Jak niemieckie służby zaatakowały sieć TOR i rozbiły szajkę zajmującą się dziecięcą pornografią
https://www.youtube.com/watch?v=3IqEgmFTark
#internet #tor #programowanie #informatyka #darknet #cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo
Jak niemieckie służby zaatakowały sieć TOR i rozbiły szajkę zajmującą się dziecięcą pornografią
https://www.youtube.com/watch?v=3IqEgmFTark
#internet #tor #programowanie #informatyka #darknet #cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo
Debili nie sieją sami sie rodzą od dawna jest mówiona polityce wielu oczu
Gdzie ewidentnie wiele razy powtarzano aby unikać VPN z niemieckich serwerów i nie tylko
https://goosevpn.com/blog/the-5-eyes-9-eyes-and-14-eyes-alliances-how-do-they-lead-to-our-privacy
Zaloguj się aby komentować
Nic mnie tak nie irytuje jak "SHORTS" na YouTube... Fajny temat, włączasz a tu tylko na szybko ogólne informacje. A ja się przecież chcę dowiedzieć więcej o czymś co oglądam, szczegóły, dane, ciekawostki. Ja wiem że "SHORTS" to tylko 1 min. wideo, ale co jeśli nie ma pełnej wersji filmiku w danym temacie a jest tylko krótka wersja? ¯\_(ツ)_/¯
Dziwię się jak młodzi ludzie mogą to tak uwielbiać...
#gownowpis #internet #youtube #informatyka #komputery
@gawafe1241 https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/hide-youtube-shorts/
Na inne przeglądarki pewnie też się coś znajdzie.
Zaloguj się aby komentować
Aha
#prywatnosc #e2e #internet #komunikatory

Zaloguj się aby komentować
kiedyś sprawdzaliśmy z bratem czy smartfon nas podsłuchuje. wymyśliliśmy że będziemy gadać co jakiś czas na temat jakiejś losowej rzeczy której nigdy nie wyszukiwaliśmy w internecie. nie przez telefon, tylko normalnie z telefonem leżącym gdzieś blisko albo w kieszeni. padło na filter do akwarium. co jakiś czas ktoś z nas wspominał w rozmowie o filtrze do akwarium. na następny dzień obydwu nam wyskoczyły reklamy filtra. a najśmieszniejsze że brat kupił ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak tam Krakusy? Hasła pozmieniane?
MPK w Krakowie Zhackowane! Strona nie działała już od wczoraj i wielu mieszkańców podejrzewało, że to skutek ataku. Zwłaszcza, że z aplikacji zniknęły im ich bilety okresowe. Dziś MPK potwierdziło atak, za którym ma stać "duża międzynarodowa grupa". To oznacza, że zostali trafieni ransomwarem. W najlepszym przypadku dane zostały zaszyfrowane i zostaną odtworzone z kopii bezpieczeństwa, co zajmie trochę czasu. W najgorszym - i ten obstawiamy - co najmniej część danych MPK została wykradziona i jeśli MPK nie wpłaci okupu, dane mieszkańców Krakowa zostaną przez włamywaczy upublicznione.
Jeśli mieliście bilety okresowe, rozsądnie będzie założyć, że poleciało wszystko to, co przekazaliście MPK:
dane osobowe,
dane kontaktowe (telefon? mail?)
PESEL,
fotka,
hasła do konta,
(numeru albo co gorsza skanu dokumentu tożsamości chyba nikt MPK nie przekazuje?)
Na podstawie powyższych danych nie da się wyłudzić kredytu, więc spokojnie - zwłaszcza, że nie to jest celem atakujących. Natomiast jeśli gdzieś mieliście takie samo lub podobne hasło, to należy je zmienić już teraz.
via: fb/niebezpiecznik
https://www.facebook.com/niebezpiecznik/posts/970667681773935
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #internet #krakow #wiadomoscipolska #ciekawostki #ransomware #netsec #mpk #autobusy #komunikacjamiejska

Zaloguj się aby komentować
Kurde albo coś mnie zamuliło, ale nie potrafię znaleźć
Chodzi mi o internet na kartę SIM do routera domowego, ale ważną cały rok, bez konieczności comiesięcznych doładowań.
Na allegro tylko takie z doładowaniem miesięcznym, a mnie chodzi, by zapłacić raz i mieć spokój na rok,
Najlepiej oranż albo timobajl, bo najlepiej chwyta w mojej okolicy.
Poradźcie coś
#hejtopytanie
#internet
Zaloguj się aby komentować
Aż się historia Albicli przypomniała
https://mashable.com/article/bluesky-parody-account-crack-down
#internet
Zaloguj się aby komentować
W zeszłym tygodniu zawarłem nową umowę na #internet mobilny/domowy bo poprzedni był zły, rozpisywałem się o tym i żaliłem ostatnio.
Dziś 500m ode mnie przyjechała ekipa od lokalnego dostawcy internetu z miasta powiatowego i zaczęli kłaść światłowód XD
A nawet sam pisałem pod ostatnim postem że rolnicy kategorycznie by się nie zgodzili na przekopanie nawet centymetra pola, a tu taki zonk
#gorzkiezale
@Oczk ja miałem inaczej. Byłem w podobnej sytuacji - zmieniałem dostawcę i z radiowego na kabel telefoniczny. Przy okazji pytałem Orange czy są plany na światłowód w najbliższym czasie w mojej wiosce. Pani sprawdziła plany no i następne pięć lat nic się nie zanosi… a tymczasem 2 miesiące później patrzę ryją pobocza w wiosce minikoparką. Myślałem,że jakieś zasilanie ciągną ale mówię za długo to trwało- podpytałem robotników no i światłowód będą kłaść xD i tym oto sposobem najtańszy abonament 300Mb/s
@Oczk Ja kiedyś miałem radiówkę, firmy które dostarczały w ten sposób internet u mnie w powiecie poszły po rozum do głowy i się połączyły, tak powstał e-SBL ( Śląskie Betlejem) uzyskały dotacje z UE i położyli światłowody wszędzie gdzie tylko się dało. Teraz to Beskid media i do Żywca aż podeszli... Wszyscy w mojej wsi mają już światłowód od 5 lat. ¯\_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować

Meta usnęła z Facebooka post publicznej instytucji CERT Polska o zagrożeniach związanych z oszustwami na tej platformie. - Chcemy podkreślić, że nie ma w nas zgody na takie działania - czytamy w oświadczeniu CERT Polska #facebook #internet #cert #oszukujo #technologia #bezpieczenstwo...
Mam takie #pytanie - czy znacie może jakieś serwisy internetowe, mogą być obcojęzyczne w których pojawiają się recenzje fajnych apek ze sklepu Google Play? Przyznam, że ten sklepik stracił mocno na intuicyjności, a męczą mnie te kafelki aplikacji Lidla, Biedry czy Żaby. Poszukuję ciekawych apek, żeby sobie umilić korzystanie ze smartfona #internet #google #googleplay #googleplaystore #android
Zaloguj się aby komentować
Jest taka znana antyutopijna powieść "Paradyzja" Janusza Zajdla z 1984 roku.
Uwaga, będzie (częściowy) spoiler: ludzie żyją na zamkniętej stacji orbitującej nad planetą z cennymi surowcami. Ludności powiedziano, że żadne uszkodzenie nie wchodzi w rachubę, bo grozi zniszczeniem całej stacji, więc muszą być ciągle kontrolowani przez kamery, mikrofony i komputerowy system nadzoru, śledzący każdy ich krok i przysłuchujący się ich rozmowom, aby uniknąć sabotażu i katastrofy. Za każde wykroczenie system przyznaje punkty karne, skutkujące gorszym przydziałem pracy. Ale system można oszukać, bo rozumie on tylko konkretne słowa i dosłowną wypowiedzianą treść, ale nie potrafi operować aluzjami i skojarzeniami.
Wypisz, wymaluj – algorytmy cenzurujące Youtube'a, które nie kleją (jeszcze), że np. słowa Austria, wąs, malarz mają coś wspólnego z nazizmem.
Zajdel był genialny. Polecam zarówno książkę, jak i teatr TV z Opanią, Talarem i piękną Moniką Gabryelewicz.
https://www.youtube.com/watch?v=DPv58_lzbQQ
#kultura #ksiazki #teatr #fantastyka #internet
@AureliaNova To, że powieść się ukazała, dowodzi że sam oszukał system – bo nawiązanie do (socjalistycznego) raju jest już w tytule, a potem robi się jeszcze grubiej
Ale mnie bardziej chodziło o to, że Zajdel dobrze ocenił drogę rozwoju maszyn liczących. To było w czasach, gdy jeszcze powszechnie nie rozumiano jak działa komputer i programy, a w sci-fi dominował trend inteligentnych maszyn (z Terminatorem, który ukazał się w tym samym roku, na czele). Tymczasem u Zajdla maszyna potrafi rozpoznawać rysy twarzy, czytać mowę z ruchu warg i porównywać rozpoznane zdania i zwroty ze zdefiniowanym wzorcem – ale nie myśli, a jej "język" jest wciąż płytki i niedoskonały, istnieje też pewien zabawny bug* w systemie śledzenia. To mniej więcej odpowiada możliwościom, które mógłby dawać podobny system zbudowany w dzisiejszych czasach.
