Mam problem z ustawieniem tła i obrazu zdjęcia profilowego.
Dostaję jedynie komunikat:
Nie udało się dodać obrazu"{object file}".
#hejto #technologia #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Wleciała recka Laresar L30!
Czyli najlepszego odkurzacza automatycznego w swojej klasie!
https://www.youtube.com/watch?v=a-ubbu4Cor4
#reklama #lowcychin #aliexpress #technologia
Zaloguj się aby komentować

Korea Południowa, jeden z nielicznych krajów, gdzie Mapy Google dotychczas nie działały w pełni funkcjonalnie, wprowadza przełomowe zmiany. Po dwóch dekadach restrykcji rząd w Seulu zgodził się na eksport precyzyjnych danych mapowych na zagraniczne serwery, pod warunkiem spełnienia rygorystycznych...
Zaglądam czasem na /r/BuyFromEU, bo ludzie podsyłają tam fajne alternatywy dla programów i usług z USA. Ostatnio natrafiłem na Dns4eu for Public. Standardowo korzystałem z 1.1.1.1, ale testowo przestawiłem moje urządzenia na europejską usługę. No i jest git. Szczególnie na telefonie dobrze mi się sprawdza, bo tam użyłem DNS z blokowaniem reklam. Na komputerze bez filtra, bo uBlock wystarczy.
The DNS4EU Public Service is a free, secure, and privacy-focused DNS resolver designed to protect citizens across the European Union.
You can choose from five different configurations to match your specific needs. Every option supports both standard IP addresses (IPv4 and IPv6).
Protective 86.54.11.1
Protective + Child Protection 86.54.11.12
Protective + Ad Blocking 86.54.11.13
Protective + Child Protection + Ad Blocking 86.54.11.11
Unfiltered 86.54.11.100
A może ktoś tu widzi jakieś czerwone flagi?
#technologia #bojkotusa
Zaloguj się aby komentować
To jak już się zrobiło tak nostalgicznie i 'komórkowo' to pewnie pamiętacie też taki relikt jak telekarty czyli karty zdrapki do pierwszych prepaidów - Simplusa, TakTak'a i POP'a - żadna z tych wspaniałych nazw handlowych już nie funkcjonuje niestety, zresztą jak i nazwy dwóch z trzech największych sieci.. Era wchłonięta przez niemiecki T-Mobile i Idea przejęta przez francuski Orange.
Dopiero po paru latach zaczęły powstawać tzw. operatorzy wirtualni czyli 'subbrandy' korzystające z infrastruktury sieci matek takie jak Heyah , Sami swoi czy 36,6, a początkowo poniekąd również P4, których kartę SIM testowałem (zresztą żonglowałem numerami i telefonami, i chyba wszystkich dostawców sprawdziłem w tamtych latach
#ciekawostki #zuchpostuje #hejto30plus #telefony #telekomunikacja #gsm #technologia #telekarty #zdrapki #prepaid #siecikomorkowe #nostalgia #wspomnienia
(zdjęcia bezwstydnie skradzione z allegro lokalnie)





@zuchtomek O ile dobrze pamietam to Play (P4) nigdy nie byl MVNO tylko od poczatku byl traktowany jako MNO na preferencyjnych warunkach. Zanim wystartowali wygrali przetarg na koncesje - tylko nie mieli infrastruktury zeby infrastruktura objac caly kraj. Na start postawili nadajniki w wiekszych miastach a w reszcie kraju korzystali z nadajnikow plusa (co zostalo niejako wymuszone przez UKE). Bedac MVNO nie ponosisz kosztow na infrastrukture - a P4 takie koszty ponosilo, sukcesywnie rozbudowujac swoja siec UMTS.
Netia Mobile otrzymała 23 sierpnia 2005 roku koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych z numerami rozpoczynającymi się od cyfr 790 i zezwolenie na budowę ruchomej sieci radiokomunikacyjnej według standardu UMTS. 13 października 2005 roku Netia Mobile zmienia nazwę na P4.
9 czerwca 2006 roku operator P4 podpisał umowę z operatorem sieci Plus – firmą Polkomtel – o dostępie telekomunikacyjnym do sieci naziemnej (tzw. roamingu krajowego).
[...]
Na III kwartał 2006 roku planowany był start nowej sieci, który został przesunięty na I kwartał 2007 roku (16 marca 2007). Operator utrzymywał, że zmiana daty rozpoczęcia działalności na skalę komercyjną spowodowana była utrudnieniami w otrzymywaniu pozwoleń na budowę stacji bazowych. Otrzymano kilkadziesiąt pozwoleń, podczas gdy z momentem startu sieć chciała posiadać około 500 własnych stacji bazowych. P4 złożyło wniosek do UKE o przedłużenie terminu wypełnienia zobowiązań koncesyjnych[
Zaloguj się aby komentować

Główny błąd w wersji 595.59 z 26-02-2026:
Uszkodzone monitorowanie/kontrola wentylatorów, zwłaszcza na kartach RTX 50-series (5090, 5080, 5070 itp., w tym Founders Edition).
Jeden lub więcej wentylatorów niewykrywanych w HWiNFO, GPU-Z, MSI Afterburner, Fan Control itp.
Niestandardowe krzywe...

Uber nawiązuje współpracę z irlandzką firmą dronową Manna, która już dostarcza drobne przedmioty, np. ładowarki do telefonów i leki, mieszkańcom Dublina oraz innych części Irlandii w około trzy minuty. Uber wprowadzi w Irlandii komercyjną usługę dostaw dronami. To będzie pierwsze wykorzystanie...
Ciekawe rozwiązanie zaprezentował #samsung w swoich nowych smartfonach. Agent AI może odbierać telefony od nieznanych/zastrzeżonych numerów, poprosić o przedstawienie się i podanie celu rozmowy. Wszystko w formie tekstowej widzi na ekranie użytkownik telefonu i decyduje czy odebrać rozmowę czy odrzucić.
Tutaj pokaz jak to działa https://m.youtube.com/watch?v=_QXD4mML9sA od 5:40
https://antyweb.pl/oto-samsung-galaxy-s26-ultra-dla-tej-funkcji-warto-go-kupic
#smartfony #technologia #scam
Zaloguj się aby komentować
Mapa zasięgu sieci GSM dla operatorów ERA i Plus GSM w październiku 1997 - rok po uruchomieniu cyfrowej telefonii komórkowej w Polsce.
W połowie roku 1997 telefon Hagenuk Duet Plus z aktywacją kosztował już 'tylko' 601 złotych, spadły też ceny usług. Za najtańszy abonament płaciło się 35 złotych, a koszt jednej minuty rozmowy wahał się w jego ramach od 70 groszy do 1,80 złotych. Tak duży rozstrzał wynikał z dwóch taryf - dziennej i nocnej. Aby oszczędzić na telefonie, dzwoniło się wieczorami, kiedy ceny połączeń były najniższe. A naliczania sekundowego jeszcze nie było..
Wraz z cyfrową telefonią komórkową zadebiutowały u nas wiadomości SMS - w sieci Plus płaciło się za nie wówczas 60gr za każdą wysłaną wiadomość.
To wszystko przy minimalnej krajowej 450zł brutto i średniej pensji 1131zł brutto!
Trzy lata później - pod koniec roku 2000 abonentów było już 4 miliony, a zasięg obejmował 85% populacji.
#ciekawostki #mapy #mapporn #zuchpostuje #hejto30plus #telefony #telekomunikacja #gsm #technologia


