Pracowałem w Berlinie wiele lat jako weterynarz w klinice specjalnie dla psów i praktycznie co 5 wizyta klienta to było usypianie.
Początkowo nie lubiłem tego robić, ale z czasem się przyzwyczaiłem.
Cyk do igiełki morbital, byle jak w żyłe pieska i nawet już nie czekałem aż ustaną mu akcje tylko gasiłem światło, zamykałem drzwi, papierosek i wracałem go zapakować do wora później.
Teraz na jakiś czas wróciłem do Polski i tak sobie myślę, że mogę usypiać z dojazdem. Do tego zero pytań, nawet nie będę badać psa.
Wpadam, strzykaweczka, 300 w łapę i narka, a jak mam zabrać pacjenta to jeszcze 200.
Myślicie, że jest rynek na usypianie psów?
Dla większych schronisk nawet mogę zniżkę ogarnąć.
Niedawno wyszło na jaw, że biznesmen Elon Musk i inwestor David Sacks mieli zorganizować nieformalne spotkanie dla innych biznesmenów w sprawie potencjalnego wsparcia finansowego dla Trumpa w przyszłych wyborach.
Elon Musk and entrepreneur and investor David Sacks reportedly held a secret billionaire dinner party in Hollywood last month. Its purpose: to defeat Joe Biden and reinstall Donald Trump in the White House. The guest list included Peter Thiel, Rupert Murdoch, Michael Milken, Travis Kalanick, and Steven Mnuchin, Trump’s former Treasury secretary.
Elon już od dłuższego czasu aktywnie krytykuje Bidena poprzez Twittera i kilka razy chwalił Trumpa. Musk angażował się też w politykę innych krajów poprzez medialne wsparcie dla Javiera Milei, czy Narendra Modiego co przełożyło się na zyski finansowe. Javier zapewnił mu dostęp do litu, minerału najważniejszego w akumulatorach Tesli, a Modi obniżył cła na samochody Tesli. Autorzy artykułu jednak doszukują się głębszych motywów dla których Musk i reszta bogaczy chcą wesprzeć Trumpa i powołują się tu na cytat Petera Thiela.
But something deeper is going on. Musk, Thiel, Murdoch, and their cronies are backing a movement against democracy.
Peter Thiel, the billionaire tech financier, has written, “I no longer believe that freedom and democracy are compatible.”
Trumpa w swoich wypowiedziach wsparł też chociażby szef Blackstone Group, Stephen A. Schwarzman czy prezes banku JPMorgan Chase, Jamie Dimon, który chwalił Trumpa a forum WEF za jego reformę podatkową.
Stephen A. Schwarzman, the billionaire chairman and chief executive of the Blackstone Group—who had called the January 6 attack on the U.S. Capitol an “insurrection” and “an affront to the democratic values we hold dear”—is backing Trump because he believes “our economic, immigration, and foreign policies are taking the country in the wrong direction.”
Speaking from the World Economic Forum’s confab last January in Davos, Switzerland, Jamie Dimon—chair and CEO of JPMorgan Chase, the largest and most profitable bank in the United States, and one of the most influential CEOs in the world—heaped praise on Trump’s policies while president. “Take a step back, be honest,” Dimon said. Trump “grew the economy quite well. Tax reform worked.
Wynika to z faktu, że wiele korporacji skorzystało na obniżce podatków przez Trumpa gdy Biden chce je wręcz podwyższyć. Znowu więc mowa tu o korzyściach finansowych.
Most of the benefits of Trump’s tax cut went to big corporations like JPMorgan Chase and wealthy individuals like Dimon, while the costs blew a giant hole in the budget deficit. If not for those Trump tax cuts, along with the Bush tax cutsand their extensions, the ratio of the federal debt to the national economy would now be declining.
W przypadku Elon Muska dochodzić jednak do tego może czynnik polityczny.
Donald Trump rozważa zatrudnienie szefa platformy X Elona Muska w swojej administracji, jeśli wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych – poinformował dziennik „The Wall Street Journal”.
Więc też jestem zdania, że on i jego przyjaciele mają tez inne motywy niż tylko te oparte na zysku.
Tworzenie aplikacji do wszystkiego, sztuczna inteligencja, dominacja na rynku źródeł energii odnawialnej, Starlinki, loty w kosmos, dominacja na rynku pojazdów elektrycznych które są przyszłością na rynku motoryzacyjnym. Elon ma udział w rozwoju wielu futurystycznych projektów które choć już teraz przynoszą mu spore dochody to dopiero w przyszłości zapewnią mu coś więcej niż pieniądze. Według mnie uczyni go to jednym z najpotężniejszych ludzi świata. Nie lubię gościa, ale muszę przyznać, że potrafi on myśleć przyszłościowo.
Ehh. Zawsze się wzruszam, kiedy są wymieniane te wszystkie sci-fi, które od ponad dekady Elon obiecuje, a których nie ma i prędko nie będzie. Boring company wykopał krótki, wąski tunel standardową metodą, zajęło im to ok. 2 lata xD
Mamy Tesle, które łapią się na poziom 2 samodzielnej jazdy (z 5 możliwych). Ale już "za rok" (w 2020 r.) wezwiesz swoje auto z końca kraju i do ciebie przyjedzie, albo będzie dla ciebie pracowało jako autonomiczna taksówka xD
Tesla Semi już w 2017 r. miała FSD i technologię jazdy w konwoju, czym biła ekonomicznie kolej! No i Tesla Roadster o absurdalnych osiągach, na którą można było wpłacić zaliczki, a której do dziś nie ma.
