#kiciochpyta pierwszy raz umarł ktoś z moich znajomych z fb, mam go usunąć że znajomych? Jakie sa zasady? (Nie, to nie Bonzo)
#kiciochpyta pierwszy raz umarł ktoś z moich znajomych z fb, mam go usunąć że znajomych? Jakie sa zasady? (Nie, to nie Bonzo)
Zaloguj się aby komentować
Ktoś pomoże mi QRD zrobi z PKW?
Raz, bo w treściach słyszę, że najpierw PiS miał dostać TYLE, a potem, że MNIEJ, a potem że NIC, a teraz głosowaniu było na X...
Drugie, I w tym głosowaniu 4 za, 3 przeciw, a 2 wstrzymało się. A wiadomo czemu się wstrzymali? To ostatnie strasznie śmierdzi i nie pozostawia złudzeń, że tutaj wpływy z góry były.
#polityka #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj był u mnie majster pomocnik z Ukrainy level 17. Żona zobaczyła że ma poparzoną rękę więc zapytała co się stało. Widziałem że ucieka od odpowiedzi, ale żona nie odpuściła i go przycisnęła. Okazało się że 6 lat temu czyli mając 11 lat dolewał paliwo do ogniska. Tak jak na internetowych filmikach. Miał poparzoną rękę i brzuch. Na początku trochę mu pocisnąłem, ale poźniej sobie przypomniałem jak miałem ok 7lat to chciałem za namową starszego kuzyna podpalić beczkę smoły, która stała przy drewnianej stodole. 😅A jak tam wasze wyczyny którymi możecie sie pochwalić?
#kiciochpyta
Dzień przed ślubem siostry poszedłem z kuzynostwem na miasto na piwko, wracając do domu wziąłem kuzyna (ponad 2 m. wzrostu, +120kg) na barana, co skończyło się upadkiem głową na zbitą butelkę. Jak wstałem i zobaczyłem miny wszystkich dookoła i kałuże krwi pod sobą, pomyślałem - oho, jest źle (było mi widać czaszkę). Dzwonimy na karetkę - wszystkie wyjechały, nie ma żadnej dostępnej. Co robimy? Dzwonimy do siostry. Siostra jak mnie zobaczyła to zmieniała kolor jak kameleon (z czerwonego na zielony na biały), ale na sorze byliśmy szybciej niż karetką xD. No i została mi pamiątka po tej akcji

@K44
Wkładałem żyletke do ust.
Jak lekko nacisnąłeś językiem to szło wepchnąć pod podniebidnie. I blokowała się.
Wyjecie - tylko przez naciśniecie w środku.
Za 3 razem jak mi delikatnie nacięła usta połaczyłem kropki - żyletka w ustach = nie dobrze.
Mialem ... 6? 7lat.
Masakra hak sobie wspomne.
Ps. Benzyna sie nie pali. Młodego od małego ucze.
Zaloguj się aby komentować
Szukam, trochę na gwałt, a trochę na łóżko, materaca 140 x 200 cm. Jesteście w stanie coś polecić?
W tej chwili mam Hilding Zorba, 20 cm grubości, ale mój kręgosłup lędźwiowy woła o litość. Co się porozciągam i przestaje boleć to nadchodzi kolejny ranek.
Zależy mi na czymś twardszym, ale trwałym (pianki odpadają, to zaraz się wygniata).
#zdrowie #spanie #wyposazeniedomu #lozko #pomocy #wiekszoscitagowniktnieobserwuje #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Nie miała dzisiaj z nieba spadać jakaś rakieta kosmiczna?
#kiciochpyta #kosmos #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Ej, polećcie jakąś dobrą i mocną latarkę czołówkę. Akumulator to wymóg konieczny, w sensie że ładowana.
Miałem zajebiaszczą, jednak już zaczyna dogorywać...
#pytanie #kiciochpyta #latarka
Zaloguj się aby komentować
Jakieś czas temu kupiłem na Allegro baterię umywalkową. Po kilku miesiącach zgłosiłem reklamację, która została uznana, a razem z tym zlecono zwrot środków. Tak się jednak złożyło, że niedawno zamknąłem rachunek w @mBank z którego dokonałem niegdyś tego zakupu i na który z automatu poszedł zwrot. Sprzedawca twierdzi, że pieniądze poszły i nie wróciły, a bank, że jeśli takie zwrot miał miejsce, to został odesłany w następnym dniu roboczym. Otworzyłem spór, ale allegro nie widzi problemu, bo zwrot został wykonany. Ostatecznie okazuje się, że nikt moich pieniędzy nie ma, a już na pewno nie ja.
#mbank #allegro
#kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
W nadchodzącym roku chciałbym zrobić upgrade pc do gier.
A jako, że widziałem na hejto już pytania o komponenty komputerowe, a z odpowiedzi wywnioskowałem, że mamy całkiem ogarniętych ludzi, to zapytam o waszą opinię.
Na wstępie powiem, że gram w rozdzielczości 2k.
Moja obecna konfiguracja wygląda następująco:
Palit RTX 3070 GamingPro OC 8GB
Gigabyte B660M GAMING X DDR4
Patriot Viper Steel DDR4 16GB KIT (2x8GB) 3733MHz
INTEL Core i5-12600KF
SilentiumPC Chłodzenie procesora - Fortis 5 Dual Fan
Adata XPG SX8200 PRO SSD 1TB
Be quiet!Pure Power 11 FM 750W 80+ GOLD
BE QUIET! PURE BASE 500DX
Biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham państwa, co wymienić i na co.
Samemu podumałem, że pasuje ruszyć ram z DDR4 na DDR5, wiec
nowa płyta główna pod DDR5
ram 2x8 DDR4-> 2x16gb DDR5
Druga rzecz, która mi przeszkadza to 8gb pamięci w gpu, chciałoby się mieć więcej, tylko co brać?
Na początku roku będą chyba premiery od Nvidi 50X0 z tego co czytałem, to mógłym się wstrzymać z zakupem. O innych premierach nic mi nie wiadomo, wiec jak ktoś ma dobre info, to również poproszę.
#pcmasterrace #gry #kiciochpyta #komputery
Nie ma sensu kupować nowej płyty głównej i ramu ddr5 - zysk mały, a do tego na Intelu to możliwości upgrade ograniczone. Procesor jest dobry, też nie ma sensu wymieniać, jedyne co bym zrobił to sprzedał 2x8gb ram i wstawił 2x16gb. Ja się naciałem i przy 4x8gb ram mam problemy z taktowaniem ramu.
Jak już koniecznie chcesz się przesiąść na ddr5 to zmieniłbym całą platformę na AMD. Ale według mnie jak grasz w 2k60fps to ten procesor da radę do ddr6.
Karta graficzna no to wstrzymałbym się do premier styczniowych - będą premiery zarówno nvidii jak i AMD. Przy nvidii trzeba pamiętać że najprawdopodobniej dadzą znów za mało vram, i ten sam problem się powtórzy za parę lat. Dla 2k standardem na dziś jest karta z 12gb a standardem na przyszłość jest 16gb.
@Stashqo @bendyz @pokeminatour
Wszyscy daliście bardzo podobne rady, więc pewnie są trafne i się ich posłucham.
W takim razie z ramem zostaję przy DDR4, 2x16gb czeka już w pakomacie, a obecne 2x8gb może uda się sprzedać.
Z kartą zastanawiam się, czy się wstrzymać właśnie do premiery, bo kusi mnie, aby kupić już teraz 4070 ti super.
Dzięki za rady.
Zaloguj się aby komentować
Czy jako szukający pracy na linkedinie też macie wrażenie, że filtrowanie ofert jest totalnie od czapy?
Wchodzę, szukam, filtruję, a wyskakują mi oferty na inne stanowisko, w innej branży, w innym mieście, w innej formie.
To już na pracuju jest lepiej, bo po prostu trzeba wpisywać tylko jedno słowo kluczowe żeby się nie zagalopowało.
#linkedin #pracbaza #szukaniepracy #zalesie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Kilka ankiet mi zalega, więc takie krótkie podsumowanie
Łyżkę do butów używa (prawie) połowa hejto
Na pewno ponad połowa hejto będzie mieć na święta choinkę (chociaż jeszcze wiele osób się nie chwaliło, ale spokojnie, spokojnie.. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) )
ii rownież "ponad połowa" hejto zapisuje swoje terminy cyfrowo, a reszta, różnie. Osoby które nie zapisują terminów w jakikolwiek sposób częściej o nich zapominają (co jest logiczne)
W ostatniej luźnej ankiecie okazało się, że większość osób posiadając wolne mieszkanie/mieszkania w centrum dużego miasta by je wynajmowało długoterminowo. Pod sprzedażą i wynajmem krótkoterminowym też nazbierało się sporo głosów, ale jednak długoterminowe = 2x więcej głosów
Ah, no i w apce podobno nadal ankiety są brzydko mówiąc upośledzone i widać tylko kilka słów z opcji do wyboru XY (więc #bughunter )
#ankieta #gownowpis #kiciochpyta




Zaloguj się aby komentować
Luźne południowe pytanie: Gdybyście posiadali 2 wolne mieszkania w centrum Wrocławia to co byście z nimi aktualnie zrobili?
#gownowpis #kiciochpyta #wroclaw #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Czy w Polsce funkcjonuje jakakolwiek "normalna" (przyjemna w obsłudze, niewypełniona botami i ofertami niezobowiązującego seksu) aplikacja/portal randkowy? Jeśli tak, jaka i co za nią przemawia? Jeśli nie, czego wam brakuje w istniejących?
#zwiazki #randkujzhejto #internet #kiciochpyta #niebieskiepaski #rozowepaski #tinder
Zaloguj się aby komentować
Czy zna ktoś sposób, by przetłumaczyć czeski film na YT? Napisy automatyczne są niedostępne.
https://www.youtube.com/watch?v=m-FHrGYTHVQ
#kiciochpyta #pytanie #kino #youtube
@Westfield nie będąc właścicielem konta, musiałbyś pobrać film z yt i przy pomocy jakiegoś generatora napisow zebrać mowę przekonwertowana na tekst. Potem to musiałbyś przetłumaczyć. I dopiero przy użyciu wtyczki https://chromewebstore.google.com/detail/subtitles-for-youtube/aamaonobacmhfnfbiihlmelncgefbhma wgrać napisy, ale ony byłyby tylko dla ciebie widocze. Ale wygenerowanie tego dla pełnometrażowego filmu będzie cię kosztowało, bo nikt nie da ci takiego narzędzia za free za darmo.
Ale w sumie możesz spróbować znaleźć napisy na jakimś napiprojekt, pobrać i spróbować wgrać przez tą wtyczke
Zaloguj się aby komentować
Potrzebna polecajka. Szukam plecaka na prezent pod choinkę dla szwagra - on korzysta z plecaka codziennie, pracuje jako opiekun w domu opieki i przewozi w nim zakupy dla mieszkańców - musi być więc pojemny, z jedną dużą komorą na zakupy właśnie i dodatkową przegrodą i kieszeniami na jego rzeczy.
Musi być wytrzymały, żeby nie rozwalić się od tych codziennych ciężarów
Pojemnościowo (40L) i wizualnie myślałem o czymś takim jak na screenie, ale w opiniach widzę, że ten akurat model jest z gównolitu i się szybko rozpada.
#plecak #kiciochpyta #pytanie

@hesuss najważniejsze- żadnych zamków zamykający górną część plecaka - tylko komin. Wtedy plecak staje się wieloletni.
Ja kocham opcję w Zajo Lhotse że otwiera się jak walizka. Mogę zabrać swobodnie rzecz z dowolnego rejonu plecaka plus jeszcze oddzielna komora wewnątrz - można pakować coś i wyciągać od dołu i nie miesza się z górą
Z polskiej firmy miałem wcześniej 14 lat plecak Wisport, ale rok temu przegrał z Zajo ( widzę że nie ma już opcji 36l)
@hesuss Jeśli nie musi być nówka z metką to możesz poszukać czegoś z demobilu. Mam taki jak na screenie już od wielu lat i to jest konstrukcja niezniszczalna. Targałem w nim 40kg hantli podczas przeprowadzki i prędzej by mi plecy strzeliły niż cokolwiek w tym plecaku xD Używam go do noszenia ciężkich zakupów po schodach (nie mam windy) i sprawdza się bardzo dobrze. Moja wersja ma na oko 35-40l, nie wiem dokładnie.

Zaloguj się aby komentować
Coś się ostatnio pozmieniało na YT? Strasznie laguje na FF, a na kompie aż się paski na pompie grzeją.
#youtube #firefox #adblock #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Mój kalendarz stojący powoli się kończy (i czuję, że rymuję).
Zacząłem się zastanawiać: Kto z was używa jakichkolwiek terminarzy/kalendarzy do zapisywania swoich planów i zadań, a kto jedzie "na pamięć"?
#kiciochpyta #ankieta #2025 #kalendarz

Zaloguj się aby komentować
Może ktoś się wypowiedzieć o jakości koszulek z oficjalnego sklepu #kapitanbomba??
#kiciochpyta #kiciochpytahejto

Zaloguj się aby komentować
Czy na tej liście znajdują się KAŻDA spółka której właścicielem jest Skarb Państwa, czy tylko wybrane spółki Skarbu Państwa? Jeśli to drugie to nie rozumiem logiki tutaj.
TVN i Polsat są chronione? Przecież Skarb Państwa nie ma tam udziału.
Ba, udziałowcem TVN jest zagraniczny kapitał...
Więc jak można mówić o ochronie, jak już zagraniczny kapitał przejął TVN? Musztarda po obiedzie.
Czytam takie uzasadnienie:
>które podlegają ochronie "np. przed agresywnym i niebezpiecznym, z punktu widzenia interesów państwa, przejęciem
Przepraszam, ale to jest najbardziej arbitralne gówno jakie można napisać bo teraz rząd może bawić się "mam chusteczkę haftowaną".
Mam wrażanie, że to jest ta mentalność rodem z #skoki gdzie cieszymy się z 20-tego miejsca Polaka "bo niemiec nie wygrał", tylko tutaj narracja jest "najważniejsze, że Rosja nie ma udziału" To może, trzeba iść za ciosem? Mie ma problemu, że amerykańska spółka ma TVN? Ale teraz co. Zachodnim firmom wolno też dajemy zakaz? Chiny i inne azjatyckie kraje? Co z nimi?
A może trzeba CDProjekt chronić nim Tencent przejmie? Bo Techland już podjebany został.
Co z InPostem? Blik?
Ale o tym klasa polityczna nie pomyślała, a będąc je⁎⁎⁎ym symetrystą powiem, że jak PiSiory piszą takie gówno ustawy na kolanie.
ALBO
Wykorzystują oblężoną twierdzę, bo wiedzą, że tylko telewizja jest w ch*j ważna bo to jest walka o rząd dusz.
Sorry, symetryzm wy⁎⁎⁎ał ze mnie strasznie, ale koalicja zawodzi mnie tutaj i jest cyniczna w c⁎⁎j.
#kiciochpyta #polityka #zawiedzionyko #pizzadalejdobra #pisiorydupacicho
@wielkaberta Oho zacząłeś ciekawy wątek zaraz zlecą się cocksuckerzy obecnej władzy i poprzedniej XD a prawda jest taka,że jak słusznie zwróciłeś uwagę nikomu nie przeszkadzało to,że TVN jest po pierwsze amerykański a po drugie pod amerykańskim protektoratem przeszkadzało tylko połowie Polaków XD
TVN strategiczny? Pfff dobre sobie. Stacja telewizyjna jak każda inna w przypadku propagowania propagandy rosyjskiej wystarczy zabronić nadawania i tyle nie trzeba na siłę robić z TVNu czegoś czym nie jest. Ale przecież tu nie chodzi o górnolotne kwestie jak bezpieczeństwo narodowe bo PiS wszystko co robił według nich to było w imię silnej i niezależnej Polski. Tu chodzi o utrzymanie TVN i ludzi z tym związanymi w obecnej formie a przede wszystkim z dala od biedy bo dziennikarze hehe niezależni hehe muszą przecież dobrze zarabiać aby utrzymać swój status no i wpływ na społeczeństwo a zwłaszcza wyborców koalicji rządzącej żeby dobrze już im tłumaczyli czemu ten wredny PiS znów zablokował realizację kolejnej ze 100 obietnic Tuska
@wielkaberta Juz Ci tlumacze czym rozni sie Discovery od TV2. Otóz Discovery, w odróżnieniu od TV2, ma jasna strukture wlascicielska i finansowanie. To podmiot prywatny nie powiazany z administracja panstwowa i podmiot od niej niezalezny, o ugruntowanej pozycji miedzynarodowej. Pomijajac nawet to, Discovery to kapita amerykanski, a USA to nasz najwiekszy militarny sojusznik, gwarant bezpieczenstwa, ktorego wojsko i bazy wojskowe rozlokowane sa na naszym terytorium, kluczowy dostawca uzbrojenia i technologii atomowej. O TV2 nie moze tego powiedziec. Powiazane i uzaleznione jest od partii politycznej rzadzacej Wegrami. Partia ta natomiast sympatyzuje z egzystencjonalnym wrogiem Polski czyt. Rosja, a jej weto w Parlamencie Europejskim blokuje wyplate bodajze 3 czy 4mld zwrotu za przekazane uzbrojenie Ukrainy.
W kwestii CD Projekt, inPost i Blik to wlasnie to rozni je od telewizji i radia, ze nie wplywaja na nastroje spoleczne i swiatopogladowe. Nie sa monopolistami na rynku. Ich przejecie przez obcy czy wrogi kapital nie stanowi zagrozenia dla funkcjonowania panstwa.
To byloby na tyle.
Zaloguj się aby komentować
Jak usunąć prywatne konwersacje w apce hejto? #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Paczka z temu pojawiła się w aplikacji InPost. Czy to oznacza, że jest już w Europie, czy nic to nie oznacza?
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować