Cześć hejto
Co tam u was ciekawego słychać?
#pytanie #rozmowa #dyskusja #dziendobry #hejto
Cześć hejto
Co tam u was ciekawego słychać?
#pytanie #rozmowa #dyskusja #dziendobry #hejto
Zaloguj się aby komentować
Czy Was też wkurza zastawianie siedzenia w pociągach czy komunikacji miejskiej plecakiem, torbą
Żeby broń Boże nikt koło mnie nie usiadł 🤔
#pytanie #rozmyslania
#ankieta
Zaloguj się aby komentować
Od wczoraj nurtuje mnie pytanie.Gdyby dwie największe partie wystawiły jako kandydatów: Krzysztofa Rutkowskiego (ten od głupich fryzur) oraz Sebastiana Majtczaka (ten od wakacji w Dubaju) to nadal druga tura odbyła by się z ich kandydatami?
#przemyslenia #wybory #pytanie #polityka #spoleczenstwo #polska

Zaloguj się aby komentować
Pytanie
Czy znacie jakieś sprawdzone metody na zdjęcie foli z parapetów z blachy
Rodzice mieli zakładane rok temu i zapomnieli
A teraz schodzi tragicznie
Myślałem czy może opalarką sobie trochę nie pomoc 🤔
#pytanie #pomoc #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
#wybory #pytanie bo nie śledziłem tematu zbyt ściśle (pojawiały się jakieś wstrząsy) , a zamierzam się za chwilę wybrać do lokalu wyborczego.
Mogę się wylegitymować mObywatelem, czy nie?
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #benzyna
Czy ktoś ma wiedzę (chat GPT nie może znaleźć żadnej informacji), czy któraś stacja w Polsce dodaje Polyether Amine (PEA) do swoich paliw premium?
@AquaARC perplexity też nie wie.
Nikt się do tego nie przyznaje.
Najbliższy wynik z czymś testem:
https://www.oilclub.pl/index.php?threads%2Fpremium-diesel-test-pea-pia-omv-vs-orlen-vs-shell.5530%2F

Zaloguj się aby komentować
Czy wie ktoś jak działa #aliexpress choice? Zamówiłem kilka rzeczy, każda z osobnego sklepu. Łącznie za około stówkę. Najtańsza z rzeczy kosztowała 4 zł.
Wysyłka za darmo, ma być u mnie w ciągu 10 dni. Na terenie Polski dostarczy DPD.
Konto mam od chyba 10 lat, choć zamawiałem może z piąty raz coś.
Jakim cudem im się to opłaca? W kontekście tego,nie wysyłka jest darmowa, międzynarodowa. Rozumiem, że tranzyt samolotem może mają wykupiony z góry i po prostu wrzucają tam co akurat będzie do wysyłki, ale u nas jednak, bezpośrednio do mniez jechać będzie kurier. Jak oni mogą na tym wychodzić na plus?
#pytanie #zakupyzchin
@Component2094 jest kompletowane w zbiorczą paczkę na magazynie aliexpress podobnym do centrów Amazona.
Dlatego się opłaca bo leci zbiorczo wszystko w jednym opakowaniu. Transporty odbywają się z centrów logistycznych w kontenerach co 2-4 dni na kolej. Dociera to do PL gdzie leci na sortownię Cainao w Komornikach gdzie przesyłki są rozdzielane na przewoźników i dostarczane na ich centra (inpost/dhl/dpd/poczta)
Zaloguj się aby komentować
Jestem we Włoszech i tutaj tak ładnie pachnie jakimś mydłem. Co oni stosują, że zawsze tu tak pachnie? #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy jest jakaś metoda pozbycia się tych farfocli z poliestrowego materiału? Próbowałem taką golarką do ubrań i o ile radzi sobie dobrze z farfoclami na innych materiałach, to z poliestrem nie. Pytanie do eksperta #pytanie #odziez #ubrania

Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie. Czy jeżeli Hejto jest postawione na francuskich serwerach OVH, a ja łączę się poprzez sieć VPN z kraju Nigeria to czy mogę jutro napisać, że zagłosuję na Hołownię lub Senyszyn w zależności od tego, jaki będę miał nastrój? Czy to będzie łamanie ciszy wyborczej z punktu prawa?
#polityka #ciszawyborcza #pytanie #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Jak często wyłączasz kompa? Codziennie, czy co jakiś czas i jedziesz na hibernacji/uśpieniu? Ja co kilka dni restartuję dla odświeżenia, a tak to hibernacja. #komputery #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Wziąłem wczoraj szczeniaka Beagle. Młodziutka, 10 tygodni. Minęło pół dnia i się zaklimatyzowała. Dzisiaj już szaleje - gryzie, skacze, biega, bawi się. Można ją nawet zostawić na chwilę samą (jak pójdę do kuchni albo pracować) i położy się na legowisku lub się będzie bawić. Czasami jednak wykazuje jeszcze oznaki nerwowości - piszczy, biega bez celu.
Jest tylko 1 problem - bardzo się boi spać sama po ciemku. Położyłem jej legowisko 30 centrymetrów od mojego łóżka i niewiele to dało. Wziąłem ją do łóżka, bo by mi nie dała spać, a ja miałem dziś spotkania.
No i ta noc identyczna, a nawet gorzej. Położyłem się, a ona z rozpędu próbuje wskoczyć na łóżko (nie udało jej się, bo to maleństwo), drapie. Jak jej postawić granice? Nie dałaby całą noc spać. Jak ją wziąłem, to położyła mi się głową na szyi/ramieniu, wtuliła się i nie pozwoli na żaden, choćby najmniejszy dystans. Musi być wtulona we mnie jak śpi.
Dać jej jeszcze czas? Może pozwolić trochę ze mną pospać aż na dobre się oswoi i wtedy dopiero stawiać granice i przymuszać do legowiska? To dopiero druga noc i ma prawo się nie czuć pewnie w nocy.
#psy #pytanie #gownowpis
Kiedyś się spotkałem z opinią, że lepiej się przespać ze szczeniakiem na ziemi, niż pozwalać na spanie w łóżku.
Jak moi rodzice wzięli pieska, to leżał przy mnie w legowisku, ja w niskim łóżku i cały czas go ręką drapałem i otulałem - dzisiaj c⁎⁎j jest ważniejszy w rodzinie niż pierworodny i śpi sobie w łóżku!
Zaloguj się aby komentować
Planuję na przełomie czerwca i lipca pojechać na tydzień do Serbii. Ktoś był? Jakieś rady? Czytam na forach o przejściach granicznych, bo to jednak przekroczenie granicy UE, i trochę boję się oczekiwania w kolejkach. Druga sprawa, jakieś polecane mapy offline do nawigacji w telefonie, żeby mi nie nabijało rachunków za internet?
#podroze #pytanie #serbia #niewiemjaktootagowac
@t0mek ja korzystam z OsmAnd ale nawigacja samochodowa od nich jest średnia.
Na granicy HU-SRB stałam ostatnio godzinę wjeżdżając i 40 min na wyjeździe, bo Węgrzy ładnie ogarnęli kolejkę dla Unijnych. Wjeżdżając do Schengen Węgrzy sprawdzają bagażnik i jeśli wyglądasz podejrzanie to bagaże, niemniej Polacy są traktowani ulgowo.
Kontrolują głównie Albańczyków i te ich baby w turbanach bo przemycają sporo i papierosów i alkoholu. Na granicy jest też dużo cygańskich żebraków.
Ogólnie IMO Macedonia Północna jest dużo ładniejsza niż Serbia, zwłaszcza góry. No i ludzie bardzo sympatyczni.
@t0mek jak lądową granicą to pewnie na węgierskiej będziesz kwitnął, jak lotniczą to szybko i sprawnie. Serbowie sa spoko, dobre jedzenie, Niś mi się podobao, tak samo fajnie jest pójść sobie z Babin Zub na ich najwyzszy szczyt, jak lubisz ferraty jest fajna B/C w Lipowac koło Nisiu, sa tez wyznaczone trasy do wspinaczkiwa i całkiem fajne trasy trekingowe. Jak bys szukal noclegu w Lipowac dam Ci namiar na fajna miejscówkę. Kikinda siwatowa stolica sów jeszcze
Zaloguj się aby komentować
No właśnie, dlaczego tak jest? Zauważyłem to już wieeeele lat temu.
Jakieś pomysły?
#lewica #polityka #pytanie

@maly_ludek_lego
Łatwo rozprzestrzeniający się przekaz, dzięki prostocie, a wręcz prostackości, oraz żerowaniu na bardzo silnych emocjach strachu, złości i nienawiści.
Algorytmy social media promujące tego typu treści, bo wyjątkowo dobrze "wciągają" odbiorców, co przekłada się na zyski.
Strategia populistów polegająca na budowaniu narracji poprzez zalewanie odbiorców ciągle powtarzanymi kłamstwami i manipulacjami, aż te "staną się prawdą".
Środowiska z niepoprawnymi politycznie poglądami były znacznie lepiej okopane w internecie niż lewica głaskana przez główne media i korporacje.
Last but not the least, farmy trolli i botów Rosji, dla której ruchy nacjonalistyczno-populistyczne są podstawowym narzędziem niszczenia europejskiej jedności.
Zaloguj się aby komentować
Potrzebny nowy materac dla mych obolałych pleców. Jest na rynku cos wartego uwagi?
Na pewno chciałbym żeby był twardszy niż miększy.
#sen #zdrowie #pytanie
Polecam zarezerwować sobie godzinkę i pójść do profesjonalnego sklepu z materacami, poleżeć sobie na różnych i dopasować.
My zdecydowaliśmy się na ten https://karibian.pl/produkty/materac-orthopedic/ drogi w ciul ale w końcu nie budze się w nocy i kręgosłup jakby mniej boli :) wybieraliśmy w dr materac
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś mi może powiedzieć po kiego grzyba?!
#pytanie #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem mamie smartfon, bo poprzedniego nie dawało się ładować. Otrzymałem w zamian pretensje i oburzenie. Czy tylko mi się wydaje dziwne? Jeszcze z buta do paczkomatu dymałem 7km.
#pytanie #rodzina
a podlubales igla w gniazdku do ladowania? zwykle tam sie klaczki upychaja i nie pozwalaja sie wtyczce do konca zadokowac. powygrzebuj klaczki i znowu sie bedzie ladowac. a nowy tez mamie zostaw, niech sobie pokonfiguruje powoli, moze nie chce jej sie rozkminiac od nowa jak sie korzysta, a jak bedzie miala opcje zeby zrobic zdjecie nowym, ale zawsze wrocic do starego jak czegos nie bedzie umiala, to moze powoli sie przekona
@Neq szkoda gadać, najgorszej mają te dzieci które robią za "informatyka" u rodziców. Z moimi nie mam problemów, ale teść ciągle uważał że jego smartfon jest jeszcze dobry i prosił żeby "miejsce zwolnić" bo aplikacje się tak rozrosły że się nie mieściły. Ale jakoś zniósł nowy. Z kolei teściowa tak długo nie chciała zmienić swojego aż gówniane pamięci Siajomi padły i nic się nie udało ze starego odzyskać.
Zaloguj się aby komentować
Jakim cudem drugi sezon TLoU ma tak niską ocenę na #filmweb ? Jak dla mnie serial naprawdę trzyma poziom a tu 5.4... WTF?
#pytanie #seriale #tlou

Zaloguj się aby komentować
Ktoś używa philips one blade 360?
Nada się to do golenia łba na łyso? Mordę wiadomo.
#pytanie #wlosy #niewiemjaktootagowac
Zaloguj się aby komentować
jakiej przegladarki na bazie firefoxa lub gecko uzywacie i dlaczego?
#web #webdev #programista15k #pracbaza #internet #pytanie
Zaloguj się aby komentować