Zaloguj się aby komentować
Hej, Czy gdziesz w okolicach Gdańsk znajde salon ze słuchawkami do odsłuchu. No i chodzi o duze muszle, a nie pchełki lub osiadające na uchu.
Głównie interesują mnie modele Bayerdynamic, nie interesują mnie marki marketowe (jbl, skully?, panasonic, sony, Philips). Sluchalem fioo ft3 i graja dobrze tylko z idealnym źródłem i dac.
Preferuje zamkniete konstrukcje, bo odsłuch w pomieszczeniach wspólnych i komunikacji. Idealnie jakby byl mikrofon do rozmow. Aha, jeszcze nie chce Bluetooth.
Bayerdynamic dt 770 pro x le grały fajnie, ale oddalem bo zaczely trzeszczeć (moze na kablu). Ktos ma moze wersje nielimitowaną i porównanie? - podobno zmienili charakterystykę trochę.
#sluchawki #salonaudio #gdansk #audiofile
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #audiofile #elektryka #szarlatani #pieniadze
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Komu hajendowy bezpiecznik za 40kPLN?
#audiovoodoo #audiofile #bekazaudiofili #elektronika


Zaloguj się aby komentować
Kruci, stało się. Moje słuchawki w nocy z 20 na 21 września dokonały żywota. Bałem się, że mordercą będzie bateria, lecz nic bardziej mylnego. Nóż w plecy wbiły mi zawiasy, a dokładniej plastik który trzymał zawias postanowił za⁎⁎⁎ać sepuku i już go nie trzyma. Elementy tak drobne, że nie widziałem przestrzeni, żeby jakkolwiek je "zatentegować".
Nim się pogodziłem, chciałem znaleźć dawcę, nawet jeśli musiałbym wymienić elementy po obu stronach i stworzyć frankensteina, który nie wie czy się identyfikuje jako czarny, czy jako biały. Niestety, ciężko znaleźć ten model z drugiej ręki, nawet niesprawne, a jak już, to za tak horendalne pinionszki, że wewnętrzna cebuloza kazałaby mi dorzucić kilka szekli i kupić nowe... gdyby tylko jeszcze były w sprzedaży.
Taką oto koleją losu, stałem się właścicielem nowych Beats Studio Pro.
I ech, nie jest to to czego szukałem. Nie chcę narzekać, bo grają świetnie, ale to nie jest ten profil dźwięku, do którego zostałem przyzwyczajony przez 5 lat użytkowania bardziej studyjnych słuchawek. Mięsisty bas jest fajny, ale w niektórych utworach muszę doszukiwać się szczegółów, które poprzednie słuchawki miło uwypuklały.
Czy biorąc Beatsy wiedziałem, na co się piszę? Tak.
Czy finalnie jestem zadowolony z wyboru? Ciężko stwierdzić. Chyba muszą mnie do siebie przekonać z czasem.
Mimo wszystko ogarnia mnie teraz sentymentalny smutek. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #gownowpis #audiofile #sluchawki
Szukałem czegoś na już i akurat była bardzo dobra cena na limitowaną edycję. Poza tym mają częściowe wsparcie dla ekosystemu Apple i pełne dla Spatial Audio. Są dość małe, na czym też mi zależało, bo często zabieram słuchawki ze sobą na krótsze i dłuższe wypady. No i z wyglądu mają jakikolwiek charakter, porównując do MX5 czy QuietComfort od Bose.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#audiofile #spotify #slowpoke
Ja całe życie #tidal i nie ścigam bitrate, ale krwa 96kbps jako "normal" xD Przecież to jest audio odpowiednik mema "need more jpeg". Dali by choć te 192kbps.

Zaloguj się aby komentować
Smucę się, bo zauważyłem, że moje kochane słuchawki powoli dokonują żywotu i mam obawy że ciężko będzie mi znaleźć dla nich godnego następcę. Jestem dość wybredny, bo spędzam sporo czasu z nimi. Towarzyszą mi prawie wszędzie gdzie się wybieram. A tego modelu już dawno niema w sprzedaży. Jak żyć moi drodzy? 😢
#sluchawki #zalesie i trochę #audiofile
Zaloguj się aby komentować
Audiofilstwo is da wey
#heheszki #humorobrazkowy #gownowpis #audio #audiofile #audiovoodoo i tak trochę #muzyka ale to ostatnie to niepotwierdzone xD

Zaloguj się aby komentować
Wychodzę z hobby (trochę mi się znudziło), to napiszę w miarę krótki poradnik co i jak w kategorii słuchawek.
#audio #sluchawki #audiofile #poradniki
TL;DR: Nie chce mi się czytać, nie chce mi się myśleć, co wybrać?
Dokanałówki TWS, wybierz sobie coś np z tej listy:
https://www.scarbir.com/truewireless
Od kilku lat tego typu słuchawki potrafią grać całkiem dobrze, a poza tym są niesamowicie praktyczne.
Słyszałem, że niektórym ludziom przeszkadzają gumki/silikony/pianki w dokanałówkach, jeśli nie należysz do tych pechowców to odradzam gołe słuchawki douszne (jak zwykłe AirPods), nie wyobrażam sobie jak mogą reprodukować subbass i część bassu...
Znalazłem na facebookowej grupie 😆😅
https://www.facebook.com/share/p/19zUiF8Ljt/
#audiofile #audio #caraudio #przewody


Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #muzyka #audio Róbcie co chcecie jesteście zjebani #audiofile beka z was
Zaloguj się aby komentować
#sluchawki #okazje #audiofile
HifiMan HE-R9, czyli lekko upośledzona wersja demo high-endu w twoim domu za grosze.
Mamy tutaj reckę https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-he-r9-recenzja/ sprzętu w cenie wyjściowej, czyli $599 bez podatków. Delikatnie rzecz ujmując, no nie spodobały się, tandetne wykonanie i dziwne strojenie nastawione na napuchnięty bass w tej półce cenowej były kiepską propozycją. Nie były beznadziejne, ale były bardzo źle wycenione.
HifiMan ma ogólnie taką politykę, że zaczyna drogo, po czym po kilku latach cena spada, czasem nawet do 30% ceny wyjściowej, robiąc nowe domyślne rekomendacje u recenzentów w danym pułapie budżetu. Tu, z racji słabej sprzedaży, postanowili chyba zaszaleć, albowiem..
Ja kupiłem je niedawno na promce za... niecałe 300zł. Wersje bez BT, bo tej bezprzewodowej szkoda dotykać.
Moje wrażenia?
plastik na muszlach sprawia wrażenie tak taniego, jakby faktycznie miały te 300 PLN kosztować... albo mniej.
dziwnie lekkie na głowie
wygoda użytkowania (przynajmniej krótkoterminowo) dobra, powyżej obecnej półki cenowej
strojenie (frequency response) brzmi trochę jakby słuchało się przez drzwi, z tym że wysokie tony koło 8khz są nadal obecne
...przez co bez ratowania się EQ nie nadają się do niektórych rodzajów muzyki (np Jazz)
...ale w innych kawałkach brzmią na swoją wanna-be kategorie cenową, np w tym https://www.youtube.com/watch?v=QHRuTYtSbJQ
dynamika (szczególnie w basie) jest autentycznie dobra i to jest główna zaleta tych słuchawek.
Wg recenzenta wyżej nie pasują też do wszystkich wzmacniaczy... z tym, że nie są w ogóle wymagające prądowo, wystarczy im pewnie apple dongle z zadatkiem.
Cały myk polega na tym, że o ile w wyjściowej cenie wykładają się na pysk względem konkurencji... no to aktualnie kosztują okolice 10% pierwotnej ceny i np nie wierzę, że za tyle pieniędzy cokolwiek nowego na rynku nawet się zbliży do poziomu dynamiki ich tonów niskich.
Problem polega na tym, że przez swoje niestandardowe strojenie nawet w takiej cenie nie są kandydatem do zakupu w ciemno, ale jak ktoś się nie boi przy nich pogrzebać, zrobić jakiś mod czy użyć zwykłego EQ, to mają niezły potencjał. Sam odpaliłem autoEQ do harman target i grały niby lepiej, ale wokale przestały brzmieć naturalnie. Dziwnym trafem duże słuchawki dynamiczne gorzej reagują na EQ niż np siedmioprzetwornikowe IEMy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jest też opcja, że ktoś lubi takie strojenie, a wiele podobnych można znaleźć w tych mainstreamowych słuchawkach BT z ANC.

Bardzo rozrywkowe granie, również polecam w obecnej cenie. Jak ktoś chce to pomimo tego że mają już dużo basu można dalej podbijać bas w EQ. W tej cenie głównym problemem są pady, które mogą być zbyt płytkie (ja musiałem włożyć waciki między muszle a pady) i fakt że obecnie nowe zamienniki kosztują prawie tyle ile nowe słuchawki.
Zaloguj się aby komentować
Audiofile to mnie chyba nigdy nie przestaną zaskakiwać. Kręcąc się po allegro znalazłem takie coś:
Filtr sieci LAN
LAN iSilencer usuwa zakłócenia elektryczne, które zniekształcają sygnał audio z Twojej sieci. Zmniejsza poziom szumów i zakłóceń.
Jest idealny dla Ciebie, jeśli korzystasz z połączenia przewodowego i chcesz zredukować/zminimalizować szum sieci.
Zmniejsz „szum” routera
Uwielbiasz swój streamer sieciowy, ale masz zakłócenia przez kabel Ethernet?
Zaawansowana technologia LAN iSilencer zapobiega zakłócaniu sygnału cyfrowego przez szum.
Możesz to podłączyć:
Do routera
Do przełączników/switchy
Bezpośrednio do ściennego gniazda Ethernet
Czaicie? Magiczna kostka która eliminuje zakłócenia cyfrowego sygnału audio. Sygnału który jest identyczny na wejściu i na wyjściu. Cena? Skromne 336zł, promocja blekfrajdowa ze standardowych 399zł.
Kiedyś dla heheszków pisałem, że mam fajnie wyglądające kostki do łączenia dwóch rj45 i czy by ich nie spróbować sprzedać za dobry hajs jako poszerzające scenę. Teraz to już nie wydaje się takie heheszkowate tylko realny plan na biznes.
#heheszki #audiofile


@Bigos Ja myślę, że nie powinni robić obniżek na taki sprzęt. Ceny powinny tylko rosnąć. Normalnie uważam, że wykorzystywanie osób nieporadnych jest moralnie naganne, ale z drugiej - osoby, które zabierają pieniądze głupcom można chyba porównać do wilków w ekosystemie. Wilki zabijają zwierzęta chore i słabe, co w rezultacie ulepsza pulę genową
Każda taka rzecz powinna kosztować grube tysiące, żeby zabrać osobom je kupującym wszystkie pieniądze i doprowadzić je do śmierci głodowej.
Przy okazji podpowiadam sprzedającym te cuda: nie myśleliście o tym, żeby sztuki wyprodukowane w danych miesiącach czy nawet tygodniach reklamować jako lepsze, bo akurat w tych miesiącach czy tygodniach prąd płynący do lutownic miał lepszą jakość? Wiadomo, że lepsze powinny być droższe. Na pewno gorsze nie powinny być tańsze. Nic za to nie chcę. Regulujcie po prostu dalej
Zaloguj się aby komentować

Zaczęło się od futer zwierząt, słowiańskich niewolników i arabskiego srebra. Droga do władzy na Rusi wiodła przez szlaki handlowe.
Fot. Mocarze, obraz Wiktora Wasniecowa z 1898 roku
domena publiczna
#hejto #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #nauka #wikingowie #audio #audiobook #audiofile
Czy są tu jacyś entuzjaści dobrego brzmienia, którzy mogliby polecić jakieś dobre głośniki do amplitunera DENON AVR-S670H? Kupiłem sobie ostatnio do kanciapy, więc pomieszczenie małe. Obecnie używam z głośnikami od wieży Philips FW-850C i brzmią świetnie (wyraźnie lepiej, niż z wieżą z zestawu), ale może dałoby się uzyskać coś więcej? Gdzieś czytałem, że dobrze współpracują głośniki od Indiana Line DJ 308. A może coś innego byście polecili? Widziałem też trochę leciwe Pioneer CS-545 za 2 stówki, ale nie wiem, czy się nie rozczaruję brzmieniem. Warto szukać trójdrożnych, czy porządne dwudrożne monitory też dadzą radę? Na coś zwracać uwagę przy zakupie? Dzięki!
#kiciochpyta #audio #audiofile #muzyka

@Westfield wzmacniacz kina domowego w schowku na miotły? Nie wygląda, byś miał tam miejsce na kolumny i przestrzeń odsłuchową. Jeśli to co masz, gra dobrze, to tego się trzymaj. Z kolumnami jest tak, że zmienisz miejsce/wysokość/rozstawienie bazy/kąt w pionie i zagrają inaczej. A jeszcze dorzuć do tego "graty" w tej kanciapie, które również wpływają na to co słychać.
Dowolne kolumny, polecane przez fanów audio, mogą zagrać u ciebie źle lub nie. Za dużo zmiennych i miejsce nie stworzone do słuchania.
Nic nie napisałeś o charakterze tego miejsca, rozmiarach, co w nim robisz, czy masz miejsce na podłodze, czy potrzebne podstawki/wieszaki. Nie, nikt nie doradzi. Każdy napisze, że te, czy tamte dobrze mu zagrały. O budżecie nawet nie wspominam.
Dobrze gra? Nie ruszać.
@em-te Wiesz, ja podchodzę do sprawy bez fachowej wiedzy, dlatego nie umieszczam informacji, które dla osób obeznanych w temacie mogą uchodzić za oczywiste. Jest to pomieszczenie o wymiarach 5 x 2 m, z czego ja siedzę na środku, a po obu stronach mam rozmieszczone głośniki. Rozłożyłem je na wysokości głowy, w równych odstępach i pod kątem 90 st. i chyba to wszystko, co w ramach swoich możliwości mogę zrobić, bo nie ma to być typowo audiofilskie pomieszczenie. A dostrzeżenie różnic w odsłuchu, w zależności od tego, po której stronie wiszą kombinerki, czy piła, chyba leży poza moimi możliwościami. Miejsce na podłodze się znajdzie, ale najbardziej optymalnie byłoby umieścić głośniki na obecnych już stołach po obu stronach - czyli monitory bez podstaw. Dookoła jest głównie drewno i płyta OSB, a pod sufitem pianka izolacyjna.
Do tej pory słuchałem na dość dobrych wieżach Philipsa i byłem bardzo zadowolony z jakości. Gdybym uznał, że "skoro gra dobrze, to nie ruszać", to bym przy nich został, a tu się okazuje, że wszystko jest względne i można zagrać o niebo lepiej! Dlatego teraz myślę, że może z głośnikami jest podobnie i po zmianie usłyszę znów nową jakość.
@Westfield Pioneer CS-545 - będą za małe mocą. Max. muzyczna 90 W, nominalna 45 W. A przy tym tym, taki zabytek ma prawo mieć zniszczone resory głośników. Jeśli masz możliwość zwrotu, to przetestuj te Indiany. Sam ich nie znam. Opinie mieszane - od zachwytów, po "buczy basem" "przypomina "Altusy". Lepiej by było, gdyby odsłuch był po dłuższym boku pomieszczenia. Inie 45 st a 36 st. Tak, by scena była nieco wyciągnięta. Masz wówczas nieco owalny ale większy obszar gdzie usłyszysz je poprawnie.
masz tu kilka zestawów do porównania. Może to ci pomoże? Tak, różnią się ceną i oczywiście, że najdroższy nie będzie dwa razy lepszy od najtańszego. Bez testów odsłuchowych się nie obejdzie. Serio, u ciebie może coś nie zagrać i nikt tego na klatę nie weźmie.
Moc: 30-140 W
Sensytywność: 93 dB
Pasmo przenoszenia: 40 Hz - 22 kHz
Moc: 20-150 W
Sensytywność: 90 dB
Pasmo przenoszenia: 38 Hz - 24 kHz
Moc: 100-400 W
Sensytywność: 96 dB
Pasmo przenoszenia: 38 Hz - 21 kHz
Moc: 50-180 W
Sensytywność: 88 dB
Pasmo przenoszenia: 37 Hz - 30 kHz
Dobrego dnia.
Zaloguj się aby komentować
#audiovoodoo #audiofile #przemyslenia
https://www.youtube.com/watch?v=2kjQs3d51i0
Skecz dobry, ale... jakbym oglądał film o Yeti. Sam się interesuje sprzętem, troszkę poznałem sporo osób zainteresowanych audio i... zero ludzi figurujących w umyśle normika jako ci słynni audiofile. Zacznijmy od tego, że mało kogo stać na takie rzeczy, ale nawet ludzie z kolekcją flagowych słuchawek rozumieli, na co wydają pieniądze.
Sporo rzeczy w audio, szczególnie pełnowymiarowym, ma tragiczny stosunek cena/jakość, ale w praktyce nikt nie kupuje jakiegoś audiovoodo. Za to widzę festiwal "nie znam się, to się wypowiem" i co któryś ma kolegę-audiofila, którego nie dość, że stać na kable za 5000/metr, to jeszcze je kupuje. WTF. Nie wiem też, skąd Ton Składowy bierze swoich ludków na YT.
BTW co do drogich kabli, jak chcecie zarobić, to macie kierunek dobry: https://vikingweavecables.com/ . Kto to kupuje? Pewnie ktoś, kto chce "biżuterie" dla swojego endgame.
Zaloguj się aby komentować
Popsuł mi się laser w wieży, okazuje się, że nigdzie nie da się dostać od ręki zamiennika. Zamówiłem na aliexpress, ale niestety też nie czyta płyt.
Czy zakup nowej wieży w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens? Mam dużo płyt cd i lubię ich słuchać. Możecie polecić jakiś porządny sprzęt, który wytrzyma długo? #audio #audiofile #muzyka
Taktyczny obserwator postu, bo też lubiłem słuchać płyt i mam swoją kolekcję, ale nie mam na czym (poza samochodem i PlayStation 3) i planuję kupno wieży.
Plus zapytam: czy jest sens kupować gramofon z odtwarzaczem CD, czy zwykle są to sprzęty marnej jakości i lepiej kupić oddzielnie gramofon i wieżę?
Audiofilem nie jestem, ale lubię dobrą jakość dźwięku. Obecnie słucham ze spotifaja przez bluetooth na Marshallu Stanmore II
Zaloguj się aby komentować