Zaloguj się aby komentować
#motocykle #offroad
Kolejna przygoda, tym razem zniszczona tylna opona i powrót na lawecie na parking. Dobrze że "kręciłem się wokół komuna" na jako tako cywilizowanym terenie więc po 2h wkonczu pomoc drogowa mnie odebrała 😅
Ale dało mi to do myślenia, że w gorszych warunkach byłbym zdany na siebie. Toteż zacząłem kompletować mały, wyprawowy warsztat zaczynawszy od sprzętu do naprawy koła. Jako że nie mam stopki centralnej zakupiłem sobie podnośnik pod wahacz od Louis'a. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Mimo że wyglada to dość niepewnie to udało mi się zdjąć i założyć koło w pojedynkę, bez niespodzianek.
I dorzucę jeszcze zdjęcie rozerwanej dętki. Nie wiem co to było ale pękła od wewnętrznej strony i w ogóle jest przebita na wylot.



A ja zakupiłem detke, klucze i kiedy przyszedł czas wymiany opony stwierdziłem że sam zrobię bo w sumie jak mnie j⁎⁎⁎ie na polu przygoda z dziurą to będę zaprawiony w boju. Poczytałem co by zgodnie ze sztuką to zrobić.... Brakuje mi smaru do opon, talku do dętki, czasu i nerwów... Oddałem do serwisu i jeszcze wyważyli xD A btw chłopak na grupie tenere na fejse wrzuca czasem łyżko klucze, gdybyś szukał coś poręcznego to dużo ludzi chwaliło. Ps stojak pod wahacz zrobiłem ze starej kuli xD
Zaloguj się aby komentować
Tak szybko jak się zaczęła, tak szybko się i kończy moja przygoda z motocyklami. Miało być fajnie i miał być kupowany duży motur po roku nauki, sle wyszło tak, że motocykl był mało używany, nie chciało mi się jeździć i tylko mókł i butwiał w angielskim klimacie. Mimo wszystko parę przejażdżek zaliczonych no i chciałem po sobie pozostawić jakiś ślad. Dajcie pioruna na pożegnanie i szerokiej drogi wszystkim ;)
#motocykle #pokazmoto

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Czy macie jakiś model który chcielibyście po prostu mieć, postawić w salonie i niech stoi?
Ja mam tak z #motoguzzi TT V85 Travel, koniecznie w takim malowaniu jak w załączonych obrazkach.
Gdyby nie moje zamiłowanie do jazdy w terenie to pewnie kupiłbym ten motocykl zamiast Tenere 700



Zaloguj się aby komentować
Będzie się działo, lecę tam na Moto. W dzień pętle bieszczadzkie, wieczór pifko i koncerty.
Wybiera się ktoś jeszcze?
#festiwal #koncert #muzyka #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Pytanie:
Jak zareagowalibyście, gdyby do waszego motocykla/ samochodu/ innego pojazdu podeszła rodzinka z dzieckiem i zaczęła to dziecko sadzać żeby se popróbowało? Tak bez pytania, jak na publiczny plac zabaw.
Bo już nie wiem czy dobrze zrobiłem, mam małe wątpliwości.
#motocykle #kiciochpyta #samochody #pytanie #spoleczenstwo #relacjespoleczne
Zaloguj się aby komentować
Wystawiłem dziś motocykl na sprzedaż na FB marketplace. Jak myślicie, więcej będzie wiadomości od botów czy prawdziwych ludzi? #motocykle #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Elo #motocykle czy te opony się jeszcze nadadzą do jazdy czy wymieniać? Zrobila się dziurka i skoro sciagam to moze juz zmienię gumę zamiast łatać..



Zaloguj się aby komentować
Za namową @Orzech wziąłem na przejażdżkę testową Tracera 9 GT+
I powiem wam szczerze że ciężko cokolwiek o nim powiedzieć, jeśli miałbym skrócić swoje wrażenia do jednego zdania, byłoby to: bardzo poprawny i uniwersalny motocykl.
Moc nie przeraża i jest jej w sam raz do jazdy w każdych warunkach. Półaktywne zawieszenie z przodu ma tylko 2 tryby, które ciężko mi było podczas jazdy odróżnić od siebie.
W dolnej partii obrotów i na niskich uchyleniach przepustnicy czuć, że ten silnik wręcz błaga o większą dawkę paliwa, ale normy spalin są nieubłagane
A co do hamowania - bardzo jadowity przedni hebel, mocno się zdziwiłem gdy pierwszy raz sięgnąłem po dźwignie hamulca. Nawet przez myśl mi przeszło czy mam zapisany numer do swojego dentysty, bo mogę go potrzebować
Brakowało mi trochę stabilności, szczególnie podczas przyspieszania - przód wydaje się być bardzo lekki. Potrafiłem wytrącić motocykl z równowagi zmianą biegu(ale tylko w sytuacji gdy się rozleniwiłem i nie trzymałem odpowiedniej pozycji). Druga stroną tego medalu jest to, że moto wali się w zakręty z lekkością dużo niższej klasy wagowej.
Byłem bardzo sceptyczny co do aktywnego tempomatu, ale dość szybko się polubiliśmy.
Działa gładko, fajnie że można przerzucać biegi za pomocą quickshiftera i się nie dezaktywuje. Jedyne czego nie mogłem znieść to to, że standardowy przycisk "poganiacza" zamienili na funkcję regulowania odległości która tempomat ma utrzymywać od pojazdu jadącego przed nami.
Czy warto? To zależy. Mimo że od 4 lat jeżdżę młodszym bratem i uwielbiam go za uniwersalność, to mam wrażenie że większy tracer jest tak uniwersalny że aż nudny.
Jakbym zdecydował że chce 9-tkę, to raczej nie dopłacił bym do wersji z plusem, tylko zaoszczędził kasę lub wydał różnice na wycieczkę/akcesoria i kwiaty dla żony która pozwoliła wydać pokaźną sumę na zabawkę dla dużych chłopców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle

@cfaniaczeQ Dzięki za opinie! Ja mam starszego 9GT i podzielam Twoje zdanie.
Ciekawostka: jak jeździłem na dukacie i byłem na grupkach Facebookowych że Ducati, to wszyscy na tych grupkach okropnie lizali się po jajkach "ale fajne Ducati, jak moje?" "Uuu twoje też fajne" itd.
Jak dołączyłem do grupek że Tracer to wszyscy mówią że jakby ich było stać albo by było wyżsi to by kupili pewnie inny motocykl, ale ten jest spoko, taki poprawny bardzo
Zaloguj się aby komentować
Głód zaspokojony. Muszę łańcuch naciągnąć
#motocykl #motocykle


Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu pisałem że mój motocykl przestał skręcać, jest mega niestabilny. Dzisiaj byłem u mechanika, diagnoza to zagotowany olej w lagach. I rzeczywiście przód właściwie w ogóle się nie ugina. Nie wiem tylko czy to postępowało stopniowo czy wystarczyła jedna wycieczka ale było to dosyć niebezpieczne. W przyszłym tygodniu robię i mam nadzieję że będzie żyleta.
Także ufajcie swoim wrażeniom z jazdy i jeżeli coś wydaje się wam nie tak to szukajcie źródła problemu.
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

O kilku (w sumie dosyć nielicznych) konstruktorach polskich motocykli często mówimy „genialny” czy „wybitny”, a ich biografiami fascynują się wszystkie branżowe media. To co w takim razie mamy powiedzieć o człowieku stojącym za najbardziej spektakularnymi sukcesami Nortona Manxa, którego autorskie...
![DKW NZ 500 - duża "Dekawka", która miała szansę na odniesienie sukcesu [OPIS, HISTORIA, DANE TECHNICZNE, GALERIA ZDJĘĆ] | Jednoślad.pl](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/fc2c794d19a7e92693ac71af4640ee28.jpg)
Ostatnia duża "Dekawka" - historia modelu NZ 500
Motocykl, który w momencie premiery zachwycił świat i wróżono mu świetlaną przyszłość
Napędzany dużym dwusuwem był godnym następcą modelu SB 500
DKW to niemiecki producent motocykli oraz samochodów osobowych, który powstał w 1905 roku....
#motocykle #offroad
Cytując klasyka: "Co on taki tępy"
Niby tereny dobrze znane ale coś czułem że tak to się skończy bo trawa ponad kolana i g. widać. Myślałem że jadę śladem ciągników i spodziewałem się kładki a tu niespodzianka.
Duży fart że przednim kołem przejechałem i nie skończyło się pociętym widelcem. Do końca walczyłem sam, po trochu wyciągając maszynę z rowu.
Straty? Pot i trochę sadła z brzucha. Moto bez widocznych śladów ale było jeszcze czyste po myciu z ostatniej gleby 😢
Zabawne że dokładnie 3lata temu i 1 dzień miałem swoją drugą duzą wtopę gdzie wkleiłem się trampiem 600 i musiałem lecieć po ciągnik 😁 No i niedawno marudziłem że obecny sezon jakiś nudny 😁




Na swoim trampolu bawię się podobnie czyli wyśmienicie jak na początek swojej dual sportowej kariery ale już zacieram rączki na jakiegoś AJP PR7 albo Cove 450 Rally.
Tenera niby fajna ale kto to widzioł mieć w terenie dodatkowy balast dobrze wyposażonej, wysokiej baby względem ww pyrkaczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Długo zbierałem się do tego wpisu, lenia straszliwego wobec naszej małej społeczności złapałem. Zaczęło się klasycznie od niedzielnej pobudki i sprawdzenia czy w obejściu wszystko gra, czy GieeS nie choruje na wycieki, czy czasem nie zmienił przez noc właściciela, czy ziemniaczki już zakwitły w piwnicy, wiecie taki tam standard. Inspekcja przebiegła nad wyraz przyzwoicie, Moto, niczym moje koty w wigilię, przemówił do mnie ludzkim głosem, że go zaniedbuję i z chęcią zabrałby mój leniwy zad na jakiś szlagier B Klasy. Uwiodła mnie ta perspektywa, więc w te pędy zerknąłem w kierunku telefonu i strony 90minut.pl na terminarz moich ulubionych rozgrywek piłko-podobnych. Oczom mym ukazał się widok meczycha, które nagle zapragnąłem obejrzeć. Po pierwsze pojedynek najgorszych drużyn skierniewickiej B Klasy, grupy II. Po drugie kolejna drużyna na "Ch". Jak wiecie uwielbiam wszelkie teamy zaczynające się na tą cyferkę, tydzień temu byłem na Chrząstawie, w okolicach Wielkiej Nocy oglądałem Chąśno. No więc (tak się zdania nie zaczyna, ale mam to w d*pie) pojechałem do Białej Rawskiej na spotkanie Viktoria Chrząszczew - LKS Grabice.
Tak między nami, jest to całkowicie zmyślona historia, już dzień wcześniej znalazłem numer telefonu (o dziwo aktualny) do chłopaków z Chrząszczewa i wypytałem, gdzie grają mecze domowe. Ale dobrze mi się fabułę rozpisywało, to czemu się nie rozwinąć.
Po przybyciu na miejsce okazało się, że Biała Rawska to nie byle miejscówka i na "kompleksie" sportowym znajdują się 2 boiska, dodatkowo na obu równocześnie będą odbywały się mecze Serie B, na "górnym" Iskra Babsk - Korona Stary Dwór, na "dolnym" wystąpi drużyna na "ch". Szybkie zerknięcie na tabelę (90minut.pl jest skarbem w takich momentach) utwierdziło mnie, że lepsze zawody odbędą się na tym bez trybun siedzących, za to z przyjemnym laskiem i słupem po środku.
Na samym początku, tuż przed rozpoczęciem, miałem obawę czy Chrząszczew zbierze pełną jedenastkę do grania, na rozgrzewce było ich ośmiu. Moje wątpliwości szybciutko rozwiał prezes, który po pierwsze sam przywdział strój, po drugie zebrał z "trybun" kilku wolnych i w miarę trzeźwych "elektronów", których namówił do grania. W trakcie trwania meczu na stadion przybyło jeszcze dwóch zawodników, którzy później zmienili tych najbardziej zmęczonych wczorajszym udziałem w "maratonie".
Co do samej miejscówki, to była genialna, dawno na takim obiekcie nie byłem. Jedno ze zdjęć pokazuje klasyczny lasek, są puszki po nektarze, jest papier nawet nie chcę wiedzieć po czym, krótko mówiąc trzeba było uważać gdzie się nogi stawia. Jak wszędzie były tez wady np. cień rzucany przez drzewa i delikatny wiaterek od zachodu.
#miernymotor #motocykle #pilkanozna #sport #againstmodernfootball
PS. znacie jeszcze jakieś ciekawe drużyny na "Ch"? Tylko nie mówcie o Chorzowie, Chojnicach, itd, mi zależy na poważnych rozgrywkach. Od biedy mogą być jakieś fikuśne nazwy, typu Iskra Stolec (Żółty jest piasek, niebieskie niebo, takie są barwy stolca mojego), czy Orion Cegłów.





@MiernyMirek My mamy jeszcze swoje rozgrywki, tu dopiero jest grane
Zaloguj się aby komentować
I cyk, popludniowo-wieczorne 200 zrobione z nietypowym cargo.
#motocykle i #podroze


Zaloguj się aby komentować
Pyk
727 km wpadło.
100 zakrętów, Anna Berg i wiatrak - robi wrażenie. Trochę kusiło by wejść po drabinie do góry xd
#wycieczka
#motocykle



Zaloguj się aby komentować
Ło panie ale to jest szatan O_O
Wziąłem w weekend na testy tegoroczną nowość do której robiłem maślane oczy od jakiegoś czasu - GSX-S1000gx.
Racjonalna część mnie mówiła, że za drogi i za mocny, że wcale nie potrzebuję tylu bajerów... No i ten racjonalny głos znikł w akompaniamencie gardłowego ryku rzędowej 4 wydostającego się z airboxa i wydechu powyżej 7 tys obrotów 🙃
Półaktywne zawieszenie to feature bez którego nie wyobrażam sobie swojego kolejnego motocykla, trzema klikami podczas jazdy możemy zamienić bandytę w potulnego, wygodnego osiołka.
Zakochałem się w podwoziu i pozycji, ale silnik mnie przeraża - i bynajmniej nie chodzi mi o jego możliwości, tylko o momentalne wyciągnięcie ze mnie najgorszej wersji motocyklisty, który we mnie siedzi.
Dobrze że muszę poczekać jeszcze 6 miesięcy do sprzedaży aktualnego motocykla, bo już w sobotę bym wyszedł z salonu z podpisanym zamówieniem -..-'
A no i jakby ktoś się nad nim zastanawiał to opony obowiązkowo do wyjebania, najlepiej jeszcze przed odbiorem z salonu.
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Jako laik szukam porady, może ktoś ma do polecenia jakąś tańszą alternatywę na motor 125ccm w stosunku do junak sc 125ccm 15km, zależy by miał moc najlepiej 15km i dostępność części zamiennych. Mogą być starsze roczniki, mogą być motory typu chopper/ cruiser jak również taki jak podałem w linku, byle nie pseudo "ścigacz" https://www.junak.com.pl/katalog/motocykle/junak-sc-125/. Jeździło się na motorach o wiekszej pojemności dawniej, szukam czegoś na kat B. Z góry dziękuję.
#motocykle #motoryzacja #motory
A my z narzeczoną dwa lata temu zakupiliśmy takie oto cudo. Suzuki Dr 125 SE. Rocznik 1997. Spalanie w mieście na poziomie 3l na 100km, na leśnych duktach troszkę więcej. Moto wybacza masę błędów początkującego. Dla nas na ogromny plus że to dualsport, bo nie tylko miastem człowiek żyje. Zakup był za 7000pln na przestrzeni dwóch lat troszkę włożyliśmy w motocykl ale to głównie serwisowe rzeczy typu wymiana łańcucha. I tak przez te dwa lata moto dostarczyło nam mnóstwo zabawy, siniaków i otarć. W przyszłym sezonie planujemy zakup DRZ 400 ale 125 na pewno z nami zostanie bo do miasta albo na szybki wypad za miasto nad jeziorko jest w pytkę.

Zaloguj się aby komentować