Paczka z temu pojawiła się w aplikacji InPost. Czy to oznacza, że jest już w Europie, czy nic to nie oznacza?
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
#kiciochpyta
Paczka z temu pojawiła się w aplikacji InPost. Czy to oznacza, że jest już w Europie, czy nic to nie oznacza?
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#tomekpyta #kiciochpyta
Czołem Hejtownicy, poszukuję, a może ktoś akurat ma, kodu rabatowego do sklepu "Smyk".
Zawsze dostawałem z promocjami świątecznymi, a w tym roku jak raz chciałbym skorzystać to nie dali ¯\_(ツ)_/¯
Może ktoś ma, a nie planuje użyć - chętnie przygarnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#smyk #zabawki #prezenty
Zaloguj się aby komentować
W dzisiejszym odcinku "Stefek poznaje świat" 🙃 pytanie do kolegów i koleżanek od krypto.
Poczułem się zainspirowany ta sytuacją:
https://www.rollingstone.com/culture/culture-news/hawk-tuah-crypto-meme-coin-crash-1235194089/
Rozumiem giełdę: wchodzi nowa firma, ktoś uznaje że warto w nią zainwestować, to proste. Rynki walutowe, pewnie: ktoś obserwujący ma przebłysk, że rupia lankijska albo frank kongijski mają szansę na wzrost, inwestuje. Krypto, takie jak Bitcoin czy Ethereum - to już jest na krawędzi mojej postrzegalności, ale spoko: istnieją od dawna, traktujmy je na równi z tradycyjnymi walutami.
Ale mamy kogoś, kto wypuszcza swoją walutę i ludzie to po prostu kupują. W tym wypadku, okej: ten typ, który to analizował wspomina (nie wiem czy w tym artykule), że skupowali to fani, nie ogarniający krypto, kupujący, bo to fajne, tak jak się kuouje bluzę swojego ulubionego artysty. Niemniej jednak to nie jest pierwszy przypadek o jakim słyszałem, że ktoś wypuszcza wirtualną walutę, robi na niej podbicie i zarabia na górce.
Pytanie mam jedno: kto j dlaczego inwestuje w jakieś randomowe waluty, ktore dopiero co powstały? Gdzie jest związek z czymś co podbije ich wartość?
#kiciochpyta #kryptowaluty

Zaloguj się aby komentować
wpis @Dziwen z czymś dziwnym jest niedostępny a parę osób odpisało mi na komentarz „ale co to jest” więc pytam - co tam mi odpowiedzeliście xD @Klamra @skorpion
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Słabo się wyspałem bo jakiś c⁎⁎j o drugiej w nocy bawił się w głuche telefony. Pierwszy odrzuciłem a drugi odebrałem i milczałem po 5s się rozłączył i więcej nie zadzwonił.Numer zastrzeżony oczywiście.Muszę ustawić sobie telefon żeby między 21 a 6 mogła do mnie zadzwonić tylko rodzina ale mam inne pytanie - czy wam też zdarzają się głuche telefony? A może zdarzały?Czy zawsze z zastrzeżonego numeru?
#kiciochpyta
#ankieta
@Belzebub żeby w nocy to jeszcze nie miałem. Tak gdzieś raz na pół roku zdarza się, że ktoś zadzwoni, pomilczy kilka sekund i się rozłączy. Zakładam, że pomyłka. Ale wuj go tam wie, może ruski wywiad sprawdza czy odbiorę.
Dużo bardziej uciążliwe są dla mnie telefony od fotowoltaiki, kredytów frankowych, odszkodowań, darmowych badań i innego gówna. Z losowych numerów, więc ani tego zablokować, ani olać. Automat "halodzieńdobry!" i można się rozłączyć, ale wkurw zostaje.
Zaloguj się aby komentować
Co się dzieje w Korei? Z roboty przyszedłem a tu takie jaja..
#kiciochpyta
@moderacja_sie_nie_myje co, co- @bartek555 zapowiedział się z wizytą, Północ i Południe jak to usłyszały to ich blady strach oblał, obecnie trwają rozmowy pokojowe między nimi, są zbierane siły wojskowe z obu państw i dyskutowana strategia, coś mi mignęło że rozważają nawet połączenie, żeby zażegnać nadchodzący kryzys
Zaloguj się aby komentować
Planujecie mieć w swoim mieszkaniu/domu w tym roku choinkę?
#ankieta #choinka #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Aktualizacja map w zegarku #garmin Fenix.
Widzę, że teoretycznie jest możliwość wgrania po kablu własnej mapy (w pliku img) i wybrania jej w szczegółach aktywności. Robił ktoś tak? Tak robię w rowerowych nawigacjach, ale w zegarku trochę się cykam.
#kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Cześć.
Niestety nadchodzi koniec wsparcia windows, dla mojego lapka ( HP envy notebook ).
Lapek wytrzymał 8 lat i jeszcze pewnie dałby radę , ale staruszek nie ma możliwości uaktualnienia do windows 11 ( Microsoft ty ruro. ). Dlatego mam pytanie, jakiej firmy byście polecili laptopa? Chodzi mi o jakość, a także przyjazny serwis. Laptopa używam głównie do netu, netflixa czasem coś excell, word + wydruki ( drukarka laserowa Brother )
Budżet ok 3k.
A tak w ogóle, to jak myślicie, przy kolejnej wersji windows trzeba będzie znowu wymieniać sprzęt?
Może lepiej przejść na linuxa?
Tylko jeśli chodzi o linux to nie wiem jak to działa, czy ma wsparcie itd.
#kiciochpyta #laptopy

