O cię w d⁎⁎e, ale drogie krzesło wyniosłem XD
#pracbaza

O cię w d⁎⁎e, ale drogie krzesło wyniosłem XD
#pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak jeszcze jeden c⁎⁎j się zapyta czy idę na wybory to się odpalę jak ten gość z filmu "upadek".
Wymyśliły se wybory do zarządu z ramienia załogi...
#pracbaza
PS: tak wiem zaraz bedziecie mi pisać czy idę na wybory. Otóż nie wy k⁎⁎wa śmieszki!

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza #niemcy
Pracuje dla polskiego oddziału niemieckiej firmy działającej w przemyśle. Firma prywatna, nie korpo, ale ma oddziały w 20+ krajach i 5+ zakładów produkcyjnych.
To jak oni zdzierają to wg mnie jest idealny przykład jak Niemcy ruchali nas na samochodach. Bo nie wierzę że to wyjątkowa firma.
Klient w polskim oddziale chciał kupić silnik do urządzenia. Cena dla niego? 20 000 euro. Dużo no ale może to skomplikowany, drogi silnik? Otóż nie. Centrala sprzedaje ten silnik polskiemu oddziałowi za 10 000 euro, ale wymaga aby marza serwisu była 50%, co oznacza narzut 100%. Dużo, bardzo dużo, ale wiadomo że na częściach się zarabia prawda?
No to poszukaliśmy tego silnika u producenta bo rzeczona firma tak naprawdę to jedynie wszystko składa. Producent wycenia ten silnik na 3000euro.
Czyli przebitka jest prawie x7
Myślicie że jakość tego jest wyjątkowa? Przychodzą urządzenia i już mają śruby zardzewiałe bo zamiast dać z nierdzewki to jakos kijowo ocynkowane.
Informatyka w firmie leży. Program do ofertowania nie ma nawet opcji przypomnij o kontakcie do klienta. Maksymalna wielkość e-maila to 4MB! A skrzynki 1GB! Ciągle trzeba porządkować skrzynkę bo brakuje miejsca. O wysłaniu zdjęć mailem zapomnij.
Ale na pocieszenie powiem że Polska konkurencja jeden z produktów sprzedała w rok 500 sztuk a oni... zero. Bo już z Niemiec ten produkt jest dwa razy droższy niż polskiej konkurencji a przecież trzeba dorzucić jeszcze marzę polskiego oddziału.
A najlepsze że jest zakaz dawania rabatów większych niż 5%. Jak dasz większy to mimo osiągnięcia planu sprzedażowego zabierają połowę rocznej premii.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No jak widać nie wszystkim łatwo wstać do pracy xD
Ale ja to nie wiem, nigdy nie zaspałem do #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Takie dostalem dzis wspaniałości od klienta w #pracbaza Jeść czy szkoda ???


Zaloguj się aby komentować
chcieliście warzywne środy to macie!
#heheszki #pepe #sadpepe #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #nurkowanie #przemys l #bezpieczenstwowprzemysle
Łapcie ama ze spawaczami podwodnymi #pracbaza #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu

Zaloguj się aby komentować
Przeziębienie mi trochę przeszło, u was zima natomiast u mnie deszcz nawala na calego. Dzisiaj w robocie czeka mnie audyt, wiec życzcie mi powodzenia, ja również wam zycze na nadchodzacą środę i lecimy z tym. #sroda #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Jedną z zalet mieszkania blisko miejsca pracy lub znalezienia pracy blisko miejsca zamieszkania (jak kto woli) jest niewątpliwie możliwość szybkiego dotarcia na miejsce w przypadku tzw "zaspania"
Dzisiaj jest ten dzień kiedy wstałem o 5:47 by o 6:15 wciskać guzik na ekspresie do kawy w #pracbaza
Trzymajcie się tam i byle do piątku


Zaloguj się aby komentować
Plan byl taki, ze pojadę do roboty zrobic tylko oferty i wrócę lezec zatoki mnie napchane napieprzają ale zrodziła sie aferka z urwanym kablem, drugi kierowca byl po towar i wjechał w bramę garażowa u gościa xD stwierdził, ze sie stresował bo zakorkowal droge. następnie dwóch magazynierów o godzinie 13 sie najebało tłumacząc, ze im zimno bylo (maja ode mnie kurteczki, serdeczki jakby co!), zrobiło sie zamieszanie ogólnie juz i dopiero teraz wróciłem. Plus jest taki, ze ogarnąłem dowozki suszu wigilijnego na ten rok i jestem z siebie dumny. Zrobilem se herbatkę i leżę. Nudzi mi sie wiec to napisałem, nie mam ochoty na żaden film, czytam książkę ale tez nie mam ochoty jakoś (Goloborze - polecam) i pozostaje czekać na mecz Chelsea - Barca. Pozdrawiam Pomijając kierowców, bo ogólnie uwazam, ze sa ogarnięci tylkk ostatnio cos im nie idzie to nie rozumiem tego chlania w pracy. Goście przyjeżdżają samochodem, ochlali sie i c⁎⁎j z robotą, z tym ze maja prowadzić potem do domu. Nie wiem czy to jest kwestia pracowników na wsi magazynierów w tym przypadku, czy ogólnie tak jest.. szok #gownowpis #pracbaza #przeziebienie #zalesie #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
#swiatprzypraw #pracbaza
Heh...tak to jest jak sie podejmuje nieprzemyślane decyzję i ogólnie się k⁎⁎wa nie myśli xdxd
Rok temu firma stwierdziła, po np. Akcjach z e. Coli w cebuli w macsyfie w US, ze suszona cebula kupowana przez nas jako surowiec musi mieć status Ready to eat. Oznacza to, ze total plate count z prob mikro musi osiągnąć wynik log 5 redukcji.
No to zaczęli szukać dostawcy, który zapewni tego typu surowiec. Jeden z dostawców byl w trakcie kończenia nowej fabryki dostosowanej do produkcji tego typu cebuli, poprzez jakieś modyfikacje w procesie ssuszenia. oh ah! Jak za⁎⁎⁎⁎scie! Super!
Jakieś mądre głowy z działu zakupów podpisało kontrakty na ogromne ilosci dostaw. Nie mam pojęcia jak duże ofkrz, ale powiedzmy ze w 2024 roku cała firma zużyła ogółem 6000 ton, ale różnego rodzaju cebuli, nie tylko rte. Nawet jeśli to będzie tylko kilka procent z tych 6k ton to i tak i tak będzie spory hajs. Cena sie waha między 1,5 a 6 euro za kg xd.
Zrobili to ZANIM K⁎⁎WA ten dostawca wysłał nam probki do porównania z obecnymi materiałami. 2 tyg temu przyszły probki i......i jest k⁎⁎wa kompletnie inna ta cebula xdxd ciemniejszy kolor, dość mocno wyczuwalne słodkie nuty, smakuje bardziej jak toasted onion a nie normalna xdxdxd zrobiliśmy testy w przyprawie zawierające 40% cebuli, zaaplikowalismy na chipsy i nawet ja (ze ślepota barwną) bylem w stanie odróżnić je po kolorze, a co dopiero po smaku xdxd.
Wydaje mi sie ze sporo osób w dziale zakupów będzie musiało szukać nowej pracy xdxdxdxd
Zaloguj się aby komentować
Ehhh Właśnie koleżankę zwolnili z roboty. Firma się sypie. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że kolejny na liście zwolnień jestem ja. A jakiś miesiąc temu odrzuciłem naprawdę dobrą ofertę pracy xD
W sumie od jakiegoś czasu myślałem o odejściu, bo od 8 lat siedzę w jednym miejscu, bez możliwości rozwoju. Wysyłałem CV i chodziłem na rozmowy, ale szukałem Graala i byłem wybredny. Teraz po prostu będę zmuszony to i motywacja będzie większa. #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Poprzednią pracę znalazłem przez Hejto. Po roku niestety się rozstaliśmy (zmiany priorytetów w firmie i przesunięcie kasy na inne działy) ale może uda się ponownie:
Zacząłem magistra z matematyki ze specjalizacją w analizie danych. Mam prawie 3 lata doświadczenia jako data engineer i ML developer.
Przez poprzedni rok wykonywałem obowiązki praktycznie każdej roli jaka jest w data science:
-Ogarniałem dane żeby je potem przeanalizować
-Analizowałem je
-Przygotowywałem raporty, wizualizacje, rekomendacje
-Zbierałem dane do uczenia modeli ML
-Uczyłem modele ML
-Oceniałem i dokumentowałem modele ML
-Dotrenowywałem istniejące
A oprócz tego byłem python developerem i pracowałem z chmurą.
Znacie kogoś kto by był mną zainteresowany? Najlepiej praca zdalna, a finansowo się dogadamy. Mam większe CV, ale na hejto chce skrótowo
#programowanie #datascience #machinelearning #pracbaza #praca #pracait
Zaloguj się aby komentować
#100twarzykolejarzy
Wszystkiego dobrego w dniu naszego święta Panie i Panowie kolejarze, wszystkiego dobrego dla wszystkich spółek, firm i każdego pionu.
#pracbaza #kolej #pkp #pociagiboners
Zaloguj się aby komentować
Warsztat bez kota to nie warsztat
#koty #pracbaza




Zaloguj się aby komentować
#heheszki #praca #pracbaza #budownictwo #elektryka
Nie wiem kto by musiał być desperatem by się zatrudniać na UOP by remontować łazienki xD

Zaloguj się aby komentować