#wroclaw #burza #fontanna
Pierun j⁎⁎⁎ął w fontannę. Są straty materialne.
https://www.facebook.com/reel/991258460471492/
Filmik bezlogowania



#wroclaw #burza #fontanna
Pierun j⁎⁎⁎ął w fontannę. Są straty materialne.
https://www.facebook.com/reel/991258460471492/
Filmik bezlogowania



Zaloguj się aby komentować
1000 + 1 = 1001
Tytuł: Archaon Wszechwybraniec
Autor: Rob Sanders
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Format: książka papierowa
ISBN: 978-83-8232-115-9
Liczba stron: 368
Ocena: 8/10 Ilość tekstu: 1 książka Cop Corp = 3 książki Fabryki słów !
Generalnie znam Świat tylko z WFRP ed.1 #warhammer #wfrp Więc
Ale to dobre, jeśli ktoś chce czytać ponad 350 stron o czystym żle, abominacjach i spaczeniach - polecam
Syf, zgnilizna, mięso, chciwość, wylewa się z książki
#bookmeter #Książki

Zaloguj się aby komentować
We wrocławskim Ogrodzie Botanicznym UWr w samo południe zaczęło kwitnąć Dziwidło Olbrzymie. Roślina jest źródłem odoru gnijącego mięsa. Rozkwit postępuje relatywnie szybko, kilka cm na 10 minut.
Za 3-4 godziny będzie w pełnym kwitnieniu, które potrwa zaledwie 2 dni.
Na żywo do śledzenia bezpośrednio na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=fVsJIL0nXpU
#wroclaw #dziwidlo #rosliny #smrod #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
997 + 1 = 998
Tytuł: The Norwegian Method Applied: Threshold Training and Intensity Control for Faster, More Durable Running at Every Level
Autor: Marius Bakken
Kategoria: inne
Format: książka papierowa
Liczba stron: 328
Ocena: 10/10
Prywatny licznik: 16/10
Co mogę powiedzieć - istne mięso treningowe pod bieganie. Norweska szkoła, która kładzie mocny nacisk na bieganie podprogowe. Multum konkretów i wiedzy - kupiło mnie to. Będę wracała do niej, nie raz.
Double threshold, nadchodzę
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter #ksiazki

Zaloguj się aby komentować
Czy warto uświadamiać ludzi o ich ignorancji?
Lata temu, gdy miałem sporo wolnego czasu, udzielałem się na różnych facebookowych grupkach związanych z Wattpadem. Gdyby ktoś nie wiedział, Wattpad był kiedyś świetną platformą dla początkujących autorów opowiadań czy powieści. Obecnie to cień samego siebie, ale nie o tym chciałem napisać.
Wtedy z grupką znajomych prowadziliśmy „krucjatę” przeciw osobom używającym słowa „książka” w odniesieniu do własnej, niewydanej jeszcze twórczości. No bo wiecie, #ksiazki to skończony, fizyczny produkt, opublikowany przez wydawnictwo, a nie amatorski tekst wrzucony do sieci.
Reakcje osób, którym zwróciło się uwagę, były oczywiste: „nikt nie będzie mi mówił, jak mam mówić” i podobne temu zacietrzewienie się w ignorancji, czyli zero refleksji i chęci poznania.
Z czasem odpuściłem, bo nie widziałem efektów, a i było to nieszkodliwe społecznie. Jednak do dzisiaj często łapię się na tym, że jeśli widzę kogoś w błędzie, to zniechęcam się do poinformowania go o tym, ponieważ bardzo mało osób jest otwartych na wiedzę, a mnie nie zależy na spędzaniu czasu na dyskusjach szybko przeradzających się w kłótnie.
Chociażby dzisiaj zobaczyłem komentarz, który zresztą stał się punktem zapalnym do napisania tego wpisu, w którym chłop porównał super duper pudełkowe, polskie wydanie „Wiedźmina 3” z tym, co zaoferował Rockstar w przypadku „GTA 6”, wskazując jeszcze na różnicę cenową (250 złotych vs 400 złotych).
Pominął przy tym kilka ważnych faktów, jak ten, że te #gry dzieli ponad dekada, więc i ceny się zmieniły przez ten czas, oraz że tak bogate wydania, jakie oferował CD Projekt, to wyjątki od reguły panującej na Zachodzie, czyli pudełka z płytą i co najwyżej instrukcją w formie broszury. CD Projekt w ten sposób chciał zachęcić polskich graczy do kupowania, oferując im różne fizyczne dodatki, których nie dostaliby w przypadku spiracenia gry.
I znowu, nie jest to jakoś bardzo szkodliwe społecznie, więc można by machnąć na to ręką. Ale jakoś źle mi z tym, że ktoś z pełnym przekonaniem wypisuje bzdury, z któryś ktoś inny mógłby czerpać informacje, nawet jeśli to są mało znaczące sprawy. A co dopiero w przypadku poważniejszych.
Tylko czy warto, skoro ludzie lubią dzielić się na zwalczające się obozy i zamykać w swoich bańkach?
#dyskusja #przemyslenia
@cyberpunkowy_neuromantyk Niestety to kwestia popularyzacji internetu..
Nie chcę w żaden sposób nikomu umniejszać, ale w początkach polskiego internetu niewielu miało możliwość by z niego korzystać, sam komputer był raczej dla ludzi zamożnych i inteligentnych - trzeba było umieć go obsłużyć i poruszać się w internecie (jak nam w kafejce podłączyli - bo na początku też była tylko 'offline' do LANówek) to w wieku kilku lat, zamiast na granie poszedłem pierwszy raz 'na internet' i.... Nie miałem tam co robić, nie znałem adresów stron, wyszukiwarki raczkowały - straciłem ten czas na niczym - następnym razem poszedłem lepiej przygotowany - spisałem sobie adresy z produktów znalezionych w domu typu kosmetyki xD
Potem nastały IRCe, fora dyskusyjne czy czaty - które dalej były raczej ekskluzywne, trzeba było umieć je obsłużyć, każdy świeżak znał NETYKIETĘ (kto jeszcze o tym pamięta dziś?). Problem zaczął się pojawiać gdy internet się rozprzestrzenił, co drugi dzieciak w szkole miał komputer z internetem, zaczęło się przenoszenie zachowań z domu i podwórka do sieci. Jednak apogeum przyszło z rozprzestrzenieniem internetu mobilnego - teraz każda bezrobotna przysłowiowa Karyna ma prawo głosu w internecie i zabiera go tak jak we własnym środowisku - wrzeszcząc i kłócąc się nawet jak nie ma racji ¯\_(ツ)_/¯
A to, że takie osobniki mają z reguły najwięcej czasu i najmniej autorefleksji - toteż takie reakcje najczęściej widujemy.
Ja kiedyś dyskutowałem w komentarzach, teraz to strata czasu, jedynie na naprawdę małych grupkach regionalnych czy tematycznych, które są niepubliczne i gdzie w sumie znam ludzi czasem się udzielam.
Jak to mówią - przed internetem tylko rodzina wiedziała żeś debil.
@cyberpunkowy_neuromantyk jest jeszcze kwestia autorytetu, czyli mozesz miec racje, ale oponent i tak bedzie mial w to wyjebane, bo nie jestes wystarczajaco popularny/lubiany/szanowany albo nie jestes uznanym autorytetem pokroju Miodka. Ponadto sa jeszcze przypadki, ze nawet jak uznany autorytet podziela Twoja opinie to oponent i tak bedzie mial wyjebane bo jest pierdolona ameba umyslowa i szkoda dla niego powietrza
Zaloguj się aby komentować
Jak patrzę na Czechy to mam flashbacki z Korei, Niemiec, Rosji XD
#mundial #pilkanozna

Zaloguj się aby komentować
#cattleandcrops #rolnictwo #gry
W tej grze można całkiem dużą ilość zadań zlecić komputerowi co trochę pomaga np. przy pracach na gospodarstwie które się mniej lubi, tylko że niektóre zadania mimo wszystko lepiej wykonać samemu, bo komputer przenawozi dany kawałek pola bo po prostu tak to zostało zaprogramowane ¯\_(ツ)_/¯.
Przyszedł też drugi sezon żniw no i trzeba ciąć koszty podczas wynajmu kombajnu, bo wychodzi dość drogo!. W grze niestety jest tylko jeden model kombajnu Claas Tucano 570 i nie dobierze się nic tańszego w wynajmie
Na szczęście z pomocą tu przychodzą mody i np. można sobie pobrać taki New Holland TC 4.90 i to już bardziej pasuje do obecnego areału 15 ha. Mod nie był do końca dopracowany, brakuje np. możlwości aby jeździł na nim komputer, brakowało także poprawnych danych nt. momentu obrotowego i poprawnego spalania na godzinę, co trochę poprawiłem we własnym zakresie dzięki temu wykresowi.



Zaloguj się aby komentować
#mecz #mundial #golgif
Włączyłem na końcówkę i akurat najładniejsza akcja mundialu. Nieźle.
Szwajcaria - Kanada 2-1
Zaloguj się aby komentować
Wymieniłem sobie młotek w zakrętarce udarowej i dostała awans na klucz udarowy XD
Nadal zachowuje funkcje zakrętarki!
Muszę przyznać, że do drobnych robótek ideollo, a nawet da się tym zawieszenie szarpnąć
Zakrętarka 200 zł plus nowy młotek 60 z alli
Polecam XD
#majsterkowanie #parkside #mechanikasamochodowa


@Ravm https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-parkside-do-makita-lxt-18v-gisam-adapter-baterii-17123332994
Proszę bardzo
Sprawdza się, daje radę
Edit// a no i sprawdź czy na sto procent masz na baterie makiety bo na baterie dewalta też są i chyba na milłoka.
Zaloguj się aby komentować
Teraz jestem elektrykiem samochodowym i zamieniam stare na nowe
Deutschland deutschland uber...
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #elektrykasamochodowa


Zaloguj się aby komentować
Pytanie do Tomków. Jeśli się golicie, to czym?
#pytanie #meskiesprawy i #modameska dla zasiegu

Kiedyś maszynka na żyletki, potem z lenistwa Gillette 3.
Ale jak po Gillette mi wrósł włos na szyi, to znowu maszynka na żyletki.
Przymierzam się kupić brzytwę, bo z niektórymi firmami żyletek pozacinam się jak gdybym się pierwszy raz golił.
Mam już zamówione wiosełko do polerowania noży. Powinno się też nadać do brzytwy. Podobno brzytwa tak nie zacina. Na pewno łatwiej kąt utrzymać, bo raz, że się samemu ostrzy, a dwa, że widać dobrze ostrze.
Na zdjęciu po goleniu z włosem, a potem pod włos. Za to było gładko.

Zaloguj się aby komentować
#programowanie #grafika #rhr #gry #pytanie
Jak wam mija ten piękny środowy dzień? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie w końcu przyszedł przełom, mam nadzieję, że nie będzie to zbyt trudny pomysł.
Ale spodobał mi się jeden pomysł z paskiem życia, a po prostu świecznik z świecami.
Animowane świece, a konkretnie tylko ich płomień, będą ciągle w ruchu, co doda elementowi trochę finezji i efektu.
Złoty świecznik, z czerwonymi świecami będzie informował o stanie życia.
A świece będą gasły po utracie punktów życia.
Dodatkowym pomysłem jest także podświetlenie całego świecznika na czerwono, jeżeli gracz będzie miał 1pkt życia, aby dodać dramaturgii do sceny, oraz poinformować go bez patrzenia, że jest źle.
Cały element w pięknym mrocznym stylu, gotyckim, z lekką domieszką nowożytnej Anglii, jeżeli chodzi o styl.
Wrzucam wam tylko i wyłącznie gotowy element, czyli ozdoby świecznika, reszta niech będzie niespodzianką.

Zaloguj się aby komentować
Brawo @ruhypnol 🎉 Wymyślasz kolejną edycję #hejtolineanyway 😁
Zaloguj się aby komentować
16 600 + 450 = 17 050
Krew pełna: 450 ml
Prywatny licznik: 25 750 ml
#oceankrwi #krwiodawstwo #barylkakrwi
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
#muzyka Spice Girls '97 z rana jak śmietana
#zajebanezfacebooka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzień 238., strona nr 93
Przychodzi facet do lekarza, żeby mu podziękować za opiekę.
- Uratował mnie pan od śmierci, panie doktorze - mówi, serdecznie ściskając mu dłoń. - Z wdzięczności aż brak mi słów. Zapłacę oczywiście honorarium, ale chciałem też powiedzieć, że zrobiłem na pana rzecz zapis w testamencie.
- Dziękuję, to bardzo uprzejme z pana strony - odpowiada lekarz. - Ale wie pan co, proszę mi dać z powrotem tę receptę, którą panu dałem, chciałbym coś na niej zmienić.
Tag do obserwowania lub blokowania: #wielkikawalarzfurto
#heheszki
Zaloguj się aby komentować
22 232,07 + 3,57 = 22 235,64
8x200/1'
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Wydawnictwo Vesper ogłasza kontynuację w Wymiarach. "Dzieci pamięci" Adriana Tchaikovsky'ego ukażą w lipcu 2026 roku. Poniżej okładka i krótko o treści.
Marzyli o nowym domu. Obudzili się w koszmarze.
Na odległym świecie Imir kapitan Holt założył kolonię, która miała stać się nadzieją dla przyszłych pokoleń. Jednak po wielu latach mieszkańcy walczą już tylko o przetrwanie – plony słabną, systemy podtrzymywania życia zawodzą, a w zamkniętej społeczności zaczynają pojawiać się obcy. Narasta lęk, że ktoś ich obserwuje. I mają rację.
Z gwiazd przybywają w tajemnicy wysłannicy, wyposażeni w technologię, która miała przynieść ratunek. Zamierzają badać swoich dawno utraconych krewnych z Ziemi, pewni własnej przewagi. Nie są jednak jedynymi, którzy patrzą. Gdy odkryją skalę swojego błędu, będzie już za późno na ucieczkę.
Dzieci pamięci to kolejny tom – po Dzieciach czasu i Dzieciach ruiny –epickiego science fiction o rozmachu obejmującym pokolenia, gatunki i całe galaktyki – twarda, bezkompromisowa wizja przyszłości, w której kontakt między cywilizacjami może okazać się początkiem zagłady.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
⇒ suppi.pl/ksiazkiwhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #sciencefiction #scifi #adriantchaikovsky #wymiaryvesper

Zaloguj się aby komentować
22 206,90 + 9,75 = 22 216,65
Interwały obyś cię mi siłę dały… i tak sobie powtarzałem jak mantrę, co by to przerwać w ten upalny dzień 😁
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Osiągnięcie
istnieje. Teraz niestety także w Twoim profilu.
Listę swoich osiągnięć możesz zobaczyć na hejtostats
A jeśli masz dosyć Marvina marudzącego pod Twoimi postami, to możesz mu w ustawieniach powiedzieć, żeby się odczepił.

Zaloguj się aby komentować