Czy stosowanie rurek termokurczliwych wodoodpornych ma sens, czy jest to przerost formy nad treścią?
#diy #elektronika #kiciochpyta

Czy stosowanie rurek termokurczliwych wodoodpornych ma sens, czy jest to przerost formy nad treścią?
#diy #elektronika #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi? Na moim revolut, które jest TYLKO do opłat za Spotify / Adobe, nagle pojawia się z d⁎⁎y jakieś 15 zł od Bogny S. System wskazuje, że te 15 zł za jakis czas Revoult chce jej wysłać z mego konta.
Klikam "nie zgadzam się" i Revoult anuluje planowaną transakcję.
Mam też czat, gdzie ktos pisze:
Siema wysłałam przez pomyłkę Bo pomyliłam jedną cyferkę. To nie scam?
Co do c⁎⁎ja!
Miał ktoś tak?
#kiciochpyta #revolut

Zaloguj się aby komentować
Czy osiągnąłeś ten stan, że backlog jest już tak duży, że Ci fizycznie życia nie starczy?
#gry #ankieta #kiciochpyta #konsole #playstation #nintendoswitch #xbox #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
Czołem!
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem deski #sup - może mamy na sali specjalistę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co znalazłem to najbardziej chyba odpowiadałby mi taki zestaw - https://allegro.pl/produkt/deska-sup-neo-sport-170103-350-cm-93422dce-14bd-4336-bff6-f5c83ec7fce8?offerId=17662022950
Chyba sporo kajakuję więc wiosło mam opanowane, chciałbym zestaw z siedziskiem i od razu wiosłem 2w1 (z jednym piórem do stójki i dwoma do pływania na siedząco), oczywiście torba i pompka również obowiązkowe.
Może ktoś coś poleci, a może widział ostatnio dobrą promocję? (jeszcze zima to myślę, że dobry okres na przedsezonowe obniżki)
#sport #turystyka #wioslarstwo #plywanie #jeziora #rzeki #splyw #wakacje #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Dużo sera tu leci, to jakiś szyfr czy na prawdę jecie tyle fety? #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #elektronika #siecikomputerowe #budujzhejto #router #swiatlowod
Witam, w ponizszej dosyc plytkiej skrzynce w garażu mam zalozone gniazdko od dostawcy internetu (prawy gorny rog), mam. Tez ONT nie podlaczony tutaj, oraz chcialbym tam wrzucic switch 5 gniazdkowy z POE, tylko pytanie jak mam to zasilić? Mam tam zasilanie wyprowadzone, ale czy mam zakupic jakas specjalna listwe gdzie będę mogl podlaczyc zwyklymi zasilaczami gniazdkowymi ONT oraz switch POE aby zasilal mi routery w domu przez PoE? Nie znam się ale chętnie się dowiem, o czym poczytac itp.

Z miejscem ok, powinno się zmieścić. Zamiast listwy może jakiś mały rozgałęźnik i zwykle zasilacze?
No i druga rzecz, jak bardzo grzeje Twój ONT i switch. W mojej skrzynce bez wentylacji miałem sam zasilacz od FunBox 6 od Orange (pudło się już nie zmieściło) i RPi 4b, i na malinie było ok 45°C bez obciążenia, do 60°C pod obciążeniem. Ostatecznie malina wylądowała na trytytkach za telewizorem, ma więcej powietrza
Zaloguj się aby komentować
Pytanie z gatunku #mechanikasamochodowa Czy da się nieco zmiękczyć zawieszenie samochodu np przez wymianę amortyzatorów i sprężyn? I czy to jest w ogóle coś wartego zachodu i czy nie lepiej poszukać auta o bardziej komfortowym zawieszeniu? #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #samochody
@rain tak jak chłopaki piszą: niespecjalnie opłacalne w tym aucie i nie ma pewności że będzie lepiej bo: 1. Znaleźć zestaw pasujący z precyzyjnie opisanymi parametrami zarówno amortyzatorów i sprężyn - masa researchu. 2. Znaleźć warsztat specjalizujący się w zawieszeniach i zlecenie tego to będzie połowa wartości samochodu. Może to dobry powód żeby zmienić auto i pojeździć czymś innym ;)
Zaloguj się aby komentować
Nie było mnie tu 8 miesięcy, coś mnie ominęło? Jakieś aferki, dramy, wschodzące gwiazdy wśród użytkowników?
#pytanie #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Chciałbym dołączyć do zabawy, tylko nie wiem, czy mogę dodać aktywności od początku roku? Wszystko legit, udokumentowane na Strava i apce Fitness
#ksiezycowyspacer #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Dwa pytania, bo nie umiem zadać googlowi pytania:
Hokej. Czemu jest problemem amerykańskim zawodnikom z NHL reprezentować USA? Zakaz od NHL? Boją się o kontuzję poza ligą? Zbyt potężne kontrakty i dużo do stracenia? Nie chcę im się? Czy też nie ma chwały, że prawdziwi zawodowcy nie robią siary i dają normalnym ludziom się pobawić?
Łyżwiarstwo szybkie: Nie rozumiem, czemu w parach biegają i ich czasy są klepane do całego rankingu.
Skąd mam wiedzieć, czy mój bieg jest najszybszy? O super, wygrałeś z typem obok, ale dalej byłeś słaby.
Przecież to przeczy idei konkurowania. Fizycznie powinienem się zmierzyć z osobą i bić się bezpośrednio o medal. Ale szkoda, że typ obok to jakiś słabiak był i nawet nie narzucił mi tempa.
Rozumiem, że to kwestie wytrzymałościowe, logistyczne i by się to przeciągało w czasie. Ale dla mnie brzmi to niesprawiedliwie.
Ale to nawet olimpijskie biegi mają kilka rund w trakcie olimpiady. A tutaj wyłącznie jeden bieg.
Ogólnie poza tym łyżwiarstwem szybkim, to reszta jest dla mnie spoko.
#igrzyskaolimpijskie #igrzyskaolimpijskie #milanocortina2026 #kiciochpyta #sport #hokej
Zaloguj się aby komentować
Mam problem na co preznaczyć 1,5% podatku. Ogólnie nie interesują mnie chore dzieci, ani zwierzątka i w sumie to najlepiej by organizacja to sobie zdefraudowała. Wolę się dołożyć komuś do merca niż bawić się w jakąś tam dobroczynność. Jakieś propozycje? #kiciochpyta
Ja daję na harcerzy
https://zhp.pl/rozkwit-zaczyna-sie-od-ciebie-przekaz-swoj-podatku-na-zhp/
Zaloguj się aby komentować
No dobra, to jest już ten Rok Linuxa czy nie? Bo przychodzę z szybkim pytaniem. Mianowicie mój wysłużony laptok (circa about 7 lat służby xD) powoli osiąga swój limit, a za bardzo nie mam środków na wymianę kompa. A raczej nie mam środków na wymianę na kompa, którego bym chciał - bo kupić, żeby kupić to mnie nie interesuje. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad wyjebaniem Windowsa i przejścia na Linuxa Mint, bo mam wrażenie, że większość problemów to jest spowodowane właśnie tą Windą. Czy taki transfer ma sens? Większość funkcjonalności, z których będę korzystał jest zbieżna - ot, głównie Internet i drobne gierki bądź programy, które mają swoje linuxowskie wersje. Mint się do tego nada czy będę musiał wpierdolić na blachę listę komend? Help!
#pytanie #kiciochpyta #linux #windows #komputery

@ERH można mieć jedno i drugie. Tylko lipa z miejscem. 250gb na Linuxa i Windowsa obok siebie to trochę mało. Ale ja mam na 138gb dysku takie coś, więc nie mówię, że się nie da. Na dużo starszym procku również.
Gdybyś nie szukał dłużej (a dobrze jednak byłoby kogoś kto ogarnia dobrze podpytać), to dwa systemy na raz nazywa się dualboot.
I robisz tak:
Robisz sobie dysk instalacyjny minta i Windowsa. Linuxy można używać bez instalacji, dlatego dyski instalacyjne nazywają się liveCD albo LiveUSB.
Odpalasz minta z LiveUSB. Nazywa się różnie, od live system do "testuj bez instalacji".
Na tym Linuxie uruchomionym bez instalacji włączasz program Gparted. Nim formatujesz dysk i dzielisz dysk na chociaż dwie partycje. Z 50gb win, reszta na Linuxa. Pod Linuxa idealnie jest więcej partycji, i mogę powiedzieć ci i jak, ale tu ma być krótko. Jedna też da radę.
Potem instalujesz Windowsa na tej mniejszej. Ważne, żeby nie instalować najpierw Linuxa, tylko Windowsa. Też mogę napisać czemu. I jak zrobisz inaczej, to też się da odkręcić, ale nie komplikuję teraz.
Na końcu instalujesz minta na drugiej partycji. On przy instalacji już sam zrobi tak, że rozpozna Windowsa. I przy uruchomieniu kompa będziesz mógł wybrać.
Może nie jest to super wygodne żeby musieć restartować komputer, gdyby jednak trzeba coś z Windowsa (można i bez tego, ale nie komplikuję na pierwszy raz), ale dzięki temu nie będzie problemu wypełnić mamie pita.
Pzdr, jak coś to pytaj. Tutaj jest dużo życzliwych ludzi pod tagiem Linux. 30ohm zawsze cisnie na minta, nie przejmuj się. Ja też uważam, że na start lepsze jest Ubuntu Mate od minta, ale to prawie to samo. Tylko na mate szybciej i łatwiej zainstalujesz wszystkie rzeczy z Windowsa jak steam, discord, Spotify itd. plus łatwo wyklikasz naprawę systemu (wyklikać w sensie, żeby nie robić tego "normalnie" z konsoli. Na konsolę przyjdzie też czas, bo jest łatwiejsza i szybsza, ale na start może przerażać, a staramy się nie komplikować na początku).
Każde z tych rzeczy jest do wyszukania, lub zapytania LLM, powinieneś dać radę.
@ERH Jako że sam jakoś ponad 1,5 roku temu wymieniłem złoma na nowy PC i miałem tam zainstalowane oba systemy to mogę napisać mniej więcej tyle, że do przeglądania internetu oba systemy będą działać tak samo. Mint XFCE na pewno będzie chodził lepiej niż Windows 11 bo jest dużo lżejszy. Ale na to czy gry będą chodzić lepiej to bym nie liczył. Ogólnie jeśli laptop mulił na samym Windowsie to Linux na pewno pomoże, ale nie sprawi magicznie że reszta programów będzie działać szybciej. Co najwyżej będzie zuzywać mniej RAMu i VRAMu więc jeżeli te są problemem to na pewno pomoże.
@ERH no ja tak właśnie zrobiłem. A potem kupiłem kolejnego już nowego łapka to zacząłem od zainstalowania linxa. Prosty system, żadnych reklam w systemie. Pasek startowy normalnie się uruchamia. Można coś uruchomić i nie wkurwiac się że szukasz z programu a uruchamia Ci się strona internetowa z wyszukiwarką.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z was kojarzy film O'Donoghue's Opera z 1965 (1998) roku? Można go gdzieś obejrzeć w rozsądnej jakości? Wersja na youtube jest w bardzo słabym 240p, przeszukiwanie wielu stron do "pożyczania" i darmowego streamingu nie przyniosło żadnych rezultatów. Jestem bardzo ciekawy tego filmu ze względu na to, że grał w nim Ronnie Drew i inni członkowie zespołu The Dubliners.
https://www.youtube.com/watch?v=pcgiPxJHQrQ&list=RDpcgiPxJHQrQ
#kiciochpyta #filmy #film #irlandia i trochę #muzyka i #folk

Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie czy są tu zwolennicy picia kawy Inka? Jak nie macie ochoty na kawę z kofeiną , sięgacie po zbożówkę? Do kolacji czy śniadania dobre połączenie. #gownowpis #kiciochpyta #pytanie #kuchnia #kawa #dieta
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #kiciochpyta #lodz
Hejka jadę z rodziną na weekend pozwiedzać Łódź. Jakie miejsca na obiad polecacie? (Żadnych Ramen, kiedyś widziałem ogromne kolejki ). Z góry dzięki za pomoc
Dzielna 44, fantastyczne pizze neapolitańskie. Jak jedziesz na weekend to dobrze zrobić wcześniej rezerwację. W innym wypadku pewnie trzeba bedzie czekać kilkanaście do kilkudziesięciu minit na stolik, a lokal jest duży.
Otwarte Drzwi, bardzo dobra włoska kuchnia.
Magiczna Kawiarnia (Espresso Patronum) może nie na obiad, ale na ciacho czy naleśnika warto się wybrać. Jest wystrój na Harrego Pottera, można się napić kremowego piwa, czy zjesc fasolki różnych smaków.
Señioritas. Świetna meksykańska knajpa, tylko w niedziele zamknięta.
W okolicach Piotrkowskiej i Manufaktury znajdziesz zatrzęsienie knajp, na pewno coś się dobrego wybierze
Zaloguj się aby komentować
co wybrać? tylko te dwie opcje wchodzą w grę ze względu na cenę oraz to że nie chcę procka mediatek w telefonie - mam teraz Moto RAZR 50 i gówno muli strasznie #telefony #elektronika #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #android #samsung #googlepixel https://m.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=13979&idPhone2=13610

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Podobno kto pyta błądzi razem z innymi, więc zapytam bo w kupie raźniej. Czy klasa energetyczna C w pralce jest spoko czy nie spoko? Nie wiedziałem w ogóle, że zakup pralki może być aż tak skomplikowany xD
#kiciochpyta #pytanie #pralka #zakupy

@ERH dodatkowe ciekawostki techniczne:
1 pralka po ustawieniu w miejscu docelowym powinna być wypoziomowana: użyj krótkiej poziomicy i wyreguluj nóżki - łożyska w trakcie wirownia mniej będą dostawać w du*szę,
2 widziałem specjalne maty antywibracyjne gumopodobne - przydatne w blokach - stawiasz na tym pralkę, poziomujesz i ciszej chodzi
@ERH dodatkowe ciekawostki z użytkowania bezawaryjnej pralki AMICA kupionej na jesieni 2018r.
czynności wykonywane raz w tygodniu:
wyjmij filtr, wypłucz w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, uszczelkę gumową przesmaruj smarem silikonowym.
po zakończeniu prania wytrzyj gumowy kołnierz od bębna: miękka szmatka i woda z płynem do naczyń
WAŻNE : wrzucam bawełniane ręczniki, 90 stopni, gotowanie - wrzucam do bębna dwie tabletki od zmywarki - usuwa białka i tłuszcze, do szufladki na płyn do płukania wlewam 200g octu spirytusowego 10% - odkamieniacz do grzałki i jednocześnie środek dezynfekujący. CZYSTY I PACHNĄCY BĘBEN - producent CALGONU PŁACZE.
Zaloguj się aby komentować
Szukam instrukcji obslugi do koparki yanmar vio25-4 2017.
Gdzie cos takiego mozna znalezc/kupic?
#kiciochpyta #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować