Przed państwem były już na szczęście, minister k⁎⁎wa edukacji XDDDD
XDDDDDDDDD
Nie no kisne z typa XDDDD
#bekazpisu #polityka #gramatyka #edukacja #szkola #nauka

Przed państwem były już na szczęście, minister k⁎⁎wa edukacji XDDDD
XDDDDDDDDD
Nie no kisne z typa XDDDD
#bekazpisu #polityka #gramatyka #edukacja #szkola #nauka

Zaloguj się aby komentować

Władze PRL chciały rozdziału Kościoła katolickiego od państwa. Ideologiczna „wojna o dusze” społeczeństwa toczyła się również w szkołach, a jednym z jej elementów była walka o ograniczenie lub całkowite usunięcie nauczania religii ze szkół.
Fot. Szkoła w prywatnym domu przy ul. Grochowskiej w...
Jakiś czas temu zabraliśmy klasę na film SUPER MARIO BROS.
Film się skończył, (o dziwo, nawet nie był aż tak tragiczny), wychodzimy, a wujek Opornik, śmieszek poza kontrolo:
Ten wąs, księżniczką trząs
"Ty to masz pomysły...." - usłyszał w odpowiedzi.
(dla tych co nie widzieli - temat wąsów był w filmie często poruszany)
#mario #heheszki #dzieci #rodzicielstwo #szkola


Zaloguj się aby komentować
https://www.facebook.com/Made_In_China-100505779100368
https://www.facebook.com/groups/369624776916851
Na FB dostępne wszystkie okazje.
Wysyłka z magazynu: PL
ZZONEART 96 kredek akwarelowych, zestaw artystyczny
Cena z VAT: 60,93 Zł
Link ---> https://amzn.to/48m6pfB
Darmowa wysyłka Prime
#aliexpress
#promocje #MadeInChina #amazon #amazonprime #kredki #rysowanie #artysci #dzieci #szkola

Zaloguj się aby komentować
Hej. Mam dosyć ważne pytanie. Aktualnie przebywam za granicą. Dzisiaj dowiedziałem się od żony, że mój 8 letni syn powiedział w szkole, że "tata mówi, że Boga nie ma" i mam przyjść z tego powodu na "dywanik" i wyjaśnić mu, że to nieprawda. Czy mogę to gdzieś zgłosić? Przecież to jest niepoważne i przecież mam prawo być ateistą tak Jak moje dziecko.
#bekazkatoli #dzieci #pytanie #szkola
Zaloguj się aby komentować

Roboty dzięki sztucznej inteligencji mają zapewnić indywidualny tok nauki języka angielskiego w Korei Południowej.
Nauka języka angielskiego to dla uczniów i studentów w Korei Południowej jeden z kluczowych priorytetów edukacyjnych. Ze względu na wiele różnic w piśmie, wymowie i strukturze, dla...

Według największego dotychczas badania stosunku Polaków do matematyki przeprowadzonego przez polską platformę EduNav, uczniowie nad Wisłą najczęściej oceniają swoje umiejętności w tej dziedzinie na 3 lub 4. Niemal ⅓ zdarzyło się usłyszeć, że matematyka nie jest dla nich, a ⅕, że to nauka tylko dla...