@zuchtomek na pewno te dane o liczbie użytkowników sieci komórkowej w 2000 roku są prawidłowe?
W 2000 roku chodziłem do podbazy i telefony komórkowe były wtedy ewenementem i to nie i dzieciaków ale i i dorosłych. Znałem chyba tylko jedną rodzinę, która w roku 2000 miała komórkę a nie żyliśmy w Polsce C. Dopiero w okolicy 2003-2004 telefony zrobiły się szeroko rozpowszechnione.
Jak już wspominamy zamierzchłe czasy: mój ojciec w 1996 albo 1997 jeździł (maluchem!) jako kurier TNT po Śląsku i miał telefon wielkości małej walizki. Pół obudowy zajmowała bateria, a reszta to była słuchawka na kablu takim zwijanym jak w stacjonarnym telefonie. Jakoś od 2001 kojarzę że telefony już były powszechne, mimo że drogie. Matka miała w swoim czasie chyba takiego żółtego Ericssona z klapką do którego podłączało się akcesoryjną klawiaturę qwerty.
Zaloguj się aby komentować
Odpalasz #facebook i na dzień dobry wieczór prętem po kratach z grafiką z #ai XDDDDDD
Oczywiście jakiś guwno portalik z clickbaitami XD
#technologia #gownowpis #prawo #systemkaucyjny
Na marginesie:

Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu pisałem o Nowoczesnej Baterii, Która Zrewolucjonizuje Świat - product Donut Lab ze stałym elektrolitem i BEZ LITU!!!! Pisałem, że to na 110% wierutna bzdura.
No i nie uwierzycie co się okazało!
Pytajcie w komentarzach jak chcecie, żeby coś wam wyjaśnić w tym temacie.
Polecam filmik Ziroth na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=H45HXs4xXfA
#technologia #baterie
Zaloguj się aby komentować

„Przecież pamiętam, dlaczego to tak działa.”
Nie pamiętasz. Za 3 lata na pewno nie

Siedmiu inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w firmach takich jak Intel, Microchip, Graphcore i STMicroelectronics postanowiło odwrócić polską specjalizację technologiczną o 180 stopni. Zamiast kolejnego software house'u, zakładają w Gdańsku spółkę Polski Krzem, której misją jest zaprojektowanie...
Próbują ukraść nasze dane, które sami ukradliśmy!
#ai #technologia

@Czokowoko oni tam wszyscy są jak spodermany z tego mema, nic tylko ich podpisać. Najpierw żeby trenować te swoje śmietniki zescrapowali cały web nie patrząc na to, czy ktoś się na to zgadza czy nie i jak strona była skonfigurowana dla robotów i zajebali terabajty danych, za co zwykłych ludzi ciągali pozwami za prawa autorskie na grube miliony tak, aż niektórzy popełnili samobójstwo, a potem jak już się nażarli jak świnie, to stwierdzili, że ooo niee, tak być nie może, że ktoś NASZ śmietnik próbuje okraść do trenowania swojego śmietnika.

Zaloguj się aby komentować
Hej! Poszukuję podcastu/artykułu, który w pigułce podsumowuje technologiczne wydarzenia tygodnia, bez miliarda dygresji lub filozofowania jak Klawiter. Zależałoby mi na czymś rzetelnym, a forma gra tutaj drugą rolę. Czy macie coś fajnego do sprawdzenia? #technologia #ai #it
Zaloguj się aby komentować
https://x.com/HuggingModels/status/2025094534494052832
Kod źródłowy: https://huggingface.co/ortegaalfredo/MechaEpstein-8000-GGUF
Ktoś wytrenował LLM na mailach Epsteina.
Działający chatbot LLM odpowiadający na zapytania: https://www.neuroengine.ai/Neuroengine-MechaEpstein
#ai #sztucznainteligencja #llm #technologia #opensource #epstein #heheszkipolityczne #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Ale nabazgrali, gorzej niz moj syn, a nawet niz ja sam.
A tak serio to widok tzw. nav screen czyli cokolwiek nam tam chlopaki z surveya wrzuca, zebysmy widzieli na ekranie. Tutaj widzicie FLETy (flowline end termination) rurociagi, kable i inne struktury na dnie, ktore juz tam sa lub beda.
#barteknamorzu #ciekawostki #technologia

Zaloguj się aby komentować
A masz, OMLETem po pysku, śmieciu! (kosmiczny)
https://www.youtube.com/watch?v=0Fvrg6H6byo
(TRUMPF, lol)
#technika #technologia #ciekawostki #kosmos #iss #lasery #astronautyka #omlet

Zaloguj się aby komentować