Jakbyscie kiedys mieli taki pomysl, zeby sobie zaciagnac elewacje klejem i siatka, a jestescie srednio manuali to lepiej sobie darujcie i uzbierajcie na ekipe.
Bo potem beda i tak musieli przyjechac i wszystko szlifowac xD
#budownictwo

Jakbyscie kiedys mieli taki pomysl, zeby sobie zaciagnac elewacje klejem i siatka, a jestescie srednio manuali to lepiej sobie darujcie i uzbierajcie na ekipe.
Bo potem beda i tak musieli przyjechac i wszystko szlifowac xD
#budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #budownictwo #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Kim jest pośrednik nieruchomosci?
Zwyklym kurła szkodnikiem spolecznym, nikomu nie potrzebnym.
#budownictwo #nieruchomosci #heheszki

Zaloguj się aby komentować
W końcu wieśniackie ledy odpaliłem.
Najtrudniejsze było zlikwidowanie górek wokół puszek po panach magistrach tynkowania, którym nie chciało się zlicować z płaszczyzną ściany.
#budowadomu #budujzhejto #budownictwo #hydepark

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cud urbanistyki i perła zabudowy łanowej w podwarszawskim Sokolowie. Przynajmniej można robić stacjonarnie zakupy online przez płot.
#budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Apropo historii @kitty95 o chorych cenach w budowlance.
Dzwonilem wczoraj do wykonawcy, ktory wycenil mi budowe blizniaka na 560k (z materialem do SSO). Powiedzialem, ze jednak zdecydowalismy sie na inna ekipe. Zapytal z ciekawosci jaka cena dostalem to zmyslilem, ze 480k, czyli 80 mniej niz jego wycena i gdybym nie ucial odrazu to wyczulem, ze zjechalby na tyle, a nawet mniej.
Takze tak wygladaja pierwsze wyceny, w sumie jak w kazdej branzy ;)
Edit: zmyslilem, bo od innego wykonawcy (ktorego i tak chcialem od poczatku) dostalem wycene tylko za robote bez materialu. Nie ma c⁎⁎ja we wsi, ze material do tak prostego budynku kosztowalby 400k do SSO czy ile tam roznicy wychodzilo.
#budownictwo #ekonomia
Powiem Ci, że masz rację... Nie wiem dlaczego w Polacy nie są zainteresowani rozmową o pieniążkach.
Ja jako przedsiębiorca wyceniam robotę tak, żeby dobrze zarobić, a klient chce wydać jak najmniej - więc moim zdaniem schemat: wycena -> pogadanka - > korekta - > cena dogadana dla każdego do przeżycia. U nas jest raczej inaczej... Wycena wstępna, często bez dokładnych ustaleń, jest święta...
Sam korzystam z usług i zawsze po wycenie dzwonię z tekstem "no tyle to nie" i przeważnie dogadujemy stawkę niekorzystną dla obu stron 😅.
Sam ostatnio przy wycenach robię wycieczki w kosmos, bo mam za dużo pracy, a za mało możliwości i czasami spotykam się z sytuacją że jest akceptacja bez zająknięcia na kosmiczne stawki - więc jak się rynek usługobiorców nie ogarnie, to tak właśnie to będzie wyglądało.
Z drugiej strony, jak dobrze poszukasz, to mam temat na tapecie budowy domu o pow. 200mkw i SSO za robociznę będzie 39k - można tanio ? Można.
Zaloguj się aby komentować
Bladz ostatnia elewacja. Juz skonczona. Teraz tylko ostatnia warstwa kleju na belke dookola w srodku i na zewnatrz.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #budujzhejto #budowadomu
Przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna. Oczyszczona woda może zostać użyta do podlewania lub może trafiać do studni chłonnej.
Co Waszym zdaniem lepiej? Chętnie posłucham jeżeli ktoś stosował u siebie.
Zaloguj się aby komentować
No i z bani. Zasypane, wyrownane.
Dzisiaj wjechalo tylko 6 wywrotek ziemii, jeszcze z 6 sie zmiesci.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Qrłaaaaaaaaa, właśnie mi koparką światłowody skonfigurowali, pod samą chałupą.
Trzeci raz.
To już chyba podpada pod złośliwe działanie
#polskiedrogi #budownictwo #gownowpis #heheszki


Zaloguj się aby komentować
@bartek555 trza uważać później jak będą Ci kostke robić i będą jeździć koparką po tej rurze, w krytycznych miejscach warto dać pomarańczową jak do kanalizacji, bo to liche jest.
A na pozbycie sie wody też mam fajny patent, wykopałem dół na 3m+ głęboki, wjebalem w niego wszystko co mi na działce po budowie leżało tzn resztki belitu, bloczków betonowych, dachówki, drutów, kamieni i co tam sie walalo, doprowadziłem w to rury, przykryłem włóknina i zasypalem. Działa 4 rok.
Zaloguj się aby komentować
Mała zagadka matematyczna - ile worków gotowego betonu b20 potrzeba,żeby zalać fundament o kubaturze 1,5 m3 ?
jest ktoś w stanie mi to dokładnie wyliczyć? Bo co strona w internecie to inaczej xD
#budownictwo #majsterkowanie #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Pod Wrocławiem powstaje osiedle dla fanów Chłopaków z Baraków xD
#budownictwo #patodeweloperka #heheszki


Bolaki gustu i poczucia estetyki nie mają za grosz, to i takie gówno się sprzedaje, proste. Ważne, że się jest po zakupie wanna be Wrocławiak, Warszawiak, Gdańszczanin, etc. Jakby wiocha nie napierdalała do aglomeracji każdą dziurą, to by czegoś takiego nie było.
Tak btw. to u mniejszych deweloperuchów pojawił się trend skupowania działek z wadami - chujowych z ksztaltu, lokalizacji, otoczenia - kupują to za relatywny bezcen i cyk obsrane bliźniakami czy innym gównem tego typu.
Ale i tak najlepsze, że ludzie to kupują.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #budownictwo instalacja artystyczna w Brzeszczach na budowie S1. "pracownik miesiąca" 😀

Zaloguj się aby komentować
Dostałem pierwszą wycenę na płot i kostkę. Kostki niecałe 100m2, płotu 35m, brama, furtka.
75 tys. z materiałem, z czego za materiał wychodzi 8k kostka i obrzeża, 6k płot i przęsła i 3k brama i furtka, materiał cement, beton, piach jakieś 3k, łącznie 20k, czyli panowie brukarze chcą zarobić jakieś 55k na czysto.
Nie ma c⁎⁎ja we wsi.
Wychodzi na to, że znowu będzie hej łopata w dłoń i zapierdalamy.
#budowadomu #budujzhejto #budownictwo #hydepark
Mi za odprowadzenie wody z rynien do zbiornika betonowego chcieli 12k netto, policzylem material, pelne rury i o duzym przekroju, wzialem mini koparke - wyszlo mi jakies 3k i 4 popoludnia, mialem tez majstra ktory policzyl 270m2 plyt gipsowych na skosy i sufit gdzie po podlodze jest 140m2 i nie jest to dom typu brda ;)
Zaloguj się aby komentować
Co pewien czas przeglądam sobie nieruchomości w okolicy i coraz to lepsze hity się pojawiają. Np. domy w stanie surowym zamkniętym od dewelopera, 140m2 za jedyne 500 tys. Działeczki, mimo że wybór praktycznie żaden, powolutku z miesiąca na miesiąc idą w górę i tak jak patrzę, to ofertowe 10-20% więcej z metra niż jeszcze w styczniu. Jest moc. Za chwilę budowa byle chałupiny w średniawej lokacji pod Wawą to będzie minimum 1.5 bańki.
#nieruchomosci #budownictwo
Od 2018 sledze rynek nieruchomosci. Znam kazdy dom i dzialke, ktore byly sprzedawane w okolicy ~100tys mieszkancow i wiem jedno ... zyczenia sprzedajacych rozmijaja sie z rzeczywistoscia. Owszem, ceny sa niebotycznie wysokie, ciagle rosna ale sie nie sprzedaja. Niektore stoja na ogloszeniach juz kilka lat. Absurdy juz opisywalem na hejto.
Chcialem kupic dzialke ale dzialki, ktore by mnie interesowaly sa w chorych cenach, a wszystkie w normalnych cenach nie nadaja sie do budowy bo albo nie spelniaja mpzp, albo sa na wypizdowie, albo na terenie zalewowym xD Uznalem, ze taniej i prosciej mi kupic dom do generalnego remontu bo w cenie dzialki mam mury do wybebeszenia, dzialke w miescie z przylaczami i mozliwosc dofinansowania do ocieplenia, okien, dachu i ogrzewania. Takze siedze, obserwuje i zbieram w woreczek zloto bo nie chce sie kredytowac. Mam dom ale nie spelnia juz moich wymagan choc ho wykanczalem w 2019 roku.
@kitty95 a, i nawiazujac do Twojego wpisu, w moim 60k miescie plus 40k przyleglosci, dom blizniak od dewelopera w stanie surowym zamknietym, na skraju miasta, na dzialce +4m do obrysu, o bardzo prostej i zwartej bryle, bez mozliwosci montazu ogrodzenia z przodu bo samochod nie miesci sie caly na podjezdzie ... potrafi byc wyceniony na 950k pln xDDDD
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj akcja pod kryptonimem gleba.
W piatek byly 3 wywrotki, dzisiaj juz 7 i jeszcze z dobre 10, zeby to wszystko podniesc.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
akumulatorowa wiertarka z udarem raczej lekka
ktoś ma jakieś typy?XD myślałem o makicie bo mi będzie sustainer do festoola pasować xDD
#budownictwo #narzedzia #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować