Zaloguj się aby komentować
Nie ma jusz wolnej Polski.
Ani polskich butów.
Zawsze wychodziłem z założenia że w normalnym, może nie najtańszym ale takim za 4-5 stów skórzanym bucie cholewka buta ma wytrzymać minimum do pierwszego zdarcia zelówki.
Wytrzymać tzn. nie stracić kształtu, nie łapać plam od wody czy nieco posolonego śniegu w zimie, nie pomarszczyć się na zgięciach jak d⁎⁎a słonia, po prostu przez te kilka lat bronić honoru i godności krowy którą kiedyś była.
No i od pewnego czasu c⁎⁎j z tego wychodzi.
Kupione 3 lata temu wysokie za kostkę Bugatti - plamy od wilgoci w okolicy kostki właśnie, w najwyższym miejscu buta.
Kupione 2 lata temu zamszowe Wojasy, mimo dbania - szczoteczka gumowa/mosiężna, nanoprotector, nie dopuszczanie do zabrudzenia itd. w pewnym momencie przestały dawać się doczyścić a oprócz tego zaczęły się deformować tam gdzie mi jeden palec nieco odstaje.
Kupione 2 lata temu nubukowe Wojasy, też zadbane a zaczęły wchłaniać brud tak że doczyszczenie zabrało część oryginalnego barwnika.
Kupione pól roku temu licowe Venezia - plamy od wody po drugim wyjściu.
O ile po Wojasach (katalogowo po 3 i pół stówy, ja kupiłem 2 pary na raz to mi wyszło dobrze poniżej 3) nie spodziewałem nie wiadomo czego to jednak powinny znosić rzeczywistość z większym rigczem a Bugatti i Venezia z jeszcze większym, raz że droższe to jeszcze z licowej skóry. Żeby nie było, cała reszta jest ok, nic się nie rozkleja, obcas nie odpada, wyściółka się trzyma, tyle że buty tracą wygląd kilka razy szybciej niż powinny.
Wojasy pomalowałem, resztę doczyściłem ale kurde, Berwicki albo Herringi i podobne potrzebują przetarcia szmatą jak się zabłocą i kremu raz na kilka miesięcy a wyglądają jak na mistrzostwach świata pucybutów.
Pamiętam jak kiedyś pisałem jak znaleźć przyzwoite buty za normalne pieniądze i mam wrażenie że o ile wtedy nie kłamałem to postępy producentów w oszczędzaniu na materiale, jego obróbce oraz optycznym tuning słabej skóry tak aby wyglądała na przyzwoitą przekracza moje zdolności detekcji.
Podsumowując, żegnam polskich ciżmopsujów i polskie sklepy, w Paryżu będę kupował albo w Londynie (znaczy na spartoo albo Herring) ale robić w chu... się więcej nie pozwolę.
Gx
#buty
#modameska
Zaloguj się aby komentować
Jak rozpoznać mieszkanie biegaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nasz dobytek @scorp 🤠w razie wu jeszcze miejsce na dwie pary są xD
#bieganie #butydobiegania #buty

Zaloguj się aby komentować
Pamiętam że jako dzieciak 10-16 lat z biednej rodziny mega sie jarałem że zamiast najtańszych butów z targu za 50 zł czasami uzbierałem na te lepsze za 70-80zl firmy hkr. Nie miałem nawet prawa pomarzyć o najkach czy innych pumach. Teraz gdy mógłbym sobie kupić buty w sumie jakie chce to i tak nosze za max 200 zł. A pierwsze ccc w moim mieście otworzyli 15 lat później.
#buty #moda #przemyslenia #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Najnowszy zakup, jakie one są ładne. Skórzane buty polskiej firmy, produkowane w Polsce, za dwie stówki - jak za darmo.
Będę tam częściej zaglądać.
#buty

Zaloguj się aby komentować
#buty #puma #hejto Patrz k⁎⁎wa jak teraz buty robią. Zawsze śmigałem w tych trzewikach po 4-5 lat (ja cebula jest) a tu ledwie 2 lata wytrzymało

Zaloguj się aby komentować
Podczas uroczego spaceru włoskimi uliczkami ostatniego dnia mojego lipcowego urlopu delikatne potknięcie spowodowało rozpad moich nabytych w promocji klapek. Ot, puścił smark azjatyckiego "szewca" i pasek oddzielił się od podeszwy. Nie pozostało nic innego, jak w najbliższym obuwniczym nabyć jakiekolwiek zamienniki. Sklep miał charakter raczej sportowy, więc padło na mało urodziwe, ale dosyć wygodne klapki nieznanej mi marki Karl Kani. Wydałam 50 euro, aby móc wrócić ze spaceru, ale pomyślałam, że klapy może sprawdzą się jako obuwie domowe.
I tak za ponad 200 zł dostałam buty, które chyba miały inne miejsce produkcji dla lewego, a inne dla prawego klapka. Już po kilku użyciach lewy zaczął odsłaniać jakieś beżowe warstwy, podczas gdy guma prawego została niezmiennie czarna. A wczoraj z prawego wyłuszczyła się od spodu gruda gumy. Użytkowane ponownie po powrocie z wakacji mniej więcej od października, gdy się zaczął sezon skarpetowy, wyłącznie w domu.
Ile kasy trzeba dziś wydać na kapcie, aby się nie rozpadły po chwili?
P.S. Trzecie zdjęcie to twarz zadowolonego designera tej fantastycznej marki.
#moda #buty



Zaloguj się aby komentować
#gimbynieznajo #buty
Przyznawać się szybko ,który za dzieciaka chodził w takich bucikach😁

Zaloguj się aby komentować
ot #ciekawostka
Just Do It lub w skrócie JDI jest znakiem towarowym firmy obuwniczej Nike. Slogan Kalin Reeves został wymyślony w 1988 roku na spotkaniu agencji reklamowej. Założyciel agencji Wieden&Kennedy, Dan Wieden, przypisuje inspirację do swojego sloganu Nike „Just Do It” ostatnim słowom skazanego na karę śmierci Gary’ego Gilmore’a: „Zróbmy to”.
W latach 1988–1998 Nike zwiększyło swój udział w północnoamerykańskim krajowym biznesie obuwia sportowego z 18% do 43% (z 877 milionów dolarów do 9,2 miliarda dolarów sprzedaży na całym świecie).
W wielu sytuacjach związanych z Nike „Just Do It” pojawia się obok logo Nike, znanego jako Swoosh.
W screenach fragment z "no logo" N.Klein, ale nie poświęciła oczywistej historii więcej niż 2*½ akapitu spośród 500 stron. Są tam opisane grubsze akcje, ale poszukałem i załączyłem bo chciałem.
Generalnie post inspirowany kasowym filmem o butach "AirJordanach" który obejrzałem z tą jedną refleksją która M.J. nie dotyczy.
#buty #sport #sztafeta #marketing #slogany #reklama #stoicyzm #nike #konkursnanajbardziejdemotywujacysloganwartmiliardy




Zaloguj się aby komentować
Może ktoś polecić jakieś ciepłe buty na jesień/zimę chodzi mi o coś co można zajechać i żeby nie było szkoda. Biwak, kopanie podczas chodzenia z wykrywaczem coś nie za miliony monet. Widziałem jakieś ocieplanie filcem, wiązane kalosze, zastanawiam się czy dają radę.
#buty #obuwie #kiciochpyta #odziez
@ipoqi natchniety postem powyzej:
Zima idzie a ja w starych adidasach już miałem dziurę taką, że można było 2 palce wsadzić więc po miesiącu wyrzeczeń dzięki którym zaoszczędziłem pieniądze, poszedłem wczoraj do galerii handlowej kupić sobie porządne buty na zimę. W sklepie CCC znalazłem pic rel. Solidne wykonanie, przystępna cena, modny wygląd- nie zastanawiałem się długo. Wróciłem z butami do domu, pochodziłem w nich po pokoju, poprzeglądałem się w lustrze i czułem dobrze. Jeszcze je solidnie zaimpregnowałem, żeby nie przepuszczały wody i się nie niszczyły.
Dzisiaj poszedłem w swoich nowych butach na uniwersytet. Czułem się dzięki nim bardziej pewny siebie, jak siedziałem na korytarzu to nogi wyciągałem daleko, żeby ludzie lepiej widzieli jakie mam eleganckie buty.
Po zajęciach czekam na przystanku na Krakowskim Przedmieściu na autobus a tu z kawiarni wychodzi znany podróżnik katolicki Wojciech Cejrowski. Elegancko ubrany a nie w jakąś tam koszulę hawajską, z egzotycznych motywów to miał tylko w ręce taki kubeczek na yerba mate.
Popatrzył się na mnie, na moje buty i podchodzi i zagaduje, czy te buty to są te z CCC za 139,00zł.
Ja mu zadowolony mówię, że tak panie Wojtku, te same dokładnie, i że miło, że pan zauważył.
Cejrowski na to powiedział tylko
>Śmieć
Mi szczęka opadła i nie wiem o co chodzi. Cejrowski pyta, którego wyrazu nie rozumiem "śmieć" czy "śmieć". No to ja mówię, że obydwa rozumiem tylko nie wiem dlaczego tak mówi. Cejrowski mówi, że dlatego, że tylko śmieć może nosić takie ch⁎⁎⁎we, biedackie buty. Że on do dzikich krajów jeździł i tam ONZ i Czerwony Krzyż takie buty przysyłał dla biednych ludzi za darmo i nawet oni nie chcieli w nich chodzić tylko wyrzucali. I że nawet było specjalne posiedzenie komisji UNICEF, że nie wolno głodnym dzieciom takich gównianych butów dawać, więc tam przestali wysyłać tylko do sklepów do Polski.
Ludzie na przystanku śmiechają pod nosami i się patrzą na moje buty, ja już gula w gardle i staram się jakoś jeden za drugim schować ale to nic nie daje. Ale jednak pomyślałem, że nie dam sobą pomiatać nawet znanemu człowiekowi i krzyczę na Wojciecha, że on sam przecież boso przez świat chodzi więc nie ma prawa się do moich butów przypierdalać.
Cejrowski w śmiech i mówi, że boso to on chodzi w eleganckich krajach zagranicznych a nie w Polsce gdzie co 5 metrów można w psie gówno wejść albo jakąś strzykawkę z HIV, i że po Polsce to on chodzi w porządnych butach i pokazuje mi swoje buty z jakimiś frendzlami, paskami, dolce&gabana i że nawet taki guzik mają, że jak go lawina przysypie w tych butach to on ten guzik naciska i go wtedy można znaleźć pod śniegiem.
Ja nie daję za wygraną i krzyczę, że przecież on jest człowiekiem wierzącym gorliwie i że Pan Jezus chodził boso albo w jakichś rozpadających się sandałach więc dlaczego on mnie obraża. Cejrowski na to, że z tymi sandałami Jezusa to lewacka propaganda II Soboru Watykańskiego i Jezus obuwie dobierał bardzo starannie, i jakby teraz zszedł na ziemię znowu i mnie w takich butach zobaczył to by mi w mordę prz⁎⁎⁎⁎⁎⁎olił.
Ja cały czerwony, nie wiem co powiedzieć, ludzie ryczą ze śmiechu a Wojtek Cejrowski mówi, żebym się zachował jak biały człowiek honoru i te buty zdejmował i wy⁎⁎⁎⁎⁎olił. No to ściągam te buty, cały już zaryczany bo tak mi było ich szkoda i odkładam do kosza na śmieci na przystanku delikatnie, bo je chciałem wyjąć jak Cejrowski pójdzie.
Stoję na śniegu w samych skarpetkach, nogi aż pieką od zimna, autobus powoli nadjeżdża, chciałem szybko buty złapać i wskoczyć do środka ale jak się rzuciłem do śmietnika to Wojciech mi zagrodził drogę i powiedział, żebym miał trochę godności. Wsiadłem bosy do autobusu, przejechałem jeden przystanek, wysiadłem i biegiem lecę spowrotem buty zabrać. Grzebię w śmietniku, wszystkow wyrzucam z niego ale butów nie ma. Pytam ludzi co stali na przystanku, czy butów ktoś ze śmietnika nie zabrał a oni mówią, że tak, że znany podróżnik Wojciech Cejrowski tutaj był i wziął buty i powiedział, że jedzie na ryzykowną wyprawę do Nepalu i w sam raz będzie miał buty eleganckie i niezawodne.
A ja będę całą zimę zapierdalał w starych adidasach.
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem sobie nowe buty typowo do biegania.
Biorąc pod uwagę to, że raczej mało biegam i zwykle od 5 do 15km to wziąłem asics gt 2000 - 10 które dorwałem za 270 zł :)
Wcześniej miałem (w sumie to mam dalej, lekko zajechane ale są) kalenji z decathlon i różnica jest kolosalna!
Myślę że takie hoka Z 800 zł to już same za ciebie biegną xD
#sztafeta
#buty
Zaloguj się aby komentować
Mam w domu fanatyczkę adidasów, da się to jakoś wyleczyć?
#moda #buty

Zaloguj się aby komentować
Szukam nowych butów. Podobają mi się wszelkie Nike SB, Adidasy w stylu superstarów, new balance, itd
Zależy mi, żeby miały w sobie jakąś "technologię" czy rozwiązania, które będą powodowały, że będą super do długiego chodzenia, będą komfortowe itd.
Co byście polecili? Na co najlepiej patrzeć?
#modameska #pytanie #buty #streetwear
Zaloguj się aby komentować
Miał ktoś do czynienia z marką Mammoth? Zamówiłem takie buty i mam nadzieję, że wytrzymają mi dłużej niż moje poprzednie salomony, które rozpadły się po 7 miesiącach (normalnie podeszwa wytarła się do zera- szok).
A, że cena wydawała się zachęcająca to wziąłem, bo tyle to za byle jakie salomony trzeba dać.
Raczej do chodzenia na co dzień po Norwegii, na zmianę z klasycznymi adidaskami.
#hiking #buty #turystyka

@Yansen no dramat, te miałem (pic rel) i mi się podeszwa ta zielona do zera wytarła. Już pomijam, że po jakimś czasie jebały jakby mi się kot w nie zsikał.
Wcześniej miałem natomiast SALOMON QUEST ELEMENT GTX GORE-TEX i te były spoko dopasowane i pomimo, że od skakania po skałach w Norwegii były ubytki (powyrywane "zęby") w podeszwie to polecam. Ostatecznie rozwarstwiły mi się na szwie i dostałem zwrot kasy. Te nie śmierdziały.

Zaloguj się aby komentować
Rekordziki.....
1. Buty
Tak wspaniała dyscyplina sportowa jak rzut gumiakiem także znalazła swoje miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Obecny rekord w najdalszym rzucie butem należy do Fina, Teppo Luomy, który w roku 1996 zdołał rzucić gumiakiem na odległość blisko 64 metrów(dodam, że obrazek nie ma nic wspólnego z powyższym rekordzistą, ukazuje po prostu innego zawodnika biorącego udział w zawodach).
Istnieje także kobiecy rekord ustanowiony w tej dyscyplinie, należy on do Sari Tirkkonen, która także w roku 1996 zdołała uzyskać odległość niemal 41 metrów.
#necrobook #rekordyguinnessa #buty

Zaloguj się aby komentować
#buty mogłem wymoczyć stopy w domu to bym przymierzył

Zaloguj się aby komentować
Rekordziki.....
1. Włosy
John Reznikoff z Connecticut swoje życie poświęcił dość niezwykłemu hobby, którym jest kolekcjonowanie włosów różnych znanych osobistości. Mężczyzna zdobył włosy 115 sław z różnych okresów czasu. Reznikoff uznał swoją kolekcję za niezwykle cenną, ubezpieczył ją więc na sumę miliona dolarów. Udało mu się zdobyć m.in. włosy z głów takich osób jak Abraham Lincoln, John Kennedy, Marilyn Monroe, Albert Einstein, Napoleon, Elvis Presley czy też Charles Dickens.
2. Buty
Sonja Bata otrzymała swój własny wpis w Księdze Rekordów Guinnessa za posiadanie potężnej kolekcji butów, których to w ciągu 50 lat uzbierała 10 tysięcy par. Kobieta stworzyła nawet na terenie miasta Toronto własne muzeum , gdzie mogła pochwalić się swoimi pozyskanymi nabytkami. Wśród zakupionych par udało jej się pozyskać buty należące w przeszłości m.in. do królowej Wiktorii czy też Johna Lennona.
3. Zegarki
Fiorenzo Barindelli to wielki fan szwajcarskiego koncernu Swatch, do którego przynależą takie marki jak Omega, Longines czy Certina. Od początku działalności Swatch mężczyzna wykupił każdy model wydanego przez podmiot zegarka wliczając limitowane edycje, a także niektóre prototypy. W ten sposób od 1983 do 2000 roku zgromadził on kolekcję liczącą 3677 zegarków Swatch.
#necrobook #rekordyguinnessa #wlosyboners #buty #zegarkiboners



Zaloguj się aby komentować
Kupilem sobie takie buty budżetowej marki Sprandi i kurde, za 149cbl chyba nie miałem lepszych cichobiegów. Zobaczymy jak z trwałością, ale wyglądają zaskakująco jakościowo.
#buty #moda #modameska

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś kiedyś wysyłał coś na gwarancję w #adidas? Wysłałem buty i zatwierdzili, napisali, że hajs leci ale się zastanawiam jak długo to trwa? Napisali, że do 14dni, a ja się zastanawiam czy dobrze wpisałem im nr konta xD żeby nie było, że dojdzie do kogoś innego. #kiciochpyta #gwarancja #buty
Zaloguj się aby komentować
Ktoś ostatnio jakieś Air maxy może kupował? Polecicie? Jakaś promka też mile widziana.
#gownowpis #modameska #buty
Zaloguj się aby komentować