Dziura w rządowym systemie moj gov pl
Można było podejrzeć dane z paszportów
Tym razem był dostęp nie tylko do danych osobowych ale też
-PESELu
-Zdjęcia
-Wzoru podpisu
A kto jest Ministrem Cyfryzacji?
Nie czasem ten od respiratorów? Nie ten, którego wykop promuje (na wypoku i prywatnie przez Białka)?
Chłop w normalnym kraju powinien mieć postawione dawno zarzuty.
#polska #polityka #bekazpisu #bezpieczenstwo #technologia

@raul7788
W Centralnym Ośrodku Informatyki prowadzimy cykliczne audyty bezpieczeństwa naszych systemów oraz audyty przedwdrożeniowe wszystkich usług, które udostępniamy. Usługa, na którą wskazuje Pan redaktor, również była testowana pod tym kątem.
No jak widać za⁎⁎⁎⁎ście była testowana że najbardziej oczywisty scenariusz pominęli xD
Zaloguj się aby komentować

Broń kupuje się dziś głównie dla przyjemności jej posiadania, trochę też dla podtrzymania tradycji. Jedyny wyjątek „utylitarny” stanowią myśliwi - mówi Jarosław Lewandowski, redaktor naczelny czasopisma "Strzał.pl", w rozmowie z Portalem Obronnym. #bron #bronpalna #polska #bezpieczenstwo...

W pobliżu morskich kopalni ropy i gazu zlokalizowanych na złożu B8, w polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej zakotwiczyła jednostka morska, która wcześniej zawijała do portów w Obwodzie Królewieckim. Ruchy podejrzanego statku obserwuję m.in. Marynarka Wojenna.
#ciekawostki #bezpieczenstwo...
Pamiętacie wyciek danych osobowych z morele net? Jeden z pierwszych RODO procesów w Polsce.
Wyciekły:
Około 2 mln rekordów: e-maile, numery telefonów, imiona i nazwiska, hashe haseł, czasami adresy doręczeń.
W przypadku około 35 tys. osób wyciekły dane z ich wniosków ratalnych. A zakres danych obejmował dodatkowo numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości, wykształcenie, adres zameldowania, adres do korespondencji, źródło dochodu, wysokość dochodu netto, koszty utrzymania gospodarstwa domowego, stan cywilny, wysokość zobowiązań kredytowych czy alimentacyjnych.
UODO nałożył na Morele.net karę w wysokości 2 830 410 PLN. Sporo... Morele się odwołało i ...
Naczelny Sąd Administracyjny właśnie uchylił wyrok w sprawie Morele i zasądził od UODO (nie od Morele!) 65 000 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego. Bo – w skrócie – zabrakło opinii biegłego. Tym samym zakończył się wieloletni spór i pierwsza sprawa dotycząca naruszenia RODO w Polsce.
źródło: https://niebezpiecznik.pl/post/morele-wyrok-nsa-uodo-65000/
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #bezpieczenstwo #rodo
I słusznie. Wiem, że w naszym społeczeństwie jest bezmyślna niepohamowana agresja dążąca do karania innych. Trzeba się jednak zastanowić czy ta kara zabezpieczyła by owych klientów których dane wyciekły - otóż nie. Czy państwo zablokowało nie wiem, PESEL-e chociażby osób, których dane wyciekły. Czy zrobiła COKOLWIEK poza nałożeniem kary? Też nie. Czyli kara miała wystąpić tylko dlatego, bo jeden pajac z drugim chce narzucać firmom prywatnym zasady, które sami mają w d⁎⁎ie, a w razie ich nie spełnienia (bo to trochę za mało) chcą do⁎⁎⁎⁎⁎olić im karę. Kogoś tu coś mocno w główkę uderzyło.
Jeśli NSA uchylił wyrok WSA (bo z artykułu wynikają sprzeczne informacje) to sprawa się nie zakończyła tylko trafi znowu do WSA celem wydania kolejnego wyroku. Ten pewnie uchyli zatem decyzję UODO i sprawa (jeśli nikt znowu nie złoży skargi kasacyjnej) trafi do UODO celem uzupełnianie postępowania i wydania kolejnej decyzji. Żeby sprawa się zakończyła to sąd musiałby uchylić decyzję i umorzyć postępowanie.
Zaloguj się aby komentować
Obiecalem, ze napisze z grubsza o procedurze wejscia do confined space, no to pisze. Uwaga, bedzie dlugo.
Dlaczego confined spaces sa takie niebezpieczne? Bo ludzie to dzbany ;) kazda smierc w przestrzeniach ograniczonych to wina czlowieka - posrednia lub bezposrednia. A czym w ogole sa te przestrzenie zamkniete? Zaleznie od definicji, ale przyjmujac najobszerniejsza, brytyjska - to kazde miejsce, przestrzen, ktora ze wzgledu na swoja charakterystyczna budowe stwarza zagrozenie dla pracujacych tam osob, czyli wszelkiego rodzaju zbiorniki, wlazy, komory, wykopy (!), silosy, itp. To zagrozenie moze rowniez powstac dopiero przez to, ze zaczniemy tam wykonywac prace, np. spawac i bedziemy zabierac tlen z atmosfery.
To jakie glowne zagrozenia wystepuja? Uduszenie z braku powietrza / tlenu, gazy toksyczne/ wybuchowe (np. H2S), wszelkiego rodzaju uszkodzenia ciala z powodu upadku, potkniecia, uderzenia, przegrzanie, utopienie w plynie lub sypkim ladunku.
No dobra bartek, ale przeciez wszedzie mozna sie uszkodzic, zlamac noge, wiec po co to halo? Ano po to, ze sprobuj teraz wytargac takiego gamonia z kilkunasto lub kilkudziesiecio metrowego zbiornika majac po drodze roznego rodzaju przeszkody.
Dobra, dobra, to do meritum - jak wyglada procedura, w skrocie.
Musimy miec wazny permit to work. Wypelniajac go przelatujemy wszystkie elementy, ktore sa istotne dla naszego bezpieczenstwa.
Po upewnieniu sie, zd zbiornik jest pusty, otwieramy manhole (te takie wlazy) lub hatche i wentylujemy mechanicznie 24h lub 12h, zalezy od zbiornika.
Chief Engineer musi zrobic tzw. LOTO (lock out, tag out) na urzadzeniach mogacych zalac dany zbiornik. Moglby zaizolowac pompy, ale po co, skoro mozna tylko kilka zaworow doprowadzajacych wode do tego zbiornika.
Odgradzamy strefe, przygotowujemy rescue team i caly sprzet - tripod z uprzeza, aparat powietrzny, nosze, apteczke.
Uzgadniamy rescue plan - w jaki sposob wydostaniemy poszkodowanego w razie wypadku i spisujemy to na odpowiednim formularzu.
Ok, idziemy… albo nie idziemy. Najpierw sprawdzamy atmosfere w srodku, mimo tej dlugiej wentylacji mechanicznej. Wrzucamy multigas detector do srodka (a wlasciwie specjalna dostawke) i w kilku miejscach robimy odczyt bedac ciagle na zewnatrz. Zapisujemy.
Mamy naszego watchmana na gorze, komunikacja sprawdzona, latarki zabrane, lecimy zabierajac ze soba co najmniej 2 detektory gazow.
Permit to work podpisuje osoba, ktora dowodzi w srodku, osoba odpowiedzialna za dany obszar (tutaj kapitan) i osoba, ktora dany permit tworzyla. Izolacje podpisuje chief engineer i dolacza sie ja do dokumentacji razem z pomiarami atmosfery, entry checklist, lista wejsc/wyjsc, rescue planem, risk assessmentem.
To chyba tyle. Jak cos to pytajcie, winszuje kto przetrwal do konca.
#barteknamorzu #pracbaza #ciekawostki #morze #statki #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przestańcie mi fortigate prześladować chińczyki wredne!
#bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński poinformował, że trwa kolejny atak hakerski na ePUAP, czyli platformę służącą obywatelom do załatwiania spraw urzędowych online. "Usługi są dostępne, ale mogą wystąpić utrudnienia" - dodał Janusz Cieszyński. #internet #cyberbezpieczenstwo #hakerzy...
Chce sobie pojechac do stanow i szukajac informacji o USA taki filmik znalazlem o polsce. Spodobal mi sie to go tu wstawie.
Ogolnie mam wrazenie ze opinia o Polsce i polakach ostatnio pozytywnie sie zmienia.
https://m.youtube.com/watch?v=995XEPuyXj0
#podroze #polska #bezpieczenstwo #emigracja
@Mielonkazdzika Opinia o Polsce, jeśli już ktoś faktycznie tu był, jest za granicą bardzo dobra. Ale ten filmik i sam kanał wydaje mi się podejrzany, jakby ktoś podpisał umowę na promowanie państwa — najpierw kilkanaście czy kilkadziesiąt filmików o Indonezji, później o Tajlandii, teraz o Polsce, zdecydowana większość filmików z oglądalnością parę tysięcy widzów lub poniżej, a mimo to całkiem wysoka profesjonalność... No nie zdziwiłoby mnie to, gdyby kiedyś wyszło, że to kolejna płatna promocja krajów.
Opinia o polakach jest dobra u osob, ktore poznaly normalnych polakow lub byly w naszym kraju. Nic dziwnego, ze w uk wiele osob ma o nas wyrobiona opinie, bo niestety element, ktory tam pojechal dal swiadectwo. Media tez bywaja bezwzgledne i probuja jakas narracje przepchnac, w zaleznosci od tego jaka jest potrzeba polityczna. Zupelnie nie mamy czego sie wstydzic i nie mamy powodow do kompleksow. Jesli ktos twierdzi inaczej to niech wypierdala.
Zaloguj się aby komentować
Hej #wroclaw . Wiecie że jeden kebs u was robi karierę międzynarodową?
https://www.youtube.com/watch?v=slNe6z9gFv0
Mowa o ostrykebs.pl - mowa o nim na kanale z 1.8mln subów xDDD
#bezpieczenstwo #it #informatyka #programowanie
Zaloguj się aby komentować

Z uwagi na to że lato zbliża się małymi kroczkam, chciałbym przypomnieć i przestrzec zwolenników skoków na główkę aby zawsze przed skokiem sprawadzali głębokość wody.
#bhp #bezpieczeństwo #lato #woda #skokidowody
#kuprzestrodze #plywanie #inwalidztwo #niepelnosprawnosc #niepelnosprawni
Zaloguj się aby komentować

"Opisany przez nas w poniedziałek wyciek kilku milionów loginów i haseł polskich internautów wzbudził sporo emocji. Skontaktowało się z nami wiele osób, opowiadających prywatne i firmowe historie z nim związane – poniżej podsumowanie ich relacji.
Przypomnijmy – w poniedziałek wieczorem na...

Mamy prawdopodobnie do czynienia z jednym z największych jednorazowych wycieków w historii polskiego internetu. Do sieci trafiły miliony loginów i haseł powiązanych z polskimi serwisami online oraz kontami Polek i Polaków na całym świecie.
#bezpieczenstwo #cybersecurity #internet #polska...
Na granicy Polski i Białorusi w najlepsze trwa festiwal spierdolenia. ¯\_(ツ)_/¯
Ostrzegam, mocne!!!
Filmik:
https://video.twimg.com/ext_tw_video/1663057915840692226/pu/vid/960x720/mZiaELYYF1fE59n9.mp4?tag=12
Więcej:
https://twitter.com/obserwujesobie/status/1663058081469669376?s=20
#bialorus #bekazlewactwa #emigracja #bezpieczenstwo #zagranica #wiadomoscipolska #heheszki
/tag/dowcipy

Zaloguj się aby komentować

#jebacpis #ruskaagentura #wiadomoscipolska #bezpieczenstwo
Bardzo ciekawy zbiór newsów ze świata cybersec. Marchew poleca ( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ )
https://spolecznosc.payload.pl/
https://payload.pl/ ma głównej również kilka ciekawych artykułów •‿•
#cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #informatyka #komputery #payload
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Fragment Sesji Semiku Województwa Pomorskiego. Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Więcej na ten temat: https://expresskaszubski.pl/pl/19_wi...
polska #wiadomoscipolska #rolnictwo #zywnosc #bezpieczenstwo