Zaloguj się aby komentować
Nowy obraz - Prey
#obrazy #malarstwo #natura #sztuka



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Przeprowadzane 10 lat temu - 23 czerwca 2016 roku - w Wielkiej Brytanii referendum w sprawie tego, czy ma ona pozostać w Unii Europejskiej, czy też z niej wystąpić, stało się wbrew intencjom ówczesnego premiera Davida Camerona, najbardziej brzemiennym w skutkach wydarzeniem w trudnych relacjach...
Siema,
Sobotni wschód słońca, żeby dobrze wejść w poniedziałek. Zapraszam na #piechurwedruje
---------
Szczyty: Gorc (Gorce)
Data: 20 czerwca 2026 (sobota)
Staty: 18.6km, 4h, 900m przewyższeń
Trasa żółtym szlakiem z Ochotnicy Górnej, zejście częściowo zielonym, ale głównie nieoznakowanymi drogami. Było fajnie.
Informacje praktyczne:
Samochód w Ochotnicy Górnej można zostawić np. tutaj lub tutaj .
Na leśnym odcinku żółtego szlaku są wywieszone tabliczki o zakazie wprowadzania psów ze względu na wypas owiec.
Na szczycie wieży na Gorcu znajduje się pieczątka w skrzynce przy schodach.
Pod Gorcem znajduje się bardzo fajna baza namiotowa z widokiem na Tatry. Namioty można wynajmować, nie trzeba wnosić własnego.
Co było fajne:
Ścieżki leśne i te prowadzące przez polany, piękne widoki na okoliczne szczyty i Tatry, wspaniały wschód. Uwielbiam klimat tych gór, #teamgorce 4 life
Pierwszy raz odpaliłem drona i nawet udało się coś fajnego nakręcić i zrobić kilka zdjęć. Możecie spodziewać się więcej fotek z gór - z góry
Widziałem jelenia z imponującym porożem i kozła sarny.
Co było mniej fajne:
Chmary much, muszek i zasranych strzyżaków sarnich, od których aż buczało zarówno na szczycie, jak i przez całą drogę powrotną. Plusy zimy pod tym względem są niezaprzeczalne.
Odcinki asfaltowe, poza tym trochę błota (głównie na leśnym odcinku żółtego szlaku do pierwszej polanki).
Polecam trasę, a zwłaszcza te nieoznakowane odcinki, którymi schodziłem - mimo kilku błotnistych fragmentów były mega przyjemne, a z licznych polan rozpościerały się fantastyczne widoki. Miodzio.
#gory #wedrujzhejto #wycieczka #fotografia #gorce





Zaloguj się aby komentować

Hiszpania mierzy się z pierwszą w tym roku falą ekstremalnych upałów, która przypieczętowała najgorętszy czerwiec w tym kraju od 1950 roku. Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) wydała ostrzeżenia najwyższego stopnia, a termometry w najbliższych dniach mają wskazać nawet 44°C. Meteorolodzy...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#bekazkonfederacji #polityka #kryptowaluty #wiadomoscipolska

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj kolację stawia Hutas
#wroclaw #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
322 062 + 72 + 100 + 63 = 322 297
Weekendowe wyjazdy.
W piątek zaraz po robocie do lasu - strasznie było parno, mimo że słońca zero, bo zachmurzenie. Owady dobijały, ale ogólnie fajnie bardzo.
W sobotę nie miałam planu, byle więcej niż 60 km, ale ups, wyszła stówka. Kolarką jednak łatwiej robić takie dystanse, do tego był wiaterek. Z raz może trochę się oblałam wodą by sobie ulżyć w upale, ale bez większych problemów leciałam - w środku trasy przerwa na batona, żelki i zimne cytrynowe bezalko pifko. nad jeziorem.
W niedziele też kolarką i kumulacja - upał i zmęczenie tymi dwoma poprzednimi dnami, ale najbardziej mnie wykończyła droga Sławno-Sławsko-Staniewicie. Ostatni raz tam jechałam parę lat temu i nie wiem czemu miałam w myślach, że pewnie już jest wyremontowana. Ale nie była - gdy dotarłam do Staniewic to zeszło ze mnie powietrze, ale krótki postój na uzupełnienie wody i żarło dał mi siły na powrót.
Wychodzi na to, że na mnie taka pogoda nie działa demotywująco - wprost przeciwnie. Zawsze byłam tolerancyjna wobec upałów.
#rowerowyrownik #rower
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

W niedzielę (21 czerwca) odbył się rajd dookoła jeziora Wigry. 150 osób objechało ponad 50 km. starymi rowerami marki Wigry oraz innymi tzw. składakami. [...] Składak Wigry był w latach 70. i 80. XX w. obiektem marzeń dzisiejszego pokolenia czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. Często - w tym...
Zaloguj się aby komentować
Konto na fb w sumie wisi dla messengera. Ostatnio sobie meta przypomniala o moim istnieniu. Trzy dni temu "Proponowany znajomy" wpada na mail. Patrze. Kobieta przez ktora stracilem 12 lat zycia. Dzisiaj kolejny mail, patrze - byly znajomy ktorego poblokowalem wszedzie jakies 5 lat temu XD. Wtf. #cybulionjestinny

@Cybulion u mnie na koncie które służy do zarządzania tylko i wyłącznie stroną gdzie jest 0 czegokolwiek jakie propozycje lecą to dramat, taki domyślny ściek. Jeszcze kilka osób namówić na pozbycie się messengera i można całkiem własne konto usunąć. Najlepsi są i tak prowadzący biznesy przez fb i instagram, wystarczy jak u ruskich zablokować dostęp i biznes zdechł.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna