Zaproponowałam szkolnym dzieciakom, żeby wzięły udział w konkursie na haiku organizowanym przez japońską fundację JAL. W Polsce konkurs organizuje krakowskie muzeum Manggha.
W tym roku tematem była rodzina. I o ile młodsze dzieci pisały pełne radości teksty, to z wierszy tych starszych wyłania się niezbyt wesoły obraz rodziny:
Co za umysł... ukraść kasę z szkoły - i to tylko 70k pln xD
Małe googlowanie i wiem, jak ta osoba ma na imię i nazwisko. Ja - jakiś noname xD A co dopiero policja, gdzie ma pełne dane z szkoły.
Ukraść 70k, gdzie każdy ma twoje dane. I co zrobi z tymi 70k? Ucieknie za granicę, ułoży życie na nowo? xD Za mała kwota, by kraść, za duża kwota, by uciec od odpowiedzialności.
Nie rozumiem takich osób... #szkola #polska #slask #katowice #chorzow
@Klopsztanga nic jej nie zrobią. kasy już nie ma bo już przepieprzyła i oficjalnie nie będzie miała. ma tzipę to się pokaja, dobrowolnie podda się karze i dostanie prace społeczne...w zawieszeniu. bardziej jej dziecko ma przeyebane w szkole. swoją drogą na bogato się tam bawią- 70 tysi w radzie rodziców podstawówki
W Światowym Dniu Poezji miałam akurat zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w klasach ósmych, więc skorzystałam z okazji i napisaliśmy trochę wierszy z gatunku #naczteryrymy
Za zgodą dzieciaków wrzucam najlepsze (według grupy i według mnie, bo nie wszyscy chcieli czytać na głos):
Kot-płot-truskawka-ślizgawka, temat: las
Zza lasu wychodzi czarny kot
Między drzewami płot
Za nim jest truskawka
W przełyku jest jak ślizgawka
był w mrocznym lesie kot
dookoła lasu był płot
przed nim była śliczna truskawka
ale spadła i zjechała używając ziemi jak ślizgawka
miałam kłopot ze wszystkimi skojarzeniami do ćpania i kupy
A erosomaństwo to co?!
Chociaż te wersy:
Za nim jest truskawka
W przełyku jest jak ślizgawka
mogą sugerować, że młodzież odkryła coś, o czym ja i moi rówieśnicy nie wiedzieliśmy. Bo u nas, w sprawie spraw okołoprzyłykaniowych to raczej uważało się, że pomaga ananas.
***
A tak serio, to świetna inicjatywa. Gratuluję, proszę Pani!
Jak pisze niemiecki magazyn "Focus" egzaminy teoretyczne na prawo jazdy oblewa w Niemczech około 50% egzaminowanych.
Tłumacz google wypluwa smakowite tłumaczenie:
"Niepokojące dane dotyczące naszej młodzieży z egzaminu na prawo jazdy: około 50 procent nie rozumie już teorii i nie zdaje egzaminu. Teraz może się to zdarzyć każdemu w indywidualnym przypadku. Ale 50 procent? Nowy negatywny rekord. Dla mnie jest to oznaka tego, co w psychologii nazywamy poważnymi „deficytami poznawczymi”. Konkretnie: niskie IQ, ogłupianie. I brak samodyscypliny."
Niemcy są coraz głupsi. Śmialiście się z pasków TVP o tym, czego zazdroszczą nam Niemcy? A może to wszystko była prawda? Oto co pisze niemiecki "Focus":
"Około 25 procent dzieci po ukończeniu szkoły podstawowej nie potrafi poprawnie czytać ani pisać. (badanie IGLU). Coraz więcej osób nadal może uczęszczać do szkół średnich."
"Wyniki w matematyce, przedmiotach ścisłych i czytaniu spadają od ponad 10 lat (badanie PISA)."
"Aby dzieci się nie rozwijały, wszelkie standardy są coraz bardziej obniżane. Oceny są coraz lepsze – pomimo obiektywnie gorszych osiągnięć. Około 30 procent w całym kraju otrzymuje teraz 1er Abi."
"Coraz częstsze raporty z praktyk dopełniają obrazu: dzieci, które przychodzą spóźnione, nie odrabiają już zadań domowych, przychodzą bez śniadania, bo poranne wstawanie jest zbyt męczące dla ich opiekunów, bezinteresowni i bierni rodzice, nieprawidłowości i przemoc. Dyrektorzy szkół, którzy się temu sprzeciwiają i żądają dyscypliny, zgłaszają naciski polityczne."
"Tymczasem lobbyści chcą zniesienia zadań domowych i ocen, „ponieważ niektóre dzieci odnoszą z tego korzyści bardziej niż inne”. Ale to oznacza: byłoby lepiej, gdyby nikt nie odniósł korzyści, niż gdyby ktoś odniósł większe korzyści niż inni. Ostatecznym celem wydają się teraz być równe wyniki dla wszystkich – zamiast wysokiej średniej wydajności."
Polak znajduje randomowy link z internetu na temat Niemiec żeby zwalić konia. Zapomina że w tym kraju z gówna i kartonu jest 800 razy gorzej niż za zachodnią granicą.
Orientuje się ktoś czy można mieć więcej niż jeden tytuł magistra? Np. Po skończonym I stopniu inżyniera zapisuje się na inne studia magisterskie kończę je a potem zapisuje się jeszcze na jedne?
Prof. Andrzej Nowak: Moje uwagi do zmian podstaw programowych do MEN.
Wypowiedź prof. Andrzeje Nowaka w trakcie wykładu "Niepodległość: walka, ofiara, rezygnacja" zarejestrowana w Domu Pielgrzyma "AMICUS" 20 lutego 2024 r.
Andrzej Nowak to tzw. "autorytet prawicy", a konkretniej to autorytet pisu, która to partia uważa się za jedyną prawicę w kraju i na świecie, także tag #lewackalogika średnio tu pasuje.
@SzubiDubiDU żałuję, że jednej akcji kumple nie nagrali. Ostatnie lekcje w gimnazjum, oceny już wystawione, no ja miałem to nieszczęście, że mnie nauczycielka na pierwszą ławkę usadziła ale że był luzik to się mi udało przesadzić się na ławkę z przodu ale jak najdalej od biurka nauczycielki. Plecak centralnie na ławce i sobie tabaki posypałem na lajcie. Zostałem do nosa, trochę za dużo, bo się lekko popłakałem i się odwracam - cała klasa cicho i się patrzy na mnie. Wychylam się powoli zza plecaka, nauczycielka się patrzy. Cała klasa w śmiech. Nauczycielka zaś wyjechała z tekstem - "Pilnujcie swoich nosów!" - tak jak wcześniej było rozbawieni tak tutaj to już ludzie zaczęli wręcz pękać ze śmiechu xd