Cześć Tomki i Tomkinie
Pytanko. CY można podłączyć radyjko 12V 2A pod akumulator zasilaczem 12V 5A?
#elektryka #kiciochpyta #gownowpis


Cześć Tomki i Tomkinie
Pytanko. CY można podłączyć radyjko 12V 2A pod akumulator zasilaczem 12V 5A?
#elektryka #kiciochpyta #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #technologia #android
Zbliża się dla mnie czas wymiany telefonu na nowy model i kurde mam rozkminę.
Zostać w stajni #samsung , poczekać na urealnienie ceny #motorola signature, czy cofnąć się wydajnościowo i brać #pixel 10 pro czy też cofnąć się w rozwoju i brać #xiaomi POCO X8 Pro Max z chujowym Color OS.
Obecny pacjent A55 256/8 DS.

@fadeimageone Ja byłem Samsungowcem ale przerzuciłem się na Pixela i generalnie już chyba nie wrócę. Już nawet nie gadam o wydajności czy bebechach, tylko po prostu nie ma tego całego Samsungowego bloatware którego się nie da w łatwy sposób usunąć. Do tego mój stary Pixel 7 już 4 czy nawet 5 rok mu leci i dalej śmiga w sumie spoko, ale muszę też przyznać że nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem i dopóki mi nie przycina w menusach to mi wystarcza xD
Zaloguj się aby komentować
wiem, znowu o tym samym- ale wziąłem pod uwagę wasze rady i zrobiłem nową wersję portfolio.
są tutaj te same przykłady co wcześniej, ponieważ nie jest to portfolio aby zgłosić się do jakiejś wielkiej agencji artystycznej, a chciałem zacząć od którejś z pobliskiej drukarni, jedna akurat poszukuje grafika.
nie, to nie jest bait, a szczere pytanie o radę. jak już mówiłem, każdy jest inny, toteż wymaga innych rzeczy, ale czy myślicie, że tyle wystarczy? i tak, zdaję sobie sprawę, że jest to przedstawione w dosyć dziwnej formie, ale nie chciałem robić nie wiadomo jak wielkiego obrazka, potencjalnemu pracodawcy wyślę to natomiast w pliku .pdf. dziękuję za wszelkie podpowiedzi-
#praca #pracbaza #grafika #grafikakomputerowa #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
#obrobkametali #obrobkaskrawaniem #tokarka #majsterkowanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Mam tokarkę zegarmistrzowską TDB-8, która ma kilka mankamentów, którymi chciałbym się zająć. Na ten moment najbardziej upierdliwy polega na zużytych szczękach uchwytu samozaciskowego. Obrabiany materiał nawet po mocnym zaciśnięciu się rusza. Tzn. wygląda to tak, jakby same szczęki były ustawione pod minimalnym kątem względem obrabianego materiału i łapały dobrze tylko przy samej tarczy. Jak się zabrać za remont tego? Próbować delikatnie szlifować jakimś diamentowym frezem po upewnieniu się, że konik jest ustawiony idealnie w osi? Nie dotykać tego w ogóle samemu tylko zlecić komuś doświadczonemu?
Zakup nowych szczęk raczej nie wchodzi w grę - dostanie oryginalnych graniczy z cudem, a chińskie są 2-3 razy cięższe i boję się że uszkodzę wrzeciono. Uprzedzając pytania - śruby mocujące szczęki są dokręcone na tyle żeby nie było luzów.
Zdjęcie poglądowe, zapomniałem sfotografować swój egzemplarz.




Zaloguj się aby komentować
Różowa kupiła coś z płatnością przez PayPo. Czekała kilka dni na realizację zamówienia, wysłała do sklepu 2 maile i zero odpowiedzi. Wpisała nazwę sklepu w Google, a tu szok, bo to jakiś scam, od cholery osób, które nie otrzymały towaru. Napisała maila do sklepu, że odstępuje od umowy i chyba po 6 minutach przyszła odpowiedź
Co można jeszcze zrobić w takim przypadku?
#oszukujo #scam #pytanie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Jak sądzicie, kiedy w Europie pojawią się braki w dostawach paliwa? #kiciochpyta #iran
@Taxidriver Nie sądzę, że się pojawią. Europę po prostu stać na kupno ropy, więc może kupić od kogokolwiek po dowolnej cenie.
Inna sprawa z krajami, które próbują utrzymać sztucznie niskie ceny - tam się mogą pojawić niedobory, jeśli to się przedłuży. Ale to już wielokrotnie testowaliśmy i wciąż to samo zaskoczenie.
Zaloguj się aby komentować
Z racje tego, że FILIA dała d⁎⁎y i nie wypuściła wczoraj "Króla Popiołów" S.A. Cosby'ego (premiera dopiero po świętach), muszę znaleźć inną książkę z gatunku Black Heritage, do #wyzwaniagoodreads o tej samej nazwie, które kończy się 31.03.
Żeby nie było za łatwo, to musi być ona z TEJ LISTY .
Odpadają książki oznaczone jako Read, a książki Want to Read będą w tym roku wydane po polsku, więc też bym je odrzucił, żeby nie czytać 2x.
Macie jakieś fajne polecajki? Najlepiej gdyby książka była już wydana po polsku
#kiciochpyta #ksiazki #czytajzhejto





Zaloguj się aby komentować
Ej przypomniałem sobie że gdzieś za dzieciaka przerzucając kanały widziałem następującą scenę:
Klient pije na smutno przy barze
Barman pyta co tam
Klient mówi że to skomplikowane
Barman odpowiada że słyszał już wszystkei te skomplikowane historie o nieszczęśliwych miłościach
Klient w odpowiedzi odsuwa polar pokazując koloratkę i mówi coś w stylu "takiej nie"
Ktoś kojarzy? xd
#filmy #pytanie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Jakbym spytał Was o telewizory kineskopowe. Jakie są rokowania, że to już na przysłowiowy złom?
Dla przykładu mam taki LG RE-29FA33PX. Jeszcze ostatnio z rok temu odpalał a teraz przy załączeniu do sieci słychać tylko regularny "tykanie" i nawet diody na standby nie ma.
Czy to kaplica czy jeszcze dać szansę w serwisie się pobawić i potem na złom?
Całkiem szkoda, bo to całkiem dobry model i mam cały zestaw z półką i VHSem. A chciałem sobie właśnie popykać na konsoli coś.
#rtv #tv #crt #kiciochpyta #gry #retrogaming
Zaloguj się aby komentować
Z okazji złamania #xbox One mam pytanie. Czy na tę konsolę są jakiekolwiek exy? Wygląda na to, że Microslop już wszystko wydał na PC.
#gry #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Hej Kasie, hej Tomki.
Mam problem. Kupiłem ojcu kamerę DJI Osmo Action 4.
Dokupiłem kartę w Media Expert (pic rel.) Niestety kamera jej nie wykrywa. Kartę sprawdziłem na innych sprzętach (2 komputery i jeden telefon) - wszystkie ją widzą. Sformatowalem kartę, zarówno szybkim, jak i zwykłym trybem (exFAT). Nic to nie dało. Aktualizowałem software kamery. Też nic.
I tu się robi ciekawie: włożyłem do kamery inną kartę, tyle, że o nieobsługiwanych parametrach (nie V30) i tę kartę kamera widzi, tyle że pokazuję komunikat o braku kompatybilności.
Co to może być? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
#kiciochpyta #elektronika #dji #djiosmo


Zaloguj się aby komentować
Jak działa #doz ?
Wpadła mi dzisiaj taka myśl, że jak coś mi jest to mogę sobie przecież kupić na to lek (chyba się starzeję). Zamówiłem sobie. Czy jak apteka ma te fanty na stanie to jeszcze dzisiaj będzie do odbioru? Bo nie wiem czy do poniedziałku sobie oczu nie wydrapię.
#kiciochpyta
Jak ma na stanie to od reki praktycznie reaguja. Uzywaj gdzie po lek https://www.gdziepolek.pl/
Zaloguj się aby komentować
Jest jakaś alternatywa dla victorinoxa ramblera? Malutki nożyk żeby przypiąć do kluczy ale nie chińczyk za 10 złotych xD #edc #victorinox #breloczki #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Drogie Misie Lubisie,
w piątek wybieram się do W*rszawy na drag show, ale stwierdziłam, że zrobię cały weekend kulturowy i przy okazji coś pozwiedzam.
Macie jakieś polecajki ciekawych miejsc, najlepiej niemainstremowych (muzeum narodowe itp)? Jakieś właśnie galerie, mniejsze muzea a nawet urokliwe kawiarnie.
Mogę dopowiedzieć, że bywałam już w muzeum Azji i Pacyfiku i je bardzo polecam innym.
#warszawa #kiciochpyta #muzeum
Z kawiarni to zdecydowanie Tekla Cefe (Tekla - kawa i winyle) na Muranowie polecam. Obok sa tez takie małe galerie sztuki np. Galeria Leto. Kulturalno-historycznie to ciekawe jest Muzeum Zimnej Wojny im. Generała Kuklińskiego. Kulinarnie to warto się wybrać na ul. Bakalarska - takie warszawskie china town. Co do kulinariów to jak chcesz coś konkretnego to dawaj znać może coś będę mógł polecić. Gdzie na to drag show idziesz?
Zaloguj się aby komentować
Ile koszulek powinien mieć dorosły i odpowiedzialny człowiek?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Jak technicznie wyglądają "przejęcia" Messengerów, czy innych WhatsAppów, kiedy z kont ludzi bez ich wiedzy są wysyłane wiadomości do wszystkich znajomych z jakimś scamem?
Rozumiem, że pewnie kliknęli w link i się rozsyła. Ale czy to jest tylko jakiś skrypt, czy ktoś faktycznie przejmuje kontrolę nad kontem?
Dzieci znajomych w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym nie mają telefonów, więc czasem pożyczają od rodziców. Starsze miało "spotkanie" z dzieciakami z klasy (gdzie jest jedynym dzieckiem bez telefonu), chyba na WA. I potem się przyznało rodzicom, że tam oprócz dzieci był też jakiś facet, którego nie zna. Więc zastanawiali się, czy któreś dziecko dodało jakąś przypadkową osobę, czy właśnie konto dziecka zostało przez kogoś przejęte - jest to możliwe?
#kiciochpyta #telefony #hacking
@Nemrod Whatsapp?
Obstawiam że dodali klienta na https://web.whatsapp.com/ poprzez kod QR z appki.
Co do messengera, to nie mam pojęcia.
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w #tv #telewizory istnieje interpolacja klatek i jest ona domyślnie włączona?
Przecież to całkowicie odpycha przy oglądaniu filmów. Aż niedobrze się robi przy oglądaniu niektórych scen, szczególnie jak pada deszcz.
#kiciochpyta #ankieta #filmy #film
Zaloguj się aby komentować
ktoś wie, co może dolegać temu orangutanowi?
#kiciochpyta #polityka #trump

Zaloguj się aby komentować
Dziedziczę z wujkiem dom, niestety. Historia zawiła, koniec końców on ma 1/4. Jemu zależy tylko na kasie, szybkiej sprzedaży, a ja sprzedaż muszę, bo nie jestem w stanie unieść spłaty go i kosztów remontu domu, więc muszę pożegnać się z rodzinną pamiątką. W domu cieknie dach, wymaga on wyrzucenia mebli i rzeczy i odświeżenia ścian - przynajmniej tyle, żeby uzyskać możliwie więcej pieniędzy. Wiadomo, że jak klient zobaczy brudne ściany i graty wewnątrz, to będzie miał zupełnie inne odczucia... Niestety wujek nie chce w niczym pomóc. Jak to ujmuje, ma to w d⁎⁎ie. Sugerował wzięcie pośrednika, który to ogarnie za 60 tysięcy. Jeśli ja zaproponowałam mu, że zrobię to jeśli po sprzedaży domu ze swojej części da mi 20 tysięcy - odmówił.
Czy ja mam jakąś drogę prawną do tego, by wykonać potrzebne przy domu zabiegi i sama zająć się jego wystawieniem oraz sprzedażą, a później rościć od wujka zadośćuczynienia? Wszak on też zaoszczędzi brakiem konieczności brania pośrednika i zyska na tym, że ogarnę dom przez co sprzeda się drożej = wujka część też pójdzie za wyższą kwotę. Czy też po prostu jestem w przymuszonej sytuacji osła, który zostanie wykorzystany?
#dom #nieruchomosci #prawo #budownictwo #remont #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować