. #filmy #seriale #v4video


Polecam, jak na tą chwilę pierwsze dwa odcinki rewelacyjne.

Kolejna świetna rola Toma. Może to nie Alfie Solomons czy też James Keziah Delaney, ale też jest super.

No i zaskakujący "James Bond".

Jak ktoś lubi klimaty Guya Richiego to jest co oglądać.

7453a22b-bcb5-4a6d-bb69-29aeae018ab1

Komentarze (13)

conradowl

Po samej obsadzie już się czuję zachęcony.

kubex_to_ja

@deafone jest gdzieś dostępne poza paramount+ ? Nie chce kolejnej subskrypcji

maks_kow

@deafone Widzialem calosc, niezle trzyma poziom. Premiera w Polsce byla po zakonczeniu emisji calego sezonu za granica.

Jedyne co wkuriwa niemozebnie to irlandzo-szkocko-brytolsko-amerykanski akcent Brosnana

Fly_agaric

@maks_kow

Jedyne co wkuriwa niemozebnie to irlandzo-szkocko-brytolsko-amerykanski akcent Brosnana

WTF? Skąd ci się tam wziął ten szkocki i amerykański? Urodził się pod Dublinem, ale chował już w Londynie. Chował się jednak w irlandzkim domu, więc akcent jest, jednocześnie do szkół chodził brytyjskich, więc to nie będzie taki całkiem czysty akcent. Ale wspomnianych naleciałości to ja nie słyszę.

Mirren radzi sobie całkiem nieźle, ale to jej irlandzki akcent jest udawany.

maks_kow

@Fly_agaric Pierce próbował naśladować akcent Kerry, ale zjebal to totalnie. Używa tapped r, charakterystycznego dla szkockiego dialektu sczegolnie wymawiajac slowo "right" choc nie zawsze. Z amerykanskiego wyłapałem kilka "better", choc w zaleznosci do tonu glosu wymawia to inaczej. W ktoryms odcinku wydzieral sie, to wyszlo mu mocne brytyjskie a jak mowil spokojnie to amerykanskie.

Nie zapisywalem wszystkiech tych wpadek, bo nie po to ogladalem serial, ale chlop ewidentnie sie pogubil.

Hellen Mirren poradzil sobie lepiej, ale tez zdarzylo sie kilka kwiatkow.

Nadal, serial jest dobrym entertainerem i biorac pod uwage z czego powstal to jest po prostu dobry.

Fly_agaric

@maks_kow

Nie kojarzę akcentu z Kerry (poza sławnym filmikiem o kradzionych owcach , ale takiej ekstremy tam nie słyszałem), choć byłem tam dawno temu, a w pracy chyba nikt z kim gadam, nie jest stamtąd, ale... 'Tapped r', to słychać czasem nawet w Dublinie. Mowa o nizinach społecznych i trochę inne niż w szkockich akcentach, ale jednak. Tego 'better' to nie wyłapałem, ale i nie skupiałem się na takich niuansach - wbiłeś mi ćwieka, będę się teraz przysłuchiwał. Jak masz na myśli brytyjskie to bardziej chamski cockney, czy raczej RP?

Nie brzmi jak gość z Droghedy (tam się urodził i stamtąd byli dziadkowie, którzy go chowali) i to mnie zaskoczyło, ale uznałem, że po prostu ma spaprany akcent młodymi latami spędzonymi w angielskich szkołach.

Nie zrozum mnie źle - żaden ze mnie specjalista od akcentów, ale nawet w Dublinie jest ich kilka, więc jakichś tam głębszych wniosków ja bym nie wyciągał. Z drugiej strony, jeśli faktycznie jest w akcencie niekonsekwentny, to grał.

Córy muszę spytać, jakie wrażenie odnosi. Ona się tu wychowała, to ogarnia znacznie lepiej ode mnie.

HolQ

@deafone za⁎⁎⁎⁎ste jest później sie robi coraz lepiej xD xD mam wrażenie ze 2 pierwsze odcinki sa jeszcze lekko zamulone xD . Trzymam kciuki żeby kurde nikt nie wpadł na głupi pomysł i anulował 2 sezon


Edit: w podobnym klimacie, ale gorsze (jednak cały czas do pooglądania) jest City is ours

Fly_agaric

Z kimś się tutaj zżymałem, że Ritchie to już nie to, co kiedyś.

Otóż po obejrzeniu tego serialu: odszczekuję. Pan Guy Ritchie dalej trzyma fason. Obsada jest znakomita i reżyser daje im się wyżyć.

Zaloguj się aby komentować