Dzien dobry. Czy ktos tutaj uzywa mapy mysli (mind map) w projektach? #pytanie #kiciochpyta #pracbaza
Lubie sobie czasem posluchac “Sily Specjalne w Biznesie” na YT i koles tam o tym wspominal i sie zastanawiam czy to sie do czegos przydaje
Dzien dobry. Czy ktos tutaj uzywa mapy mysli (mind map) w projektach? #pytanie #kiciochpyta #pracbaza
Lubie sobie czasem posluchac “Sily Specjalne w Biznesie” na YT i koles tam o tym wspominal i sie zastanawiam czy to sie do czegos przydaje
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje pomocy przy niuansach do komiksu. Jako, że jestem raczej noga z nauk ścisłych, a moja wiedza kończy się na popularnych twierdzeniach np. z fizyki.
I szukam, czytam, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, a chcialbym by takie rzeczy jak fizyka byly wierne rzeczywistości, chyba, ze juz bardzo sie nie da.
I tu pytanie, tylko proszę bez trolingu i podsmieChujków.
Załóżmy, czysto teoretycznie, ze jest czlowiek, ktorego wszystkie atomy, z których jest zbudowany, nagle ulegają samoczynnemu rozszczepieniu.
Jak do tego dochodzi nieważne, bo to juz wiem i nie obchodzi mnie czy to głupie.
Czy taka osoba:
wytworzy energie, ktora spowoduje mini eksplozję typu jądrowego?
powiększy swoją objętość dwukrotnie ze wzgledu na podział atomu? Bo zakladamy, ze ta osoba to przetrwa.
będzie emitowala promieniowanie radioaktywne.
Pewnie wiele pytan jeszcze sie pojawi, zwłaszcza jak zaczniecie komentować i sprowadzać mnie na ziemię, ale bardzo prosze o racjonalne wypowiedzi.
Uwzglednie nicki w creditsach w komiksie.
#kiciochpyta #fizyka #nauka
@FodiJoster Nie siedzę w tym przesadnie silnie, ale jednak kierunek ścisły z fizyką się na studiach skończyło, więc może coś dam radę pomóc. Podrzucam wykres dla wglądu - bomba atomowa to pierwiastki ciężkie (Uran czy Pluton), które ulegają rozszczepieniu na lżejsze - przemieszczamy się na wykresie w lewo, w stronę żelaza. Zachodzi emisja nadmiaru energii z wiązań jako neutrony. Bomba termojądrowa (oraz gwiazdy) dokonują fuzji pierwiastków - z lekkich pierwiastków, zazwyczaj helu lub wodoru (stąd bomba wodorowa) tworzą się pierwiastki cięższe plus tak analogiczna emisja energii z wiązań pod tymi samymi postaciami. W obu przypadkach wartość energii wiązań w nowych pierwiastkach jest wyższa niż poprzednio, w oby przypadkach zbliżamy się do żelaza.
No i tu jest problem, bo chciałbyś rozszczepić człowieka, który składa się z wodoru, tlenu, węgla, wapnia itd. To wszystko raczej lekkie pierwiastki, na wykresie na lewo od żelaza. Ich rozszczepienie nie wygeneruje energii, tylko ją pochłonie.
Więc, jeśli trzymamy się praw fizyki to:
1. Nie
2. Nie
3. Nie
Ale jakbyś poszedł drogą fuzji to już 1. i 3. można logiką komiksową jakoś obrócić. xD
Kwestia choćby oszacowania ilości wygenerowanej w taki sposób energii mnie już przerasta. xD Jeśli w Little Boyu tylko ok.0,8 kg Uranu uległo rozszczepieniu, a energia fuzji węgla powinna być bardzo z grubsza porównywalna, a chcemy przefuzjować całego człowieka to noooooo... chyba wspomogę się Teofilem Fiuttem i powiem, że energii będzie tyle, że ja pi⁎⁎⁎⁎lę, na pewno nie byłaby to "mini eksplozja"

Mnóstwo energii, tak. Ile dokładnie - dałoby się policzyć z zawartości poszczególnych pierwiastków i deficytu masy jąder (czyli energii wiązań) - przy założeniu że rozpad jest całkowity, tj do protonów i neutronów.