@GentelmenJack Microsoft zmienił nie tak dawno warunki instalacji Windows 11. I nie wiem czemu nie idzie aktualizacja spod Windows 10, (tak podają że nie spełnia warunków), ale zrób sobie pendrive z instalatorem Windowsa 11 z oficjalnej dystrybucji, nie tam jakieś przeróbki i na 99% instalacja pójdzie i system będzie aktywowany jeśli Windows 10 też był na legalnym kluczu.
Zaloguj się aby komentować
Skorzystaliście z jakiejś promocji na Black Friday?
#blackfriday #cebuladeals #ankieta #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Jak zapłacić kartą na Cosma Perfumeries? Po wprowadzeniu danych (ikonę i nazwisko, numer karty, data ważności, numerek) wskakuje mi błąd.
#perfumy #kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Ehhh odpadłem na pierwszym etapie rekrutacji na posadę :Sekretarz generalny ( wymagane trzy języki PL / ENG /FR) i się zastanawiam czy to prawdziwe ogłoszenie czy ktoś sobie karmi database CV żeby odsprzedać. Aż tyle ludzi z tak specyficznym skillsetem bylo by dostępnych akurat teraz? A wy co myślicie #spiseg czy po prostu jestem #przegryw do końca?
#kiciochpyta #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Tak, to już chyba jest ten czas w roku, by zacząć zadawać pytania o lampki choinkowe. Mam takiego chujanka z lampkami- jak się okazało wszystkie prócz jednej spalone xD I teraz tak- Mogę je wymienić na dowolne o takim kształcie, czy one czymś się różnią? Bo mam paczkę zdrowych, ale nie wiem czy jak je powymieniam to nie wysadzę korków w domu xD
Chujanka ma 20 lampek i jest podłączana bezpośrednio do napięcia sieciowego. Żadnych transformatorów i innych zasilaczy. Cóż robić, jak to ożywić?
#diy #swieta #elektryka #naprawa #kiciochpyta



Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu na #youtube wprowadzili automatyczne tłumaczenie tytułów filmów. Zawsze było, że szukałem coś po polsku, to dodawałem wyniki po polsku, a jak szukałem po angielsku to dostawałem po angielsku. Teraz to dostaję mix wszystkiego. Pomijając, że nie dostaję wyników, o które prosiłem, to działa to na tyle nieudolnie, że tłumaczy również nazwy własne i tak przykładowo szukałem po frazie 'The Witness recenzja' to poznajdywało mi filmy 'Świadek recenzja'.
Szukałem jak to wyłączyć, to dostałem świetną odpowiedź że się nie da, bo ta wspaniała funkcja powstała, alby wyszukiwarka była jeszcze dokładniejsza dla naszego dobra, oraz aby nie wykluczać ludzi poprzez barierę językową.
No.K⁎⁎wa.Dzięki.W.C⁎⁎j. #zalesie
Jeszcze #kiciochpyta jest może jakiś plugin, który obchodzi te automatyczne translacje?
Zaloguj się aby komentować
Kilka lat temu zaczęła mi się nietolerancja histaminy, co jest ogólnie 2/10, ale na szczęście można się poratować tabletkami.
Jest o tyle śmieszna, że okresowa (czyli np. przez rok może jej nie być, po czym znowu się zaczyna). Miałem przez wiele miesięcy spokój a ostatnio znowu się zaczęło. Zjadłem 200g śledzika i już godzinę później pojawił się świąd na losowych częściach ciała, tam gdzie się lekko drapałem wyskakiwały znajome bąble/zmiany skórne jak po pokrzywce.
Ma ktoś z was tę "pseudo-alergię"? Jeżeli tak to jak sobie z nią radzicie? Wcinacie w miarę wszystko i ratujecie się tabletkami czy unikacie wielu produktów bogatych w histaminę?
#zdrowie #histamina #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
#dzieci #rodzicielstwo #kiciochpyta
Gdzie się teraz szuka opiekunek dla dzieci? Sprawdziłem niania.pl i babysits.pl, ale życzą sobie 89zł za korzystanie z serwisu albo skanu dowodu osobistego xD

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry Państwu,
Kto pyta, nie błądzi. Czy istnieje możliwość zgrania wkładu grzejnego do pieca kaflowego ze sterownikiem, który odłączałby zasilanie po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu?
Od niedawna utorowałem sobie dostęp do danych poboru mocy z licznika w domu. Z wykresów wychodzi mi, że gdybym podłączył w taki sposób piec kaflowy w jednym z pokoi, tak jak mam to zrobione z nowoczesnym piecem akumulacyjnym w drugim pokoju, to dobowo zaoszczędziłbym ładnych parę kWh na dobę.
#ogrzewanie #elektryka #kiciochpyta #pytanie

Jeżeli rozwiązanie producenckie jest drogie lub niemożliwe to można to zrobić za pomocą home assistant. Warunek mui być taki tylko ze po załączeniu zasilania piec startuje automatycznie.
Potrzene będą: jakiś komputer stary (polecam Dell wyse 3040), usb zigbee, czujnik temperatury zigbee, wtyczka zigbee. Instalujesz home assistant, podłączasz przez ZHA czujniki zigbee i robisz automatyzace wyłączania zasilania sterowane odczytem z sensora.
Masę poradników w sieci jest na temap home assistant. Polecam bardzo
San sterownik raczej prosty, pewnie są gotowce. Np sterowniki do do pieca gazowego chyba po prostu zamykają obwód żeby włączyć grzanie, są programowalne, może wkład jest sterowany w podobny sposób?
Nie kupuj do tego komputera i nie rób na Home assistant... Chyba, że Ci się nudzi i to lubisz.
Zacznij od sprawdzenia jak można sterować wkładem.
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje pomocy, bo nie ogarniam gąszczu ofert kart SIM.
Moje wymogi to:
płatność z góry na cały rok, z możliwością przedłużenia
pula rzędu 100 GB
tylko "internet", dzwonienie czysto opcjonalnie
Wszelkie propozycje mile widziane. Mniemam, że można nieźle tu kombinować, ale nie o to mi chodzi.
#kiciochpyta #lte #internet #telefony
Zaloguj się aby komentować
Padł mi monitor, co polecacie? Tylko do pracy, 27 cali, fajnie żeby wyglądał jakoś, bo dość wyeksponowany w biurze jest
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Naprawiam młotowiertarkę Hilti TE 7-C i o ile udało mi się już usunąć usterkę, to zastanawiam się nad wymianą smaru w przekładni i tu mije pytanie - czym ją zalać? O dziwo obecny smar jest bardzo rzadki, wręcz oleisty i wylewa się z komory. Kiedyś ktoś tu pisał, że zajmuje się naprawą pod9bnego sprzętu, może mogę liczyć na jakąś podpowiedź?
#kiciochpyta #narzedzia #pytanie


Zaloguj się aby komentować