Ej, czy jak ktoś wrzuca tu wlasną fotkę, to czyszczone są z niej wszystkie metadane typu data, czas, współrzędne GPS itp?
#hejto #kiciochpyta

Ej, czy jak ktoś wrzuca tu wlasną fotkę, to czyszczone są z niej wszystkie metadane typu data, czas, współrzędne GPS itp?
#hejto #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
@chwastyodkuchni myślisz, że jest to coś co spowoduje, że choć trochę zbliżę się do Twoich wędlin?
Pytam o opinię, bo mam w planach taki zakup.
#jedzenie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Siostra myśli nad zakupem nieruchomości i ma dylemat : dom do remontu czy mieszkanie do zamieszkania.
Rynek wtórny, oczywiście kredyt hipoteczny max 500k
Mówimy tu o zachodniej ścianie polski (opolskie, dolnośląskie, lubuskie) więc trochę niższe ceny niż stolica.
Co byście brali?
#kredythipoteczny #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Tomki i Tosie co to za kuraczek? Jestem na Azorach jak to coś pomoże w identyfikacji.
#ptaki #azory #santamaria #podroze #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Hejka czy ktoś by był w stanie mi to wytłumaczyć bardziej? Chodzi o sprawdzenie o której godzinie został opublikowany komentarz na hejto.
#kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Dobra lol miałem zooma i jest sobie sklep internetowy z amerykańskimi produktami do higieny ciała i domu i to coś jak Avon, ja szukam klientów i im każe to kupować, dostając z tego jakąś prowizję. Dodatkowo szukam was, moje małe marionetki, które będą robić to samo pode mną.
Produkty niby certyfikowane, niby skoncentrowane, więc wychodzi dobry stosunek jakości do ceny. Kompletnie mi nieznane, no ale nie ma tego w sklepach, mają tylko sklep w sieci. I nie reklamują, bo to ja mam kupić i być żywą i polecającą reklamą xd
Co myślicie, wchodzić? Wszedłbym, żeby czymś se głowę zająć. Póki nie ma ryzyka, że mnie ogołocą albo pociągną do odpowiedzialności to c⁎⁎j tam, mogę coś porobić, dla fabuły.
#ecommerce #oszukujo? #kiciochpyta
wołam komentujących ostatni post @GazelkaFarelka @VonTrupka @Lubiepatrzec @Jarem @AndrzejZupa @JanPapiez2
Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór
W czerwcu tego roku biorę ślub cywilny - zarówno ja, jak i małżonka zmieniamy nazwisko, na dwuczłonowe. Niedługo potem, w terminie powiedzmy miesiąca chcemy wyjechać na Bałkany na taki klasyczny miesiąc miodowy. Stąd kilka pytań kompletnego laika
Jak wygląda kwestia z wyrobieniem paszportu po ślubie? Jak się domyślam, w normalnej procedurze byłby problem by w miesiąc uzyskać dowód osobisty, a co dopiero paszport.
Czy na lotniskach w krajach takich jak Bośnia/Czarnogóra/Serbia/Chorwacja mogą nam robić problemy, jeżeli będziemy "świeżymi" ludźmi w bazie? Czy to służby mają odnotowane, że wcześniej byłem "Kowalski' a teraz jestem "Kowalski-Nowak"?
#kiciochpyta #pytanie #paszport #slub
Zaloguj się aby komentować
OK, technologicznie zgłupiałem.
Moja mama skarży się, że w mieszkaniu siostry od kilku dni nie działa jej internet w telefonie, nie działa też wysyłanie wiadomości. Połączenia głosowe działają OK. Pozostałe sprzęty w innych sieciach działają bez problemu. Nie pomaga wyłączenie wifi i ustawienie na sztywno LTE z pominięciem 5G. W jej domu telefon działa w 100% poprawnie.
