Hejto.pl

#islam

5
412

@Deykun Nie wiem jaki interes ma Terlikowski zapraszając Bosaka i innych debili (z różnych stron politycznych, menelstwo intelektualne to jedyna rzecz ponadpartyjna w Polsce), którzy nie potrafią odpowiedzieć na banalne pytanie. Za takie odchodzenie od tematu Terlikowski powinien kazać gościowi wypierdalać i nigdy więcej nie wracać na antenę, skoro jest za głupi, by odpowiedzieć na proste konkretne pytanie. Może i po dwóch tygodniach program spadły z anteny, bo politycy przestaliby przychodzić na rozmowę z obawy o publiczne poniżenie, ale słuchacze byliby zapewne wdzięczni, że ktoś w końcu ustawia tych dekli do pionu.

@Deykun

W Krakowie nie ma żadnego wolnostojącego meczetu w sensie tradycyjnej architektury sakralnej (z minaretem czy kopułą). [1 ]

Zamiast tego w mieście funkcjonują 3 muzułmańskie centra modlitewne i kulturalne, które potocznie lub w mediach społecznościowych bywają nazywane meczetami, lecz formalnie są to przystosowane sale modlitwy (tzw. musalla).


za jakimś ai czy co tam.

@skorpion no to chyba jest różnica między jakimś pokojem czy inną salką gdzie kilka ludzie może się modlić a "świątynia".

Bo idąc takim rozumowania to ja mogę powiedzieć że nazywam mój kibel świątynią Świętego spokoju, potocznie nazywaną kościołem.

@Czokowoko o czym do mnie piszesz? Wynajmują pomieszczenia na tradycje swojegi kultu. Ti chyba proste. Mi się nie np. Nie podoba ich "religia pokoju", tak samo jak "syjonizm". Może mi się nie podobać?

Zaloguj się aby komentować

Nie jestem islamofobem. Mam duży szacunek do Sufizmu czyli nurtów mistycznych w Islamie i ogólnie dla dziedzictwa islamskiej filozofii. To Wahhabizm i inne fundamentalistyczne odmiany islamu są problemem. To te nurty zainspirowały takie ISIS. Spotkałem się z komentarzem pewnego muzułmanina na platformie X (dawniej Twitter), że świat islamski podzielił się na frakcje świecką i radykalną i jest to główne źródło ich konfliktów dla dzisiejszego. Problem w tym, że Arabia Saudyjska eksportuje ideologię wahhabizmu na skalę światową i ich przesłanie dociera nawet do Polski.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Wahhabizm#Ekspansja_i_finansowanie


Jedynymi krajami muzułmańskimi, w których wahhabizm jest oficjalnie uznany za religię państwową są Katar i Arabia Saudyjska. 22,9% Saudyjczyków to wahhabici (skoncentrowani w Nadżdu), 46,87% Katarczyków i 44,8% mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto wahhabitami jest 5,7% mieszkańców Bahrajnu i 2,17% mieszkańców Kuwejtu. Przedstawicielem ruchu wahabickiego w Polsce jest m.in. Liga Muzułmańska w RP. Jej siedzibą jest Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.


To kraje które rzekomo są naszymi sojusznikami. Tymczasem za głównego wroga uznajemy Iran dla którego głównym wrogiem jest Izrael i który z krajami z półwyspu arabskiego jest akurat w konflikcie. Pisałem jakiś czas temu, że cywilizacja islamska obecnie jako jedyna może pretendować do ideologicznego rywala zachodu ze względu na właśnie uniwersalizm ich religii. Problem w tym, że jest podzielona na różne frakcje. Jeśli miałaby się w przyszłości zjednoczyć pod sztandarem Wahhabizmu to byłby to poważny problem.


#polityka #geopolityka #islam #religia

ab972eaf-da54-41bc-b4f9-290e0edff55f

W temacie islamu polecam świetny film biograficzny Droga do Mekki, opowiada o austriackim Żydzie który pojechał na Bliski Wschód jako dziennikarz i tam przeszedł na islam. Później działal m.in na rzecz niepodległości Pakistanu, czym zdobył sobie wielkie uznanie, i chciał tłumaczyć Koran, co sprawiło że był nielubiany wśród muzułmanów xd

Jeśli dobrze pamiętam to pod koniec życia miał powiedzieć coś w stylu "Koran to dar na który muzułmanie nie zasługują" xd

https://pl.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Asad

@AdelbertVonBimberstein Można, ale chrześcijanie próbujący siłą ustawiać życie wszystkim pod swoją książkę o niewidzialnym przyjacielu są całkiem słusznie spuszczani na drzewo. Muzułmanów robiących to samo głaszcze się po główkach i traktuje w sposób niezrozumiale uprzywilejowany. Gnuśna Europa sama sobie kręci sznur na szyję.

Zaloguj się aby komentować

Sabrina Carpenter wyśmiała fankę która użyła odgłosu Zaghrouta (odgłos używany w na bliskim wschodzie czy Afryce jako forma uhonorowania czegoś) podczas jej koncertu co uznano za przejaw islamofobii i natychmiast grzecznie przeprosiła na Twitterze za to. Nie przeprosiła jednak za zrobienie teledysku w kościele gdzie paradowała ubrana jak kobieta lekkich obyczajów co z pewnością oburzyło sporo chrześcijan. Widać którą religie współcześnie traktuje się poważniej na zachodzie i daje się jej większy respekt. Chrześcijaństwo jest praktycznie martwe, a sami chrześcijanie wychodzą na bandę frajerów których można traktować jak chłopców do bicia.


#polityka #religia #islam #chrzescijanstwo #bekazkatoli

5909e92e-9dd7-49ca-bd53-a63489e1cd93

@Al-3_x kościół a chrześcijaństwo to dwie różne sprawy. Ja się z kościołem (kk budynkiem itd) nie utożsamiam a chrześcijaninem jestem i na moje to może tam nawet pornola kręcić.

Ta, sami chrześcijanie którzy porównują się do jezusa w tym nie pomagają xD

Takie zachowania to nie jest powód że ludzie odchodzą od kościoła i szanują jak szanują tylko wycieranie sobie mordy chrzescijanstwem. Do tego wszelkie afery pedofilskie tuszowane latami przez wielkiego papieża, Dąbrowy górnicze oraz wtrącanie się kościoła w politykę.

Co tu szanować kiedy plują ci w mordę.

@Czokowoko

Ta, sami chrześcijanie którzy porównują się do jezusa w tym nie pomagają xD


Tu się częściowo zgodzę.


Co tu szanować kiedy plują ci w mordę.


Tyle, że katolicyzm wciąż jest lepszy niż islam, albo przynajmniej od jego radykalnych odmian. Afery pedofilskie w kościele to jedno, ale są kraje islamskie gdzie odbywają się małżeństwa z dziewczynami w wieku 9-lat. Ogólnie islam jest dużo bardziej współcześnie radykalny.


Zalegalizowano śluby z 9-letnimi dziewczynkami. "Dotarliśmy do końca praw kobiet i dzieci"


Do tego dochodzą takie kwestie jak terroryzm czy ISIS. Islam jest mimo wszystko dużo mniej zgodny z normami zachodnimi niż chrześcijaństwo.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

@mannoroth najlepsze jest to ze pakuja zloto na samoloty i wysylaja do rosji, a to zloto maja... od rosji za szachedy xDDD

@666 jak miałoby zadziałać to natychmiastowe oczyszczenie Europy?

Wszyscy wyznawcy islamu w Europie karnie zmienią się w dżihadystów, spakują walizki i wysadzą się na terenie USA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Francji i/lub Niemiec? Czy może te państwa zarządzą rekonstrukcję historyczną Kristallnacht, tylko w odświeżonej formule (zmiana wyznania)?

@rakokuc wiesz do kiedy respektowane jest prawo? do czasu az zacznie sie wojna. Masz przyklad na Ukrainie - nikt sie tam nie pierdoli w jakies prawo. Ukraina bardzo dlugo sie wstrzymywala ale ostatecznie tez zaczela atakowac infrastrukture krytyczna. Miny, dekapitacje, tortury. ONZ moze jakies tam apele sobie robic.

Naprawdę mnie wciąż nie przestaje zadziwiać tego, jak bardzo nie rozumiecie jak świat działa.

Zdecydowana większość muzułmanów ma tak wywalone na szyickie opinie jak typowy katol ma wywalone na patriarchę Cyryla.

Ale zobaczyłeś, że Islam, to odruch pawlowa i wyobrażasz sobie że 1mld muzulmanow go od razu posłucha, kiedy w realu to 99.72% nawet nie wiem co to za ziomki

@Ragnarokk 99.99% nie atakuje randomowo ludzi na ulicy, a jednak brytyjskiemu zolnierzowi odcieto glowe w londynie na srodku ulicy, w jarmarki bozonarodzeniowe "wjezdzaja auta", w szwecji nie ma dnia zeby nie wybuchla bomba. chodzi o radykalow ktorzy nie maja oporow zeby zabic. Jak sie aktywuja w krotkim czasie to moze dojsc do wojny domowej. Wolalbym zeby stalo sie to w krajach zachodnich juz teraz bo u nas nie ma na ten moment az takiego problemu.

Zaloguj się aby komentować

1770 + 1 = 1771 #bookmeter

Prywatny licznik: 20 + 1 = 21


Tytuł: Bractwo

Autor: Mohamed Mbougar Sarr

Kategoria: literatura piękna

Wydawnictwo: ArtRage

Format: książka papierowa

ISBN: 9788367515023

Liczba stron: 250

Ocena: 8/10


Skorzystałem w fajnej promki w wydawnictwie i w końcu książka, którą długo miałem na liście do zakupu, trafiła w moje ręce.


Książka pokazuje fikcyjny świat (wcale nie Afrykę Zachodnią), w którym toczą się walki z religijnymi fundamentalistami (wcale nie islamskimi). Krainę, w której cała społeczność bezwolnie oddała się w macki brutalnych rządów, bezwzględnie karzących za każdy występek przeciwko wierze. Cała? Nieee, jedna jedyna grupka intelektualistów próbuje pokazać, że opór wciąż istnieje i że może istnieć lepszy świat, nawet jeśli cena za tę walkę może być ostateczna. Równocześnie bardzo dobry wątek stopniowego staczania się młodych ludzi w macki tytułowego Bractwa, jak i fajnie uzupełniająca świat przedstawiony korespondencja między dwojgiem rodziców, którzy stracili dzieci za miłość.


Ta książka to debiut autora, bardziej znaną jego powieścią jest "Najskrytsza pamięć ludzi", o której pisałem 2 lata temu, również wysoko oceniona, również polecam!


#ksiazki #islam
#owcacontent

be2b81b5-e367-4f15-8683-4b8160f379ec

Zaloguj się aby komentować

18.52. W Dniu (Zmartwychwstania), w którym Bóg powie: „Wezwijcie tych, których przypisaliście mi, jako współtowarzyszy”, oni zwrócą się do nich, jednak nie usłyszą odpowiedzi. Uczynimy między nimi przepaść.


18.53. Grzesznicy ujrzą ogień i zrozumieją, że nie ma przed nim ucieczki i będą tam wrzuceni.


18.54. W Koranie przytaczaliśmy wiele różnych przypowieści dla wszystkich ludzi, ale człowiek jest najbardziej kłótliwym ze stworzeń.


18.55. Nic nie przeszkadza ludziom uwierzyć, kiedy zsyłane jest im przewodnictwo i nic im nie przeszkadza w proszeniu Boga o przebaczenie, oni jednak wyczekują, by pokazać im to, co spotkało ich przodków, aby ujrzeli taką karę na własne oczy.


Al-Kahf 18:52-55


https://e-koran.pl/sura-18-jaskinia/


#codziennykoran #islam

Zaloguj się aby komentować

39.53. Powiedz: „Słudzy Boga, którzy zgrzeszyliście, nie traćcie nadziei na Boże miłosierdzie, albowiem Bóg odpuszcza wszystkie grzechy. On jest Przebaczający i Miłujący.


39.54. Nawróćcie się na swojego Pana i poddajcie Mu się całkowicie, zanim spadnie na was kara, bo wtedy nie będzie już nikogo, kto by wam pomógł.


39.55. Podążajcie najlepszą z dróg, jaką wskazał wam wasz Pan, zanim spotka was kara, kiedy najmniej się tego spodziewacie”.


39.56. Aby nikt [10] nie powiedział: „Jak mi przykro, że zaniedbałem swój obowiązek wobec Boga i byłem wśród szyderców”.


Az-Zumar 49:53-56


https://e-koran.pl/sura-39-tlumy/


#codziennykoran #islam

Zaloguj się aby komentować