Jak ja gardzę takimi stronami gdzie nie można odznaczyć wszystkiego na raz tylko trzeba się przebijać przez dziesięć minut z odznaczeniem wszystkiego po kolei.
Spytajcie się dlaczego to wszystko odznaczam i nie wyrażam zgody? Dla zasady na pohybel gromadzeniu informacji.
@starebabyjebacpradem Nie no, jest postęp. Coraz więcej stron ma button typu "odrzuć wszystko" czy tam "nie wyrażam zgody". Masz mój miecz w sprawie wkurwu na ciastka i chamskie podchody pod przeciwników śledzenia.
Pewnie gówno da sprzeciw, ale lepiej czuje człowiek gdy się nie sprzeda z zasady.
@starebabyjebacpradem W adblockerach które mają obsługę dodatkowych list czyli np ublock origin czy adguard w ustawieniach można sobie odpalić filtry które blokują wszelkie takie okienka o ciasteczka, rodo srodo itp. Na telefonie też się da ale musisz skorzystać z Firefoxa albo jakiegoś jego forka.
Wie ktoś, czy można coś poradzić gdy dysk jest uszkodzony logicznie? Serwis proponuje tylko odzyskiwanie danych, ale mam tam głównie filmy, więc szkoda mi kasy. Dysk w systemie nie jest wyrywany w sposób umożliwiający przetestowanie go. Niby się pojawia, ale od razu zwiesza system. Nie ma też tradycyjnego złącza sata, bu podpiąć go pod pc. Można jakoś inaczej go reaktywować?
Mam pytanie o interfejs dzisiejszych smartfonów na androidzie.
1 Pamiętam czasy, około 10 lat temu, gdzie telefony miały podwójne interfejsy. Mam na myśli sytuację kiedy google kontakty krzyczały o synchronizację , po wyłączeniu zaczął krzyczeć xiaomi chmura kontaktów o synchronizację.
Tak samo z chmurą na zdjęcia i pewnie jeszcze kilka innych ustawiałek. Podwójne appki producenta i googla: dialer, sms, sklep z malwre, zdjęcia, ustawienia itd. Jak jest obecnie?
2 Czy dziś w smartfonach potrafią się wyświetlać reklamy jak kiedyś w xiaomi?
3 kiedyś potrafiły być preinstalowane faceboki, twittery, tindery, i pomimo że appkę dało się usunąć, proces/usługa wciąż tam była. Nie do usunięcia.
4 Obecnie mam motorolę z "niby czystym" androidem. Co prawda jest ta mini nakładka motoroli, ale to tylko drobne zmiany w UI, motorolowy aparat, nie ma nic nachalnego czy zdwojonego względem googlowskich appek. Jak to jest u innych producentów?
Najgorsze co mógłbym kupić to smartfon z tym całym syfem i zdwojeniem, od razu odrzucam nawet jeśli hardware/cena wyjątkowo korzystne.
Coś tam było chyba wspomniane o appce społeczności 1+. Żadnej chmury czy zdjęć. Już częściej Google się narzuca ze swoimi, jak np gdy przez chwilę używałem (niestety już nie FOSS) appki Simple SMS. Albo gdy włączam Google Wallet, a domyślnie ustawiony norweski Vipps (coś jak Blik), to Google chce przejąć bycie domyślnym portfelem NFC.
Kiedyś coś komuś pomagałem z hujawejem albo Xiaomi. To trochę było sugestii użycia ich chmury, ale nie kojarzę reklam.
Znajomy komputerowiec odradzał zasilacze modularne, ale praktycznie innych nie ma w tym przedziale mocowym. Bequiet miał model PURE POWER 12, ale już praktycznie niedostępny.
Wymagania:
Certyfikat min. gold, jak najcichszy i jak najdłuższa gwarancja.
No i żeby komp nie wybuchł przy włączeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skłaniam się w kierunku Power Zone 2, względnie modularną odmianą tego Pure Power, ale może coś jeszcze poradzicie?
Z ciekawości - dlaczego odradzał? Z niemodularnymi można jobla dostać jest taki bajzel, zwłaszcza jak masz mniejszą obudowę niż duża... Wyleczyłem się ze zwykłych już dawno temu : /.
@MostlyRenegade pierwsze pytanie, to czy na pewno potrzebujesz kilowatowe PSU? To ma sens w zasadzie tylko przy setupie z dwoma GPU, albo z potworkami pokroju RTXów 5090.
Jeśli chodzi o modularne - nie ma co się bać. Owszem, widziałem kiedyś wypalone gniazdo na zasilaczu, ale to nie był pierwotny problem i i tak gdzieś by się przysmażyło. Złącza są solidne, jedyne problematyczne to te Nvidiowe 12pin do nowszych kart graficznych - ale one mają dużo mniejsze piny niż "zwykłe" wtyki, no i problem też jest przy kartach pokroju 4080 i w górę. Ale jeśli się planuje kartę z takim złączem, to dobrze kupić taki zasilacz, który ma już na wyposażeniu takie złącze.
Za to ja uważam że, paradoksalnie, modularne zasilacze wcale nie są wygodniejsze. Tzn okej, jest mniej kabli do ułożenia, ale jeżeli mamy obudowę z w miarę dużą piwnicą, gdzie idzie zwinąć nadmiar kabli, to tak jest lepiej i wygodniej. Dlaczego? Dlatego, że za 5 lat jak będziemy chcieli dopiąć kolejny dysk czy coś innego, to nie będziemy przekopywać pół strychu - i to jest ta wygoda ale też modularne są standardem, więc na pewno nie warto z tego powodu skreślać jakiegokolwiek zasilacza. Żadna różnica jeśli chodzi o trwałość.
Szukając zasilacza certyfikat sprawności jest jakimś wyznacznikiem, nie mówi nic o konstrukcji zasilacza, stabilności napięć, etc. To tylko sprawność, czyli ile procent energii pobranej z gniazdka zostaje po przetworzeniu na napięcia prądu stałego w kompie. Mniej strat - lepiej, no i zawsze odrobinę niższy rachunek za prąd. Ale jest to jakiś wyznacznik o tyle, że śmieciowy zasilacz raczej nie będzie miał wysokiej sprawności - nie brałbym dzisiaj niczego poniżej certyfikatu gold.
I tutaj też jest ALE - jaki sprzęt planujesz? Bo jeżeli to będzie "średniak" biorący pod obciążeniem 500W w totalu, to taki 1000W zasilacz nie będzie pracował w optymalnym zakresie obciążeń - będzie zużywać więcej prądu, niż taki, powiedzmy 600-700W. Moim zdaniem nawet do trochę lepszej maszyny 750W powinno wystarczyć z zapasem, można użyć któregoś PSU Calculatora dostępnego w sieci.
be quiety są ogólnie raczej spoko, taki Power Zone 2 będzie fajnym wyborem na swojej półce cenowej, aczkolwiek dzisiaj trudno wtopić z zasilaczem, o ile nie jest to jakiś krzak - chociaż dalej zdarzają się w sprzedaży markowe zasilacze, które jednak miały premierę dekadę temu i trochę odstają od współczesnych konstrukcji. Warto googlować recenzje. Seasonic był kiedyś wyznacznikiem wysokiej jakości, i dalej jest, ale doszły tam budżetowe serie które są "tylko" OK i produkuje je kto inny - na przykład potrafią mieć relatywnie głośne wentylatory (czyli seria Core, a Focus i Prime są super ale swoje kosztują).
Z resztą - tutaj masz listę sprawdzonych PSU z wszelkimi gimmickami które mogą Cię interesować, gdzie A tier jest najwyższą notą, B trochę gorszy, itp.
Nic mnie tak nie wkurwia jak szalejacy scroll w myszce. Juz myslalem, ze kolejna na smietnik ale zaczalem grzebac w appce x-mouse button control i co? Autorzy aplikacji softwarowo blokuja wsteczny ruch rolki. Cudownie. Będzie więcej hajsu na filament do drukarki. Pijcie ze mna kompot! #gownowpis #komputery
@100mph o za⁎⁎⁎⁎ście, ja używam tego do blokowania back buttona, bo z jakiegoś powodu raz na ileś kliknięć uaktywnia się z LPM. To że scrollem też sobie ustawie, natomiast jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby przemycie scrolla IPA nie pomoglo
Na ustawione przez www hasło złożone z 15 znaków, trzeba wklepać pełne 15 aby się zalogować przez www oraz tylko 10 aby się zalogować poprzez telnet, tak, 10, nie mniej, nie więcej.
Mam pytanko do tych co się znają na kąkuterach lepiej niż ja- istnieje jakiś sposób na eksport danych z trzech pierwszych kolumn w Excelu do tego template w Wordzie do wydruku etykiet? Jestem po ok 30 a jeszcze 150 i już mnie kurła ręką boli od kopiuj-wklej ....
Potrzebuję pomocy w znalezieniu keycapów do mojej klawiatury Keychron K8 Pro. Szukam czegoś z podświetlanymi legendami i oznaczeniami multimedialnymi jak w oryginalnych keycapach
.
Przeszukałem już sporo sklepów, ale bez skutku. Może ktoś z was ma doświadczenie z tym modelem klawiatury i wie, gdzie można dostać pasujące keycapy?
Zapomnij. Sam szukam czegoś fajnego i zwykle, to albo opisy są do d⁎⁎y, albo opcje częściowe, albo fajne ale nie do podświetlenia, bo brak przezroczystości, albo wysokości z d⁎⁎y... Straszny temat jeśli nie masz zamiaru iść do jakiegoś sprzedawcy, co chce za to milion cebulionów, a i wtedy trudno. Dawaj znać jak ci idzie!
@lukmar Nintendo Switch wymaga jakiegoś nietypowego woltażu (15V?) o ile dobrze pamiętam, zdaje się że zwykłe ładowarki takiego prądu nie dostarczają, więc musisz poszukać czegoś co jednoznacznie twierdzi że taka konsolę ładuje
reklama darmowego awasta na hejto- w darmowej wersji to tylko wyświetlanie reklam działa - sikasz na ludzi a oni się cieszą że ciepły deszcz pada
windows z kontem administratora do instalacji softu i konfiguracji systemu, do pracy konto normalnego usera, wystarczy defender, zapora, dodatki do przeglądarek np. mc afee site advisor, adblock, malware antibytyes
hejto chciałem poprzeglądać na luziku, uruchomiłem lapka z 2018r z 16GB RAM i intelem 4 rdzenie z HT, jak ta winda 10 wolno chodzi, ślimak nie system.
Do przeglądarki internetowej taka konfiguracja nie jest potrzebna - R9 7950X3D, 32GB RAM, RTX 4070 OC 12GB VRAM, chłodzenie wodne, zasilacz 1KW - miałem kaprys i takie cóś do gier sobie na święta zapodałem
Nie znam się na tych komputerach. Jedynie potrafię sobie to tak ustawić, żeby działało i nie przystwarzało problemów. Jednak bez wątpienia mogę stwierdzić, że Windows w ciągu ostatnich kilku miesięcy stał się generatorem problemów.
Mój PC przez kilka miesięcy był spakowany w kartonie i odstawiony na bok. Ostatnio zmieniłem mieszkanie i postanowiłem zabrać go w nowe miejsce. Wszystko podłączyłem, uruchomiłem i zaczęło się. W połowie 2024 roku ten komputer śmigał aż miło bez problemów. Teraz po uruchomieniu ściągnęło się ponad 20GB aktualizacji Windowsa, pojawił się jakiś copilot, coś się stało i zmieniło mi tapetę, choć od momentu instalacji w 2015 roku wciąż była ta sama standardowa dla Windowsa. Jeszcze jakoś by to przeszło, ale teraz w losowych momentach rozłącza internet. Nie jest to problem z modemem lub samym internetem, ponieważ w pozostałych 6 urządzeniach podłączonych do tego modemu w mieszkaniu nie występuje coś takiego. Jest to ewidentnie problem z Windowsem, ponieważ gdy nie ma połączenia, choć pokazuje inaczej, wyciągnę adapter Wi-Fi to wciąż pokazuje, że ma połączenie i system zaczyna działać z lekkim opóźnieniem. Czasem jak włączam komputer to po zalogowaniu się użytkownika, wyświetla się plansza Loading w kompletnie innej rozdzielczości i tu w zależności od przypadku znika po kilku sekundach lub minutach.
Ten komputer kupiłem jesienią 2014 roku. Nie wiem w tej chwili, czy sformatować system pierwszy raz od momentu instalacji Windows 10 w 2015 roku, bo może to coś poprawi. Zastanawiałem się także nad zakupem dodatkowego dysku SSD. Ten co mam od nowości całości przeznaczyć na system, a na tym dodatkowym instalować programy.
Specyfikacja:
Płyta główna: Gigabyte B85M-D3H
CPU: Intel i5-4590
RAM: Kingston 1x4GB oraz 2x8GB
GPU: Radeon RX580 8GB
SSD: Kingston SV300S37A 120GB
HDD: Seagate ST2000DM008 2TB
Czy ten format pomoże, czy raczej już tak to będzie wyglądać?
@Jurajski_Huncwot Wi-Fi na USB tak mają po kilku latach. Ja używałem kilku i dałem sobie spokój kupując kartę wi-fi wpinaną w płytę główną bo cały czas były z nimi problemy.
Oczywiście może być też inna przyczyna, ale stawiałbym że wymiana dongla wyeliminuje problem (na jakiś czas :P)
@Rimfire Pamiętam, kolegowałem się z jedną z naszej ulicy nawet. Pierwsi na ulicy mieli telewizor płaski, jakby wtedy kupili za te pieniądze kawalerkę to by lepiej na tym wyszli
Linuxowcy potrzebuję pomocy. Wczoraj podczas oglądania serialu odtwarzanie się zawiesiło i komputer zapętlił się na odtwarzaniu jakichś 3 sekund dźwięku. Nie reagował na próby wyłączenia więc trzeba było go wyłączyć guzikiem. Po ponownym uruchomieniu nie było w ogóle dźwięku więc wyłączyłam kompa bo za późno było żeby się bawić w naprawianie i okazało się że komputer nie chce się wyłączyć. X-y się zamykają, monitor się wyłącza ale procesor pracuje. Znowu jak wyżej wyłączyłam go "siłą" no i dzisiaj problem dalej jest ten sam. W systemie brak dźwięku. Jako urządzenie wyjściowe pokazuje "głuche wyjście". Probowałam jakichś porad z internetu ale nic nie zadziałało. Dodatkowo komputer się nie wyłącza tylko tak jak wczoraj cały czas mieli. Natomiast działa "uruchom ponownie".
Po wpisaniu jakiejś komendy z neta wypluło mi "failed to find a working profile" "failed to load module-alsa-card"
@serotonin_enjoyer Rany, nie powiesz nawet jaka dystrybucja i jaki sprzęt. Ja zazwyczaj zaczynam od zerknięcia czy w dmesg jakichś błędów nie znajdę, ale u mnie to się dawno nic nie psuło (jakieś 11 lat jak dysk mi strzelił) tak więc już dobrze nie pamiętam.
@serotonin_enjoyer - uruchom jakieś Live distro jak Ubuntu czy Mint (bo one mają dużo sterowników) z pendrajwa USB i sprawdź czy jest dźwięk - w taki sposób potwierdzisz/wykluczysz usterkę sprzętową - chyba, że masz jakąś egzotyczną kartę dźwiękową - ale wtedy nawet w Live mode będziesz mógł doinstalować sterowniki.
Usuń /etc/X11/xorg.conf, mi się regularnie rozdupcało jak byłem młody i głupi. Próbowałem używać opensuse tumbleweed xd. Tylko zbackupuj sobie ten plik.
@Yes_Man Sam trzymam dwa Thinkpady z tej, sądzę że najlepszej, ery. T400 z C2D T9900 i grafiką Radeona oraz T61 z C2D T9500. Trzymam raczej do opędzlowania za kilka lat bo w tych specsach to będą istne rarytaski
@jiim qrła Panie, składałem takie w serwisie na praktykach w technikum xD
Jaja były zawsze z ustawieniem radiatora na procku żeby temperatura była poniżej 75 stopni - procek się wtedy wyłączał - totalny shutoff. Czasami po 6-7 razy trzeba było ściągać i smarować pastą termoprzewodzącą