A że sposoby ludzi na obchodzenie jego ograniczeń byłyby takie same, to akurat masz pełną rację. Podobnie jak w kwestii zasad YT
*Nie chcę już spojlować, chodzi o pewną kwestię dotyczącą zachowania mieszkańców, która nurtowała bohatera od początku i nikt mu jej nie chciał wyjaśnić, domyśl się o co chodzi
Zaloguj się aby komentować
#chrome #google #internet #adblock #ublock
https://www.reddit.com/r/assholedesign/comments/1h2g1v2/google_finally_did_it_those_assholes/

Zaloguj się aby komentować
30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.
#internet #pcmasterrace #feels
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje pomocy, bo nie ogarniam gąszczu ofert kart SIM.
Moje wymogi to:
płatność z góry na cały rok, z możliwością przedłużenia
pula rzędu 100 GB
tylko "internet", dzwonienie czysto opcjonalnie
Wszelkie propozycje mile widziane. Mniemam, że można nieźle tu kombinować, ale nie o to mi chodzi.
#kiciochpyta #lte #internet #telefony
Zaloguj się aby komentować
Hej, wczoraj wystartował mój hosting VPS i Minecraft - https://ivhost.pl . Z tej okazji do końca miesiąca są promocje -50% na wszystko poza domenami. Chętnie też przyjmę wszelkie rady dot. strony itd., sam mam 19 lat i to mój pierwszy większy projekt, a wiem, że tutaj są ludzie z doświadczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Teraz trochę technicznego info:
Serwery Minecraft wyposażone są w CPU AMD Ryzen 9950X, pamięć RAM DDR5, dyski SSD NVMe, łącze 10 Gbps, Anty DDoS'a od Path (1 Tbps nie przejdzie), lokalizacja serwerów to Polska (Wrocław).
Serwery VPS mają CPU Intel Xeon E5-2699v4, pamięć RAM DDR4, dyski SSD NVMe, łącze 10 Gbps i potężnego Anty DDoS'a - arbora od synlinqa (do 300Gbps na spokojnie), lokalizacja to Holandia.
Panel hostingu jest w nuxt + vue, django + drf (rest api). Wykorzystywane jest sporo mikroserwisów, część z nich to golang, trochę php ale głównie python (django). Serwery Minecraft działają w dockerze, w osobnych kontenerach. Do serwerów VPS wykorzystywany jest proxmox.
#hosting #vps #minecraft #chwalesie #programowanie #tworczoscwlasna #technologia #internet
Zaloguj się aby komentować
No teraz to zaszaleli… DZIESIĄTKI takich reklam zgłosiłem w ostatnich latach i wszystkie zgłoszenia odrzucono xdxdxdxd
Hajs z reklam się musi zgadzać!
#facebook #socialmedia #internet #oszustwa


@Cybulion byłoby ideolo ale niestety spora część znajomych uparcie tam siedzi i odmawia nawet nie ruszenia się, ale otwarcia, co jak na dzisiejsze standardy jest jakimś- no nie chcę powiedzieć absurdem, ale czymś mocno zakrawającym o to. Ja rozumiem te 20 lat temu, jak w naszych kręgach było w GG i w sumie tylko to, bo nasza-klasa to był inny target, a FB to ledwo co wtedy powstał jako kampusowy projekt, ale dziś? Mam fejsa, w sumie to tylko dla Messengera, bo na sam portal to wchodzę już tyle co nic. Mam Discorda. Mam Whatsappa. Mam Signala. Założenie tego konta to dosłownie kwestia minuty-dwóch. I mówię takiemu człowiekowi- chodź na Discorda. Albo WA. Albo gdziekolwiek- fejs zdycha i tam jest coraz mniej czegokolwiek. "Nie". Czemu? "Bo tak". I weź z takimi rozmawiaj. I tak, niby mógłbym walnąć ultimatum, ale obaj wiemy jak to się prędzej czy później skończy- smsami albo telefonami z wyrzutami czemu nie odpisuję.
@Cybulion takie prywatne z pierdyliardem ludzi usunąłem, niewiele później musiałem założyć „służbowe” do zarządzania profilami firm i też początkowo miałem puste, ale tych najbliższych znajomych, z którymi mam kontakt zacząłem dodawać.
A poza tym mam masę regionalistów i grup o regionie gdzie trafiają się ciekawe perełki od lokalsów, kt czy grupowe spacerki, wydarzenia leśnictw itp. ;p
Np. nie wiem czy wiesz, ale Pan Skrobot założył niedawno nową inicjatywę w Glaznotach i podrzuca ciekawostki, a jest współautorem najlepszej książki o Wzgórzach :D
https://www.facebook.com/share/3564mign5bx6zwKh/?mibextid=LQQJ4d
Dbam o swoją tablicę i szanuję własne kliknięcia ;)
Zaloguj się aby komentować
Leze se tak o na łóżku i se rozmyślam o dawnych internetach, więc pomyslalem why not nie zapisac se to w rwmach pamietniczka hejtowego cnie
A **WIEC ODBYWAM NOSTALGICZNA PODROZ PALCEM PO internetowej mapie właśnie **
Był taki osiołek nazywany emule tam pobierałem często gry przez tydzień żeby na końcu się przekonać że nie działają mi one
Kilka razy podkradzionym mamy telefonem wyslalem sms na **Torrenty org **
Niebieski jak hejto był znany peb do złodziejstwa wszelakiego lecz peb upadł w końcu na łeb i dziś nie ma go chyba
Dawkę MP3trojek dostarczał mi mały programik który się nazywał ARES i ściągałem głównie z niego masę rapu stare wwo, slums attack, don guralesko, lecz spłaciłem swoje złodziejskie dziecinnych czasów przewinienia bo dziś te płyty mam na półce w domu wszystkie - byłoby nie w porządku nie mieć skoro dorastałem z tymi rytmami polecam nawet nie miłośnikom hip hopu!
lecimy dalej bo zbaczamy z tropu naszej mapy, dalej temat muzycznych stronek gdyż była taka strona do słuchania **wrzuta **to z niej linki wysyłało się ludziom jak chciało się pokazać coś do posłuchania, a jeśli chciałeś se to pobrać to url wklejales do zrzuta
Honorowo wstąpimy paluszkiem na mapie do nasza klasa, ale bez pogrubienia gdyż to nie była moja często wizytowana wuwuwu
Wolałem napierdalać na gadu gadu i wysyłać dziewczynom z podstawówki emotki <sex>
Jeśli już jesteśmy w tych rejonach to wraz z dorastaniem zacząłem pojawiać się na stronie **sex planeta peel, **gdzie marszylem Freda do galerii bzykających się par, później już pamiętam z były to filmy ja redtube
Mniejsza do czego zaczynałem walić konia jako małolat
Wróćmy do czasów bliższych dzisiejszym moim prawdziwym miejscem gdzie się zaszyłem na kilka lat poznając masę userow I pisząc kilkadziesiąt tysięcy postów był **DARKWAREZ, ** którego jeśli w latach świetności (czyli all time) nie znałeś to chyba źle oceny miałeś i mama ci zabraniała w komputer czy coś
Poznałem tam też pierwszego i ostatniego do tej pory kolegę z którym regularnie się spotkałem na gierki, kilka lat nazwijmy to przyjaźni Szymona aka KupaMan być nawet może kojarzycie go pozdrowienia mu sle serdeczne mimo że rozdzieliły się w końcu nasze drogi ja w patologię I próbowanie dragow I innych dobrodziejstw, on w normamne życie ma żonę i w sumie tyle wiem na dziś o nim powodzonka dla nich i małych kupek juniorów zycze
Po upadku darkwarez poszedłem na nieszczęsny WYKOOP na którym z dwa lata się udzielałem i było ok w tagach swoich typu gry konsole i inne chujstwa, następnie mi się znudziło, z rok lub dwa lata nie udzielania się tam wróciłem nakurwiac wysrywy bezsensowne bez tagow i skladni jak reszta idiotow
Koniec końców dostałem bana na miesiąc bo wyjebane miałem i się nie chamowalem z gadkom
Takim sposobem trafiłem na💙 hejto💙gdzie wpierw kontynowalem wysrywy z wikopu przed banem tam tyle że tutaj jedyna różnica to że bardziej składne i sensem jakimkolwiek minimalnym bo jakoś samo to miejsce powodowało że się chciało pisać odrobinę lepiej
Wymęczyło mnie to po miesiącu gdyż jako jedyny tak się zachowywałem i coraz więcej osób na czarno mnie dodawało
Postanowiłem więc olać hejto i was bo nie miałem zajawki na sensowne i normalne udzielanie i zawieranie znajomości w necie, jednak oto jestem poraz drugi i znów jest lepiej już z mojej strony jeśli chodzi o udzielania się tutaj, choć jakiejś tam więzi ekstra nie mam z wami bo pisz w sposób nie wiem jak to nazwać o wiele bardziej płytki niż większość tutaj
Ale jara mnie ze jesteśmy stare dziady ekipa boomerow I w ogóle lubie was heh
Pozdrawiam was z tej okazji wszystkich nawet tych co mają mnie na czarno i tych co nie mają na czarno a mają mnie na czarno a nie pałają sympatią zbyt dużą
W sumie jedyne co by mnie jeszcze dopełniło hejtowanie to odblokowanie przez ludzi którzy mnie zbanowali a lubię czytać ich treści bo mogę to robić gdyż dziwnie działa to hejtowe blokowanie połowicznie
#nostalgia #internet #piractwo #neostrada #wspomnienczas #kiedystobylo
Jo

Zaloguj się aby komentować