Jak to jest, że jak widzę flagę Polski przy nicku na X i ten profil gada jakieś bzdury o eurokołchozie itd. to zawsze ale to zawsze łączy się przez VPN. Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi...
#x #twitter #internet

Jak to jest, że jak widzę flagę Polski przy nicku na X i ten profil gada jakieś bzdury o eurokołchozie itd. to zawsze ale to zawsze łączy się przez VPN. Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi...
#x #twitter #internet

Zaloguj się aby komentować
Rok w wyszukiwarce #Google czyli czego najczęściej szukali Polacy i Świat.
#ciekawostki #internet #wyszukiwarki #wiadomoscipolska #wiadomosciswiat #komputery #www #it #zuchpostuje




Zaloguj się aby komentować
#tangodown #cloudflare #technologia #internet
CLOUDFLARE znowu spadł z rowerka.
Zaloguj się aby komentować
Oho, znowu jakaś większa awaria cloudflare - od jakichś 15 minut część stron tak wygląda..
#cloudflare #awaria #internet

Zaloguj się aby komentować
#cloud #internet #cloudflare Tango down! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Edge przywrócił opcję efektu MICA we flagach, dodał nowe UI experience (kropka w kropkę z Chrome).
Polecam włączyć i wyłączyć flagi na stronie edge://flags
Pełna lista tutaj > https://justpaste.it/kq6b3
ponieważ @bartas do dzisiaj nie wdrożył wsparcia MD, a to co jest to jest "dramat".
Opisy szczegółowe flag macie bezpośrednio na stronie, w skrócie: lepszy user experience, wyłączenie AI.
#edge #microsoft #technologia #protip #gruparatowaniapoziomu #internet #oprogramowanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie chcesz ciasteczek to płać! Ciekawe co za furtkę znaleźli na wp.pl
Mam nadzieję, że ktoś ich jednak za to srogo dojedzie.
#wp.pl #reklamy #internet #cookies #niewiemjaktootagowac

Zaloguj się aby komentować
Wygrałem z Bookingiem!!!
W nawiązaniu do złożonej przez Ciebie reklamacji oraz wcześniejszej komunikacji dotyczącej decyzji zobowiązującej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr RKR-3/2025 z dnia 1 sierpnia 2025 r. uprzejmie informujemy, że zostało przyznane Ci przysporzenie w postaci:
#podroze #booking #uokik #internet

Zaloguj się aby komentować
Pamiętam, jak kiedyś dostałem ostrzeżenie z kilkudniową blokadą pisania na forum czasopisma PC-Format, bo rozmiar mojego avatara przekraczał 10 kB XD
Ech, kiedyś to były piękne czasy z forami internetowymi... Dobrze, że są jeszcze takie miejsca jak Hejto :)
#nostalgia #internet #hejto #niewiemjaktootagowac #komputery

@Klockobar panie, znajomy z zespołu, który robi z nami już długo i pamięta "stare czasy" firmy opowiadał nam, jak dawno temu, jeszcze za czasów DSLa góra wpadła na pomysł, że to będzie tak "phestiżoffo" jak wszyscy w stopce wymienią logo firmy na wersją animowaną- ot takiego gifa, gdzie logo się w pewnym momencie obraca z taką przelatującą poświatą. Pomyślisz- "no k⁎⁎wa, wielkie mi halo" i normalnie tak by było, gdyby nie fakt, że to nie były czasy uplinku 100Gbps i farmy Exchangów gdzieś w Microsoft cloudzie, który w razie czego się zeskaluje w 10 minut, ale biedaneta i 4 lokalnych serwerów Exchangowych na krzyż, które jęczały już normalnie. Efekt? Ludzie polecenie wykonali tak jak im góra kazała i dalej normalnie korzystali z Outlooka. Nie wiedzieli tylko, że w tle ten jeden j⁎⁎⁎ny gif za⁎⁎⁎ał dosłownie cały system mailowy na amen
@Klockobar to istniało z powodu limitów transferu na łączach. Jeszcze nie tak dawno bo mniej jak 10 lat temu mobilny internet też miał duże limity miesięczne. Na forach ludzie dostawali ostrzeżenia za ładowanie dużych obrazków. Tak samo były limity załączników do maili, teraz google z gmailem zrobił z ludzi analfabetów bo duże załączniki lecą na google drive.
Dobrzy są też tacy co walą filmiki .mp4 na jakieś tło na stronie i filmik ma 250 MB. Boty uwielbiają takie rzeczy. Dochodzi do tego, że hosting ma limit transferu i nagle pyk 2 dni minęło strona przestała działać. Janusze zamiast pisać do firmy gdzie stoi strona, szukają firm które im rozwiążą problem z "serwerem".
Zaloguj się aby komentować
@A_a To nie jest tak, że internet był spoko a teraz nie jest. Tu chodzi o stereotypy. Kiedyś nie podchodziliśmy do oceny ludzi w internecie tak negatywnie jak dziś. To jest bardzo wypaczony obraz. Stąd pojawiały się tam wtedy ostrzeżenia przed "Wojtkiem co na 12 lat". Straszono w kościołach, że w internecie jest diabeł.
Internet jawił się jako nadzieja na szerszy dostęp do informacji niż telewizja czy rówieśnicy.
Problem pojawił się w momencie, gdy ludzie stwierdzili, że ta wiedza im nic nie daje, bo świat nie stoi na kompetencji tylko na własności i władzy. Odpowiedz na to pytanie pogrążyła i ustereotypizowała postrzeganie każdego w internecie. Pojawiły się osoby które robią coś robi po to by ktoś inny czuł się bardzo źle. Strach przed tymi osobami i dziurawym internetem jaki słyszymy na codzienne spowodował, że ludzie przestali być aż tak otwarci.
Miejsca tętniące życiem zamieniły się w spędy psychofanow. Największym i najlepszym tego przykładem jest metamorfoza wykopu. Na początku pełen wartościowych informacji kończy jako narzędzie do promowania ideologii.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć.
Pytanko do cebulowatych użytkowników Spotify: jak najtaniej sobie załatwia subskrypcję? Ale już bez przesadnego kombinowania jak Spotytube, czy łączenie się przez argentyńskie VPNy opłacane tureckimi giftcardami.
Myślałem po prostu by założyć "rodzinę". Pytanko tylko czy Spotify, w przeciwieństwie do Netflixa (#hatfu), nie przywali się, że członkowie rodziny mieszkają w różnych miastach?
#spotify #subskrybcje #sharing #internet #muzyka

Zaloguj się aby komentować
#internet Tu już się nawet nie starają. Gdzie te dawne internety?
Nawet nie chciało mi się tego przewalać na streamable
https://www.youtube.com/shorts/15AYX2o0EYY
Zaloguj się aby komentować
Ten cloudflare dalej ma awarie? Bo zauważyłem, że jak mam włączony dns 1.1.1.1 to strony się nie ładują.
Chyba trzeba coś innego poszukać
#cloudflare #internet
Zaloguj się aby komentować
AWS, CloudFlare, a teraz OVH?
#siecikomputerowe #internet

Niech ktoś wytłumaczy jak działają te internety, niebardzo kumam jak wyłożenie jakiegoś cloudflare może wyłożyć pół świata,
Mam ultra podstawową wiedzę, rozumiem że chcąc otworzyć hejto.pl, mój komputer pyta servera DNS mojego ISP czy tam innego 8.8.8.8 którego ustawię ręcznie o IP nazwy "hejto.pl". Gadam do tego IP, w odpowiedzi dostaję główną hejto. Gdzie po drodze są te czarny AWS, CF, OVH czy inne microsofty?
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje rady kogoś od #siecikomputerowe
Mam #internet z #tmobile z routerem ZTE MF258
Do niego potrzebuje podłączyć kolejny sprzęt po kablu który da mi kolejną sieć WiFi oraz umożliwi podłączenie kolejnego, najlepiej takiego samego sprzętu również po kablu żeby stworzyć kolejną sieć Wi-Fi, z możliwością podłączenia czegoś po skrętce.
Nawet rysunek poglądowy zrobiłem.
Co byście polecili żeby było dobre, łatwe w konfiguracji i nie kosztowało milionów monet?
Aaa, i dobrze by było gdyby miał odpinane antenki.

@myoniwy sorki, że nie odpisałem, ale zobaczyłem, że nie bierzesz mesh, więc nie było to pilne. Mesh jest najłatwiejszy w postawieniu, bo nie wymaga umiejętności technicznych (sieciowych). Ale tu jego zalety się kończą. To raczej nie jest rozwiązanie biznesowe czy profesjonalne.
A wersja z ap już jest dużo lepsza, tylko trzeba uważać na wymieniony już problem słabego przekazywania klientów między AP. Jak tego dopilnujesz i skonfigurujesz dobrze, to będziesz miał dużo lepsze parametry sieci.
Zaloguj się aby komentować