Dobra cena?
#pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy #aldi

Dobra cena?
#pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy #aldi

Zaloguj się aby komentować
PROSZĘ O INFO!
Zna ktoś czy są jakieś usługi łamania / obchodzenia blokady zablokowanego iPhone bez utraty danych? Może ktoś korzystał z czegoś takiego? Nawet nie mogę go przywrócić z poziomu PC... ale to i tak wiąże się z wymazaniem danych. Jest to dla mnie bardzo ważne.
#telefony #smartfon #smartphone #ios #iphone #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Co może oznaczać znaleziona zielona liczba sześć na karteczce w opakowaniu z pomidorkami? Jak kupowałem to oglądałem pomidory w opakowaniu dookoła, ale nie zauważyłem tej karteczki w środku. Liczę na fajne odpowiedzi, ta z największą ilością piorunów wygrywa nic xD
#pytaniedoeksperta #hejtopytanie #pytanie #pomidory

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, mimo rangi na serwisie nie jestem obeznany z w #humorobrazkowy tagach. Mam nadzieję że wprowadzicie mnie których mogę używać jako tych "zwyczajnych", jak i gdzie tagować już na czarny humor. Czy hejto ma coś podobnego do wykopowego #nocnazmiana ?
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta


Zaloguj się aby komentować
#revolut #pytaniedoeksperta
TL:DR Revolut - jak uniknąć opłaty za wysyłkę karty standard nadaną w okresie próbnym planu Plus, a przejść na standard? Oraz co się dzieje gdy nie ma środków na pokrycie pierwszego płatnego miesiąca?
Czy jest tu jakiś cwaniak?
Chodzi o program poleceń revolut, fajnie wyszło, ale gdy ostatnio wykorzystywałem okres próbny do darmowych wysyłek kart znajomym to udało się (jakoś) uniknąć opłaty za wysyłkę i zmienić plan na standard. Chyba zmienili regulamin, bo teraz życzą sobie 26 zł przy rezygnacji z trial. Czy ktoś jest z tym na bieżąco i ma swój "myk"?
I z innej beczki, krótko: przy płatności miesięcznej za plan co się dzieje przy braku środków na jego opłacenie?
Przeczytałem mnóstwo regulaminów i nie znalazłem odpowiedzi na powyższe pytanie.
#banki #lifehack #nierozdajo


Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś wie dlaczego producenci płynów do spryskiwaczy uważają, że las pachnie jak denaturat?
#motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta #przemysleniazdupy #plyndospryskiwaczy
Naszło mnie odpowiadając na post @jajkosadzone

Zaloguj się aby komentować
Hej,
szybkie pytanko: czy ja jestem jebniety czy cos, ale od listopada zuzylem juz spokojnie ponad 20 litrow zimowego plynu do spryskiwaczy( niedawno dolalem pol szostej banki).
Tez tyle zuzywacie czy tylko ja jestem taki rozgarniety?
#motoryzacja #plyndospryskiwaczy #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Jak wyglądałby Jezus gdyby żył w naszych czasach? Czy chodziłby w sandałach, czy raczej w adidasach?
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #religia #wiara
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pytaniedoeksperta #telewizja
macie jakiś live stream z TVP1? bez ograniczeń lokalizacji i najlepiej bez popupów
Zaloguj się aby komentować
Zdiagnozowane:
- schizofrenia paranoidalna
- zespół Aspergera
- zaburzenie obsesyjno-kompulsywne z przewagą myśli natrętnych
I oczywiści depresja.
Da się to wyleczyć?
#psychologia #psychiatria #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #patodeweloperka #gorzkiezale #pytaniedoeksperta
Czasem słyszałem legendy o tych "dobrze wyciszonych" blokach, ludzie lubią się przekrzykiwać wielka płyta vs nowe budownictwo, patodeweloperka jest też gorącym tematem, ale szczerze - nie byłem jeszcze nigdy w naprawdę dobrze wyizolowanym akustycznie bloku/mieszkaniu.
Wiadomo że dzieli nas od sąsiadów tylko jakaś ściana czy sufit które nie mają 2 metrów grubości żeby wyizolować dźwięk. Dodatkowo różnego rodzaju piony, czy to wentylacyjne, hydrauliczne itd, to niemal pewne przewodnictwo każdego dźwięku. Obecnie mieszkam w dość nowym bloku (~2010) i tutaj może nie słychać wszystkiego, ale specyficzne hałasy (głośny odkurzacz, dzieci czy tupanie w szpilkach, głośna muzyka) pojawiają się stosunkowo często.
Najgorszym elementem pod względem hałasu w blokach są i tak elementy przejścia, np. drzwi czy okna. O ile okna można jakoś sensownie wyizolować (teraz są np. trzyszybowe które dobrze tłumią), tak drzwi to inna bajka - hałas z klatki, głośna winda, poza tym jak rozmawiacie w przedpokoju to możecie równie dobrze rozmawiać na klatce bo wszystko słychać.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na wyizolowanie takich hałasów, a może mieszkacie w blokach w których te problemy nie istnieją? Jestem ciekaw czy w ogóle da radę kupić/zrobić coś tak żeby nie było słychać np. muzyki z góry czy auta za oknem.
Moim sposobem na ciszę jest odpowiednie ułożenie kawalerki na planie bloku i mieszkania obok/nad.
Z boku mam pusta kawalerkę, nad mam kawalerkę a z boku mam małe dwa pokoje -salon z sypialnią, ścianę dziele z sypialnią.
To powoduje że nie praktycznie nie słyszę małych dzieci - tylko czasem przez kilka ścian może od korytarza słychać bardzo cicho głosny płacz dziecka, a muzyka to co najwyżej kilka razy do roku.
Jeżeli bym brał trzy pokoje lub z nimi graniczył to byłbym świadomy ze istnieją bardzo duże szanse na małe dzieci które są największym zagrożeniem dla ciszy.
Odpowiedzią jest BRAK DYWANÓW i moda na brak dywanów. Fala dźwiękowa w pomieszczeniu nowoczesnym odbija się wielokrotnie, nie jest przez nic pochłaniana i przelatuje przez ściany. Kup sobie i sąsiadom dookoła dywany, kilimy na ściany i akustyka polepszy się automatycznie. Nie lubisz dywanów, prawda?
Zaloguj się aby komentować
#gry #pytaniedoeksperta
Jako ze nie grałem w gry 3 lata, czasem obejrzałem gameplay czegoś nowego, bądź odpaliłem stalkera z dwa razy w miesiącu pograłby w coś, jakie tytuły polecacie ?
Mysle o BG3, oraz Hell let loose, coś w podobnych klimatach wartego uwagi ?
@mBank Pathfinder: Wrath of Rightous - trochę bardziej skomplikowane od BG3 ale też większa swoboda wyboru.
Ogólnie nie wiem jakie lubisz strzelanki i grafika na start może odrzucać ale retroshootery są naprawdę przyjemne jeżeli o mnie chodzi.
Najlepszy z tego nurtu jest chyba Ion Fury, po tym Dusk albo Cultic.
Z mniej typowych gier, gdzie normalnie nie jestem fanem tego typu gier ale ta coś w sobie ma: Subnatutica: Blow Zero. Niby nudno, bo gra eksploracyjne ale czuć te ręcznie robione mapy i mimo wszystko trochę trzeba tam pomyśleć, nawet ustawienie głupich punktów nawigacyjnych żeby się nie pogubić, mała rzecz a daje satysfakcję. Ale przede wszystkim po prostu naprawdę można się wczuć w podwodną eksplorację obcej planety, obce gatunki flory i fauny... No ogólnie polecam, sfera audio ogólnie robi tam ostrą robotę.
Zaloguj się aby komentować
#agd #biedronka #pytanie #pytaniedoeksperta
Wie ktoś może jakie akcesoria pasują do tego blendera? Dostałem od siorki samą bazę.

Zaloguj się aby komentować
W jednym iPhonie po podłączeniu słuchawek po blutufie automatycznie odtwarza się muzyka, w drugim nie mam tego problemu, czy to można gdzieś zmienić w ustawieniach 🤔??
#pytaniedoeksperta #iphone
Ludziska, lecą do #tajlandia za mniej jak miesiąc. Czekam na porady. Wszelakie
Ile dolarów brać?
Jak gorąco i wilgotno?
Co tam robić xD
Nurkowanie?
Coś warto kupić? Ubrania z lnu?
Coś konkretnego trzeba zabrać?
Szczepionki?
Noclegu jeszcze nie mam, więc mogę się udać wszędzie. Ląduję w Bangkoku.
#wakacje #urlop #pytanie #pytaniedoeksperta #zwiedzanie #turystyka
Ok, mogę się wypowiedzieć
Ile dolarów? Zależy na ile lecisz, w garkuchniach jedzenie to koszt rzędu 40-120bht (± 5-13 zł), knajpy droższe. Przekalkuluj na ile interesują Cię ping pong show (± 1k bht) a na ile zwiedzanie (wejście do pałacu to 300bht)
Jest ciepło, I'm dalej w las tym będzie ciepłej i wilgotniej
Co robić - dalej pytanie to samo - co interesuje?
Co do nurkowania - nie wypowiem się, ogarnięte tylko snorkowanie; jak masz patent - znajdą się mega ciekawe miejsca.
Lniane spodnie i koszule to nigdy nie jest zły pomysł na cieplejszy i wilgotniejszy klimat.
Pamiętaj że do świątyń musisz mieć długie spodnie, zakryte ramiona i najlepiej buty co się szybko ściąga - zwiedza się na boso.
I najważniejsze ze wszystkiego - ceny są na tyle niewielkie, że można się zatracić
A przede wszystkim to przyjedź z otwartą głową i pamiętaj, że najpiękniejsze Tajki w Tajlandii to Tajowie
Edit: to mój najdłuższy komentarz na hejto
Zaloguj się aby komentować
Jak się uwolnić z dopaminowego uzależnienia od przeglądania internetow?
Jakieś pomysły? Będę potrzebował ograniczyć telefon przed snem żeby iść wcześniej spać. Odłożenie telefonu u mnie wiąże się z mocną potrzebą robienia czegoś i myślenia.
Pytanie do osób z #adhd, bo prawdopodobnie je mam, bo stwierdzono u mnie Aspergera kiedyś a to się podobno myli z ADHD nieraz + ciągła chęć robienia czegoś mi się kojarzy z ADHD.
#pytaniedoeksperta #sen
Zaloguj się aby komentować
cześć tomki, ktoś tu się bawi w zatrudnienie, jeden z moich starych pracowników zapytał mnie o referencje i w sumie nie wiem co powinienem tam napisać a to dobry chłopak był to nie chciał bym mu jakiegoś badziewia gotowca z internetu dawać, ktoś się orientuje co dokładnie powinny zawierać referencje?
zapytał bym mojej starej księgowej ale do 14 jest na urlopie xD
#praca #prawo #pytaniedoeksperta
@Sweet_acc_pr0sa mi szef napisał coś takiego [wersja ocenzurowana i streszczona]:
Niniejszym potwierdzam,że Pan XXXXXX pracując w YYYYY na stanowisku ZZZZZ wykonywał zlecone mu zadania starannie i z zaangażowaniem [tu możesz dać cechy które bardziej pasują do branży handlowej]. Pan XXXXXX w ramach zadań służbowych TU OPIS Z WYKONYWANYMI KONKRETNIE ZADANIAMI I OSIĄGNIĘCIAMI NA STANOWISKU idał się poznać jako pracownik TU ZNOWU CECHY i zaangażowany w wykonywanie obowiązków służbowych.
Niniejsze pismo wydaję na prośbę pracownika
Podpis/Pieczątka twoja lub lepiej dyrektora.
I oby chłop trafił dużo lepiej jak ja.
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Dostałem ostatni o słuchawki SPC Gear Vito Plus, takie jak tu: https://www.x-kom.pl/p/579921-sluchawki-przewodowe-spc-gear-viro-plus-usb.html
Jest do nich dołączona zewnętrzną, podpinania poprzez USB karta dźwiękowa, warta około 50 zł. Można też pobrać i zainstalować software od nich, który np umożliwia wirtualizację dźwięku w systemie 7.1.
Używając ich do laptopa do muzyki, calli w pracy i gier i chcąc uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku z nich, lepiej jest je podłączyć do laptopa poprzez mini Jack czy tę kartę dźwiękową na USB? Jako, że jest warta około 50 zł to nie brzmi jak coś wysokiej klasy, ale skoro jest zewnętrzną i umożliwia wirtualizację 7.1 to może jednak jest dobra?
Na pewno różnica, jaką słyszę jest taka, że przy maksymalnej głośności na potencjometrze słuchawek, gdy nie odtwarzają dźwięku, słychać delikatne szumy. Znikają gdy tylko się coś odtwarza.
Czy do słuchania muzyki itp wirtualizowane 7.1 jest ok, czy to bez sensu i lepiej tego nie używać?
#pytanie #pytaniedoeksperta #sluchawki #audio #elektronika #pcmasterrace
7.1 jest spoko w odpowiednim pokoju na odpowiednio rozstawionym zestawie głośników. Nie mam zielonego pojęcia, jak 7.1 ma działać na jednodriverowych słuchawkach, to jak założyć "emulator V10" do Toyoty Yaris, co to zmienia, głośniczki w kabinie podbijające dźwięk wydechu? xD
>lepiej jest je podłączyć do laptopa poprzez mini Jack czy tę kartę dźwiękową na USB?
Laptopek ma podstawowe bebechy do wytwarzania dźwięku (bo po co dawać lepsze?) które są przyzwoite, ale nic więcej, więc jakikolwiek sensowny dedykowany DAC/AMP będzie lepszy - czy to w postaci karty dźwiękowej, dongle czy osobnych, wolnostojących urządzeń.
Nie mam zielonego pojęcia jak ten dongle SPC Gear gra, ale szanse na to, że gra lepiej niż nawet wykastrowany, europejski Apple Dongle oceniam na 0%, a szanse na to, że zagra lepiej akurat z tymi konkretnymi słuchawkami na nie więcej niż 5%.
Zaloguj się aby komentować
Chodzi za mną od jakiegoś czasu, ale na wszelki wpadek wolę zasięgnąć opinii ekspertów.
#trailerparkboys #chlopakizbarakow #seriale #pytanie #hejtopomusz #pytaniedoeksperta #pytaniaiodpowiedzi #kiciochpyta #ankieta

Zaloguj się aby komentować