
Historia jednej fotografii z Bazy Zdjęć PAP: polskie transatlantyki w II RP
W latach 1930–1939 pod polską banderą pływało siedem pasażerskich transatlantyków: "Kościuszko", "Pułaski", "Polonia", "Piłsudski", "Batory'', "Chrobry" i "Sobieski". Droga morska była wówczas jedyną i najtańszą formą bezpośredniej...


















