Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktos kupowal lub zna dewelopera Develia? Chce od nich kupic mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Vita, takie najtansze 33m2 do okazyjnego pomieszkania w Krakowie. Interesuje mnie:
jaka jest jakosc tych mieszkan / inwestycji? Wydaja sie tansi nawet niz DomDevelopment a DD to ma bidne te mieszkania
Czy idzie cos ponegocjowac cene? Widze ze teraz lekki zastoj w sprzedazy, fajnie byloby ten garaz dostac za friko
Może jakiś inny deweloper w Krakowie godny sprawdzenia?
#krakow #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
Zaloguj się aby komentować
@dolchus Ze stacjami faktycznie jest problem. Słyszałem bardzo różne opinie - od takich, że SKP trzepią nieźle kierowców po takie, że Józek na wsi pod Krakowem nigdy nie widział żadnych problemów, bo dodatkowe 100zł cały świat mu przesłoniło.
A smutna prawda jest taka, ze SKP zawsze może się tłumaczyć, że jak ostatnio samochód był na przeglądzie, to wszystko było w porządku.
Dodatkowo, mimo że mieszkam w Krakowie i popieram SCT, to uważam że ma jedną, bardzo dużą wadę - zakłada że gruz wyprodukowany 15 lat temu wciąż spełnia te same normy.
Zaloguj się aby komentować
ooo już wiem co będę robił w sobotę
ostatni raz na proteście byłem jak chcieli wprowadzić acta
https://facebook.com/events/s/ogolnopolski-protest-przeciwko/1868724357183031/
PS jakby ktoś nie wiedział to 14 stycznia jest rozprawa w sądzie wojewódzkim i SCT w obecnej formie może jeszcze zostać unieważniona
#krakow #protest #strefaczystegotransportu #wiadomoscipolska

@roadie A kto to organizuje? Bo ja raz dałem się nabrać i poszedłem na marsz wspierający przedsiębiorców niewłaściwie traktowanych w covidzie. Okazało się, że to zjazd wszelkiego szurstwa od antyszczepionkowców, wariatów od anty5g, antymaseczkowców i całej tej menażerii od teorii spiskowych... Niezgadniecie jacy politycy i zwolennicy jakiej partii tam byli najgłośniejsi...
Ogólnie od tamtej pory, takie zbiorowiska staram się unikać i wcześniej 3x weryfikować.
Zaloguj się aby komentować
Z ciekawości, czy każdym swoim posiadanym samochodem (niektórzy na pewno mają kilka) według nowych zasad SCT możecie wjechać bez opłacenia wizyty w strefie SCT Krakowa?
Samochody które mogą na luzie wjechać do strefy to:
Benzyna: Norma emisji spalin Euro 4 lub wyprodukowany co najmniej w 2005 roku
Diesel: Norma emisji spalin Euro 6 lub wyprodukowany co najmniej w 2014 roku
za starsze/mniej "eko" od 01.01.2026 powinno się zapłacić według cennika na niżej dodanym obrazku.
#sct #krakow #ankieta #kiciochpyta #samochody


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
A w sumie pochwalę się, czemu nie - zarówno #sylwesterzhejto jak i Nowy Rok świętuję z moim starym przyjacielem. Zapaleniem, kurde bele, zatok! Oczywiście nie mam żadnych leków, a żadna apteka "całodobowa" w Krakowie nie odbiera telefonu. Także ten.
#chwalesie #zalesie #hejto30plus #zdrowie #medycyna #krakow
Zaloguj się aby komentować
Cześć,
nie ma ktoś może do odsprzedania monitora/monitorów CRT? Potrzebuję do pracy xD #krakow i okolice.
#komputery #retrogaming
@Odczuwam_Dysonans To do #retrogaming czy do pracy?https://www.olx.pl/d/oferta/ekran-acer-vg240y-bmipx-23-8-CID99-ID18KNt8.html
Tu Chrzanow jak koniecznie crt
@Spider ej, właśnie to klepię sprzed VG240Y xDD spoko monitor jak na to że kosztował z 600zł chyba z 4 lata temu.
Tak, musi być CRT bo odtwarzamy tak jakby przestrzeń biurową z przełomu wieków (galeria sztuki, nie pytaj). Widziałem tego SyncMastera, fajny, miałem w domu podobnego tylko 17" i myśleliśmy już czy po niego nie skoczyć.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Koniec roku tuż tuż, więc trzeba zacząć szukać miejsca na obchody wigilii nowego roku. Słyszałem, że w #krakow toczy się spór o to czy fajerwerki będą czy nie.
Tymczasem ciekawostka - w Emiratach żadnych sporów nie ma. W Abu Dhabi szykują się do bicia rekordu Guinessa - pokaz ma podobno trwać 62 minuty. Wiele osób kojarzy przebitki z fajerwerków w Dubaju i pokaz z Burj Khalifa. Miejsce w którym ma być pokaz jest poza miastem. Koszt wejścia na miejscówkę to 50 dirhamów (~50 zł), ale jak komuś szkoda to zapewne da radę obejrzeć całość z okolicznego parkingu.
Inna ciekawostka odnośnie znanego wieżowca z Dubaju. Pierwotnie miał się nazywać Burj Dubai (Dubaj Tower), ale ze względu na problemy finansowe po kryzysie w 2008 r. Dubaj w zamian za pieniądze na dokończenie inwestycji zmienił nazwę na Burj Khalifa na cześć szejka Abu Dhabi - Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Khalifa bin Zayed, który zmarł w 2022 r. był następcą Zayed bin Sultana, którego przybliżałem w poprzednim wpisie.
https://www.timeoutabudhabi.com/news/al-wathba-fireworks-drone-show
#kierunekzea
@Ravm Szybciej ucierpią na tym dzikie wielbłądy niż psy. Psy, jeśli ktoś je ma, to zazwyczaj funkcjonują w zamknięciu - właścicielom zależy na tym, aby pies się nie oddalał, ponieważ pies pozostawiony sam sobie nie ma szans na przetrwanie.
Fakt, że izolacja akustyczna mieszkań, w wielu przypadkach jest kiepska. Suwane drzwi ze "szczotkami" zamiast pełnoprawnych uszczelek robią swoje.
Zaloguj się aby komentować

Do Krakowa przyleciała w poniedziałek 24-letnia obywatelka Wielkiej Brytanii, której odmówiono wjazdu na terytorium Polski - informuje Straż Graniczna. Kobieta podczas kontroli granicznej okazała paszport z uszkodzonymi stronami - w dokumencie brakowało aż dwóch kart. Funkcjonariusze w związku z...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tam posiadacz karty warszawiaka płaci 98 złotych miesięcznie. Krakowianin będzie płacił 109. Tam za 75 minut w pierwszej strefie – 4,40. U nas za godzinę będzie 8. W czym Warszawa jest lepsza?
- Ale u nas było 90 zł, u nich 98 zł. Wtedy prezydent Trzaskowski mnie nie pytał, jak to robię.
Mnie i tak rozpierdala to 4,4zł i 8zł. Ja nie mam miesięcznego, bo pracuję zdalnie, ale cena jednorazowego biletu w mpk w Krakowie jest po⁎⁎⁎⁎na.
Zaloguj się aby komentować
Kitku są bardzo zajęte przed świętami!
Kocie kawiarnie to jezdna bardzo specyficzne miejsca. Kot robi cokolwiek, a wszyscy ludzie robią „Awwww, jakie to słodkie! Koniecznie musze zrobić zdjęcie!”
#kotu #kitku #krakow




Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj kupię sobie kawę na święta, a potem będę głaskał #kitku! To będzie dobry dzień!
#kawa #kawatime #koty i trochę #krakow (bo będę głaskał kitku w Krakowie)
Zaloguj się aby komentować
Rozwala mnie, że drugie lotnisko pod względem pasażerów w tygrysie Europy przekierowuje ruch na inne lotniska i robi za sypialnie, bo mają gorszy system na mgłę. Turystyczna stolica bantustanu.
#krakow
Zaloguj się aby komentować
Rynek Podgórski, Małopolska, Kraków
P.s Kadr powstał ze 150 zdjęć (50 punktów po 3 zdjęcia o różnej ekspozycji połączone w HDR a następnie w panoramę)
Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php/?story_fbid=25586203881034868&id=100002158201060
#krakow

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować