https://tuta.com/pl
niemiecki, prywatny, apki na chyba wszystkie nieniszowe OS, ostatnio robi się coraz popularniejszy, choć i tak mały przy wszystkich innych graczach
@lechaim widzę ze kilka osób poleca proton. No wiec ja tez ;D weź jedynie pod uwagę ze darmowa wersja nie jest jakaś gigantyczna z pojemnością, ale mi na luzie styka
Aby określić swoje preferencje dotyczące nazwy witryny, dodaj do strony głównej uporządkowane dane WebSite . Nasz system nazw witryn uwzględnia też treści w obiektach og:site_name i <title> oraz elementach nagłówka i innych tekstach na stronie głównej. Uporządkowane dane WebSite są jednak najważniejsze, jeśli chcesz określić preferencje.
@myoniwy Nie lepiej nauczyc przeksztalcania wzorow zamiast dawac jakies zetono-tablice?
Kiedys dawalem korki z fizyki jednej dziewczynie z humana i miala tak porozpisywane wszystkie mozliwe wzory z ruchu jednostajnie przyspieszonego. Biadolila jaka to fizyka trudna, bo tyle wzorow do zapamietania - bo nie wiedziala ze fizyczka kazala im wkuc na pamiec wszystkie iteracje jednego wzoru. NIe wiem co myslala ta nauczycielka - ze sa za tepi na to, wiec lepiej im dac to do wkucia na blache?
O maly wlos a dziewczyna do konca zycia nienawidzilaby fizyki bo uwazala ze wszystko to czarna magia. Wystarczylo pokazac przeksztalcenia wzorow i zaleznosci wprost i odwrotnie proporcjonalnych a wszystko dla niej stalo sie oczywiste. Potrzebowala wedki a nie ryby
Dodatkowy przycisk (z przodu przed prev/next) spoko chociaż mi nie brakowało, trzeba sięgać ale może coś się przyda
materiał mniej przyjemny w dotyku niż w 3 - plastik i niestety ma się tańsze wrażenie, ale podobno ma się dać utrzymać w czystości więc sprawdzę, a w 3 strasznie gardziłem, że tego się nie da doczyścić
przycisk pod kciukiem w 3 był delikatny i się go wciska bez klika płynnie, tu trzeba aktywnie nacisnąć - wolałem to jak 3 chodziło
naklejki na dole według mnie lepiej rozłożone
śrubki odstępne na wierzchu bez wyrywania naklejek
@Deykun Jest w pyte. Użytkuje od premiery i mnie wydaje się bardziej premium w dotyku. Ten dodatkowy przycisk pod kciukiem irytuje, że nie działa jak wciśniesz przycisk myszy, nie wiem czy to feature czy bug, no ale jest. Łatwiej się czyści. Trzymam kciuki, że się wolniej rozleci od poprzedniczki, bo dla mnie w kwestii komfortu niestety nie ma alternatyw ¯\_(ツ)_/¯
Kupiłem sobie takie gówienko (pierwsze i drugie zdjęcie) z ekranem 1.1 cala za 30 zł u Chińczyka.
Ekranik (nie dotykowy) jest jasny i ma bardzo ładne kolory.
Jest to mój pierwszy krok w kierunku zabawy DYI i powrotu do korzeni programowania dla zabawy oraz m.in. lutowania. Lutowanie głównie pod kątem małych dronów sterowanych manualnie (radio do stwrowania już mam i na symulatorze ćwiczę).
Docelowo planuję to wykorzystać jako mini stację pogody z informacją o prędkości wiatru oraz porywy, bo już mam małego drona (DJI Nel z goglami), który jest dosyć wrażliwy na wiatr.
Na jednym z filmików o lutowaniu dronów koleś bardzo zachwalał w tym celu lutownicę bezprzewodową na USB-C i planuję kupić właśnie taką. Lutował będę głównie kabelki do płytek, nic dużo bardziej skomplikowanego. Kupię sobie jakieś zestawy do nauki lutowania i multimetr. Jednym z pierwszych moich projektów będzie "smoke stopper" do testowania drona po spawaniu. Na Aliexpress wyczaiłem już drona do złożenia samemu za 100 zł, za drugie tyle dokupię do niego odbiornik radiowy, baterie oraz głośniczek. Głośniczek bardzo się przydaje przy szukaniu drona
Rozglądam się aktualnie za zestawem do lutowania z multimetrem, niestety na razie znalazłem takie zestawy z tymi wszystkimi akcesoriami tylko z lutownicami przewodowymi, ale najwyżej kupię taki oraz lutownicę bezprzewodową osobno, a ta z kablem będzie zapasowa.
To mój początek przygody z elektroniką i lutowaniem, nigdy w życiu nie trzymałem lutownicy w ręku. Nie za bardzo nawet mam z kim o tym pogadać, więc jakby ktoś miał jakieś uwagi co do moich planów zakupowych czy inne od kogoś doświadczonego, to będę wdzięczny.
Na drona wydrukowałem sobie taką naklejkę jak na zdjęciu trzecim, na przezroczystej folii wygląda to bardzo fajnie, jakby ktoś chciał, to mogę taką naklejkę zrobić gratis, o ile pokryje sobie wysyłkę (paczkomat InPost albo w Żabce).
PS. Tego Neo (jedynkę) z goglami i motion kontrolerem kupiłem w promocyjnej cenie niedawno pod kątem takim, aby gogle i kontroler wykorzystać z DJI Avta 360, która na dniach ma premierę. Poczekam jeszcze na opinie zwykłych użytkowników, ale wydaje mi się, że to jest świetny sprzęt do robienia wirtualnych spacerów na przykład po domach na sprzedaż czy kościołach albo nawet biurach i że będzie na to popyt. Takie zajęcie umożliwi mi też latanie zimą. Tutaj jest przykład jak taki film wygląda, w apce YT lub w osobnej karcie można się rozglądać po wnętrzu: https://youtu.be/gbq1Kghgi0o (moim celem tych zleceń jest przede wszystkim realizacja hobby zamiast np. grania w gry, nie zarabianie, chociaż oczywiście planuję robić to docelowo za opłatą, może poza kilkoma sesjami gratis do portfolio).
@totengott Jumper Smart w promocji był za 214 zł, wiem że to radio nie ma ustawień w tym popularnym standardzie tylko własne, ale na początek nie chciałem wydawać za dużo, zawsze mogę kupić lepsze jak będzie trzeba.
@Zwalisty też kupuję tą avatę, chociaż kurde, jednak trochę tym brakiem trybu acro zjebali moim zdaniem . wiem że to nie do tego dron, no ale jednak jakby się dało polatać jeszcze w tym acro w trybie nie 360 to by była pełna opcja. dawaj znać jak kupisz. ja pewnie za jakiś miesiąc dopiero.
co do lutowania to sąsiad ma firmę i cały sprzęt i przez to nie zabrałem się za lutowanie samemu bo on mi wszystko pod tymi mikroskopami lutuje za dwie dychy xD a miałem się sam nauczyć, bo trochę wstyd dla droniarza tak na gotowe. dawaj też znać jak tam postępy
@voy.Wu Czytałem bardzo wnikliwą opinie na temat manuala w ten Agacie, tego trybu nie ma, bo masa drona jest rozłożona nierównomiernie przeZ to, że on jest płaski, zeby dało się nagrywać 360. Więc ma inną konstrukcję niż poprzednie Avaty i manual w nim działałby inaczej niż w zwykłych dronach, co by się pewnie kończyło wieloma wypadkami i narzekaniami. Do tego on ląduje na kamerze, z czym w manuału też pewnie byłoby sporo problemów. Wniosek był taki, że ten tryb byłby bardzo problematyczny. Chyba to był błąd, że dodali go do linii Avata, może mieli w planie dać manuala, ale w praktyce się nie dało, a nazwa została.
Kurcze chwalone zestawy z wszystkimi akcesoriami do lutowania to kwestia 100 zł, ja to robię dla samej zabawy, różnych majsterkowiczów, co by chętnie pomogli tanio nie brakuje, ale dla mnie to nowa umiejętność, za dużo siedziałem przed kompem grając w gry, a teraz szukam hobby, żeby nie siedzieć przed ekranem.
Chętnie będę dawał znać co słychać u mnie o tym, szkoda że na Hejto tag drony jest tak mało aktywny, bo ja bym chętnie się tutaj udzielał w tej sprawie. Fejsbookowe grupy z tysiącami ludzi to jednak nie to samo, niż jakaś społeczność. Chyba że może jest jakieś forum aktywne? Poza wymianą doświadczeń, żeby były jakieś złoty czy spotkania, to chętnie bym się wybrał, albo jako widz jakichś wyścigów.
się udzielaj. droniarzy jest tu kilku. chyba sam zacznę wrzucać postępy z latania whoopem
co do wyścigów oficjalnych to jest whoop of poland chyba tylko. a tak to zostają grupy na facebooku, ale facebook chyba szybciej padnie nim się do niego przekonam. no i tam już wszyscy wszystko wiedzą, wszystkim już latali i to takie wiesz xD małe rzeczy już nie cieszą.
@konski Też się sprawdzi jak najbardziej, no ale dron i tak się zawsze przyda do zrobienia filmów na zewnątrz i z góry, do tego dronem jest trochę więcej możliwości kadrów z jakichś miejsc typu nad schodami bez dodatkowych problemów, albo można latać po wnętrzu, wylecieć przez okno na piętrze i od razu zrobić ogród z pewnej wysokości. Ja wiem, że to nie praktyczne, bo ogrodu się nie będzie z takich kątów oglądało, ale chodzi o efekciarstwo, przykucie uwagi klienta.
Światowy Dzień Emoji to coroczne nieoficjalne święto obchodzone 17 lipca każdego roku.
...
Data ta pierwotnie odnosiła się do dnia, w którym firma Apple zaprezentowała swoją aplikację kalendarza iCal w 2002 roku. Dzień 17 lipca był wyświetlany w wersji Apple Color Emoji emotikony kalendarza () jako tzw. easter egg.[6][7]
Światowy Dzień Emoji został ustanowiony 17 lipca 2014 roku przez Jeremy’ego Burge’a, założyciela Emojipedii.[8][9][10][11]
„The New York Times” podał, że Burge wybrał datę 17 lipca „na podstawie sposobu, w jaki emoji kalendarza jest wyświetlane na iPhone’ach”.[12]
...
W 2016 roku Google zmieniło wygląd znaku Unicode U+1F4C5 CALENDAR[16], tak aby wyświetlał datę 17 lipca w produktach Android, Gmail, Hangouts i ChromeOS.[17] Na rok 2025 wersje tego znaku pokazujące 17 lipca obejmują te od Apple, Samsunga, Google, Twittera i JoyPixels, ale nie od Facebooka (14 maja), WhatsAppa (24 lutego) ani Microsoftu (data nieokreślona).[18]
@KierownikW10 W skrócie to najgorętszy odczyt z czujników na karcie. Sam rdzeń jest spoko, tak. Ale trochę już ze mną jest ta karta i ewidentnie potrzebuje przeglądu/ulepszenia chłodzenia.
Mam referencyjną wersję i z tego, co sprawdzałem, inne wersje mają termopady dodatkowe. Planuję poprawić fabrykę.
@globalbus z dyskami ja mam u siebie tak że potrafi aktualizacja jądra zmieniać oznaczenia. Żadnej fizycznej ingerencji a sda jest sdb i na odwrót. Jak masz mdadm zrobione to trzeba go dobrze skonfigurować aby był na to odporny
W domowych zastosowaniach z jedną kartą rzeczywiście nie ma to większego sensu, natomiast w korpo przy kilkunastu i więcej interfejsach bardzo ułatwia to unikalną identyfikację
Świetna aplikacja do wprowadzania zmian w Windows (za pomocą zmian w rejestrze), możliwość dostosowania ISO, Instalacja aplikacji (winget) w języku Polskim.
#energetyka #fizyka #nauka #gabon #uran #ciekawostki . źródło
Oklo – miejscowość w Gabonie (zachodnie wybrzeże środkowej Afryki) i kopalnia uranu, ok. 2 mld lat temu działał tam powstały naturalnie reaktor jądrowy[1].
Reaktor w złożu uranu
W 1972, grupa uczonych francuskich odkryła drobną różnicę zawartości procentowej izotopu uranu U-235. Rudy uranu na całym świecie mają dokładnie 0,72% uranu-235, niezależnie od miejsca, z wyjątkiem okolic Oklo. To złoże bowiem ma tę zawartość taką, jakby było wypalonym paliwem jądrowym. Dokładne badania pozwalają wysnuć jasny wniosek, że jak najbardziej było to możliwe i rzeczywiście tak się działo: reakcja rozpadu, samoczynnie wzbudzona, trwała tam nieprzerwanie przez wiele lat, dzięki samoregulacji reaktora (każdy wzrost strumienia neutronów powodował wzrost temperatury, wyparowywanie wody, czyli ubytek moderatora (czyli spowalniacza neutronów) i powrót do stabilnego bilansu)[2][3].
Zachodzenie tej reakcji było możliwe gdyż w owym czasie zawartość rozszczepialnego U-235 w rudach uranu była wyższa niż obecnie, a to dlatego iż czas połowicznego rozpadu U-235 jest krótszy niż U-238 (stanowiącego obecnie 99,28% naturalnego uranu) a więc uranu rozszczepialnego ubywa prędzej niż nierozszczepialnego. Licząc wstecz można dojść do czasu w którym zawartość U-235 była wystarczająca do zainicjowania i podtrzymywania reakcji rozszczepiania (konsekwentnie należałoby się spodziewać wykrycia innych reaktorów z tego okresu). Drugą sprzyjającą okolicznością była woda rzeki Ogowe (w której ujściu stopniowo gromadziła się nanoszona przez prąd masa krytyczna) będąca moderatorem i chłodziwem reaktora, dlatego być może trzeba ich szukać w korytach rzek wypłukujących przed milionami lat rudy uranu[2][3].
Czas pracy afrykańskiego reaktora szacowany jest na 100 do 500 tysięcy lat, wydzielona energia rzędu 100 mld kWh (rzędu 360 PJ), co daje (dla najkrótszego okresu) średnią moc reaktora ok. 100 kW[2][3]. Dla porównania: pierwszy sztuczny reaktor (Chicago Pile-1 uruchomiony przez Fermiego 2 grudnia 1942 na Uniwersytecie w Chicago) miał moc 0,5 W i tylko raz (12 grudnia 1942) jego chwilową moc oceniono na 200 W.