Portal o nowoczesnej edukacji - dla nauczycieli i edukatorów oraz osób uczących się. Codziennie najnowsze informacje edukacyjne z kraju i świata.
Uczniowie wolą nie być oceniani stopniami, nauczyciele się do tego skłaniają, a rodzice w większości są przeciw likwidacji stopni oceniania. Nie...
Wyniki i podsumowanie ostatniej ankiety na temat zadowolenia z czasu szkolnego
Napisać "opinie są podzielone" to jak nie napisać nic
W skrócie: od śmiesznych przygód po męczące chwile. Ale ogólnie, większość wspomina to jako czas "OK" ;)
Podaję jeszcze skróty wypowiedzi osób komentujących wcześniejszy wpis.
Wszystkim którzy głosowali, dodali komentarz oraz promowali wątek piorunem bardzo dziękuję
To mówiło hejto:
evilonep: Hej! Podstawówka była świetna, gimnazjum to byli tylko patusy, a w technikum przez 4 lata tylko się bawiłem - kompletnie się nie uczyłem, ale jakoś sobie poradziłem
cweliat: No, ja tam świetnie się bawiłem w szkole, mega śmiesznie było. Ale gdybym był nauczycielem i miał do czynienia z samym sobą z gimnazjum, to chyba bym nie wytrzymał i wyprowadził gnojowi strzała.
entropy_: O gimnazjum wspominam świetnie, nawet mimo, że byłem dosłownie w najgorszej klasie. To były naprawdę śmieszne czasy.
Modrak: Podstawówka to super 8 lat. Za komuny i w tzw. Polsce B, tuż przy ruskiej granicy. Bidno, szaro, ale dla dzieciaków było za⁎⁎⁎⁎ście. Potem technikum przez 5 lat w większym mieście, genialny czas, wspaniałe przyjaźnie, kilku fajnych nauczycieli, milion koncertów i świadomość, że wszystko zależy od moich wyborów.
Dudleus: Podstawówka różnie, czasem śmiesznie, czasem smutno. Najlepiej wspominam basen na wfie. Gimnazjum było śmieszne z zawodami miłosnymi i rozterkami nad wyborem ścieżki kariery.
sierzant_armii_12_malp: Hej! Mówiąc o szkole - męczarnia. Mam głównie złe emocje. Poszło gładko, byłem najlepszym uczniem, ale szkolne znajomości nie przetrwały.
nobodys: Oj, ja wspominam podstawówkę raczej źle. Introwertyzm utrudniał życie szkolne. Była to szkoła życia za którą nie tęsknię.
Heheszki: Hej! A propos szkoły, kupiłem na Swistak.pl kabelek rs232, przegrywałem gry i byłem w top 50 w Plemionach. Później trochę się zeszło, ale było spoko.
DiscoKhan: No i ja wspominam szkołę jako OK, super zgraną klasę w gimnazjum, ale nauczyciele nie wyrabiali. Nowe prawa o ochronie praw dziecka zmieniłyby pewnie wiele.
Gilgamesz: Nie pamiętam nikogo ze szkoły.
Stenimi: Hej! W podstawówce było spoko, gimnazjum OK. Najlepiej wspominam, że poznałam w nim swojego męża
Erebus: Hej! Oj, nudy, niewygodne krzesła, zawiść, bijatyki. Ale przynajmniej było dobre w WFie.
matips: Cześć! Ja dobrze wspominam szkołę i dzieciństwo. Z perspektywy czasu widzę, że zajęcia mogłyby być bardziej wymagające, ale było fajnie być dzieckiem.
Erebus: No była gorsza niż praca, marnowanie czasu, bezsensowny stres. Ludziom się tylko wydaje, że fajnie było, bo za dzieciaka wszystko było bardziej kolorowe niż w rzeczywistości.
Slash: Różnie, raczej bardzo dobrze jeżeli chodzi o kwestie z rówieśnikami. Ale wychowawczyni z liceum to suka jakich mało.
KatieWee: Hej! Ja wspominam na tyle dobrze, że teraz pracuję jako nauczycielka. Moje byłe nauczycielki są teraz moimi koleżankami z pracy.
#ankieta #zapytajhejto #kiciochpyta #szkola

Zaloguj się aby komentować
Przypomniała mi się wigilia klasowa w 7 klasie. Ludzie nawet przynieśli różne ciasta, ale żadne nie było pokrojone, więc wychowawczyni zadała pytanie:
"Czy ktoś ma nóż?"
Była konsternacja, ale w końcu ktoś poprosił, żeby się na chwilę odwróciła. Na stole pojawił się nóż sprężynowy i dwa motylki xD
#szkola #edukacja #wigilia

@Nemrod Lol, gdyby u mnie w klasie facetka zrobiła identyczną akcję to na stole poza 10 nożami i scyzorami leżałby jeszcze pistolet hukowy, gazowy i kastet XD
Szkoła uczy i bawi - nigdy potem po podstawówce nie bawiłem się tymi trzema ostatnimi rekwizytami
Zaloguj się aby komentować
https://www.facebook.com/Made_In_China-100505779100368
https://www.facebook.com/groups/369624776916851
Na FB dostępne wszystkie okazje.
Wysyłka z magazynu: PL
Helect 2-Line Inżynierski Kalkulator Naukowy
Cena z VAT: 34,29 Zł
Link ---> https://amzn.to/3t0M8xc
Darmowa wysyłka Prime
#aliexpress
#promocje #MadeInChina #amazon #amazonprime #kalkulator #szkola

Zaloguj się aby komentować
Jak wspominacie swoją szkołę?
(Mam na myśli okres od 1. klasy do ostatniej klasy szkoły podstawowej/gimnazjum czyli 8.-9. klasa
Chętnie byście tam wrócili czy była to męczarnia?
Może nie macie jakichś szczególnych emocji związanych ze szkołą i była po prostu OK?
Poszło wam gładko czy musieliście powtarzać rok?
Byliście przez te 8-9 klas w jednej szkole czy konieczne były zmiany (np. przez zmianę systemu edukacji)?
Szkolne znajomości przetrwały próbę czasu?
Zachęcam do głosowania, zostawienia komentarza (może jakieś ciekawe sytuacje ze szkoły?
Jutro podzielę się wynikami i podsumowaniem
#ankieta #zapytajhejto #kiciochpyta #szkola

Dobrze wspominam szkołę i ogólnie dzieciństwo. Z perspektywy czasu wiem, że zajęcia powinny mieć wyższy poziom i tak jak @Erebus wspomina obowiązywała zasada "równanie w dół". No może nie równania, ale jednak zajęcia nie wykorzystywały potencjału.
Niemniej szkoła nie była wymagająca, było dużo czasu po lekcjach i fajnie było być dzieckiem.
Zaloguj się aby komentować
Co was wkurza, w sprawie szkół i przedszkoli ? Co do szkoły to pewnie niebawem się przekonam, mogę napisać o zerówce, może was to czeka, a może macie opinie o szkole. Dajcie znać.
Rodzice robiący konkursowe prace za dzieci
Rodzice odbierający dzieciaki z przedszkola wcześnie
Organizacja urodzin (W prywatnym widziałem już animatorki, torty, imprezy tematyczne, piniaty, wyjścia do bajkolandów, w publicznym na szczęście tylko cukierki)
Brak możliwości picia wody ile dzieciaki chcą ( w prywatnym bidony i możliwość picia kiedy czują potrzebę, w publicznym kubeczek i tylko do posiłku)
Brak spacerów z dzieciakami ( w prywatnym przedszkolu mieli codziennie prawie niezależnie od pogody, w publicznym samopas na placu zabaw)
#dzieci #przedszkole #szkola #rodzicielstwo
@Fulleks W sprawie szkół ? To ze szkoła wygląda tak samo od 40 lat. To że wprowadzili tablice multimedialną zamiast tablicy i librusa z dzienniczkiem online nic nie zmieniło. Nadal masz zeszyt do każdeg przedmiotu, plus podrecznik, plus zeszyt cwiczen. Brak szafek, brak prysznicow po w-f ktory jest jako pierwszy z lekcji, wiecej lekcji religii niz przedmiotow scislych. Te same znane problemy nierozwiazane od dziesiecioleci, te same lawki lamiace kregoslupy, te same "akcesoria edukacyjne" z PRL, ta sama mentalnosc nauczycieli. Moglbys znalezc kolesia w szkole zamrozonego w szkolnej piwnicy, rozmrozic go i nadal bedzie twierdzic ze jest w 1983.
Niewazne kto zaczal, macie podac sobie rece.

Zaloguj się aby komentować
Piękne to było wtedy

Zaloguj się aby komentować

Ponad 40 naukowców zaapelowało o wstrzymanie cyfryzacji w szkołach i przedszkolach, ostrzegając przed skutkami psychologicznymi, poznawczymi i społecznymi. Eksperci przekonują m.in., że „nauczanie za pomocą tabletów i laptopów nie czyni dzieci mądrzejszymi, ale głupszymi”. Ministerstwo Kultury...
Dodaję wyniki ostatniej ankiety
Wszystkim bardzo dziękuję za oddanie głosu (wow, ponownie prawie 400), komentarze oraz pioruny które promowały wątek
#ankieta #zapytajhejto #kiciochpyta #praca #szkola

Wołam osoby które wcześniej piorunowały ankiety:
@AbenoKyerto @Aghar @alaMAkota @Aleksandros @alucard @American_Psycho @argonauta @Augustyn_Benc-Walski @Baltic_Vodka @Bamse @Bankrut.pl @bojowonastawionaowca @bucz @Bukuria @ciszej @cododiaska @Commander_Keen @cweliat @Dezyderiusz_Dostojewski @dmmps @DziadBorowy @Endrevoir @entropy_ @evilonep @Fahrenheit @fakealeksiej @Faziorz @franaa @gh0st @Greyman @GtotheG @Half_NEET_Half_Amazing @Heterodyna @I-Em-Are @IronFist @Ist @ivanar @janoe @jelonek @JF_Sebastian @Jim_Morrison @jimmy_gonzale @Jonhny @Jurajski_Huncwot @Kewin_Klotzek @Kilik @koczis78 @kubex_to_ja @LITE @LondoMollari @l__p @lukmar @Marcus_Aurelius @markxvyarov @M_B_A @michalnaszlaku @Moody @Mork @mordaJakZiemniaczek @mtriciak33 @na_kanapie_siedzi_len @Naiken @Nemrod @Niochacz @noriad @Oczk @Okrupnik @Pan_Buk @Panda @PanSalima @Pawelvk @pepe_delfin @Peregrin @porkins @poteznawichura @radziol @rakokuc @roadie @roberto07 @rzuf @rzYmskielajno @Semicolon @Shivaa @shogoMAD @Siejek @so_cold @splash545 @Stashqo @swistak80 @Sylwunia @Szoguniasty @Szuuz_Ekleer @Taxidriver @Ten_typ_sie_patrzy @the_good_the_bad_the_ugly @TheLastOfPierogi @Tomekku @Toudek @tuvitob @Tyglys @UncleFester @Viciu @Wido @wieczniezmeczona @Wojbody @Xax @Zielczan @GSX-R750
Osoby które nie chcą być wołane proszę dać znać.
Z listy usunięci na życzenie: Xianth UmytaPacha Whoresbane
Zaloguj się aby komentować
Kolejny tydzień, kolejne wyzwania
Tym razem temat:
Ile czasu średnio na dzień poświęcacie na dojazd + powrót z i do miejsca pracy/nauki? Dla ścisłości: Chodzi o czas od momentu wyjścia z domu do miejsca docelowego + wyjście z miejsca docelowego do drzwi domu
Może dla niektórych nie jest to stracony czas a część treningu albo w miarę miła rutyna? Co robicie przez ten czas? Samochód, transport publiczny? A może rower, bądź spacerek
Zachęcam do głosowania, zostawienia komentarza oraz ewentualnie piorun do wypromowania ankiety.
#zapytajhejto #kiciochpyta #praca #szkola

Zaloguj się aby komentować
Na wywiadówki zazwyczaj chodzi żona, ale niedawno poszedłem ja. Gdy Pani się przywitała, powiedziałem głośno DZIEEŃ-DOOO-BRYYY!
Sala w śmiech.
Żona była na wywiadówce parę dni temu, powiedziała że mam zły wpływ na rodziców, bo kilku facetów zaczęło robić tak samo.
Te wywiadówki to w ogóle beka, bo gdy pani opowiada oburzona co szczeniaki wyprawiają, starzy częściej się śmieją niż przejmują.
#szkola #szkolastandard #heheszki #dzieci #rodzicielstwo


gdy pani opowiada oburzona co szczeniaki wyprawiają, starzy częściej się śmieją niż przejmują
Ototo, ja zawsze mega kisnę w środku jak słyszę co moje już nastoletnie wyprawia, szczególnie jeśli sama tak robiłam za młodu. Niestety trzeba wtedy z kamienną twarzą tłumaczyć że tak nie wolno, a w środku wielkie xD
Zaloguj się aby komentować
Poseł Józefaciuk wyjasnia jak wyglądała indoktrynacja w szkołach za czasów PISU
Okazuje się, że indoktrynacja polegała na odczytaniu na początku roku szkolnego listu Ministra Edukacji
https://twitter.com/pikus_pol/status/1727641023990395335
#polityka #bekazlewactwa #heheszki #szkola

Zaloguj się aby komentować