https://uk.finance.yahoo.com/news/ai-tech-stocks-deepseek-nvidia-142104571.html
Ej, oddacie mi za tego rogala, prawda?
#gielda #inwestycje #heheszki #wosp

https://uk.finance.yahoo.com/news/ai-tech-stocks-deepseek-nvidia-142104571.html
Ej, oddacie mi za tego rogala, prawda?
#gielda #inwestycje #heheszki #wosp

Zaloguj się aby komentować
@Gustawff tak jak obiecalem, wrzucam update na zamknieciu. Przykro mi somsiedzie.
#gielda #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
lokuj całą kasę w beton mówili (a jak nie masz to weź kredo XDDD)
będą dobre zwroty mówili
XDDDDDD
#heheszki #inwestycje #nieruchomosci #betonowezloto #bekazbetoniarzy

Zaloguj się aby komentować
Na prosbe @Gustawff wrzucam aktualna strate. Zrobie tez update na koniec dnia ;)
#gielda #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
Czy ma ktoś tutaj IKE/IKZE w DM mBanku i poleci jakiś fajny ETF skupiający firmy z branży AI? Myślę że ten rynek powinien sporo urosnąć długoterminowo ale ETF to jednak znacznie bezpieczniejsza opcja niż wróżenie jak zachowają się poszczególne firmy.
#gielda #inwestycje #oszczedzanie #sztucznainteligencja #trump
Zaloguj się aby komentować

Artur Tomasik, prezes Katowice Airport, w rozmowie w WNP.PL zdradza plany budowy kolejnych czterech hangarów, w których będą serwisowane samoloty (MRO). Na lotnisku będzie ich aż osiem. "Zależy nam na stworzeniu znaczącego centrum MRO w Europie Centralnej" – mówi.
Krotka pilka dzisiaj. Kupione i sprzedane w kilka godzine - $TMC.
Dniowka zrobiona, mozna odpoczywac.
#inwestycje #gielda

Zaloguj się aby komentować
Postanowiono i wdrozono w zycie. Od teraz co miesiac kupuje ETF S&P500, za kilkaset EUR zeby miec fundusz emerytalny.
Pierwszy ETF w ilosci 1 szt zakupion S&P 500 (SRX8). Na razie idzie dobrze, wystarczyla godzina i jestem 42 centy na minusie.
Za rok zrobie podsumowanie. Jesli bede zyl i pamietal.
#inwestycje #gielda
Zaloguj się aby komentować
Yo ✌🏻 Tak sie zastanawiam czy ktos tu inwestuje w ogole w kryptowaluty? Czy wszyscy uważają to za scam? Ja ogólnie jestem zwolennikiem 🙂"siedzialem" w tym jakoś w 2017, nauczyłem sie wtedy podstaw tego świata tj., po co są krypto, jak działają, co to blockchain, bitcoin, eth itd. Potem przyszedl czas na gieldę, też nigdy nie miałem styczności 😬 w skrócie; skonczylo sie jakims 6k zł w plecy 😅 przygoda trwała może rok 😉i zlalem temat. No i jakos w polowie zeszlego roku, postanowilem, ze zaloze nowe konto na gieldzie i bede wplacal raz w miesiacu po 200€ z zamiarem inwestowania na long term (chociaż, ostatnio przemyślałem, że niektóre pozycje sprzedam z końcem tego bull run'u).
Reasumując, trochę chcialem się pochwalić 😁bo w sumie to nie są jakies mega kwoty, a jak "rośnie" to i tak cieszy 😁 ogólnie wpłaciłem do tej pory 1000€ (2x ominąłem wplaty) no i narazie waha sie w oklicach 3,8k€, max bylo 4,1k 😬 To co? Ktoś w temacie? Moze ktos sie pochwali tez swoimi wynikami 😁ostatnio widzialem @bartek555 dobre wyniki wykręca 🙂
#kryptowaluty #gielda #inwestycje


@qqterens Ja w krypto siedzę od dawna, pamiętam jak wydobywałem BTC w 2010 roku na CPU. Były warte wtedy grosze i za te grosze też je wymieniłem na paypal chyba. Potem miałem drugie podejście i namówiłem nawet kolegów na zakupy w roku 2012. Większość sprzedała z zyskiem gdy potem BTC podchodził pod 1000zł. Ja sam miałem 11BTC, które kupiłem za 100zł, które zostały wykradzione z mtgox i nigdy ich potem nie zobaczyłem. Przez te wszystkie lata mocno kibicowałem kryptowalutom chociaż kilka razy miałem zwyczajnie pecha, kantory upadały, włamania itd. Mogłem trzymać na portfelu normalnym, ale w tamtym czasie było wiadomym, że za chwile bańka pęknie i będą mocne spadki, więc każdy chciał być na to przygotowany i sprzedać w odpowiednim momencie, a trzymając na portfelu taka możliwość odpadała. Teraz już nie inwestuję w kryptowaluty bo uważam, że to co miały kryptowaluty reprezentować, czyli wolność przepływu pieniędzy bez rządu i banków już dawno nie jest aktualne. Teraz każdy kupuje BTC, ale wystarczy jakiś punkt zapalny i jego wartość może spaść do zera, a dodatkowo największymi beneficjentami obecnie są właśnie banki i fundusze, które wykupiły dużo BTC jakiś czas temu. Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie fundusze napędzały hype na kryptowaluty aby mnożyć swoje pieniądze. Dlatego obecnie mam w kryptowalutach trochę pieniędzy, ale nie jest to BTC ani nic z TOP10, są to projekty, które mają fajne community techniczne i są rozwijane na zasadach opensource, a nie, że powstaje nowa kryptowaluta i połowa kasy leci do twórców , którzy czekają aby wyleszczyć ludzi. Tyle.
Zaloguj się aby komentować

Jeden z najstarszych i największych firm z branży software development, Helmes, otwiera biuro w Warszawie. W planach jest nie tylko rekrutacja programistów, ale także poszukanie klientów - również w sferze publicznej.
Cichowicz, partner w Helmesie, który odpowiada za polski rynek, zapewnia, że...
Gdzieś tam rośnie a gdzieś spada. Rozwala mnie jak miasta wojewódzkie na wschodzie są drogie podczas gdy mają dużo mniej do zaoferowania na rynku pracy.
#nieruchomosci #mieszkanie #statystyki #inwestycje

Zaloguj się aby komentować

Grupa InPost ogłosiła plany inwestycyjne w Wielkiej Brytanii. Do końca 2029 roku firma przeznaczy 1 miliard funtów na rozwój sieci paczkomatów i infrastruktury logistycznej, tworząc przy tym nawet 12 000 nowych miejsc pracy.
InPost Group, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w...
Odcinek o relacjach ale materiał bardziej pasuje do wydarzeń związanych z sankcjami na chipy.
Stary biznes typu betonoza oraz politycy to zborze i panowie na włościach, rewolucja przed nami ale czy z niej skorzystamy?
https://youtu.be/ZoDMTlk-Ab4?feature=shared
#polityka #polska #inwestycje #przemysl
@Anty_Anty Zero absolutne (° ͜ʖ °) Randomowy typ jest Twoim autorytetem, że go wrzucasz? Kim jest Marcin Kuśmierczyk? Jakiś dziennikarz? Politolog? Geopolitolog? Typ się wyształcił w tym kierunku? Czy ja mogę być takim samy typem jak on? Zweryfikowałeś go jakoś? Czy jest dla Ciebie kolesiem," który dobrze gada" ? A jak dobrze gada, to na jakiej podstawie? Na podstawie Twojego światopoglądu? Czy na podstawie czegoś uniwersalnego? I co to jest uniwersalność poglądu? Generalnie pytanie brzmi: Kim jest ten facet? Co reprezentuje? Kogo reprezentuje? Skąd się urwał? co skończył? Jeśli jest autorytetem, to kogo i na jakiej podstawie? Jest tylko typem z yt? Czy jakoś jest utytułowany? O co w ogóle chodzi? Kim jest ten koleś, że go słuchasz i go wrzucasz tutaj?
Zaloguj się aby komentować
kto sprzedal wszystkie akcje pewnej firmy?
no ja
kto patrzy jak ida do gory, juz 6 centow?
no ja
kto wlasnie tym sposobem oddal 3500zl ?
no ja
#inwestycje #gielda
Zaloguj się aby komentować

Chińskie firmy masowo inwestują na Węgrzech.
Fabryka chińskich samochodów elektrycznych „made in Europe” jest na etapie planowania. W 2025 roku w Debreczynie zostanie uruchomiona największa w Europie fabryka akumulatorów - projekt chińskiego lidera światowego rynku CATL o wartości 7 mld euro....

Lista najlepszych krajów do inwestowania w nieruchomości za granicą zmienia się co roku. Niektóre kraje wypadają z łask, inne zaś wyłaniają się jako najnowsze hotspoty. Gdzie najlepiej inwestować w 2025 roku?
Co sprawia, że dane miasto jest najlepszym miejscem dla inwestorów na rynku nieruchomości?...

Nowy harmonogram zakłada, że do końca 2032 r. uruchomiony zostanie pierwszy etap Lotniska CPK i Kolei Dużych Prędkości między Warszawą, CPK i Łodzią - poinformowała kancelaria premiera. Zaktualizowany łączny koszt programu CPK do 2032 r. oszacowano na 131,7 mld zł.
Rada Ministrów przyjęła nową...
@Johnnoosh jak były nielegalne? Nie kojarzę tego, po prostu trudno się to wymieniało z PLN. A btc znam od mniej więcej powstawania - usłyszałem na forach w 2011 i stwierdziłem że to głupota i po co to komu, bo nie ma racji bytu xD.
Ale coś śledziłem, np. aferę z giełdą MT Gox w 2013, a sam stałem się ich posiadaczem dopiero w 2015. Wtedy to była drobnica (z 200zł?), jakbym zachował całość to bym sobie nowe auto z salonu kupił xD
Zaloguj się aby komentować

Prologis, światowy lider rynku nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego o powierzchni 41,5 tys. mkw dla łódzkiej fabryki Dell Technologies. Jego operatorem logistycznym będzie firma DP World. Magazyn ma być gotowy w II połowie 2025 roku. Zapewni obsługę logistyczną...

Podpisaliśmy z Koreańczykami list intencyjny. Chcielibyśmy jednak, by projekt CPK był przede wszystkim polskim projektem – mówi prezes CPK, Filip Czernicki.
#wiadomoscipolska #gospodarka #cpk #polityka #inwestycje
#azjatyckaowca