Przeżyć nie ma opcji - zmiana jąder to zmiana pierwiastków i zmiana związków chemicznych. Białka, cukry, tłuszcze, woda - wszystko zmieniłoby się w wodór i neutrony.
Oczywiście czysto hipotetycznie ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
@serel @KsRobag @MostlyRenegade @Half_NEET_Half_Amazing
Dzień dobry Państwu.
Obiecałem odpowiedz i znalazłwszy obecnie chwilę informuję jaką decyzje podjąłem.
Otóż przedstawione przez Was fakty ostatecznie zmusily mnie do przemodelowania zdarzen i wyjasnien w ten sposób, że powstaje maly wybuch w promieniu ww człowieka, a cala faktyczna siła eksplozji w wyniku rozszczepienia atomów zostaje przeslana... nie moge powiedzieć gdzie.
Przepraszam, was bardzo, ale fizyka spowodowała, że to zdarzenie będzie miec jednak fundamentalne znaczenie dla całej opowieści, więc muszę te rozwiązanie zatrzymać dla siebie poki nie skończę.
W razie gdybym zawinał się wcześniej na tamten swiat, bo los bywa okrutny, poinformowalem rodzine, by wrzucili wszystko co zdążyłem narysowac na hejto.
Szczerze dziękuję za poświęcony mi czas. Uwzglednie wszystkich w podziękowaniach. Strony z nimi narysuje szybciej że by zabezpieczyć się przed nagłą smieciarką.
Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz bardzo dziękuję.
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta Tomków i Tosie z tagów #rosliny #roslinydoniczkowe i może też #ogrodnictwo
Poza Zielonym Parapetem i CandyCacti jakie sklepy internetowe sprzedające badyle polecacie? Najlepiej takie z dużym wyborem i niskimi cenami, ale wiadomo, wszystkiego mieć nie można.
Zaloguj się aby komentować
Jakiego maila polecacie?
Zamierzam sie ewakuowac z gmaila czym predzej, a mialem wyjebane w temat przez jakies dwie dekady xd
#kiciochpyta #email #internet
https://tuta.com/pl niemiecki, prywatny, apki na chyba wszystkie nieniszowe OS, ostatnio robi się coraz popularniejszy, choć i tak mały przy wszystkich innych graczach
Zaloguj się aby komentować
To jest całkiem miłe, że w Polsce paliwo jest tańsze, niż na Ukrainie, ale zastanawiam się: co jeśli ten cyrk się przeciągnie?
I nie pytam tu o budżet, tylko o dostępność paliw w dłuższej perspektywie. Bo sztuczne obniżanie cen powoduje, że popyt nie spada. Z drugiej strony w sumie Europa jest w stanie przelicytować znaczną część reszty świata i jednak dostać swoją działkę.
Ciekawi mnie, czy ta gigantyczna różnica między giełdowymi cenami ropy, a cenami w portach już nas dotyczy, czy dopiero uderzy? Tyle pytań, a tak niewiele odpowiedzi...
[wiedzieli, że w czasie kryzysu w 1973 r. dostawy były ograniczone o zaledwie 6-7%?]
#kiciochpyta #rozkminy #gospodarka

Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta Mieszkamy praktycznie w lesie, wiekszosc krzakow wokol domu juz jest wycieta. Trawa scinana nisko. Na ogrodzie krzewow nie wiele. Jednak praktycznie za plotem las.
Co polecacie na kleszcze? Uwielbiaja gryzc żonę a ja chcialbym aby daly jej spokój;)
Zaloguj się aby komentować
Może mi ktoś wyjaśnić jak działa system kaucyjny?
Bo wszędzie czytam, że mają być te oznaczenia [KAUCJA x zł], ale 80% produktów, które kupuję nie ma tego oznaczenia, mimo to naliczana jest kaucja i maszyna je później przyjmuje.
No ale k⁎⁎wa.
Jak kupuję 10 produktów, naliczą mi 3 kaucje, to potem muszę iść z tymi 10 butelkami, żeby 7 mi nie przyjęło.
Ostatnio byłem z ośmioma butelkami, a przyjęło mi tylko jedną.
Nie mam bólu d⁎⁎y o wożenie tych butelek, ale chciałbym przynajmniej wiedzieć, które mam wywalić do śmieci, a które mam oddać.
#systemkaucyjny #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Trochę ethyl 2-cyanoacrylate na skórze mnie zabije?
Cholerstwo okazało się być bardziej płynne niż się spodziewałem.
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Gdzie ubezpieczyc dom i dlaczego tam? Pytanie do eksperta typu @jajkosadzone
#kiciochpyta #ubezpieczenia
Oferuję pro kosztorysy, normowane i kalkulowanie po bieżących stawkach średnich seko/intercenbud - wraz z kontrofertami Łódź - Warszawa, okolice. Zapraszam na priv. W sprawach protokołów sprawnych instalacji również @bartek555 a odpowiadając na pytanie zasadnicze - polecam Starego @roadie . Właściwy człowiek na właściwym miejscu, chociaż trochę krępujące że tak jawnie żartuje z "syna obiboka" :/ Hestii, Warty, Alianz i PZU polecić nie mogę - bo wlasnie do ich kalkulacji robię większość kontrofert, stawki i nakłady najczęściej są wzięte z d⁎⁎y, a kosztorysy ich rzeczoznawców podwykonawców nie uwzględniają po -przykladowo -zalaniu- konieczności malowania całej zalanej ściany lub wymiany podłogi w całym pomieszczeniu - a ino tych kilku metrów z purchlami.
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #sprzedaz #kiciochpytahejto #kiciochpyta #ai #webdev
Hej Hejto,
Planuję sprzedać mieszkanie, i obok ogłoszeń na portalach typu Otodom, OLX, chciałbym zrobić prostą stronę internetową, i wrzucić ją na jakiś tani statyczny hosting (mikr.us np), ale nie mam czasu bawić się w developerkę front endu, a chcę zrobić galerię, może jakąś wizualizację, i garść informacji. Który LLM polecacie do tego, też, żeby nie kosztował worka monet. Czy polecieć jakimś template'm, czy od razu pchać się w Wordpressa?
Przyjmę też dobre rady przy sprzedaży mieszkania, z każdej dziedziny około sprzedażowej nieruchomości, np polecaną umowę przy sprzedaży, jakieś tips&trick, na co uważać, jak się zabezpieczyć (słowa kluczowe wystarczą, wygooglam sobie).
Z góry dzięki za rady.
PS. Obrazek nie powiązany.

@Marcowy_Kot Vercel + GeminiCLI albo Google Antigravity i masz to zrobione za darmo. Domenę będziesz mieć twojawolnanazwa.vercel.app. Vercel i Gemini mają przeogromne darmowe limity i nie ma szans że do nich dobijesz. Ogólnie nie wiem po co ci osobna strona tak jak ludzie wyżej piszą ale ok.
W skrócie instrukcja.
1. Robisz konto na Githubie i Vercelu a potem je łączysz.
2. Robisz deploy gotowego szablonu: https://vercel.com/templates/react/vite-react
3. Pobierasz na kompa gita, nodejs a potem geminicli albo antigravity. Kopiujesz repo do osobnego folderu i odpalasz w nim geminicli albo antigravity.
4. Piszesz w promptach co chcesz osiągnąć a AI to robi za ciebie. Zapytaj się ich jak odpalić podgląd projektu na żywo abyś widział zmiany. Na koniec poproś AI aby zrobił commita ze zmianami.
5. Jak czegoś nie wiesz odnośnie któregoś z tych kroków to pytasz chataGPT to cię poinstruuje.
Koniec, masz stronkę za darmo którą możesz zaktualizować w mniej niż minutę bo każdy commit do maina automatycznie odpali budowanie i deploy na Vercelu.
Zaloguj się aby komentować
Czy doświadczyliście ciężkich do wyjaśnienia logicznie zdarzeń związanych ze śmiercią swoich bliskich? Takich o których można powiedzieć, że były czymś więcej niż przypadkiem?
#kiciochpyta #zycieismierc #paranormalne #smierc
@Minoretta ja nie ale moja matka ma jakieś właściwości paranormalne.
Gdy babcia była w ciężkim stanie w szpitalu to w sobotę rano matce przyśniło się, że przyjechala w odwiedziny do szpitala do babci. We śnie babcia nie leżała tylko stała normalnie ubrana.
-to ty możesz chodzić?
-no tak, już jest ze mną dobrze
-ale czemu jesteś ubrana?
-bo mnie wypisują
Po tym śnie 2 godziny później zadzwonili ze szpitala, że babcia nie żyje. Matka uważa, że we snach babcia się z nią żegnała przed śmiercią.
Zaloguj się aby komentować
Mialem pisac prv, ale moze sie przyda innym ta wiedza, jesli pan @Zielonywewszystkim raczy odpowiedziec.
Utwierdziles mnie w przekonaniu ze cis posredni hicksii to dobry wybor na zywoplot, ale mam pare pytan do eksperta.
- jakiej wielkosci dziury na sadzonki 50-80cm? Mam piach, wiec musze jej dac dobrej ziemii + 10cm na gorze bedzie po calej powierzchni. Chcialem wiercic wiertnica i ewentualnie poszerzac szpadlem. - odleglosci roslin podaja powiedzmy co 0,5m, ale to jest miedzy ich pniami czy od skraju do skraju?
Jakies dodatkowe rady eksperta mile widziane :D
#kiciochpyta #ogrodnictwo
Zaloguj się aby komentować
Jako że sezon rowerowy się zaczyna to mam takie pytanko. Czy są jakieś przyzwoite kierunkowskazy do roweru? Często jeżdżę po zmroku lub po nieoświetlonych drogach i tam wuja widać jak się macha łapami a te kierunki które znalazłem w necie to zabawkowy szajs. Kiedyś widziałem typka, który miał eleganckie kierunki jak z motocykla bardzo jasne i bardzo cienkie ale nigdzie takich nie mogę znaleźć.
#rowerowyrownik #rower #rowerowehejto #turystykarowerowa #kiciochpyta #pytaniaiodpowiedzi #pytanie #benc

@RzecznikHejto
Niestety, z gotowców masz albo zabawkowe, albo hi-end za grube stówki.
Jeśli chcesz taniej, a dalej sensowną jakość to musisz po prostu złożyć zestaw z przerywaczy, przełącznika i samych kierunkowskazów (do których trzeba dosztukować montaż). Ewentualnie kierunkowskazy z przodu można zastąpić wodoodporną taśmą LED naklejoną na lusterka.
Tak czy owak, czeka Cię sporo przeglądania chłamu - najlepiej wybrać się do jakiegoś stacjonarnego sklepu ze szpejem do skuterów.
Osobiście mam po prostu rękawiczki Hi-Viz
Odblaskowe ciuchy z Decathlona świecą się w światłach reflektorów jak psu jajca - paski odblaskowe na końcach rękawów i nie ma c⁎⁎ja że nie widać jak @AdelbertVonBimberstein mówi wyżej. A jak krzyżują ci się kierunki ruchu z kimś kto po zmroku nie używa świateł, to ci lampeczki nie pomogą bo masz doczynienia z debilem.
edit: a jeszcze w Jula masz skarpetki odblaskowe, też spoko chociaż w połowie sztuczne.

Zaloguj się aby komentować
Macie jakieś doświadczenia w tym, jak długo #pzu rozpatruje kosztorys z warsztatu? Dostali kosztorys 8.4, OWU mówi o 14 dniach. Jak to wygląda w praktyce?
#ubezpieczenia #kiciochpyta #autocasco #pytanie #samochody
Zaloguj się aby komentować
Jak się je figę?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie, jak nazwalibyście formę dyskursu, która zaklada używanie pewnych słów i ewidentnie atakuje inne słowa, bo mają pewne znaczenie. Formę, ktora podczas samej dyskusji w dyskursie używa odpowiednich "taktyk" przepinających asocjacyjne rozumienie i konotacje wynikające z całości wypowiedzi na "to prawdziwe"?
Czekam na najlepsze i najbardziej zależy mi na opinii osób z #bookmeter
#pytanie #kiciochpyta #humanista
Zaloguj się aby komentować
Spadły na mnie problemy i kłopoty dzień przed Wielkim Piątkiem.
Potrzebuje waszej porady.
#kiciochpyta #zdrowie #starosc
Czy znacie i możecie polecić jakiś Dom Opieki dla starszej schorowanej osoby?
#slask #sosnowiec #katowice #zaglebie
Póki co leży (dosłownie, chce by chociaż siadała) po pobycie w szpitalu w DPS który szpital znalazł na już ale nie jestem
pewien co do opieki plus ponad godzina jazdy.
Drugie pytanie.
Czy polecacie jakieś schronisko fundacje adopcyjną z tego regionu? W mieszkaniu została kotka, chowa się przed ludźmi, nie daje podejść. Trzeba ją oddać i nie wiem gdzie i jak. Póki co sąsiedzi zostawiają jej jedzenie.
#koty #zwierzaczki #adopcja
Starość jest do d⁎⁎y. A skłócona rodzina też. Całe lata nikt nie chciał podjąć decyzji i mnie nikt nie słuchał jak mówiłem że musimy działać a w końcu jak seniorka w stanie ciężkim trafila kolejny raz do szpitala i teraz już nie chodzi tylko leży to nagle znaleźli kontakt do mnie i dali w szpitalu. I nagle nie widząc seniorki od lat (na jej własne wielokrotne życzenie żebym się nie pokazywał ) stałem sie głównym zalatwiaczem spraw, bo mi zależy. A w łańcuchu pokrewieństwa jestem dość daleko.
Tyle że zamiast na spokojnie robić to wszystko ostatni rok, solidnie to muszę to robić w czasie Świąt Wielkanocnych na wariata
trzecią noc śpię z nerwów po 2-3 godziny :(((
Ech…..
#zalesie
Całe lata nikt nie chciał podjąć decyzji i mnie nikt nie słuchał jak mówiłem że musimy działać a w końcu jak seniorka w stanie ciężkim trafila kolejny raz do szpitala i teraz już nie chodzi tylko leży to nagle znaleźli kontakt do mnie i dali w szpitalu.
To tak jak u mnie, nikt mnie i żony nie chciał słuchać a jak przyszło co do czego to było szukanie miejsca na już i w ciul stresu i nerwów. A na ostatnią chwilę to się tylko umieralnie udało znaleźć. 14 dni leżenia w szczochach, zapalenie płuc i do widzenia...
Zaloguj się aby komentować
jak spędzacie święta? bo ja właśnie dostałem misję od mamy że muszę ogarnąć na szybko jak się uruchomia taki piec, bo ktoś tam z rodziny jednak dupkę na święta zawiesie i żeby im ciepło było... problem w tym że nie mam pojęcia jak to działa #help #swieta #kiciochpyta #pomocy #niewiemjaktootagowac i jestem spizgany jak swinka #narkotykizawszespoko


@PrzylecialWiekszySamolot Musisz wziąć trochę drewna, papieru lub tektury. Dalej krzesiwo, zapałki lub zapalniczkę. Dalej zakładasz kapelusz, bierzesz kostur, jeszcze okulary ochronne i gotujesz się na przygodę. Każde igrzyska rozpoczyna się od rozpalenia ogniska, więc rozpalasz w piecu małe ognisko. Potem robisz z tego małego ogniska większe ognisko, a potem dorzucasz aż ma huczeć. Nie przegrzej jednakowoż. Powodzenia towarzyszu!
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś wie, czemu @Evivalarte ma mnie na czarnej? #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Moi drodzy hejtacze z tagu #druk3d
Co polecicie w okolicy 1,5k do zakupu na start?
To prezent dla brata w celach, muszę sobie wydrukować zatyczkę GURU, albo nakrętkę, obudowę która mi się połamała.
Sam się na tym ni cholerę znam więc pytam was.
Co polecacie?
#kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować