@parabole tak jak pisali wyżej gaśnica jest najlepsza
Tylko doczytaj czy je od razu ukatrupi ja raz kupiłem taką że nie zabija tylko trochę je zamarzala i potem wracały do życia
Przez tydzień tym małym skubancom robiłem odnowę biologiczną
🤣
Wydawnictwo Vesper ogłasza kontynuację w Wymiarach. "Dzieci pamięci" Adriana Tchaikovsky'ego ukażą w lipcu 2026 roku. Poniżej okładka i krótko o treści.
Marzyli o nowym domu. Obudzili się w koszmarze.
Na odległym świecie Imir kapitan Holt założył kolonię, która miała stać się nadzieją dla przyszłych pokoleń. Jednak po wielu latach mieszkańcy walczą już tylko o przetrwanie – plony słabną, systemy podtrzymywania życia zawodzą, a w zamkniętej społeczności zaczynają pojawiać się obcy. Narasta lęk, że ktoś ich obserwuje. I mają rację.
Z gwiazd przybywają w tajemnicy wysłannicy, wyposażeni w technologię, która miała przynieść ratunek. Zamierzają badać swoich dawno utraconych krewnych z Ziemi, pewni własnej przewagi. Nie są jednak jedynymi, którzy patrzą. Gdy odkryją skalę swojego błędu, będzie już za późno na ucieczkę.
Dzieci pamięci to kolejny tom – po Dzieciach czasu i Dzieciach ruiny –epickiego science fiction o rozmachu obejmującym pokolenia, gatunki i całe galaktyki – twarda, bezkompromisowa wizja przyszłości, w której kontakt między cywilizacjami może okazać się początkiem zagłady.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Zeszlifowalem stolik, przemalowalem olejem na bardzo jasny, ale wyszedl chujowo, wiec zeszlifowalem i pomalowalem olejem na oryginalny kolor. Ja to mam leb.
No i c⁎⁎j, no i cześć. Od kilku dni czułem ból w prawej ręce. W sobotę wróciłem z wypadu za miasto i już czułem, że jest źle. W niedzielę wizyta ma tzw. nocnej pomocy lekarskiej. A wczoraj ortopeda. USG i diagnoza, zapalenie stawu barkowego. Napiernicza mnie tak, że chyba utnę sobie rękę. Nawet po d⁎⁎ie nie mogę się podrapać. Leki, zwolnienie z pracy i oczywiście zero aktywności fizycznej i to raczej długoterminowo. Tosię i Tomki odmeldowuję się na czas nieokreślony. Razem z bólem wróciły mi objawy #depresja i nawet nie chce mi się przeglądać memów na hejto.
@WatluszPierwszy zdrówka mordeczko! a depresji wielka mela na mordę i jak chcesz to wpadaj tu do nas zawsze i wszędzie i pisz śmiało jak będzie trzeba pogadać :)))
Ech, myślałem, że #sleep się obudził, a tu taki nóż w plecy. Nie dość, że nadal jestem na nich zły za to, jak potraktowali Jasona Roedera z Neurosis, który godnie zastąpił Chrisa Hakiusa na bębnach, a po kilku latach nie zasłużył nawet na słowo wyjaśnienia, gdy był wywalany z zespołu, to teraz taka sytuacja.
Wydali nowy kawałek, który obiektywnie nie jest bardzo zły, ale... to nie jest Sleep. To jest Om. Zaglądam w lineup, a tam skład wymieniony, nie ma wirtuoza riffu, Matta Pike'a
Czyli Sleep jest już tylko lepszą komercyjnie nazwą dla Om, dotychczasowego solowego projektu Ala Cisnerosa. Obrzydliwość.