No i zategowane, można się rozejść.
#pracbaza #pogotowieenergetyczne


No i zategowane, można się rozejść.
#pracbaza #pogotowieenergetyczne


Zaloguj się aby komentować
No to cyk. ATS pokazuje 90% zgodności CV z ogłoszeniem i nic to nie daje. Przecież wystarczy raz wysłać CV i zaraz cię wezmą jeśli masz kwalifikacje, trzeba myśleć pozytywnie. #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Kończyła mi się pierwsza umowa w #pracbaza, zależało mi na tym, aby wraz z przedłużenieniem dostać podwyżkę minimum 10%. Przy rozmowie o przedłużeniu umowy, zarzuciłam widełki 11-16%, z myślą gdyby to było dla nich za dużo to może te ostateczne 10% i tak się uda wyciągnąć. Temat poszedł wyżej do akceptacji przez kilka osób. Dziś podpisałam umowę z podwyżką 15% 😃 No i fajnie #zyciejestdobre
Zaloguj się aby komentować
Jak ładnie przerosło, zaraz to zategujemy
#pracbaza #pogotowieenergetyczne

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jeżdżąc do pracy rowerem tą samą trasą mam takie dwa "punkty" orientacyjne, które występują zawsze w dni robocze i zawsze o tej samej porze. Pracuję od poniedziałku do piątku i zaczynam o godzinie 6:00. Jadąc rowerem mniej więcej w połowie trasy przeprowadzam rower przez przejście podziemne pod torami kolejowymi. Są windy które działają wolno i lubią się zablokować i rynny do sprowadzania jednośladu po schodach. Korzystam z tych rynienek i zawsze spotykam pewnego jegomościa, który codziennie mówi mi to samo: Panie windy są, nie męcz się Pan.
Drugi punkt następuje dosłownie 2 - 3 minuty później i jest to kobieta jadąca na rowerze w kierunku przeciwnym do mojego która zawsze, ale to absolutnie zawsze rozmawia przez telefon podczas jazdy.
A jak to wygląda u Was?
#pracbaza #rower


Kilka lat temu, w czasach gdy praca zdalna to był luksus, jeździłem do roboty tramwajem. Rano po drodze wstępowałem na stację benzynową kupić papierosy i codziennie przede mną lub za mną był ten sam jegomość, który kupował śniadanie mistrzów, tj. setka + piwko. Następnie udawał się na ten sam przystanek, wsiadał do tego samego tramwaju co ja i od razu po zajęciu miejsca siedzącego obalał swój zestaw.
@Yes_Man jak wychodzę z domu i widzę auto od transportu osób nie pełnosprawnych to pierwsze przesłanka ze nie spóźnię się na pociąg (dojeżdżam rowerem na dworzec) , potem idzie taka starsza elegancka pani, jak mijam ją koło pasów to wiem że jest dobrze, jak podepnę rower na dworcu i widzę autobus który jedzie to wiem że jest git xd, mam jeszcze kilka innych znaków ale już wydaje mi się to trochę chore że to zauważam więc odpuszczę XD
Zaloguj się aby komentować
Pozostało mi tylko kilka misji w cyberpunku i jakis taki smutek mnie ogarnal- co ja bede robil w #pracbaza , bo przeciez nie pracowal wiecej niz zwykle xD
Zaloguj się aby komentować
Plot twist pracowy:
Odkąd pracuję w obecnej pracy zawsze "stara kadra" uważa się za lepszą i mądrzejszą od "nowej kadry". Poziom samouwielbienia jest na poziomie narcyzmu, a młodych "należy j⁎⁎ać" za wszystko. To tak słowem wstępu.
Od jakiegoś czasu stara kadra zaczęła narzekać na młodą, że popełnia błędy w ogólnikowo mówiąc rejestrze odchyleń stanu normalnego pracy urządzeń czyli takiego rejestru, w którym wpisywane są awarie i błędy urządzeń, co wpływa na pracę całej infrastruktury firmy. Przez dłuższy czas weryfikowałem rejestr, poprawiałem, a sprawców błędów uświadamiałem co i gdzie jest źle. Czasem ktoś mi doniósł na kolegę, co uważam za niekoleżeńskie bo w takim przypadku, na jego miejscu, bym to sam poprawił i przekazał koledze, niż biegał na skargę do przełożonego. Błędy były jednak incydentalne więc pozostawiałem to bez konsekwencji. W tym jednak miesiącu znalazłem ich stosunkowo dużo, namierzyłem sprawców i oświadczyłem wszystkim, że wprowadzam taryfikator i będę ujmował symboliczną kwotę za każdy taki błąd. Oczywiście "stara kadra" się ucieszyła, uznała, że to słuszna koncepcja bo trzeba "zabierać młodym leniom i dawać starym fachowcom". O błędach powiadomię ich w przyszłym tygodniu - bezpośrednio przed wypłatą. Ciekaw jestem jak zareaguje "stara kadra" na wieść o tym, że przepływ pieniędzy będzie od "starej kadry" do "młodej kadry" xD
#pracbaza
@100mph przy typowo umysłowych pracach jest to samo. Młodzi przychodzą i wytrzymują w porywach 2 lata, bo dziadki ich po prostu blokują. Młodzi są szybsi i dziadersom to nie pasuje. Ba ostatnio dowiedziałem się o sytuacji, że jedna Grażyna poszło na emeryturę bo miała dość Januszów z którymi robiła. A ci dalej siedzą, hr nie robi z tym nic, żeby emerytów wysyłać na emerytury. Siedzą i zajmują miejsca, a do tego się mądrzą.
Nawet jak pójdą w końcu to im zaczyna doskwierać nadmiar czasu to zaczynają klepać w internecie. Jak są techniczni to klepią zgłoszenia do projektów nawet tych opensource, bo oni wiedzą lepiej. On całe życie tego używał. On wie lepiej od autora. To nie tylko polski problem, ale całego zachodniego świata.
Zaloguj się aby komentować
Ale dzisiaj kijowe warunki przy konserwacji urządzeń. Mgła na tyle gęsta ze trzeba wyteżać słuch by się dowiedzieć czy coś jedzie, tor jest bezstykowy a tabor cichy. Podkłady też śliskie jak lodowisko więc trzeba uważać gdzie się stawia kroki, mimo że sie chodzi z reguły tylko po tluczniu.
Ale jaśniejsza strona dzisiejszej dniówki jest taka że jest nadliczbowa i w dodatku świąteczna xD
#100twarzykolejarzy #kolej
#gownowpis #zainteresowania #pracbaza


Zaloguj się aby komentować
Ale numer.
Myję ręce w łazience i słyszę głośny trzask z kuchni. Idę, a tam szkło w pokrywce popękało sam od siebie. Nic z nią nie było robione, tylko trzy godziny temu przez chwilę robiła za pokrywkę do garnka z zupą.
Na moich oczach pojawiają się kolejne pęknięcia, cały czas nowe dochodzą.
Nowy garnek.
Zrobiłem zdjęcie z góry, ciekawe jak będzie wyglądać rano.
#fizyka #garnki #pokrywka #czary #termodynamika #wtf #pracbaza #duchy



Zaloguj się aby komentować
Dopiero jak się stanie jakaś awaria to człowiek czuje, że żyje i że coś się dzieje w tej smutnej jak p⁎⁎da #pracbaza -ie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Było spoko
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
w moim nowym szkockim miejcu pracy zostałem na nadgodziny i dali mi naprzeciwko na lini jedynego w zakładzie jak się okazało ruska (z litewskim paszportem, wcześniej myślałem że on z Łotwy). po 5 minutach zatrzymałem linię, więcej info po siedemnastej. tzn więcej info jak już wyjebią albo jego, albo mnie. cały zakład już gada tylko o tym. sprawa rozwojowa. nie po to do Szkocji poleciałem żeby słuchać jak jakiś ruski śmieć mi putinowską propaganę w twarz pi⁎⁎⁎⁎li.
#russiahateclub #jebacputina #jebacruskich #pracbaza #gownowpis #uk #emigracja


Zaloguj się aby komentować
Prosta chłopska #kolacja w #pracbaza
Golonka, musztarda i buła
#jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj ziomek ze zmiany się rozchorował i sam jeżdzę po terenie i powiadomienia o planowych przerwach wieszam.
Przy okazji pobrudzę troszkę busa
#pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Do końca roku zostało mi 9 dni pracy po 12h...
Ale za⁎⁎⁎⁎ście
#pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
O cię w d⁎⁎e, ale drogie krzesło wyniosłem XD
#pracbaza

Zaloguj się aby komentować