Było już, nie było? Nowy sezon od 17.09. Chętnie obejrzę
#netflix #filmy #seriale #zwiastun #1670
Było już, nie było? Nowy sezon od 17.09. Chętnie obejrzę
#netflix #filmy #seriale #zwiastun #1670
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Teaser 2. sezonu Fallouta. Premiera została zaplanowana na 17 grudnia.
https://www.youtube.com/watch?v=6H4oq9NJDz8
#seriale #fallout #amazonprime
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe różnice miedzy Światem według Kiepskich i Światem według Bundych.
Za dzieciaka w telewizji miałem okazje oglądać dwa komediowe seriale. Jeden to "Świat według Bundych", a drugi to "Świat według Kiepskich". Pierwszy serial to była produkcja amerykańska i stanowiła pierwowzór dla Kiepskich. Mimo wszystko zdecydowanie da się dostrzec pewne różnice między tymi serialami. Najbardziej to widać gdy przeanalizuje się sylwetki głównych postaci.
Kiepski to osoba która koncentruje się najbardziej na dwóch rzeczach. Na alkoholu i na tym jak zarobić by się przy tym zbytnio nie narobić (głównie po to by wydać te pieniądze na alkohol). Poza tym bywa regularnie w konflikcie ze swoim sąsiadem Paździochem który jest cwaniakiem lubiącym pieniądze, erotomanem i miewa dziwne zainteresowania. Oprócz tego w serialu pojawia się postać drugiego sąsiada, otyłego mężczyzny skoncentrowanego głównie na jedzeniu o imieniu Boczek oraz jego żona Halina. Ta zresztą go utrzymuje za co często dostaje od niej ochrzan i ma z nią dwójkę dzieci.
Bundy w przeciwieństwie do Kiepskiego ma prace, ale kiepsko płatną przez co również ma w sobie ducha kombinatora. Ma także własną żonę z którą posiada dwoje dzieci, ale tutaj ich relacja jest akurat odwrócona bo to ona na nim pasożytuje, a on często na nią narzeka. Kolejnym podobieństwem między nimi dwoma jest z pewnością lubowanie się się w alkoholu. Różnica występuje jednak w podejściu do kobiet. Kiepski może nie jest całkowicie aseksualny, ale jego główną miłością jest jednak piwo. W przypadku Bundego sprawa ma się inaczej bo atrakcyjne i młode kobiety akurat często zwracają jego uwagę. Wiele razy zachował się jak zwykły zboczeniec. Oprócz tego uwielbia żartować sobie z kobiet otyłych czy takich z małym biustem.
Humor w przypadku amerykańskiego odpowiednika jest ogólnie mocno skoncentrowany na tematy seksualne i seksistowskie. Co zabawne aktor grający główną postać jest ogólnie demokratą i aktywnie popierał Obamę. W przypadku jednak naszej narodowej produkcji żarty zdecydowanie bardziej dotyczą tematu alkoholizmu, bezrobocia czy sytuacji dość mocno surrealistycznych (Szczególnie widoczne to było w pierwszych sezonach gdzie pojawili się obcy czy siły nadnaturalne). Powiedziałbym też, że w Kiepskich był też silniejszy wydźwięk pesymistyczny co zainspirowało powstanie na wykopie tagu #kiepskinihilizm.
Wydaje mi się, że to trochę ujawnia pewne dość znaczące różnice kulturowe między naszym i amerykańskim narodem. Amerykańskie społeczeństwo do lat 60 było dość mocno purytańskie, ale później nastał okres rewolucji seksualnej. Również w świecie kina poluzowano cenzurę obyczajową która dominowała jeszcze w latach 50. Obecnie tematy seksualne znowu stały do pewnego stopnia tabu na zachodzie (seksualizowanie kobiet w końcu jest zdaniem feministek gorsze niż ludobójstwo) lecz lata 80 i 90 mogłyby mocno szokować niewinnych zoomerów. Filmy takie jak American Pie stanowiły jedynie naturalnie zwieńczenie tego okresu.
W Polsce z kolei był, jest i pewnie na jakiś czas z nami jeszcze pozostanie problem alkoholizmu. Do tego narzekanie na Polskę jest tu wręcz narodową tradycją. Zdobycze rewolucji seksualnej przybyły to tego kraju dość późno, a pozycja religii była w latach 90 wciąż wyjątkowo silna. To właśnie te kwestie ostatecznie doprowadziły do omawianych różnic w tym wpisie. Uznałem ten temat na tyle ciekawy, że chciałem zrobić o tym wpis. Jak macie jakieś własne przemyślenia to zapraszam do dyskusji.
#seriale #socjologia #polska #usa

Zaloguj się aby komentować
Nowy Harry Potter i Hagrid na planie zdjęciowym
#seriale #cielawostki #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
#seriale #lata80 #nostalgia
Kto pamięta serial Partnerzy z Ernim?
Za dzieciaka mi imponował, po każdym odcinku się ćwiczyło z kolegami na podwórku.
Adzia!!! Adzia!!! xD
Obejrzałem z ciekawości kawałek. Są wszystkie odcinki na yt jakby ktoś chciał nadrobić, ale po angielsku (Sidekicks) i w jakości starej kasety VHS
Kawałek obejrzałem, ale ten komentarz z netu odzwierciedla to co myślę.
"Pilot zobaczyłem, resztę pozostawiam w szufladce mej pamięci, tej ładnej, tej z napisem: tvp prehistoria, nie wstrząsać ni wyciągać, niech pleśnieje i się kurzy"
Adzia!
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wyszły w ostatnich latach jakieś dobre seriale typu procedural? Takie że se mogę machnąć odcinek z jedną sprawą i elo, zamiast długiej telenoweli, którą albo ciągną 5 sezonów za długo, albo ucinają w połowie? Tematyka obojętna. Ostatnio mi się przypomniało jak fajnie oglądało się Kości, Doktora House'a czy Dobrą żonę.
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Kurde, dawno się tak nie wkręciłem w oglądanie serialu. Od ostatniej niedzieli obejrzałem już 30 odcinków "For all mankind". Zostało 10.
Kazda seria ma ich 10. Nie trwają po 35min ale solidną 1h każdy.
Polecam wszystkim, którzy lubią historie alternatywne, technikę, sci-fi.
Zaczyna się od tego, że to ZSRS ląduje pierwszy na Księżycu, a wyścig kosmiczny nie wygasa.
#seriale #historiaalternatywna #scifi
Fajne jest też to, że jeśli pojawia się coś "kontrowersyjnego" to autorzy odcinka, już na samym początku informują, żeby po jego obejrzeniu zapoznać się z faktami, które są znane nauce.
Do obejrzenia na AppleTV.
Jest też polski wątek. W serialu występuję Piotr Adamczyk i nie jest to rola epizodyczna.
Zaloguj się aby komentować
Chciałem wrócić do The Office po dłuższej przerwie, odpaliłem odcinek na którym skończyłem (4 sezon).
Cóż. W połowie musiałem zrobić przerwę, bo nie mogłem wytrzymać z zażenowania.
Po dniu przerwy, po kilku drinkach stwierdziłem, że może będzie łatwiej. Nie jest XD Już 3 raz muszę rozchodzić 40 minutowy odcinek xD Nie pamiętam, da się przyzwyczaić czy za każdym razem będzie mnie tak skręcało z cringe'u? XD
PS. I tak jest świetny.
#gownowpis #seriale #theoffice

Zaloguj się aby komentować
Alien: Earth
Daję solidne 4/10. Poniżej spoiler.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Grupka dzieciaków walczy z Xenomorph'ami i innymi bestiami z kosmosu, wojskowi nie dali rady.
Czuć klimat pierwszego obcego, podobnie zresztą jak w alien romulus, ale wszystko co złe w romulus, jest też tutaj.
Miałem ogromne nadzieje do tego serialu, ale niestety można się już rozejść ( ‾ʖ̫‾)
#filmy #seriale #alien

Zaloguj się aby komentować
Ogląam sobie Homelanda, jakoś tak się złożyło że wcześniej nie widziałem bo opis na filmwebie był kijowy, jakieś pierdololo o arabach terrorystach. No i serial w pytę! Pierwszy odcinek i smolucha na śmierć pobito, to właśnie taki serial który zaczyna się erupcją wulkanu a potem będzie jeszcze lepiej jak dla mnie xD
#seriale #homeland
Zaloguj się aby komentować
Seks jest fajny, ale co powiecie o tym uczuciu, kiedy Azula dostaje wpierdol od Zuko i Katary?
W sumie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo obejrzalem serial z dziecinstwa po jakichs 15 latach i przyznam, ze mi sie autentycznie podobal. Moze watkow jest sporo i sa czesto jednoepizodowe, a na poczatkach odcinkow sa przypominajki, zeby mlody widz polaczyl kropki i utrzymal zainteresowanie, ale tematyka odcinkow i motywy sa bardzo ciekawe. Nie bylo w dziecinstwie wiele bajek, ktore poruszaly takie powazne sprawy (lojalnosc, przywiazanie do rodziny, honor, przyzwoitosc, przeznaczenie, szeroko pojeta etyka albo ludobojstwo, korupcja i zamach stanu) i to w taki interesujacy sposob.
Avatar: legenda Aanga
#seriale

@zjadacz_cebuli ja to ogladalem pare dni temu z dziewczyna to w co drugim odcinku szklanki w oczach XD
Szkoda mi bylo stryjka Zuko, bo przez tyle czasu musial czekac, az jego bratanek zmadrzeje i zrozumie, co jest w zyciu wazne.
A koncowy plot twist w ktorym kilku zupelnie niezwiazanych ze soba staruchow okazuje sie byc czlonkami klanu bialego lotosu i broni miasto przed narodem ognia byl po prostu wholesome, nie wiem, jak to ujac po polsku.
PS. W dodatku w calym serialu jest sporo zabawnych elementow, czy to graficznych, postaciowych, czy sytuacyjnych.
@solly-1 "nie ma wojny w Ba Sing Se"
Zaloguj się aby komentować
Właśnie skończyłem oglądanie i muszę przyznać że dawno takiego świetnego kawałka kina spod znaku #gwiezdnewojny nie widziałem.
Mimo braku ikonicznych postaci z uniwersum czuć ten klimat, akcja jest wciągająca a postacie interesujące i wielowymiarowe. Zdecydowanie polecam fanom.
I do tego to świetnie zwieńczenie, niemal płynnie przechodzące do Łotra 1, który z kolei idealnie zazębia się z Nową Nadzieją.
Mocne 9/10.
#seriale #starwars #andor


Zaloguj się aby komentować
powiem wam że całkiem fajnie się ten serial z obcym zapowiada. #seriale #alien
Zaloguj się aby komentować
#seriale
Jestem po pierwszym odcinku Alien: Earth i kurde fajne jest kurde....
Mam nadzieję, ze caly sezon będzie taki.
Zaloguj się aby komentować
#seriale #obcy #alien #scifi #kino #disney
Powiem Wam, że zapowiada się fajnie, jest sporo mrugnięć okiem do starych fanów, serial wygląda świetnie, ale... jak przy większości produkcji scifi ostatnich lat, trzeba logikę zawiesić i uczyć tej ze świata na ekranie. Jeśli sądzilicie, że pojedynczy oddział marines w Obcym 2 miał przerąbane, to co powiedzieć o grupkach harcerzy?
Pożyjemy, obejrzymy. Przy obecnych cyklach produkcji, drugi sezon najwcześniej w 2028 roku dla takiej franczyzy.

@Cekyo w pierwszych filmach robotę robił przede wszystkim klimat, ale chyba po tylu produkcjach nie ma sensu próbować go odtwarzać. Nie oczekuję też, że wepną się w lore oryginalniej trylogii, bo moim zdaniem ta daje za mało miejsca na coś takiego. Liczę na kilka ciekawych konceptów i oryginalnych wątków.
Zaloguj się aby komentować
Pierwsze dwa odcinki Alien Earth obejrzane. Jest nieźle, wręcz bardzo dobrze, w przeciwieństwie do bólu wtórnego Romulusa, twórcy serialu starają się zrobić coś świeżego dla serii, chociaż widać tu zapożyczenia z komiksów, czy książek. Nowe potworki, pomimo, że też śmiertelnie niebezpieczne, nie kradną sceny tytułowemu potworowi i xenomorph jeszcze nigdy nie był tak zabójczy jak w tym serialu. Alienek rozrywa na strzępy wszystkich, którzy mu wpadną w łapy, a samego gore jest dużo więcej, niż w czterech główynch filmach, i chyba tylko drugi AvP jest porównywalny. Jest groza, jest akcja i jest korporacyjna chciwość. Zwłoki koteczka z pasożytem bardzo creepy ಠ_ಠ
Jestem neutralnie nastawiony do hybryd syntów z umysłami dzieci, aktorzy grają dobrze, ale odział jako całość jest dość irytujący(nie dziwne, jak mają umysły dzieci) i niewiele wnosi na ten moment, zobaczymy co będzie w następnych odcinkach. Niestety taki urok formatu serialu zamiast filmu, więc nie unikniemy trochę dłużyzn. Szczerze mówiąc postać głównej bohaterki za bardzo przypomina mi Battle Angel Alite z hoolywodzkiej wersji i mam spore obawy, czy w kolejnych odcinkach nie pozbawi to serii elementów grozy.
Ze słabych elementów wymieniłbym jeszcze xenomorpha rzucającego jedną z głównych postaci o ściany, zamiast rozerwać ją na kawałki, tak jak resztę ofiar, ale cóż, może się zmęczył, albo chciał ofiare jakoś śmiesznie upierdolić \_(ツ)_/¯
Ogólnie jednak Alien Earth na plus, zaciekawił mnie, chcę się dowiedzieć co będzie dalej i nie ma lipy.
#alien #seriale #disney #hulu #horrory




Zaloguj się aby komentować
O rety... Player to serio taki gownostreaming, że nie da się wyłączyć lektora?
Ale wziąłem miesiąc dla Taboo, polecacie coś jeszcze?
#seriale #filmy #kino

Zaloguj się aby komentować