektury i oglądania fot. Link poniżej, tak jak i zlepek pozostałych fot z młyna (° ͜ʖ °)
https://www.hejto.pl/wpis/pks-piekny-koniec-samobusow
#urbex #motocykle #fotografia #ciekawostki #tworczoscwlasna





Zaloguj się aby komentować
Urbex nie śpi...
#urbex #motocykle #ciekawostki #fotografia #podroze
Po przejechaniu 250km byłem mocno zawiedziony, że główna miejscówka którą miałem w planie, czyli Kompleks Pałacowy, okazał się nie do zdobycia, a przydrożne ruiny młyna, mnie nie usatysfakcjonowały. I już taki zawiedziony, pod koniec dnia wracałem do domu, gdy WTEM! (czyli nagle) moim oczom ukazała się opuszczona baza PKSu.
No to wjeżdżam... (° ͜ʖ °)
Jest wszystko, czego można oczekiwać. Stacja paliw, warsztaty, biura, a nawet otwarty autobus, a raczej mały samobus, ale o tym za chwilę. Stacja benzynowa, jest w nad wyraz dobrym stanie. W budce z kasą, nadal jest sporo...
Zapomniałem, że nie jadłem obiadu…
#gownowpis #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Na urbexie, a gdzie? (° ͜ʖ °)
Więcej szczegółów po 16
#urbex #motocykle #ciekawostki #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Robert Wallis, Grupa młodych ludzi jeżdżąca w podziemnym tunelu w nocy, Moskwa 1990. Porażająca fotografia.
Czasem wciąż uda mi się coś znaleźć. Najpiękniejszym fragmentem fotografii jest tęskniące melancholiczne spojrzenie chłopaka z bandaną i wąsami (ucięty końcem fotografii) gdzie spogląda za siebie. Nie wspominając o całej reszcie fotografii wyglądającej jak słowiański Akira w wersji bieda.
#historia #starszezwoje #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Siemanko, czy ktoś z hejtowiczów wybiera się na to wydarzenie?
https://www.gezet.pl/blog/post/grupa-gezet-honda-motoday-szkolenie-motocyklowe-2024
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
Panie władzo ma pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... jechałem szybko, gdyż…
lubię zapierdalać
#heheszki #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem pompę hamulcową za 1.6k do motogruza za 7k i już wkrótce będzie warty 7.2k
#motocykle

Zaloguj się aby komentować