Tesla bota nawet nie będę komentował, bo robotów w fabrykach, które robią codzienną robotę 24/7 jest pierdyliard, tu właściwie nie ma tematu.
No to może chociaż podróż na Marsa? Nie, nikt w najbliższym czasie tam nie poleci, SpaceX dostało miliardy $ na program powrotu na Księżyc i są już cholernie spóźnieni. Ale przynajmniej ich rakieta osiągnęła orbitę bez ładunku! (orbitować się nie udało)
Jest jeszcze Neuralink, czyli projekt implantowania zmysłów (co nie jest żadną nowością), "przerobiony" przez Muska na bajki z Pamięci Absolutnej i Matrixa.
Ale największy problem jest taki, że on po prostu niemal cały czas kłamie. Obiecuje rzeczy, których nie ma, których nie dostarcza, a ludzie płacą ciężkie pieniądze. I póki co to jest bezkarne.
Siema, ostatnio mi siedzi w głowie pewien pomysł związany ze sprzedażą pewnego produktu. Wszystko fajnie, jestem w stanie wyłożyć pieniądze na start, mam działalność, by współpracować z hurtownią. Tylko nie chcę robić jakiegoś dropshippingu, chciałbym na start kupić trochę tego produktu i zacząć sprzedaż w ograniczonej ilości i pojawia się problem- nie mam gdzie go magazynować. XD W garażu stoi samochód i jest w sumie zajęty +mam obawy co do wilgoci i ewentualnych myszy, domu sobie zagracać nie będę, a nie chcę podpisywać umowy na magazyn 300m^2 kiedy potrzebuję przechować dwie europalety (to dosyć mały produkt). Jak zacząć ze sprzedażą, gdy nie ma się magazynu i nie jest się pewnym, czy to wypali? Czy jednak muszę wyłożyć mimo wszystko hajs na magazyn/hale w pierwszym miesiącu? Możecie mi polecić jakieś materiały? To dosyć świeży pomysł, nigdy się nie zajmowałem takimi rzeczami, z plusów to jestem sobie samodzielnie w stanie postawić sklep w Internecie i zintegrować go z bramkami płatności.
@TMBRK zapytaj znajomych mieszkających na wsi w jakiejś rozsądnej odległości od ciebie czy nie ma w okolicy jakiegoś dużego domu ze starszą osobą. Często takie domy są duże i jest miejsce a za niewielką opłatą możesz dostać fajny magazyn.
@TMBRK dwie euro-palety to CI się zmieszczą w garażu więc wynajmij gdzieś w okolicy. Zwykle wychodzi taniej niż te wszystkie self storage czy inne rental boxy.
Ja sobie tak to wyobrazam. Trzeba miec kapital żeby płacić silnorekim. Przeważnie z szarej strefy lub na czarno. Można też np okradac tiry żeby go zdobyć itp. Walczyc w wpływy, kraść samochody, sprzedawac narkotyki, streczycielstwo, hanedl dzecmi, imigrantami itd. Ale moim zdaniem kradzierze są raczej w dobie kamer i gpsow itd dosc ryzykowne. Jeszcze ukradniesz coś czego niepowinienes.
Problem jest jednak w tym że wszelkie możliwe biznesy są już obstawione i jak w nie wejdziesz bez konsultacji to możesz wpaść w chorobę wypadajacsgo z okna. Im więcej chcesz ukraść tym bardziej zwracasz na siebie uwagę bardziej prominentnych graczy.
Generalnie zabawa nie dla każdego i przeważnie bardzo krotka że skutkiem śmiertelnym.
Możesz też się gdzies zawiesic u kogoś robić ale to też droga bez powrotu
Zawieszasz działalność więc nie obowiązuje cię płatność na wszelkie ubezpieczenia i nie przysługują ci też świadczenia.
Nie jestem pewien ale wydaje mi się że przy wszystkich utratach tytułu do NFZ jest okres 30 dniowy, czyli od dnia zawieszenia masz 30 dni gdzie jeszcze masz świadczenie.
W międzyczasie możesz być ubezpieczony u członka rodziny lub korzystać z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.
@Klopsztanga opłać NFZ przed zawieszeniem wprzod. Później będziesz dokumentować co ty robiłeś, że na to pieniążki miałeś. Zapytaj księgowego jak to ogarnąć
No przecież jest napisane, wystarczy przeczytać, że pomiędzy datą, kiedy założyłeś działalność, a dzisiaj, wybierz dzień dzisiejszy, bo to data zgłoszenia wniosku.
To co oni odpierdalali jest mi ciężko opisać. Jakim głąbem trzeba być, żeby tych fałszywych patriotów, złodziei okradajacych ojczyznę pod flagą biało - czerwoną to już w ogóle zagadka większą niż powstanie kosmosu.
Jak byście mieli tyle nieruchomości, że byście mogli żyć z wyłącznie najmu robakom którzy muszą wymieniać czas na walutę w pracy, to co byście robili ze swoim wolnym czasem?
Tylko godzina po godzinie, a nie "podróżowałbym". Regio z północy na południe już możesz całe dnie podróżować albo autobusem po mieście wojewódzkim, więc zakładam że masz coś innego na myśli.
Zyje normalnie, czasem popracuje (kiedys bylem expert devem), swiat juz zwiedzilem. Mam kolekcje samochodow przy ktorej lubie posiedziec i podlubac. Już slow life.