A te mendy dalej próbują
#polityka #nieruchomosci

A te mendy dalej próbują
#polityka #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Mordeczki mam taką rozkminie.
Wynajmuje garaz z miasta, zwykly blaszak. Jego stan pozostawia wiele do zyczenia. Jest kilka miejsc w ktorych dach przecieka, no i sama blacha zaczęła się biodegradować, drzwi się krzywo domykają ect.
Moje pytanie brzmi czy dałoby rade go rozebrać i kupić jakiegoś nowego gotowca? Jakby to prawnie wygladalo jesli mam umowe na dozywotni wynajem? Jakis wniosek do Jednostki Gospodarki Nieruchomosciami?
#prawo #nieruchomosci #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #warszawa #kojec #chowklatkowypolaka #sytuacjanarynkunieruchomosci #nieruchomosci #patodeweloperka

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #flipperzy #zajebanezdonalda #nieruchomosci #bekazfliperow

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Moda na bicie w konfiarzy ma sie swietnie. Wiec dorzuce swoje kolejne 3 grosze 😁
Przy rozmowie o podatku katastralnym. Jest oczywiscie kwik, ze znowu panstwo chce nas lupic kolejnymi haraczami i w ogole komunizm.
Pomijając absurd bronienia takich Donatanów posiadajacych po 150 mieszkań to tym lepsze, ze często powołują sie na autorytet Adama Smitha. Można sie spierac z jego pogladami, ale najsmiejszniejsze jest to ze sam ww. Byl zwolennikiem podatków od ziemi i od spadkow xD Tłumaczył to tym, zeby krótko mówiąc nie powstawała oligarchia i monopole w imię zasad wolnego rynku. Z czym trudno się nie zgodzić.
Podsumowujac. Konfiarze proponuja nam ustroj feudalno-niewolniczy. Gdzie rentierzy przy znikomym opodatkowaniu beda zyli na koszt reszty spoleczenstwa, glownie mlodych ludzi.
#bekazkonfederacji #polityka #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
#bekazflipperow #nieruchomosci #memy

Zaloguj się aby komentować
Bardzo fajny wątek na twitterze, który budzi dość spore emocje. Ktoś wskazał palcem, że jego zdaniem to glupota i kupowanie takiego domu na glebokiej prowincji to nieodpowiedzialność, tak więc pozwalam sobie przekleić.
Czy uważacie, tak, jak autor - że takie domy z czasem na wsiach popadną w ruinę bo są niesprzedawalne?
1/ Z deszczu pod rynnę Na rynku mieszkaniowym w dużych miastach mamy do czynienia z potężną bańką, wynikającą z wadliwego systemu podatkowego i dodatkowo napędzaną programami dopłat. Jednak jej skala blednie w porównaniu z bańką na prowincji.
2/ Załączony dom, przedstawiany jako alternatywa dla wielkomiejskiej kawalerki, ma już niemal 30 lat. Budowę rozpoczęto w 1997 roku, a zakończono w 2000, co sugeruje metodę gospodarczą i wykorzystanie dostępnych "pod ręką" materiałów. Jego cena to 460 tys. zł, a nie 420 tys. zł, jak sugeruje post. Konieczny remont będzie bardzo kosztowny i przekroczy wartość samego domu.
3/ W samym ogłoszeniu dom jest oznaczony jako “do wykończenia”. Dostosowanie go do współczesnych standardów poprzez wykończenie i remont doprowadzi to końcowego rachunku miliona złotych.
4/ W ogłoszeniu podano, że dom ogrzewany jest węglowym kopciuchem, a brak wzmianki o możliwości podłączenia gazu sugeruje, że sąsiedzi również korzystają z podobnych źródeł ciepła.
Oznacza to życie w smogu przez pół roku – na takich wsiach w sezonie grzewczym jakość powietrza bywa gorsza niż ta, z której słyną najbardziej zanieczyszczone polskie miasta.
5/ Położenie
• Najbliższe miasteczko: Kutno – 22 km
• Najbliższe duże miasto: Łódź – 81 km
Wybór takiej lokalizacji oznacza konieczność ciągłego bycia szoferem, a dla rodziny, zwłaszcza dzieci, dorastanie w społecznej izolacji wśród głównie starszych mieszkańców.
6/ Tak wyglądała „urna demograficzna” powiatu, w którym znajduje się ten dom, cztery lata temu.
To dane GUS, ale w rzeczywistości młodych jest jeszcze mniej. Czy lokalna szkoła będzie otwarta za pięć lat?
Za dziesięć lat nieruchomości w takich miejscach staną się niesprzedawalne.
7/ Czy to znaczy, że mieszkanie na wsi nie ma sensu? Nie! Dla niektórych to dobra opcja, ale kluczowe są warunki: 1. Budowa od zera – kupno działki i postawienie nowego domu we współczesnym standardzie często okaże się tańsze i lepsze niż remont starego budynku w złym stanie. 2. Odpowiednia lokalizacja – warto szukać miejsc, gdzie w okolicy są nowe domy bez kopciuchów, aby uniknąć życia w smogu przez pół roku.
https://x.com/DemografiaPl/status/1903092612187226173
#nieruchomosci #polska #demografia tylko co nieco #polityka #pytanie

Ech jakbym widział sytuację, z którą właśnie się próbuje uporać. Parę tygodni temu zszedł sąsiad alkoholik. Pozostawił po sobie działkę i na niej ruinę, w której to libowal do samego końca.
Od 10 lat dziurawy dach, na którym rosną krzaki i jedna brzoza, wszędzie grzyb, wilgoć gołębie gówna. Kopciuch, studnia i prąd. Na tym koniec mediów. Żadnej izolacji, generalnie 30k koszt wyburzenia i może szybsze papiery na postawienie czegoś w to miejsce.
Nowi właściciele, czyli córka zmarłego i konkubent w postaci 60letniego emerytowanego policjanta toczą dziwną grę.
Mi by się przydała ta działka bardzo. Ale nie dam dużo więcej niż cena za metr w okolicy, mogę odpuścić koszt wyburzenia.
Ale chcą sprzedać ale nie chcą podać ceny. Poza tym za niewielkie pieniądze można to wyremontować I tak w kółko gadają, że będą to robić i sprzedadzą za ogromne pieniądze, bo w okolicy domy są drogie.
No nowe domy są drogie ale zgnite ruiny nikt kupi do remontu.
Dałem im miesiąc na zdeklarowanie się i odpuszczam, bo mentalność i upartość z innej epoki.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

MRiT dokonuje przeglądu prawa budowlanego pod kątem luk, z których korzystają niektórzy deweloperzy - przekazał w piątek szef resortu rozwoju Krzysztof Paszyk. Dodał, że w najbliższych tygodniach rozpoczną się prace nad proponowanymi zmianami, które mają uszczelnić przepisy.
"Liczba luk w...

Do 100 tysięcy euro oferują władze autonomicznej prowincji Trydent na północy Włoch tym, którzy kupią i wyremontują dom w jednej z 33 wyludniających się miejscowości. Warunkiem jest to, że trzeba w takiej nieruchomości zamieszkać lub przeznaczyć ją na wynajem. Na ten cel wyasygnowano łącznie 10...
Nie mogę się doczekać aż ten kredyt 0 % przejdzie XD I miliony młodych korposzczurów w dużych miastach nagle zrobi pod siebie jak zobaczy, jaka imba się rozrkęci na rynku nieruchomości
PANIE MY GŁOSOWALI NA PO I RAFALA, MIAŁO BY POSTĘPOWO A TERAZ DEWELOPER KAŻE PŁACIĆ ASTRONOMICZNE SUMY, MY PODPISALI I NIE WIEDZIELI I TERAZ NIE MAMY NA RATĘ XD
Samozaoranie młodych sojaków można być tak piękne, że chyba w II turze sam zagłosuję na Trzaskowskiego jak stanie do rywalizacji z Nawrockim.
#nieruchomosci #polityka
Zaloguj się aby komentować
rynkowa weryfikacja janusza
https://xcancel.com/MNiedorozwoju/status/1902454541531890077
#nieruchomosci #januszebiznesu
Zaloguj się aby komentować
@festiwal_otwartego_parasola albo... można po prostu to podawać na stronie. XXI wiek, a to ukrywanie wszystkiego dalej ma się w najlepsze. To samo z ofertami pracy- rób jakieś balety na uszach przez 5 etapów, bo ci nie powiedzą jakie widełki przewidują dla wystawionej oferty "bo nie mogą". Prądem za to powinni j⁎⁎ać.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #hejtokoksy #nieruchomosci #zamek #plecy #pokazplecy #prawobudowlane

Ja tam zamki lubię i ten też jest spoko. Inwestorom brawa za fantazję się należą. Mam nadzieję, że zapłacili wszystkim podwykonawcom za wykonaną pracę.
Co do okolicznej przyrody to ona sobie poradzi. Dobrze wiecie, że w każdym miejscu można znaleźć jakiegoś żuczka, który stanie się powodem zatrzymania budowy. Natura 2000 fajnie brzmi ale ten las tam to przecież zasadzona przez człowieka monokultura a nie żadna dzika puszcza.
Tu nie tyle chodzi o sam zamek, tylko że zostały olane wszelkie procedury. Ergo jak Kowalski by chciał postawić domek letniskowy, to by został szybciutko dojechany, a tu nikt nic nie może
Sama budowla taka se. Pasuje jak pięść do nosa. Na tych terenach takie budowle historycznie nie powstawały. Typowa januszowska gigantomania. Gargamel w stylu pokaż się, a zastaw się.
Zaloguj się aby komentować
Ksiądz założył sektę. Przekonał 20 osób, żeby kupili działkę jako współwłasność. Zobowiązał wyznawców, żeby wpłacali po 100 zł miesięcznie na fundusz w celu budowy osiedla, gdzie ukryją się przed złym światem. Potem pieniędzmi z tego funduszu odkupował udziały w nieruchomości i przepisywał na siebie.
Cała operacja precyzyjnie opisana w wywiadzie z byłym członkiem sekty. Od 36:50 wątek nieruchomościowy. Zdjęcia umowy.
https://www.youtube.com/watch?v=AZHYYnWOd7M
#bekazkatoli #warszawa #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
"Deweloperuch to pierwsza platforma do samodzielnej analizy rynku dla konsumentów."
#nieruchomosci #mapa #deweloperzy #cenymieszkan


Zaloguj się aby komentować
W związku z kolejną już porcją dobrowolnych szkoleń wojskowych, które chcą nam zafundować rządzący, a co do których zdania ludzi są podzielone, chciałbym nakreślić jak wygląda kwestia kredytów hipotecznych w razie konfliktu zbrojnego.
Otóż drogi panie Areczku, kredycik musi pan spłacać nawet z okopu, natomiast ubezpieczenie pana nieruchomości wyklucza odszkodowania za szkody wynikłe z działań wojennych. Jeżeli pański dom zostanie zrównany z ziemią to kredycik i tak należy spłacać. Również, jeżeli odstrzelą panu na froncie rękę, nogę czy głowę to ani pan ani pańska rodzina nie zobaczycie z pańskiej prywatnej polisy ani grosza ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
Ale panie Areczku, proszę pamiętać - obrona ojczyzny to pański święty obowiązek
#prawo #zalesie #heheszki #nieruchomosci #banki
Zaloguj się aby komentować

Łódzka prokuratura analizuje sprawę dewelopera HRE Investments, który miał sprzedać 3767 lokali. Inwestycje są niepokończone, ludzie nie mogą wprowadzić się do mieszkań. Poszkodowanych w sprawie, którą opisuje łódzka "Gazeta Wyborcza" mogą być nawet tysiące osób z całej...
Cześć, jaka według Was jest maksymalna kwota jaką mogłoby zapłacić miasto/gmina za kupno bloku lub cały proces inwestycyjny od zakupu działki przez projektowanie i budowę do oddania kluczy. Chodzi o budowę do programu komunalnego typu Mieszkanie plus - czyli czynsze z wykupem jak za komuny?
Założenia.
Liczba mieszkańców miasta / gminy 20 - 100 tys. mieszkańców.
Budowa do stanu deweloperskiego.
Wliczone są wszelkie koszty procesu do momentu przekazania kluczy: działka, projekt, budowa, zagospodarowanie, nadzór.
Blok zgodny z standardami rynku w takich miejscowościach tj. centralne ogrzewanie, winda, miejsce postojowe, komórka lokatorska. Metraż 35 - 65 m2.
Dlaczego pytam? Mamy tylu przeciwników programu dopłat do kredytów (słusznie - bo zawyżają ceny nieruchomości i powodują inflację) i zastawiam się jakie są Wasze odczucia odnośnie kosztu budowy mieszkania. Nie chodzi mi o posiadaną wiedzę na temat budownictwa, a jedynie o sondę.
Jak macie swoje przemyślenia to piszcie.
#nieruchomosci #budownictwo #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować