No i klops, L1 zgodna L2 i L3 do zamiany, ale niech się pierwsza zmiana martwi, wiecej ich z rana jest do takich prac, trzeba stację po niskim przełączyć, po średnim wyłączyć. Bedą mieli zajęcie
#pracbaza #pogotowieenergetyczne #energowiniucho

No i klops, L1 zgodna L2 i L3 do zamiany, ale niech się pierwsza zmiana martwi, wiecej ich z rana jest do takich prac, trzeba stację po niskim przełączyć, po średnim wyłączyć. Bedą mieli zajęcie
#pracbaza #pogotowieenergetyczne #energowiniucho

Zaloguj się aby komentować
Właśnie jadę na koszmar introwertyka - służbową imprezę świąteczną :( Trzymajcie kciuki, żeby szybko minęło #introwertyzm #imprezafirmowa #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaraz zabieramy się za fazowanie kabla SN po naprawie, do tego celu w starszych stacjach SN/nN potrzebny jest jednobiegunowu uzgadniacz faz. Uzgadniacz przykładamy do bedących pod napieciem 15kV szyn, czy styków odłącznika i czekamy aż zapamięta tą fazę i wtedy przykładamy kolejno do trzech styków od strony kabla, który chcemy zfazować. Tak w skrócie
#pracbaza #pogotowieenergetyczne #energowiniucho

Zaloguj się aby komentować
Nawiązując do poprzedniego wpisu:
https://www.hejto.pl/wpis/kolejna-wspaniala-wachta-z-oczytanym-wspolpracownikiem-prosze-o-wsparcie-w-kazde
Podzielę się z wami najbardziej Hardcorową teorią spiskową usłyszaną od wspołpracownika dotyczącej "Zamachu Smoleńskiego".
W skrócie i bez przekleństw między słowami.
Podczas pandemii tzw. Świńskiej grypy w 2009 roku. Wiele krajów Unii Europejskiej zamówiło szczepionki często w ilości przekraczającej ilość mieszkańców poszczególnych krajów. Zostały na to przeznaczone miliardy euro...
Polska jako wyjątek i jedyny kraj UE, zrezygnowała z zakupu szczepionek. Za to szczególnie zasłużył się ówczesny prezydent Lech Kaczyński.
Dlatego Big Pharma zdecydowała się na przeprowadzenie zamachu aby wysłać jasny przekaz Polakom -"Nie ma możliwości nienpłacenia haraczu Żydom". Przez co zabili najważniejsze osoby w państwie podczas zamachu.
Dlatego właśnie wszystkie te choroby, epidemie, trucizny w żywności są tworzone aby potem kupywać szczepionki i leki od zagranicznych korporacji.
Najbardziej plusowany komentarz dotyczący sprawy przedstawie jutro osobie która włączyła myślenie. Słucham Państwa:)
#statek #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Jestem frajerem. Okazalo sie( oczywiscie bez mojej wiedzy i zgody),ze jestem odpowiedzialny za szkolenie nowych pracownikow i wszelkie pytania i watpliwosci maja kierowac do mnie i jestem "zobowiazany" do pomocy xD
Nie jest to problem,bo realnie trwa to 15-30 minut w ciagu dnia,ale byloby milo gdyby mi o tym powiedzieli xD
Jestem frajerem,ktory robi ekstra robote za frajer
#pracbaza #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pociag do Warszawy znowu spozniony- od Listopada kazdy kurs z Pulaw opozniony,doslownie kazdy,ktorym jechalem #gownowpis #takaprawda #pracbaza

Przez dłuższy czas dojeżdżałem pociągiem do roboty i pociąg powrotny dzień w dzień był opóźniony 15-20 minut, bo to był jakiś TLK z końca Polski. Któregoś pięknego dnia rozkraczył się autobus, którym musiałem dojechać do stacji, ale spoko, przesiadłem się do innego i dojechał raptem 5 minut po czasie planowanego odjazdu pociągu. I co? I jajco - akurat tego dnia pociąg jak nigdy był o czasie. Złośliwe sk⁎⁎⁎⁎syny...
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie w temacie budowlanym. Czy istnieje coś takiego jak niebieski Fischer? Pytam typowo o markę, bo przed otwarciem firmy już jeden debil mnie tak wkurwił, że od pół godziny szukam ich, żeby tylko udowodnić mu że jest debilem i se k⁎⁎wa nie pozwolę wrzeszczeć po sobie xD
#gownowpis #budownictwo #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Kolejny dzień orki. Jeden z moich ulubionych zabiegów agrotechnicznych.
Orka i to przerzucanie gleby mnie odstresowują - oczywiście pod warunkiem, że wszystko gra i nic się nie psuje
#rolnictwo #motoryzacja #praca #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Kolacja z obiadem za jednym przysiadem, mniam
#jedzenie #jedzzhejto #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #pracbaza
Dzisiaj w pracy nic nie ma do roboty. Od początku zmiany 2 wózki przywiozłem i to tyle. Usnę zaraz z nudów. Od jutra chyba będę wrzucał książkę do plecaka. Zawsze to jakies zajęcie. Nie jestem fanem przeglądania internetu.
Zaloguj się aby komentować
Dziś w robocie mamy poczęstunek świąteczny i tak się pasztecikami nażarłem że nie mogę się ruszyć. Chyba jeszcze barszczem popije. #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza #zalesie #gownowpis
No i ch...j. Tak sobie pięknie zaplanowałem urlop na święta. Miałem trzasnąć drzwiami w robocie 19.12 i wylogować się do życia. Wrócić dopiero 2.01. Siadam dziś przy kompie a tam info, że ktoś się pochorował i ma długie zwolnienie, wpadły jakieś zlecenia i mój misterny plan właśnie rozwalił sobie głupi ryj.
Co prawda tli się jeszcze nadzieja, ale to dosłownie iskierka.
Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam kkedy mikołaj ze związków przyjeżdża xD
#gownowpis #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
2h w robocie juz siedzę i zdążyłem miec spine z 3 osobami juz xD
Musze sie pilnować żeby do konca zmiany kogoś nie dźgnąć nożem czy coś.
#pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Orka po kukurydzy zaczęta
W tym roku na razówkę. Idzie w miarę OK, ale przedpłużki wymagają jeszcze regulacji albo całkowitego ich wywalenia, bo od czasu do czasu potrafią się przypchać, ale ogólnie tragedii jakiejś nie ma.
#rolnictwo #motoryzacja #pracbaza #praca

Zaloguj się aby komentować

Na Reddicie trwa nietypowa akcja poszukiwawcza, która mogłaby posłużyć za scenariusz do komediowej sesji D&D. Jeden z użytkowników serwisu opublikował post, w którym próbuje odnaleźć pewnego Coreya. Okazuje się, że to kandydat na nieujawnione stanowisko, który zamiast dołączyć do dokumentów...
Czytam o tych wszystkich korpo, że nadgodziny niepłatne, że jak jakiś temat, to trzeba zostać dłużej, i robić za darmo, a tym czasem ja, prosty robol, płatna każda godzina, i nikt nie ma problemu z zapłaceniem za usługi, bo nikt nie chce pracować rękami (i głową oczywiście).
Jak bym miał dostawać za taką robotę tylko 12 pensji, bez wypłaty nadgodzin, to chyba bym musiał ostro w głowie mieć pomieszane. Poza tym mam "więcej" pensji niż miesięcy w roku, ekstra urlop, 4 dni pracy w tygodniu, jakieś inne pierdy dodatki duperelki.
Dobrze, że nie zostałem korposzczurem.
#pamiętnikrobola #praca #pracbaza

@kim_jestesmy_dokad_zmierzamy Nie wiem skąd masz info ale pracuję w korpo od wielu lat i nigdy nie spotkałem się z darmowymi nadgodzinami. Jak pojawia się ciśnienie na "dokończenie tematu" jak to nazwałeś, to nadgodziny zawsze są dobrowolne i płatne. Duże korpo ma swoje wady ale takie rzeczy nigdy nie idą pod stołem.
@kim_jestesmy_dokad_zmierzamy - od lat w korpo, w zależności od funkcji nadgodziny płatne, bycie on-call płatne ryczałtem i za każdy call out.
Teraz w korpo gdzie nie płacą za nadgodziny ale wymagają wybierać wolne za nie jak już się zdarzą (a zdarzają się raz na kwartał). Do tego co roku podwyżki między 3-5% i bonusy roczne w wysokości pełnej pensji z mnożnikiem między 1.5-2.5 w zależności od kilku czynników (nigdy nie dostałem mniej niż x2).
Nie wiem czy jest aż tak źle - niemniej nie przeszkadza mi to narzekać
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w #pracbaza straszę ludzi na produkcji w takim outficie
Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił


Zaloguj się aby komentować