W sumie to moje okna są całkiem czyste...
A o tej porze roku jedynym robactwem na trasie jestem ja
#rower


Społeczność
Wszystko co związane z rowerami. https://www.strava.com/clubs/hejto Rowerowy równik: https://www.hejto.pl/spolecznosc/rowerowy-rownik Kontakt: mejwen
W sumie to moje okna są całkiem czyste...
A o tej porze roku jedynym robactwem na trasie jestem ja
#rower

Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś ma wolne 1,5 godzinki, to zapraszam na film Pana @Mordi (。◕‿‿◕。) z naszego wspólnego wrześniowego wypadu przez Kaszuby.
Przy okazji pochwalę się, że tym razem miałam swój skromny wkład w powstanie filmu, który polegał mniej więcej na dobraniu muzyki, marudzeniu co wyciąć i gdzie przyciąć, oraz na namówieniu @Mordi na kilka montażowych bzdur, których nikt poza nami nie zauważy. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
https://youtu.be/6C1Ik_EhnNI?si=uWFZKmWJspMV0v8b
#rower #szosa
Zaloguj się aby komentować
Wątek o rowerzyście i kosztach naprawy samochodu który uszkodził
Typ się poczuwa do winny więc imho nie ma co go hejtować.
Ale w sumie to ciekawe, ja nie wiedziałem jak to dokładnie działa z ubezpieczaniem roweru.
#rower #polskiedrogi #motoryzacja #oc #ac #ubezpieczenia




Jakby co OC na rower do 200.000 + NNW kosztuje mnie 180 zł na rok czyli 15 zł na miesiąc.
Nikt nie planuje mieć wypadku, ale zdarzają się.
Co do kosztów, w moje auto zaparkowane przed domem wjechała zimą babka. Na pierwszy rzut oka porysowany zderzak i atrapa chłodnicy. Oddałem do ASO i koszt wyszedł za to około 18.000 bo wymienili też reflektor, czujnik parkowania i inne duperele.
Zaloguj się aby komentować
Mój stary to fanatyk Meridy, cała piwnica zajebana rowerami...
Mnożą mi się, ratunku
#rower #merida

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Witam, wczoraj byłem uczestnikiem pyskówki z taksówkarzem i potrzebuję waszej opinii.
Wyjeżdżałem sobie NA ROWERZE z tunelu pod dworcem i skręcałem w lewo, tak jak przebiega czerwona ścieżka (czerwona strzałka). Z mojej prawej strony nadjezdzał taksówkarz (strzałka niebieska). Jechałem tamtędy na rowerze już z kilkaset razy w życiu i zawsze wjeżdżam sobie swobodnie na ulicę i ją przecinam, nigdy nie było awantury.
Tym razem taksówkarz zaczął DRZEĆ MORDĘ, że on ma pierwszeństwo i żebym sobie poczytał artykuł 27 Kodeksu Drogowego. No to czytam i nic tam takiego nie widzę. No i nie wiem, czy kodeks się zmienił, czy taksówkarz choleryk ma rację, czy ja żyłem w niewiedzy. #krakow #ruchdrogowy #rower

@DerMirker Zwracam uwagę na to, że o ile analiza przypadku ma właściwości pozwalające ćwiczyć intelekt, to pyskówka ze złotówą była najmniejszą z możliwych konsekwencji zaistniałego zdarzenia. Z tej (konsekwencji) perspektywy przytoczenie mądrości ludowej o cmentarzach pełnych nieboszczyków mających pierwszeństwo wydaje się uzasadnione.
Już wiesz, że inkryminowane miejsce może być niebezpieczne. Czy upewniwszy się (a o jednoznaczność tu trudno, osobiście skłaniam się ku pierwszeństwu samochodu) co do swojej racji przedefilujesz przez jezdnię mając w odwłoku zachowania kierowców, czy jednak zachowasz wzmożoną ostrożność, mając na uwadze, że w starciu bezpośrednim nie dysponujesz zbyt wielkimi szansami?
@DerMirker jeżeli taksiarz jechał główna drogą to miał pierwszeństwo, bo droga rowerowa przecina główną drogę i rowerzysta ma obowiązek ustąpić autom. Jeżeli to droga poboczna i włączał się do głównej drogi (co z mapki jest mało prawdopodobne) to rower ma pierwszeństwo. Wiem, bo miałem jakie czas temu kolizję
Zaloguj się aby komentować

Choć długość infrastruktury rowerowej w Warszawie przekroczyła już 800 km, jej użytkownicy nie mogą się doczekać kluczowych odcinków i likwidacji tzw. teleportów. Remontów wymagają też szlaki z betonowej kostki, które powstały ponad 20 lat temu.
#rower
W tym roku sezon na rower zaczął się wcześnie ale zdążyłem tylko raz pójść zanim dopadł mnie paskudny wirus. Dzisiaj drugi raz bo trochę mi już lepiej a tu od jutra ma zacząć lać
#rower #wiosna #pogoda #zalesie #gownowpis #krokusy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polećcie jakiś bagażnik rowerowy pod sakwy, żeby pasował do mtb gdzie nie ma punktów montażowych. Najlepiej żeby nie kosztował miliony monet.
W necie widzę ten najzwyklejszy do sztycy, tylko jakoś mi to nie wygląda dobrze, choć jak nic innego nie znajdę to i zadowolę się tym.
#rower #bagaznikrowerowy #bikepacking

@Qwapi Kupowałem ponad 3 lata temu i chyba to był ten model:
https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-alu-regulowany-rama-tarcze-13080459926
Przejechałem na tym 400 kilometrów po górskich ujebach, niejednokrotnie lecąc po 40km/h po po leśnych zjazdach i załadowane 15kg szpeju w sakwach - nic.
I zamocowałem to do starego górala bez punktów montażowych, jest na to trick, o taki:
Te bagażniki do sztycy to się nie nadają, poprzedni mi pękł;0
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Może mieliście w życiu po⁎⁎⁎⁎ne pomysły.
Nie mieliście w życiu tak po⁎⁎⁎⁎nego pomysłu jak ten xD
http://korzonek.info/ppr2016/relacja/
#rower #cotusieodpierdala

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Trasy rowerowe wokół zalewu Zegrzyńskiego mają powstać do 2027 roku. Koszt: ponad 65 mln zł, ale równo połowę dołoży unia. Ścieżki mają służyć i mieszkańcom, i turystom. - Jeszcze w tym roku odbędą się pierwsze przetargi - zapewnia Agnieszka Powała, wójt Nieporętu.
#rower #warszawa #turystyka
Każdy rowerzysta doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednie ciśnienie w oponach to podstawa bezpiecznej i efektywnej jazdy. Prawidłowo napompowane opony nie tylko zapewniają lepszą przyczepność do nawierzchni, ale również zmniejszają opór toczenia i chronią felgi przed uszkodzeniem. Pompka do roweru stanowi więc jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego miłośnika dwóch kółek, niezależnie od tego, czy jeździ rekreacyjnie, czy też uprawia kolarstwo wyczynowo.
Podstawowe zasady działania pompki rowerowej
Mechanizm działania pompki rowerowej opiera się na prostej, ale skutecznej zasadzie sprężania powietrza. Podczas ruchu tłoka...
Czemu nikt nie jeździ rowerem po Katowicach? (po innych miastach z resztą też, może wyłączając stolicę gdzie już ta infrastruktura jakoś funkcjonuje)
#rower #transport #teleportacja
@kaszalot polska infrastruktura rowerowa. W moim mieście to samo- burmistrz od lat pucuje gałę jak to miasto jest przyjazne rowerzystom, plakietki eko sreko i co tam jeszcze "bo budował ścieżki". Tak budował, że to często gęsto są odckinki po 100-200 metrów które zaczynają się nigdzie i kończą nigdzie, tak z p⁎⁎dy. 2 "największe" natomiast to arcymistrzostwo świata planowania.
Jedna zaczyna się na skrzyżowaniu i co kilkadziesiąt metrów jest przerywana drogą dojazdową do działek z ładnymi szerokimi rozszerzeniami na wjazdach więc zamiast zrobić ciąg z pierwszeństwem rowerowym, bo auta mają widoczność... postanowili każdy przerwać. Więc zgodnie z prawem trzeba zejść, przejść przez pasy, wsiąść i tak non stop przez zawrotne pół kilometra, gdzie ścieżka... po prostu w pewnym momencie kończy się razem z chodnikiem dochodzącym do dwupasmówki.
Natomiast druga "największa" ścieżka jest kompletnym zaprzeczeniem tej wyżej- ciągnie się może z kilometr, dojazdówek jest mało, ale za to wyjazdy z nich są cholernie niewygodne i niebezpieczne, bo te uliczki są niżej jak główna droga plus są zabudowane do samego rogu czy to budynkami czy płotami z tujami więc kierowca żeby widzieć czy może wyjeżdżać po prostu musi na ślepo się wpierdolić na chodnik, a więc i na ścieżkę rowerową. Fun fact- jakby ją zrobili na chodniku po drugiej stronie drogi to problem by nie istniał, bo tam nie ma dojazdówek, a i tak przerabiali całą drogę przy remoncie. Ale ale- to nie jest najlepsze. Najlepsze jest to, że ta ścieżka została tak cudownie skonstruowana wraz ze światłami, że autobus skręcając z głównej drogi miał w martwym polu rowerzystę i wciągnął go pod koła. Efekt? Burmistrz dalej nie widzi żadnego problemu i uważa, że to miasto przyjazne rowerzystom pucując się do zdjęć na lokalny portal. Tadaaa.
Zaloguj się aby komentować
Cześć. Miał ktoś styczność z tą szosą od KTM'a: https://www.pepper.pl/promocje/rower-szosowy-ktm-revelator-alto-pro-carbon-shimano-105-2x11-95kg-rozmiar-s52-992062 ?
Dosyć ciężki setup, ale najbardziej zastanawia mnie czy frameset jest rozwojowy. Ze specyfikacji wynika, że rama jest wykonana z karbonu o najniższej klasie z grupy Revelator Alto + widelec karbonowo/aluminiowy.
Warto kupić?
#rower #szosa
Zaloguj się aby komentować
Pierwsze kółko po powrocie do PL. Czuć brak jazdy od września. Mokro strasznie. 36km/2h
#rower #rowerowetrojmiasto

@osobliwy tak, big.nine: https://archiwum.rowerymerida.pl/produkt1658/bignine-400-rower-merida.html
A co do drugiego - nawet w it nie jestem
Zaloguj się aby komentować
Chodzi mi po głowie konieczność wymiany dużego blatu. Czy jest już taka potrzeba? Dodatkowo na czerwono zaznaczone 2 uszkodzone zęby.
Co ile wymieniacie linki i pancerze w swoich szosach, jest sens robić to co roku? Tym bardziej w grupie 10rz.
#rower #szosa


@Furto jak znam siebie, to bym jeszcze pojeździł - wszystko zależy od tego jak mocno ciśniesz i czy jest ryzyko że Ci łańcuch przeskoczy ;)
Tak na serio to wymień przy najbliższej wymianie łańcucha i kasety. To już ten czas.
Linki i pancerze wymieniam gdy trzeba - gdy przerzucanie biegów zaczyna stawiać opór. Ich żywotność zależy od tego w jakich warunkach jeździsz - jeśli bywa mokro, piaskowato albo tuż po zimie (gdy jest dużo soli) to zużyją się szybciej.
@Statyczny_Stefek Łańcuchami rotuję, więc po prostu co jakiś czas najbardziej wyciągnięty (~0,75) wywalam i do puli dorzucam nowy, łącznie zwykle mam 3.
Dlatego kaseta nie płacze i przyjmuje nowy bez problemu.
Zmieniam w takim razie koncepcję serwisu i nie zamawiam póki co olinowania, a biorę tarczę i łańcuch więcej - łącznie będą 2.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować