Zaloguj się aby komentować

Czy 180g płyta winylowa brzmi lepiej? Czy kolor tworzywa ma wpływ na brzmienie? Dlaczego picture disc potrafi zabrzmieć gorzej? Między innymi na te pytania dotyczące (nie zawsze) czarnej płyty odpowiada Grzegorz Sawa-Borysławski – człowiek stojący za Beevinyl, ale również muzyk zespołu Hurt. Wokół...
Dzień dobry. Mam taką wieże technics. Mam do niej ogromny sentyment jednak brakuje mi pokrętła regulacji głośności. Nigdy go nie miałem :(. Czy wiecie gdzie mogę takie dokupić lub czy jest wśród was ktoś kto po podaniu wymiarów wydrukuje mi to w 3d ? Sprzęt dużo dla mnie znaczy a brak gałki mnie irytuje.
#elektronika #audio #audiovoodoo #majsterkowanie #druk3d #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Takie zdjęcia znalazłem w internecie.
A opinie na stronie producenta są następujące (oczywiście wszystkie 5/5, pisownia oryginalna):
„Witam, niedawno zakupiłem listwę tej małej manufaktury i odrazu wiem że już nigdy nie pozbędę się tak wspaniałego inżynieryjnego majstersztyku za tak niską cenę. (…) Wspaniały balans tonalny , nasycenie , wypełnienie oraz dynamika . Utwory dziesiątki razy słuchane zmieniły się , jakby na nowo je nagrano dodając więcej smaczków dźwiękowych których wcześniej nie było słychać. Najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku !!! Nawet obraz w telewizorze poprawił się , kolory , czerń i biel jest o wiele lepsza.(…)”
„Pięknie wykonana listwa. Naprawdę ładny mebel, który wygląda na cięższy niż jest w rzeczywistości. Najważniejsze jest jednak to, że nie gasi ona dynamiki, nie ukrywa informacji, a z tym do tej pory się borykałem”
„Producent twierdzi że listwy są wstępnie wygrzane i faktycznie po niespełna kilku godzinach pracy listwa ustabilizowała się i zaczęła zaznaczać swój wpływ na system. Ale to chyba żel powiedziane, ona nie zaczęła zaznaczać wpływu ale pokazała jak gra system, na który nie wpływa listwa nafaszerowana wszelkiego rodzaju filtrami, DC-blokerami i innymi udziwnieniami a takie listwy to praktycznie 90% oferty rynku. To właśnie wyeliminowanie tych zamulaczy powoduje, że system zaczyna brzmieć w sposób spektakularny w jaki nigdy nie brzmiał a co ciekawe słyszymy to czego nigdy po naszym systemie byśmy się nie spodziewali.”
„Moje audio teraz gra pięknie. Muzyka az wciąga w scenę, jest głębsza i szersza, dużo detali. Wspaniala zarówno góra, średnica jak i szybki, zwarty, różnorodnych bas. Teraz mam wrażenie jak gdybym posiadał inny lepszy wzmacniacz.(…) Ps. Jeszcze 3 msc temu usmialbym się czytając taka recenzję a dzisiaj wiem jak duże znaczenie mają przewody dla całego systemu audio„
„W tej chwili nie potrzebuję już nawet zmieniać kabli głośnikowych, na tyle poprawiło się brzmienie systemu, aczkolwiek pewne próby jeszcze poczynię, ponieważ wydaje mi się, że dopiero zapewnienie dobrego zasilania (listwa, kable zasilające) otwiera pole do popisu dla pozostałych kabli, czy to głośnikowych czy interkonektów.”
#tonskladowy #audiovoodoo
@myoniwy nie patrz xD


@Felonious_Gru https://solidcoreaudio.pl/pl/product-category/listwy-sieciowe-pl/
Trochę tanio, chyba trzeba dokupić podstawki i izolatory do kabli. Byle solidne takie za 1290 zł zestaw. Na wszelki wypadek kupić dwa zestawy, ustawić izolator na izolator i dopiero na to kable i listwy.
"W tej chwili nie potrzebuję już nawet słuchać muzyki, fotografuję tylko zestaw i wrzucam na FB - Doświadczony Meloman"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam opisy i recenzje kabli sieciowych, np. ten za 4800 co zapewnia "wysoką synergię" i "poprawiony rysunek 3d"
Zaloguj się aby komentować
Za każdym razem kiedy widzę takie coś to aż mnie skręca że śmiechu xD
Gdyby ktoś chciał można sobie poczytać cały artykuł Tutaj
#audiovoodoo #bekazaudiofili #elektronika



Zaloguj się aby komentować
Poszerzacz sceny xD
#audiovoodoo #pasjonaciubogiegozartu #szury #muzyka #elektronika #gownowpis #tonskladowy

Zaloguj się aby komentować
Komu hajendowy bezpiecznik za 40kPLN?
#audiovoodoo #audiofile #bekazaudiofili #elektronika


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Audiofilstwo is da wey
#heheszki #humorobrazkowy #gownowpis #audio #audiofile #audiovoodoo i tak trochę #muzyka ale to ostatnie to niepotwierdzone xD

Zaloguj się aby komentować
Wychodzę z hobby (trochę mi się znudziło), to napiszę w miarę krótki poradnik co i jak w kategorii słuchawek.
#audio #sluchawki #audiofile #poradniki
TL;DR: Nie chce mi się czytać, nie chce mi się myśleć, co wybrać?
Dokanałówki TWS, wybierz sobie coś np z tej listy:
https://www.scarbir.com/truewireless
Od kilku lat tego typu słuchawki potrafią grać całkiem dobrze, a poza tym są niesamowicie praktyczne.
Słyszałem, że niektórym ludziom przeszkadzają gumki/silikony/pianki w dokanałówkach, jeśli nie należysz do tych pechowców to odradzam gołe słuchawki douszne (jak zwykłe AirPods), nie wyobrażam sobie jak mogą reprodukować subbass i część bassu...
Niedługo będę sprzedawał swoje MICROLAB SOLO 7C 2.0 , może ktoś byłby zainteresowany? W cenach jeszcze się nie orientowałem, więc nie wiem ile dokładnie będę chciał. Wiadomo, że o sprzęt trzeba dbać, więc są w stanie idealnym, nie katowałem ich. Dzielnie mi służyły, jak podepnie się dobrego DACa to grają bardzo ładnie.
#audioboners #glosniki #homeaudio #audio #hifi #pytanie #audiovoodoo #sprzedam
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem trochę lepsze głośniki w miejsce starodawnych, prawie pełnoletnich plastikowych głośniczków 5.1 no i teraz cała kolekcja mp3 nadaje się co najwyżej na śmietnik. Większość kawałków w 128 kbs i nawet moje drewniane ucho słyszy teraz te zniekształcenia od kompresji i metaliczne podźwięki aż się słuchać odechciewa - kaszana jednym słowem - a na tych starych szumidłach nie było aż tak tego słychać (chyba miały tak wąskie pasmo).
No k⁎⁎wa mać, że tak powiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #gorzkiezale #audio #audiovoodoo #gownowpis #comniewkurwia #kurwamac #benc

Dlatego jak ściągam muzykę to zawsze albo w formacie wave lub flac. Poza tym, rakiem jest sprzedawanie muzyki przez wykonawców tylko w formacie mp3.
Teraz kolejnym krokiem dla ciebie będzie przejście na słuchanie bezstratnych plików, a potem kupno karty dźwiękowej. Jest też opcja dla biedaków czyli ASIO4ALL lub/i ViperFX/fxsound
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#audiovoodoo #audiofile #przemyslenia
https://www.youtube.com/watch?v=2kjQs3d51i0
Skecz dobry, ale... jakbym oglądał film o Yeti. Sam się interesuje sprzętem, troszkę poznałem sporo osób zainteresowanych audio i... zero ludzi figurujących w umyśle normika jako ci słynni audiofile. Zacznijmy od tego, że mało kogo stać na takie rzeczy, ale nawet ludzie z kolekcją flagowych słuchawek rozumieli, na co wydają pieniądze.
Sporo rzeczy w audio, szczególnie pełnowymiarowym, ma tragiczny stosunek cena/jakość, ale w praktyce nikt nie kupuje jakiegoś audiovoodo. Za to widzę festiwal "nie znam się, to się wypowiem" i co któryś ma kolegę-audiofila, którego nie dość, że stać na kable za 5000/metr, to jeszcze je kupuje. WTF. Nie wiem też, skąd Ton Składowy bierze swoich ludków na YT.
BTW co do drogich kabli, jak chcecie zarobić, to macie kierunek dobry: https://vikingweavecables.com/ . Kto to kupuje? Pewnie ktoś, kto chce "biżuterie" dla swojego endgame.
Zaloguj się aby komentować
Hej, potrzebuję Waszej pomocy ze słuchawkami - jak zniwelować ból głowy, którego od nich dostaję.
Mam słuchawki Sony WH-XB900N. Błąd młodości, mają super mocno podbity bas. To słuchawki wokółuszne, zamknięte, bezprzewodowe, z ANC, a earpady ze sztucznej skóry.
Problem polega na tym, że gdy ich używam, boli mnie głowa. Różnie, ale wydaje mi się, że z reguły po około godzinie używania ból głowy pojawia się. Boli raczej w okolicach skroni i jakby frontu czaszki. Jest to ból, który czuć jak by ucisk. Kiedyś tak z nimi nie miałem, ale teraz mam.
Nie słucham muzyki głośno, nawet sprawdzałem jako tako i muzykę mam w okolicach 75dB.
Próbowałem wyłączać ANC. Tutaj zaznaczę, że mam też inne, dokanałowe słuchawki i tam ANC nie powoduje kompletnie żadnego wpływu na ból głowy.
Powiedziałbym, że słuchawki są wygodne k nie uciskają jakoś szczególnie. Jak chodzi o ich ustawienie to pałąka nie mam na środku głowy, tylko bardziej z tyłu. Z głupiego powodu, bo nie chce, żeby mi odciskały wciśnięty pasek na włosach.
Zacząłem też używać equalizera, stworzonego na podstawie częstotliwości odpowiedzi tych konkretnych słuchawek. Używałem różnych profili - krzywej Harmana jak i takich, które bas niwelują. Nie pomogło nic.
Chciałem kupić inne słuchawki, ale wszystkie bezprzewodowe profil dźwięku mają w kształcie litery V, więc mam obawę, że to w niczym nie pomoże i zmienię słuchawki a problem pozostanie.
Co jeszcze mogę zrobić? Co może być przyczyną? Mieliście podobnie? Pomóżcie mi proszę znaleźć sposób na zlikwidowanie bólu głowy od słuchawek.
#sluchawki #audio #audiovoodoo #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #programista15k
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #audiovoodoo

Zaloguj się aby komentować
Tomki z #audio po mału przymierzam się do kupna czegoś lepszego niż moje głośniki Microlab Solo 6C. Nie chce też wydawać miliona monet na sprzęt i wpadł mi w oko ten poniżej. Czy ktoś znający się w temacie mógłby się o nim wypowiedzieć? Nie musi to być klasa ultra-premium byleby grało przyjemnie dla ucha w pomieszczeniu ok. 15 m2. Amplituner z zestawu ma wejście dedykowane do gramofonu na czym również mi zależy.
#audiovoodoo #audioboners #yamaha #glosniki #pytaniedoeksperta #pytanie zawołam też #audiofile ale was się boję, bo dobry sprzęt zaczyna się od 30 000 zl

Zaloguj się aby komentować
#audiovoodoo #bekazpodludzi
Audiofilskie SSD

Zaloguj się aby komentować
Mam #sluchawki Sony WH-XB900N (https://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/wh-xb900n )
Mają ANC oraz wzmocnione bassy systemem Xtra Bass.
Kiedy ich używam, a zwłaszcza do pracy, gdy trwa to trochę dłużej ciągiem - słucham przed komputerem muzyki i rozmawiam online - źle się czuję. Odczuwam albo zmęczenie czy dyskomfort, albo nawet i ból głowy.
Co może być tego przyczyną? ANC czy może podbite basy? Może jeszcze czegoś innego?
Mam je już parę lat. Wydaje mi się, że wcześniej nie odczuwałem niczego takiego, a teraz zacząłem. Czy da się to ogarnąć jakoś ustawieniami? Czy jest to poza konfiguracją i pora np. na nowe słuchawki? Jeśli tak, to jakie? Bez podbitych basów? Poszukuję porady czy mogę coś w ich ustawieniach pozmieniać, żeby jednak czuć się w nich bardziej komfortowo.
#audio #muzyka #audiofile #audiovoodoo
@sayda Zacznij od tego co nic nie kosztuje. Włącz filtr sub-sonic, albo wogole zmniejsz bas. Może spróbuj ustawień "kształtujących" dźwięk na inne, albo poprostu daj na "flat".
Masz słuchawki wokółuszne, może wyprobuj nauszne, są niestety zazwyczaj nieco mniej wygodne.
Jeśli dalej będą problemy, to może masz coś z błednikiem, albo chore ucho/uszy?
@ivaldir wlasnie mam nauszne, przewodowe, jakies za 70zl, ktore kiedys dostalem w pracy. i szczerze? to mam wrazenie, ze dzwiek na nich bardziej mi sie podoba, a na pewno sa leciutkie mimo wszystko i nie sprawiaja mi w sumie zadnych klopotow.
zastanawialem sie czy ich po prostu nie uzywac, ale ciezko mi przeskoczyc, zeby odpuscic sluchawki za jakeis 600zl na rzecz sluchawek za 70zl, ktore wydaje mi sie, ze graja lepiej, a na pewno nie powoduja calego tego dyskomfortu
testuje dwie opcje - wylaczone ANC oraz teraz tez zmniejszone basy. jak w equalizerze na spotify odpalilem profil "mniej basow" to jak tylko uslyszalem nowy dzwiek po ich obnizeniu to od razu poczulem jakby mniejszy nacisk czy cisnienie na uszach. byc moze to wlasnie kwestia tych basow
@sayda Dokładnie tak do tego podejdź: eliminacja potencjalnych winowajców. Możesz zacząć od pojedynczych zmian. Dopiero jeśli to nie pomoże zmiany wprowadzaj grupowo.
Modeli słuchawek jest zatrzęsienie, dobór to może być mocno indywidualna sprawa. No i zależy w czym zlokalizujesz przyczynę problemu.
Zaloguj się aby komentować