Jakieś pomysły?
#pytanie #gsm #kiciochpyta #telefony
@efceka jeśli android to Google od jakiegoś czasu proponuje wysyłanie smsów za pomocą internetu (nie pamiętam jak to się nazywa - wiadomości rcs?) gdzie domyślnie nie jest włączone ponawianie wysyłania po gsmie jeśli internety niezaładziajo. To takie pierwsze skojarzenie jak czytam że internet i wiadomości nie działają.
Przekonałem się o tym przy okazji komunikacji z kumplem co włączył myślenie i wyłączył bt i internet. Nie rozumie czemu mu zegarek nie działa z telefonem i czemu większość rzeczy się dzieje jak raz na dobę wszystko włączy, ważne że go Izrael nie zgwałci zdalnie ¯\_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Tomki i Kasie,
jako, że tutaj sami spece od IT i prezesi, a każdy zarabia min. 50.000 na miesiąc podzielcie się proszę źródełkami: gdzie, poza artinfo, kupujecie dzieła sztuki online?
Interesuje nas głównie młoda sztuka, szukamy raczej do domu niż inwestycyjnie.
a może ktoś z Was chciałby zaprezentować własne dzieła na sprzedaż?
z góry dzięki!
#kiciochpyta #sztuka #malarstwo
https://mayagaleria.com/ tutaj masz według mnie fajną ofertę. Kilka prac tu kupiłem i polecam. Właścicielka super kobieta.
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry.
Mam magnes na lodówkę, pamiątka, z jednej strony ceramiczna cześć (nie żadne plastiki ani drewienko - ceramika, taka podła, ale jednak). Z drugiej - metalowy magnes. Te dwie części straciły kontakt ze sobą, trwale.
Czym najlepiej je ze sobą skleić, bez szukania w specjalistycznych sklepach? Mam w domu cyjanoakryl, którym kleiłem buty ;) Ale mam pewne wątpliwości czy można go wykorzystać i tutaj.
#kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Z nowym rokiem weszły przepisy dotyczące segregacji i selektywnej zbiórki odpadów. Mam wszędzie ogłoszenia na klatkach. Nie zagłębiałem się w temat, ale podobno teraz tekstyliów nie powinno się wrzucać do zmieszanych.
I tutaj pojawia się moje pytanie. Gdzie ja mam wrzucać swoje stare zużyte gacie, albo skarpety, albo stare ścierki do sprzątania? Mam to wrzucać do kontenerów pck?
#pytanie #kiciochpyta #smieci #segregacjaodpadow #pck
W Warszawie są mobilne pszoki i to spoko działa, raz w tygodniu podjeżdża gość w miarę blisko domu i można mu oddać. Zastanawiam się jak wcześniej żyliście skoro teraz takie zaskoczenie z tymi pszokami i tekstyliami, gdzie wyrzucaliscie sprzęt elektroniczny, baterie, zużyty olej spożywczy, przeterminowane leki, detergenty, stare opony itd. Ja nie jestem jakimś eko świrem, ale nie rozumiem jak można wyrzucać np. baterie do zmieszanych skoro można to bezpłatnie oddać do miejsca specjalistycznego zajmującego się recyklingiem tego typu odpadów
Zaloguj się aby komentować
Muszę rozwiązać problem. Czy ryż ma dla was smak? Czy jeśli zjecie sam ugotowany ryż to będziecie wiedzieć, że to jest ryż? W dowolnej formie...
#kiciochpyta #pytanie #gotujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Intrygujące. Tylko do czego taki niezbędnik służy? Jakieś pomysły?
#kiciochpyta #heheszki

Zaloguj się aby komentować
W jakim sklepie dla domu oprócz Ikei dostanę jakieś znosne kołdry? Jysk da radę?
#kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #airfryer #gotowanie
Jaka pojemność air fryera będzie odpowiednia na 2 dorosłe osoby + bombel? Gotujemy prawie codziennie, nieraz porcje na dwa dni. Chciałem kupić xiaomi, widzę że są dostępne 3.5-6.5l.

Może coś takiego będzie odpowiednie? Z opcją korzystania z jednej komory w zależności od potrzeby https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/frytownice/frytkownica-beztluszczowa-ninja-foodi-af400eu-xxl-air-fryer
Zaloguj się aby komentować
Osoby które budowały dom bądź remontowały mieszkanie:
Z czego jesteście super zadowoleni a z czego mniej?
Po fakcie jest coś irytującego czy wszystko wyszło idealnie?
Budując/remontując kolejny raz zrobilibyście coś inaczej?
#budujzhejto #remontujzhejto #budownictwo #kiciochpyta #luznerozmowy

Zadowolony: architekt wnętrz, bo świetnie wykorzystał przestrzeń i zaprojektował bajeczne oświetlenie, duża kuchnia, spiżarnia, ogrzewany garaż, rekuperacja, bo chłodzi, grzeje i oczyszcza powietrze, podłoga ceramiczna wyglądająca jak drewno, szerokie schody z niskimi stopniami, zlew techniczny w kotłowni, oddzielny budynek gospodarczy, automatyczne nawadnianie ogrodu, wysokie poddasze mieszkalne dzięki pianie pur, młynek do odpadów to pierwsze co mi przychodzi. Niezadowolony: kiepska jakość kostki brukowej i płyt tarasowych, bo się brudzą, balkon, bo nieużywany, a ciągle problemy, jasna elewacja.
Moje błędy remontowe to
błyszczące czarne płytki na podłogę i przy prysznicu - teraz ciągle widać smugi kamienia (w mojej okolicy dużo kamienia w wodzie), płytki szybko łapią rysy i się matują. Teraz bym za wanną dał coś ala drewno bo na tym nie widać kamienia.
dałbym gniazdka gdzieś w szafkach przy odpływach umywalkowych - jestem fanem bajerków i innych pierdołek i kusi mnie np automatyczny kran w WC
mogłem gdzieś zrobić kranik przy WC do nalewania wiadra itp. sięganie do kranu wanny za szklaną półkę by napełnić wiaderko jest niewygodne
Więcej gniazdek, potem zawsze się okazuje, że i tak jest za mało.
Jeśli masz mieć w kuchni czarny blat, to przy zlewie nie polecam płyty meblowej, nie idzie doczyścić smug z kamienia. Sam czarny zlew z konglomeratu spoko, tylko trzeba olejować co jakiś czas
Płytki imitujące drewno w łazienkach okazały się sztosem, prawie nic na nich nie widać
armatura z Ferro obecnie g***, bo trzech latach prysznic z deszczownicą był do wymiany, bo się termostat zepsuł. O dziwo marketowa Invena daje radę (połączenie matowej czerni i błyszczącej stali), żadnych odprysków i pięknie się czyści
meble na wymiar zawsze będą najlepsze, mimo że mamy kilka mebli z Ikei (w tym łóżko) i bardzo lubię antyki (ale mam blisko do Czacza na swoje usprawiedliwienie xD)
bez spiżarni rzeczywiście nie da się żyć, zwłaszcza gdy masz kuchnię połączoną z salonem
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje kupić dobry odkurzacz, który nie rozwali się od patrzenia. Nie chcę dajsona. Miałem zelmerka 8 lat, ssał jak delfin, ssak wodny. I był mi bardzo bliski, bo był odkurzaczem "piorącym". W sensie, że nie masz worka i po użyciu wylewasz wodę i to tyle, bez worka i filtrów HyPEA. Karcher to znam, ale nie chcę tych chińskich podróbek, chce dobry odkurzacz, tak do 2 tysięcy.
Any takers?
#polecenia #zakupy #kiciochpyta #pytanie
@wiatraczeg Jak masz parter i cenisz rozwiązania gniotsa nie łamiotsa, to Karcher WD3 i tyle, tani, prosty jak konstrukcja cepa, wciąga gruz, wodę, zjebał się z rusztowania i nadal działał. Można było dokupić i wymienić wszystkie części, nawet obudowę. Jak masz schody, to jakiś ręczny, moja mama sobie chwali.
Zaloguj się aby komentować
Dostałam ban na fb do lutego na fb bo wkleiłam shorta z tiktoka na którym było dziecko i wylapali to jako wykorzystywanie dzieci czy mogę się odwołać na fb nie widzę takiej opcji
#zalesie #gownowpis #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#elektronika #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Jak w praktyce realizuje się sekcję ładowania i zasilania z ogniwa li-ion? Samo ładowanie lub samo zasilanie - spoko. Ale jak pogodzić te dwie funkcjonalności? Przy połączeniu równoległym wyjścia np. TP4056, ogniwa i urządzenia zasilanego prąd ładowania będzie zaniżony, bo jego część będzie pobierana przez układ. Przy połączeniu równoległym ogniwa i zasilania 5V przez diody tracimy ok. 0.3V co może być problemem przy niskim stanie naładowania. Są jakieś układy, które to robią automatycznie? Najlepiej ze stabilizacją napięcia 3.3V na wyjściu.

Zaloguj się aby komentować
Jak dostać plakietkę Sylwester z hejto???!
#kiciochpyta #hejto
Zaloguj się aby komentować