Jesli kupie na promocji kilogram pasty miso to moze sie nie przyznam ale beda znaki xD
#gotowanie #gotujzhejto #ramen

Jesli kupie na promocji kilogram pasty miso to moze sie nie przyznam ale beda znaki xD
#gotowanie #gotujzhejto #ramen

Zaloguj się aby komentować

Chciałam się z wami podzielić jednym z lepszych polskich artykułów na temat wypieku pizzy. Znajdziecie tam przepis na wypiek w warunkach 'domowych', kiedy nie macie do dyspozycji składników pierwszej klasy oraz pieca osiągającego temperatury rzędu 500 stopni. Ale artykuł nie ogranicza się do...
Tak wygląda perfekcja! 😍 Tym razem nie przegapiłam idealnego momentu wyrastania, brzegi wyrosły pod sam sufit Może czas rzucić to it i założyć pizzerię xD #pizza #gotujzhejto #jedzenie #pizzalover

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ugrillowalem kanapeckę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jedzenie #gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wyszła trochę klapa, bo na zbyt długo zostawiłam ciasto do wyrastania i zdążyło oklapnąć, dodatkowo za płytko wsunęłam ją do pieca i musiałam ją brzydko dosunąć przez co wyszła trochę pokraczna 🙈 Ale. Wprowadziłam wczoraj pewną modyfikację w składnikach. Lubię jak jest dużo warzyw, ale puszczają one dużo wody i czasem na środku robi się breja. Dlatego tym razem kukurydzę wysuszyłam dobrze na ręczniku papierowym a pieczarki i cebula poszły do airfryera na 10 min na małą temperaturę aby je podsuszyć. Rezultat wyszedł bardzo zadowalający 😀 Dziś powtórka z rozrywki, ale tym razem dopilnuję ciasta 😅 #pizza #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Śniadanko do oceny. Jajecznica z kiełbaską, cebulą i keczupem.
#sniadanie #gotowanietomojapasja

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
119 506 269 - 3000 = 119 503 269
#pletwalztwarogu
Skumulowane z dwóch tygodni.
Znowu muszę zajechać do biedry po 1,5kg klinka, starczy na tydzień, albo i nie.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak obiad po 20.00. Na szczęście lazania ma to do siebie, że smakuje o każdej porze dnia i nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzhejto #jedzenie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@Deykun znalazłem takiego w stylu @Dziwen https://tenor.com/bC6mE.gif
Zaloguj się aby komentować

Główny Inspektorat Sanitarny wydał 2 ostrzeżenia (1 , 2) dotyczące orzechów włoskich odrębnych marek. W produktach stwierdzono przekroczony najwyższy dopuszczalny poziom pozostałości pestycydu - tetrametryny. Stosowanie środków ochrony roślin, które zawierają w składzie tę substancję, jest...
Dlaczego rozlewa się wodę przy tradycyjnej metodzie parzenia herbaty? Odpowiedź poniżej.
Sam nie pijam herbaty, ale gość mnie wciągnął swoją pasją i zaangażowaniem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Rolki dostępne na tiktoku - teasomepl #herbata #rytualy
Zaloguj się aby komentować
Nowy rok, nowy zestaw klubowy! Choć jeszcze nie skończyłem pokazywać herbat z poprzedniego xD (jedna została)
Zaczynamy od zielonej herbaty, mianowicie Sencha Mieuejima 2025. Jest to oczywiście japońska, bardzo dobrej jakości zielona herbata, której nazwa wzięła się od nazwy kultywaru Mieuejima. Nie jest on bardzo popularny, jego historia sięga 2003 roku, kiedy powstał z ziaren krzewu yabukita - najpopularniejszego krzewu herbacianego w Japonii. Nazwa to połączenie członów Mie - prefektura w której kultywar powstał oraz nazwiska jego twórcy - pana Uejima.
Przejdźmy do herbaty. Wygląd - standard, ciemnozielone igiełki. Za to w aromacie niespodzianka - ewidentnie czuć cytrusowe nuty. Jest to typowe dla tego kultywaru. Parzyłem ok 7g suszu na 250ml wody, parzenia szły tak:
I: 75 stopni, 1min
II: 80 stopni, 20s
III: 85 stopni, 1min
Nie, nie, nie. Wiedziałem że tak będzie, ale niestety zestawy klubowe takie są, zawsze się musi pojawić ta sencha której nienawidzę… Osoby które lubią japońskie zielone będą zachwycone bo herbata jest intensywna, morsko-umamiczna. Ta cytrusowość mi zanikła w smaku, ale w aromacie naparu nadal jest. Cóż, mam nadzieję że pozostałe 4 herbaty z zestawu klubowego mi odpłacą za tą senchę ;)
#herbata #hejtoherbata #herbatacodzienna

Zaloguj się aby komentować
#gis #zywnosc #zdrowazywnosc
Ostrzeżenia GIS z 18.02, czyli nie jedz:



Zaloguj się aby komentować
Here we go again - burgery, ale tym razem nie przypale bułek. Czasem jak gotuje to wypije kieliszek wina albo jakies piwko, jednak dość rzadko mi się to zdarza, bo w zasadzie nie piajam alkoholu. Jednak do gotowania to jakos tak wypada. #gotowanie #heheszki
#aigenerated

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj @bori podaje kurczaka po toskańsku
#kuchnia #gotowanie #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
Na drugie śniadanko dzisiaj ossssssstra pizzka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kuleczki pięknie wyrosły, nie mogłem czekać do kolacji xD
Pierwsza z mozzarellą, pieczarkami i nduja. Druga z salami pepperoni, jalapeno marynowanym i nduja. Cholernie pikantna ta kiełbasa, ale za to super pachnie chilli ;)
#gotowanie #jedzenie #pizza



Zaloguj się aby komentować