Ustalmy definitywnie kto wygrywa i wygra tę debatę w TVP
#debata #polityka #pytanie #polska #telewizja #ciekawostki #ankieta

Ustalmy definitywnie kto wygrywa i wygra tę debatę w TVP
#debata #polityka #pytanie #polska #telewizja #ciekawostki #ankieta

Zaloguj się aby komentować
Jaki był Wasz pierwszy wpis na #hejto ? Mój był 9 stycznia 2023 i był o Wojsku Polskim.
#glupiehejtozabawy #pytanie


Zaloguj się aby komentować
Takie coś mi się zrobiło z tyłu telefonu. Mam etui to nie wiem nawet kiedy to się zrobiło.
Z czego tak się zrobiło? Jakby przepaliło tą obudowę.
#telefony #pytanie

Zaloguj się aby komentować
GNOME czy KDE? Które wybraliście i dlaczego?
#linux #pytanie #gnome #kde #programista15k #pracbaza
KDE bo mogę z nim zrobić co tylko zechcę. Korzystałem kiedyś z GNOME ale zawsze mnie męczyło bo mój sposób korzystania z komputera jest inny od wizji "artystów" z teamu od GNOME. Za bardzo uprościli i okroili je z funkcjonalności. Jasne, jest bardziej stabilne od KDE bo literalnie w nim nic nie ma xD. I jak chcesz przywrócić albo dodać jakąś funkcjonalność to trzeba pobierać jakieś losowe dziwne rozszerzenia. I potem robisz update środowiska i połowa z nich się wywala i nie możesz korzystać z komputera xd.
Z innych środowisk to na pewno nie mogę nic zarzucić Cinnamonowi i XFCE. Po prostu działają, jasne mają mniej funkcjonalności niż KDE ale są też lżejsze i mają swój target. Zawsze jeszcze można porzucić używanie całych DE i zainstalować sobie samo WM i wtedy imo najlepsza opcja na ten moment to Hyprland albo Sway.

Zaloguj się aby komentować
Szukam laptopa dla chrześniaczki. Zastosowanie jak to dla dziecka, youtube i jakiś minecraft. Polecicie coś sensownego do 3,5k zł? #pytanie #laptopy #technologia
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś jest w stanie polecić dobrej jakości konserwy i przetwory na wyjazd wakacyjny? Często gotuję sobie sam weki, ale może tym razem kupiłbym coś gotowego - ale nie chcę schodzić z jakości. Znalazłem coś takiego: https://wekownia.pl/zestaw-meskie-gotowanie/ . Ktoś z was korzystał z tego, albo z jakiejś konkurecji i może się wypowiedzieć?
#gotowanie #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Mordki, tak sobie czytałem niedawno na Reddicie o upadku LGS czyli takich lokalnych sklepów z grami gdzie też urządzane są eventy i turnieje jakieś figurkowe na przykład. Czy u nas to też jest taki fenomen, że sklepy hobbystyczne z planszówkami zamykają? Macie taki sklep w swojej miejscowości w ogóle? #gryplanszowe #planszowki #pytanie #hobby
Tak; ze swojego doświadczenia - W Poznaniu sklep Cube posiadał 3 sklepy/placówki - w Galerii Pestka, Starym Browarze (a 3 lokalizacji nie pamiętam). W Galerii Pestka (gdzie sklep był chyba największy, mieli jeszcze stoliki do gry i wypożyczalnię), gdzie często bywam, prowadzili ligę w grę karcianą "Lumeria". Od ponad roku (a nawet 2) ich już tam nie ma, Liga w ww. chyba też umarła (inna sprawa czy sama gra jest dobra/popularna). W Starym Browarze też już chyba nie ma (musiałem sprawdzić). Co najmniej 3 lokale (odkąd interesuję się grami planszowymi) się zamknęły, głównie z powody Covid-19. Inne zmieniły właściciela i zrezygnowały z usług sprzedaży akcesoriów czy samych gier itd. Jeden sklep z wypożyczalnią przeniósł się ze ścisłego centrum na dalekie obrzeża. Także ze swojego doświadczenia mogę to potwierdzić. Zresztą nie dziwi mnie to - zdarza się, że gry w takich lokalach są droższe od tych, oferowanych przez sklep internetowy; grę można nabyć nie wychodząc z domu (gdzie zamówioną paczkę otrzymasz wprost do rąk bądź do paczkomatu).
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś tak ma czy tylko ja, że nie lubię ryb i z wiekiem mi nie przeszło? Dla mnie ryba jest wręcz obrzydliwa. Pierwsze skojarzenie to padlina z wodorostami w smaku. Jakbym jadł trupa. Wszyscy mi za dzieciaka mówili, że jak będę dorosły, to mi przejdzie, tymczasem dobijam zaraz do trzydziestki i dalej nie znoszę smaku ryb xD
Z jednym mieli rację - będę jadł sporo tego, co za dzieciaka wybrzydzałem. Ale jeden wyjątek to ryby, drugi seler. Tu się absolutnie nic nie zmieniło od narodzin. A ryb nie lubiłem już jako 3-4 letni gówniak.
Wyjątek stanowi sushi z surowym łososiem (nie tak intensywny w smaku jak pieczony/smażony i bardzo delikatny) oraz niektóre owoce morza poddane obróbce termicznej (krewetki,kalmary). Rzecz w tym, że lubię to mięso zjeść w małej ilości z masą dodatków dla smaku, stąd najczęściej jem to w sushi.
#jedzenie #gownowpis #przemyslenia #takaprawda #zycie #pytanie #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Głupie pytanie, ale no muszę. Skąd się wzieła ta gadka o uśmiechniętej Polsce, uśmiechaniu się? Wiem, że to przytyk do KO, Hołowni itd. ale czy ktoś z koalicji powiedział coś kiedyś o uśmiechaniu się czy coś w tym stylu? xD Bo ja nie kojarzę nic takiego, może przespałem.
#pytanie #debata #wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
Jaki internet światłowodowy polecacie w stolycy?
300 mbs wystarczy.
Czego używacie i w jakiej cenie? 🤔
#warszawa #pytanie #internet

Zaloguj się aby komentować
To normalne w ING, że przelew idzie cały dzień? O 9 ktoś zlecił mi przelew, jest 15:30, a hajsu dalej niet. Wysłał mi potwierdzenie przelewu, jest legitny #ing #bankowosc #przelew #banki #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Głupie #pytanie . Gdyby ludziom nogi zginały się jak u flamingów, to jak by wyglądało krzesło?
#heheszki

Zaloguj się aby komentować
Siema. Dawno mnie tu nie było, ale z uwagi, że tamto gówno zmieniło się dziś na papaj.pl to nie da się przeglądać. Ciekawy jestem czy tu też już nie można przeklinać, czy jednak serwis pozostał normalny? #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś ma podobny problem? Od około tygodnia lub dwóch, prawdopodobnie po jakiejś aktualizacji, na Spotify na playlistach po prawej stronie nie da się przesunąć dalej w prawo – jakby brakowało możliwości przewijania w prawo. I przez to nie widać "Data dodania" i "Odtworzone"
Tak było kiedyś, a jak jest
#spotify #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta


Zaloguj się aby komentować
Jak to jest możliwe, że Poczta Polska generuje straty i ma problemy finansowe?
Byłem dzisiaj wysłać list polecony i czekałem K⁎⁎WA 20 minut w kolejce do jednego okienka (oczywiście pozostałe 5 okienek było zamknięte). Kolejka nie mieściła się w korytarzu, jak przyszedłem to było przede mną 7 osób, jak wychodziłem to stało 9 osób w kolejce za mną. Godzina 10:00, więc czas gdzie wszyscy powinni być w pracy. Przez te 20 minut analizowałem sobie sytuację i to jak ja tracę cenny czas życia na stanie w tej je⁎⁎⁎ej kolejce, a Poczta Polska nie daje rady związać końca z końcem.
Jak to się k⁎⁎wa dzieje, że przedsiębiorstwo mające tak dużo klientów, że od otwarcia do zamknięcia placówki jest kolejka nie generuje zysku? Ja pi⁎⁎⁎⁎le, ręce opadają tak, że przebijają dno. W Polsce spółki skarbu państwa załamują czasoprzestrzeń i generują k⁎⁎wa straty nawet jak są monopolistami bez żadnych konkurentów i mają od zajebania klientów. K⁎⁎wa.
Dobrze, że przynajmniej podatki płacimy najmniejsze w europie.
#gownowpis #zalesie #pocztapolska #polska #wkurw #pytanie
Ostatnio małżonek siedział na zdalnym i był w domu cały dzień, gdy wracałam popołudniu do domu znalazłam awizo w skrzynce, więc pytam grzecznie czy ktokolwiek dzwonił do mieszkania. Mówi, że nikt, więc mu pokazuję świstek od listonosza. Wkurwion pojechał z tym awizo i pyta czy może odebrać paczkę. "Uorzejma" pani z okienka, głosem dziewczynki z Egzorcysty odpowiedziała - NIE! Pan przyjdzie pół godziny przed zamknięciem. Więc małżonek oświadczył, że chce złożyć skargę. Bo był w domu cały dzień, a dostał awizo. W odpowiedzi usłyszał - może se pan składać. Kierowniczki i tak nie ma. Więc taka to świetna placówka, a obsługa rodem z PRL. Najmniejszych choćby standardów obsługi klienta.
Zaloguj się aby komentować
Ogrodnicza północna część Polski. Jak tam sytuacja po dzisiejszej nocy? Sprawdziły się prognozy z przymrozkami?
#ogrodnictwo #ogrod #zainteresowania #gownowpis #pytanie #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś z Was może drzwi łamane (ale nie harmonijkowe), albo rozsuwane, ale dwuskrzydłowe? Ale w takim normalnym wymiarze, a nie że większa dziura w ścianie.
Szukam alternatywy stosunku do normalnych drzwi do jednego pomieszczenia, gdzie tradycyjne mi się nie sprawdzą i zastanawiam się jak się takie rozwiązania sprawują
#remontujzhejto #drzwiwewnętrzne #pytanie
@moll
Przerabiałem łamane firmy pol-skone i były super. Wziąłem opcję z montażem, Polecam. Musiałem takie zastosować właśnie z powodu małej ilości miejsca - kawalerka 33m2 przerabiana na salon z aneksem+ 2 pokoje. Idealnie się zamykały i wyciszały sypialnię od salonu.
Przesuwane mam zarówno w tym obecnym mieszkaniu - salon jak i w lokalu. Świetna opcja, u mnie w wariancie z szynami typu loft.
Przesuwne to mega oszczędność miejsca. Plus - można zastosować pomiędzy drzwiami i ścianą swego rodzaju "uszczelki" z miękkiego włosia które dodatkowo uszczelnią drzwi w kierunku hałasu.
Zaloguj się aby komentować
Miałem mały incydent z pętla masy i poleciała mi karta dźwiękowa w komputerze oraz stary laptop. Możecie mi polecieć jakąś zewnętrzną kartę która nie kosztuje dużo ani też za mało a jakościowo nie będzie najgorsza? Nie jestem audiofilem także ten.
#komputery #produkcjamuzyki #audio #pytanie #pytaniedoeksperta
@starebabyjebacpradem jakby co, ja lata temu kupiłem Lusya Fever DAC za stówę na Ali, i całkiem fajnie to gra (tylko trzeba pamiętać że 75% to tak naprawdę 100). Dźwięk niezły, ma moc, daje radę nawet jako przenośny DAC pod telefon.
https://pl.aliexpress.com/item/32874764555.html
Chyba to samo co w linku. Jak potrzebujesz czegoś z PL na już, no to te najzwyklejsze dźwiękówki za parę złotych działają. Możesz poszukać np. używanego Creative'a, ale trzeba pamiętać że to nie są sprzęty z "rozrywkowym" brzmieniem, mam taką X-Fi 5.1 pod kino, i o ile dźwięk jest szczegółowy, to taki raczej metaliczny, do muzyki bez szału. A DAC za stówkę super
Zaloguj się aby komentować